2 interné filtre v 1 nádrži



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

2 interné filtre v 1 nádrži

Odoslaťod skaner » 01 Okt 2008 22:36 pm

už mám plné zuby toho žblnkotania bublifukového filtra (okrem neho mi ešte aj bzučí svetlo)
mám k dipozícii 2 malé interné filtre (aquael fan1 plus .. a .. rena filstar iv2)
objemom filtračnej hmoty približne nahradia súčasný dvojramenný bublifuk
myslíte že to môže robiť nejakú šarapatu, ak ich tam šupnem namiesto toho bublifuku?
sčíta sa ich výkon?
výkon dám samozrejme na minimum a výtok nasmerujem rovnakým smerom
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Reklama

Re: 2 interné filtre v 1 nádrži

Odoslaťod Giftzahn » 02 Okt 2008 08:34 am

no ja by som tam nechal bublifuk (s tym ze by siel pekne vytok bublifuku pod hladinu tak aby neceril hladinu a blubotanie by mohlo zmiznut) inak radsej ako davat interny filter alebo by som rovno vzal nejaky vhodny externy filter - FLUVAL,EHEIM,TETRATEC.....
co sa tyka bzucania toho ATMANA A70B alebo aky das to je (sudiac podla udajov v tvojom albume), ja mam tiez ATMAN DR-60L tiez na dve T8 trubice a 15W a dokonca pouzivam aj rovnku znacku trubic, a bzuci tiez, zial v tych Atmanoch nie je elektronicky predradnik ak sa nemylim, cize bzucat to bzuci a bzucat aj bude, a casom to bude coraz viac pocutelne .... :( zial s tym pravdepodobne nic nespravis, iba ak by si zmenil svetlo za nejake s T5 + predradnik - vyhody su jasne: ziadne bzucanie,menej tepla s predradnika+vyssia zivotnost T5 trubice :wink: nevyhoda je cena, doma mi lezi jedna nevyuzita osvetlovacia rampa na 1x T5 39W trubicu a spolu s trubicou 6000K a cele ma to stalo nieco slabo nad 4.000,- cize cena je vyssia ale tu prevazia vyhody T5 8) plus cele to splna podla IP68 normu - znamena ze je to plne prachotesne a vodotesne...cize aj keby to nahodou zletelo do akva :? rybky to nepozabija 8)
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 2 interné filtre v 1 nádrži

Odoslaťod skaner » 02 Okt 2008 18:39 pm

dakujem za rozumný názor
som si vedomý toho že 80 litrovú nádrž krásne obslúžim s dvojramenným bublifukom
ale prekáža mi to bublotanie, čiže ho idem dať preč a pýtam sa či moje navrhované riešenie (2 malé interné filtre) môže fungovať
či sa nebude ich výkon nejako nebezpečne sčítavať

totiž výrobcovia udávajú že každý 1 z tých filtrov by mal byť schopný obslúžiť to akva
ale obj. filt. hmoty tomu akosi nenasvedčuje

a ten atman bzučiaci sa vraj dá opraviť
známy mi vravel nech s tým za ním dobehnem že to zmajstruje (vraj vie ako na to) tak som zvedavý
potom dám vedieť ak to dopadne dobre
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Re: 2 interné filtre v 1 nádrži

Odoslaťod xDodox » 02 Okt 2008 18:45 pm

Myslím že nebude žiadny problém. Pozri toto. Astrid spomínala v tom článku, že použila dva filtre v jednom akváriu.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Prečo nie jeden?

Odoslaťod Mariok » 02 Okt 2008 23:13 pm

Skaner: Nechceš skúsiť toto? stary_filter.php
Dvojitý bublifuk má veľkú výhodu napr. v tom, že ľahšie vyčistíš náplne (molitany) a nemusíš vyberať pri údržbe celý filter. :wink:
Mám také niečo v 175l a som celkom spokojný. Tiež mi liezol žblnkot na nervy.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: 2 interné filtre v 1 nádrži

Odoslaťod Giftzahn » 03 Okt 2008 09:36 am

no vo svoje podstate moze supnut do akva aj 2 interne filtre, a ak sa ti zmesti aj 10 internych Filtrov :lol: je vsak otazka ci chces mat zahadzane akva internymi filtrami ktore len zaberaju miesto, vyzeraju na..... a to cele na ukor rastliniek, rybiek atd..... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.