Rastlinky z Hornbachu BA



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Rastlinky z Hornbachu BA

Odoslaťod Dorwin » 01 Aug 2007 13:06 pm

Ahojte,

byvam v Detve a u nas vo Zvolene nemaju bohvie aky vyber rastlin (bieda) chcem sa opytat, ze ake mate skusenosti s akvariovymi rastlinkami z Hornbachu.) Pozeral som aj shop.akva.sk ale ceny sa mi su vysoke a radsej by som si vybral sam.
Pripadne, kde v BA je dobry akva obchod? budem tam buducu nedelu.

srdecne dakujem!
Dorwin
 
Príspevky: 23
Založený: 28 Júl 2007 22:24 pm

Reklama

Re: Rastlinky z Hornbachu BA

Odoslaťod martin_s » 01 Aug 2007 13:13 pm

Dorwin napísal:Ahojte,

byvam v Detve a u nas vo Zvolene nemaju bohvie aky vyber rastlin (bieda) chcem sa opytat, ze ake mate skusenosti s akvariovymi rastlinkami z Hornbachu.) Pozeral som aj shop.akva.sk ale ceny sa mi su vysoke a radsej by som si vybral sam.
Pripadne, kde v BA je dobry akva obchod? budem tam buducu nedelu.

srdecne dakujem!


Ja osobne mam s Hornbachom dost zle skusenosti co sa tyka ryb a rastlin. Odvtedy som si povedal ze odtial nic zive ani zadarmo. Obchodov v BA je dost vela, no len niektore su otvorene aj v nedelu. Skus biotop (mavali otvorene v nedelu do 12), zoodom (v nedelu od 14 do 19)pripadne niektore ine. Nejake obchody aj s postrehmi zakaznikov najdes aj tu na akve http://www.akva.sk/viewforum.php?f=19 , pripadne sa skus dohodnut s niekym kto ma nejake prebytky alebo pozri www.burza.akva.sk
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Rastlinky z Hornbachu BA

Odoslaťod xDodox » 01 Aug 2007 13:22 pm

V BA je najlepší Biotop (www.biotop.sk), ale bohužiaľ má v nedeľu zatvorené. Rastlinky z Hornbachu, prípadne ZOODomu sú OK, pokiaľ "vymákneš" čas keď privezú nový tovar, v opačnom prípade moc toho nenavyberáš.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Rastlinky z Hornbachu BA

Odoslaťod RuDe » 13 Aug 2007 17:42 pm

Nóóóóó, lenže rastlinky Dennerle nezoženiete nikde inde na Slovensku, ani v Košickom Horn.

A tie sú trošku iná kvalitka...
Obrázok používateľa
RuDe
 
Príspevky: 46
Obrázky: 9
Založený: 23 Mar 2007 14:19 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rastlinky z Hornbachu BA

Odoslaťod xDodox » 14 Aug 2007 14:06 pm

To je síce pravda, ale "oplatia" sa iba čerstvo dovezené. V opačnom prípade nie, nakoľko po času nevyzerajú vôbec dobre.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Rastlinky z Hornbachu BA

Odoslaťod Pitu » 14 Aug 2007 23:41 pm

no ja som si doniesol jednu rastlinku z HO v BA a dari sa jej dobre presnejsie velmi dobre
Pitu
 
Príspevky: 38
Obrázky: 0
Založený: 24 Jan 2007 23:00 pm
Bydlisko: Šala

Re: Rastlinky z Hornbachu BA

Odoslaťod laci » 08 Okt 2007 07:09 am

Radka napísal:Ahoj,nevíte nekdo ,jestli rostliny od fy Denerle,které teď prodávají v Hornbachu jsou všechny submerzní? Hlavně mi jde o Eleocharisy.

Pýtal som sa v Košickom Hornbachu ako sú rastliny od tejto spoločnosti pestované a predavač im odpovedal "poloemerzne".
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Rastlinky z Hornbachu BA

Odoslaťod skala » 08 Okt 2007 08:16 am

zrejme hydroponia. cosi ako ryza ;-) na roli ;-)
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Rastlinky z Hornbachu BA

Odoslaťod laci » 08 Okt 2007 10:27 am

skala napísal:zrejme hydroponia. cosi ako ryza ;-) na roli ;-)
Asi mal toto na mysli, viac neuviedol.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Rastlinky z Hornbachu BA

Odoslaťod skaner » 25 Máj 2008 09:50 am

včera som si priniesol 3 rastliny z hornbachu
neviem či som práve vychytil nový tovar, lebo výber bol široký, rastliny sú krásne, zdravé, bez slimáčikov alebo iného bordelu
ale boli drahé
dennerle je asi solídna značka, lebo za 3 rastliny som tam nechal nejakých 330 korún
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Odoslaťod Miloš » 25 Máj 2008 16:28 pm

110 za rastlinku ti pride vela ?
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rastlinky z Hornbachu BA

Odoslaťod skaner » 27 Máj 2008 17:51 pm

takto
egeria densa bola za 49 (5 stoniek, len tak v sáčku, nič pre zakorenenie)
anubias barteri var. nana bol za 169, čo už je aj dosť si myslím (videl som už aj za 89, aj ked v slabšom stave)
hemianthus callitrichoides "cuba" bol za 135

glossostigmu elatinoides som tam ani nevidel, ale napr. Eleocharis acicularis mali, pričom tieto kobercovky boli nad 150 väčšina


nie je to taká "dedinská akvaristika", kam hocikto prinesie odrezky nastrkané v košíčkoch s nobasilom
takto som si obstaral za 99sk 3 košaté a zdravé cabomby carolínske minule
nechcem robiť reklamu kde, lebo tí si ju už skúšali aj sami spraviť :D:D a ban nechcem
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Odoslaťod Miloš » 27 Máj 2008 20:35 pm

fajn aj tak mi tie ceny nepridu vysoke uznavam ze sa daju zohnat rastlinky aj lacnejsie ale ide o to aky vyber a kvalitu mi ponukaju jednotlive akvaristiky (bavime sa o rastlinach) a poviem ti ze akvaristiky ktore maju porovnatelny vyber maju aj porovnatelne ceny nieco ma samozrejme lacnejsia jedna a nieco druha
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rastlinky z Hornbachu BA

Odoslaťod LaciP » 27 Máj 2008 20:49 pm

kupoval som tam obcas nieco a mam celkom dobre skusenosti, ale suhlasim treba kupovat ak su "cerstve". No a treba si davat pozor na to aky druh kupujete. Mnohe su pestovane vylucne emerzne, co ad1. klame vyzorom ad2. ked ich vlozite do vody postupne vsetky listy odpadnu a tvoria sa nove napr. Echinodorus tenellus ktory som kupil kompletne prelistil a listy vyzeraju uplne inak ako kupovane, ale inak prežil a všetko je v pohode.
Obrázok používateľa
LaciP
 
Príspevky: 70
Obrázky: 19
Založený: 28 Apr 2008 17:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod StanleyPWL » 27 Máj 2008 22:06 pm

ja som bol takto prekvapeny z ech kleiner bar, zakupeny tiez v hornbachu, miesto malych ovalnych cisto zelenych listkov co mal povodne, mu pod vodou vyrastaju podstatne dlhsie, mierne zvlnene nacervenale listky, ale musim povedat, ze sa mu dari dobre (hoci povodne listky postupne straca). Nieco podobne takisto aj ech bleherae a ech ozelot, ale nie tak vyrazne ...
Ale celkovo v Hornbachu vsetky rastliny co som videl boli v solidnej kondicii a aj vyber bol slusny, takze to hodnotim kladne.

Ceny su trebarz oproti Biotopu alebo kludne aj Zoodomu vyssie, ale nie nejak katastrofalne.
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Rastlinky z Hornbachu BA

Odoslaťod salik » 29 Máj 2008 23:52 pm

obcas treba davat pozor v pripade ak kupujete rastliny v plast. kelimkoch, kod tovaru-cena je na vrchnaku, uz som tam videl ricciu s vrchnakom od utricularie...
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Odoslaťod ceklis » 13 Okt 2008 20:37 pm

co som kupoval rastliny v hornbachu v BA vsetky boli pestovane emerzne a cryptocone affinis nemali
ceklis
 
Príspevky: 18
Založený: 13 Okt 2008 18:16 pm

Odoslaťod Khanh » 13 Okt 2008 21:25 pm

Ja mam pocit, ze vsechny pestirny delaji vyhradne emerzne. Takze mi to prijde normalni. Jinak Dennerle ma drahe rostliny, ale je to dan za znacku a casto maji spoustu druhu, kde jinde nesezenete.

Ja jsem ted sehnal v Hornbachu 3 druhy peknych mechu. Mini pelia, flame moss + jeste nejaky, ktery byl pod nazvem Blepharostoma trichophyllum.
Obrázok používateľa
Khanh
 
Príspevky: 251
Obrázky: 118
Založený: 21 Mar 2006 00:20 am
Bydlisko: Praha

Odoslaťod arowana » 14 Okt 2008 00:14 am

Blepharostoma trichophyllum vlastním aj ja, čo ma však najviac prekvapilo pri hľadaní informcií o tejto "játrovke " a citujem výňatok textu z

Bull. Slov. Bot. Spoločn., Bratislava, 24: 43 – 46, 2002
Mechorosty (Bryophyta) nivy potoka Kaltwasser u Horního Turčeku (Kremnické vrchy)

autor : ZBYNĚK HRADÍLEK
Katedra botaniky PřF Univerzity Palackého, tř. Svobody 26, 771 46 Olomouc, Česká republika

" Ze zajímavějších druhů, které zde byly zaznamenány, je třeba jmenovat játrovku Riccardia incurvata Lindb., která v území roste na několika místech. Jde pravděpodobně teprve o třetí známou lokalitu této játrovky na Slovensku (cf. Váňa 1981, Anonymus 1995). Váňa (1992) i Kubinská et al. (2001) ji řadí oprávněně ke kriticky ohroženým druhům (critically endangered) a byla zařazena i do Červené knihy (Váňa & Soldán 1995).
Seznam zjištěných taxonů játrovky :
Aneura pinguis, Barbilophozia barbata, Blepharostoma trichophyllum, Calypogeia azurea, C. integristipula, Cephalozia bicuspidata, Cephaloziella divaricata, C. rubella, Chiloscyphus polyanthos, Conocephalum conicum, Fossombronia wondraczekii – NT, Frullania dilatata, Lophocolea bidentata, L. heterophylla, Lophozia excisa, Marchantia polymorpha, Metzgeria conjugata, M. furcata, Pellia endiviifolia, Plagiochila porelloides, Ptilidium ciliare, P. pulcherrimum, Radula complanata, Riccardia incurvata – CR, R. latifrons, Scapania undulata. "

Podľa tohto je aj v našej prírode mnoho perpektívnych druhov, vhodných pre akvarijné, prípadne paludárne použitie.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.