Eheim classic 2213



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Eheim classic 2213

Odoslaťod jany emm » 24 Sep 2007 18:54 pm

Pozeral som ti to priamo na stranke eheimu - priemer podstavy 160mm, vyska 355mm. Bohuzial.
Neviem ci by som naklanal filter aj ked momentalne ma nenapada nic negativne co by mohlo byt nasledkom naklonenia. Nech napisu ti co ho maju - ja mam ine modely.
jany emm
 
Príspevky: 178
Obrázky: 3
Založený: 07 Júl 2006 19:13 pm
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: Eheim classic 2213

Odoslaťod Tomik » 06 Okt 2007 09:28 am

Ty dvojkohouty se montují na samotné tělo filtru???Zvyšují ještě potřebu místa na výšku???
Tomik
 
Príspevky: 14
Založený: 03 Okt 2005 09:54 am
Bydlisko: Olomouc

Re: Eheim classic 2213

Odoslaťod KejPi » 08 Okt 2007 21:56 pm

Montuji se k filtru pres kousek hadice. Ten horni nejake misto potrebuje - takhle to mam ja http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=15747
KejPi
 
Príspevky: 26
Obrázky: 6
Založený: 21 Aug 2006 21:49 pm
Bydlisko: Praha

Re: Eheim classic 2213

Odoslaťod ZuzikF » 24 Nov 2007 10:45 am

Pekny den prajem...

My sme si kupili do 260 l akvarka Eheim profesional II 2236 myslim... Rybicky su sice stastne, ale voda vecer vyzera hrozne... plno drobnych spinavych ciastociek... myslite, ze je to kvoli tomu, ze je prisilne, ale preco?
Rybky vyzeraju sice stastne, ale my nie sme az tak spokojni...
ZuzikF
 
Príspevky: 4
Založený: 11 Aug 2007 20:11 pm

Odoslaťod zulu » 29 Júl 2008 18:30 pm

momentalne mam 60l akva s tormi zavojnatkami, ktorym je ale male, takze pojdu do jazierka. to znamena, ze chcem cele akva prerobit a uvazujem o zmene filtra vnutorneho, za externy. nakolko planujem v buducnosti vacsie akvarko a nechcem kupovat novy filter kazdy rok:) pohravam sa s myslienkou kupit si eheim 2213. dalsim obyvatelom by mal byt stvorzubec a z akva chcem urobit brakicke. no a moja otazka je: moze byt filter predimenzovany na akvarium? teda ci to, ze je vykonnejsi moze byt problem a celkovo, ci mi tento filter odporucate a posledna otazka, ak ma niekto skusenosti: oplati sa ho kupit cez amazon, alebo celkovo v amerike? pripadne ak mi viete niekto poradit nieco lepsie, tak budem velmi vdacna. nie som velky odbornik na techniku.vdaka
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Re: Eheim classic 2213

Odoslaťod ExtremeSin » 01 Aug 2008 16:45 pm

myslim z filter moze byt predimenzovny aspon lepsie filtruje:) 2213 som mal dva mesiace slusny filter ohladom vykonu ale moje netopiere ucho ho poculo tak som mu dal vypoved a kupil profesionala.
ExtremeSin
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 17 Júl 2005 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Eheim classic 2213

Odoslaťod inamoto » 15 Okt 2008 12:11 pm

Caute.

V minulosti som mal akvarium, ale som ho potom zrusil, lebo som nato nemal nejak vela casu. Teraz som si obnovil spomienky, a kupil som si 126 L akvarium. Takze idem sa pustit dotoho. Co sa tyka substratu, strku, ohrievania, svetla, to mam vyriesene.

Ale chyba mi tu jedna dolezita vec. No ani nechyba, ale chcel by som ju vylepsit. Kupil som si v hornbachu tento akvariovy set, kde som mal aj vnutorny eheim filter na baze molitanu. Je sice fajn, ale rozmyslam tam dat cim skor EHEIM 2213. Chcel som sa spytat tych, co uz s nim robili, ci je to dobra volba to tohto akvaria (ja myslim, ze hej), ako su s nim spokojny, ci je tichy a ake filtracne zlozky by som mal do nho kupit. Ja som rozmyslal dat tie trubicky na hrubu necistotu naspodok, potom molitanove vlozky urcene pre tento filte, nad to filtracnu vatu a este jednu molitanovu vlozku uplne navrh, aby vata neunikala do akvaria.

Moze to tak byt? Poradte mi

P.S. A este co potrebujem na sledovanie PH vody, tvrdosti, proste aby som mal vodu stale priezracnu a vhodnu pre ryby.

Diky
inamoto
 
Príspevky: 8
Založený: 15 Okt 2008 11:25 am

Re: Eheim classic 2213

Odoslaťod ExtremeSin » 16 Okt 2008 08:20 am

Vata nepusta ta drzi :) , 2213 je dobry filter ,Som ho mal po filtracnej stranke som s nim bol spokojny len ma jednu nevyhodu.Konstrukcia je taka ,ze ho je slabo pocut.
V noci mi to prekazalo ,preto om kupil eheim profesional ,ktory neni tak vkonny bohuzial.
ExtremeSin
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 17 Júl 2005 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Eheim classic 2213

Odoslaťod inamoto » 20 Okt 2008 11:37 am

no uz som ho kupil, ale robi mi v nadrzi strasny prud. Neda sa nejak zredukovat jeho rychlost, alebo nejak zaskrtit hadicky?
inamoto
 
Príspevky: 8
Založený: 15 Okt 2008 11:25 am

Re: Eheim classic 2213

Odoslaťod xDodox » 20 Okt 2008 11:39 am

inamoto napísal:no uz som ho kupil, ale robi mi v nadrzi strasny prud. Neda sa nejak zredukovat jeho rychlost, alebo nejak zaskrtit hadicky?

Použi rampu.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod inamoto » 20 Okt 2008 11:48 am

aku rampu?
inamoto
 
Príspevky: 8
Založený: 15 Okt 2008 11:25 am

Odoslaťod xDodox » 20 Okt 2008 11:51 am

inamoto napísal:aku rampu?

Roztrekovaciu - Materiál na rozstrekovaniu rampu
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod inamoto » 20 Okt 2008 11:58 am

no ta roztrekovacia rampa je vlastne aj trubicka k tomu filtru. Ja som ho vcera kupil a neviem, ci som ho dostal uplny. Lebo mal som v krabici filter, filtracne media, hadicu a umelohmotne trubice do akvaria. Lenze vsade kde vidim na fotkach, co teraz beham po nete, tak su tam medzi privodnym a odtokovym ventilom nejake prepojky s kohutikmi z umelej hmoty. A to som v krabici od filtra nemal. To sa dokupuje, alebo to tam malo byt? To by vedelo aj spomalit potom prietok vody, nie?
inamoto
 
Príspevky: 8
Založený: 15 Okt 2008 11:25 am

Odoslaťod krto » 20 Okt 2008 13:03 pm

inamoto napísal:no ta roztrekovacia rampa je vlastne aj trubicka k tomu filtru. Ja som ho vcera kupil a neviem, ci som ho dostal uplny. Lebo mal som v krabici filter, filtracne media, hadicu a umelohmotne trubice do akvaria. Lenze vsade kde vidim na fotkach, co teraz beham po nete, tak su tam medzi privodnym a odtokovym ventilom nejake prepojky s kohutikmi z umelej hmoty. A to som v krabici od filtra nemal. To sa dokupuje, alebo to tam malo byt? To by vedelo aj spomalit potom prietok vody, nie?


... myslel si asi na prívode a odtoku do/z filtra? :) Mali by to byť dvojkohúty (rýchlospojky) http://www.akvaprodukt.sk/vyber_vyrobok ... on_filtre&, ktoré uľahčujú čistenie filtra - presnejšie, jeho manipuláciu pri čistení; taktiež môžeš jeden ventil priškrtením (zásadne na výtoku z filtra) využiť na čiastočnú reguláciu prietoku filtrom - pri postupnom zanášaní ho budeš povoľovať ...
Niekedy sú v akcii včítane náplní, niekedy je filter bez nich, a niekedy je úplne "holý" filter, záleží na tom, za koľko si ho kúpil (niekedy býva na krabici napísané s čím to je t.j. náplne+dvojkohúty, náplne, nič) - treba porovnať ceny na nete

... tak su tam medzi privodnym a odtokovym ventilom nejake prepojky ...
takúto aplikáciu som na nete ešte nevidel, ale majko dávnejšie navrhol tento spôsob bypasu filtra na reguláciu prietoku filtrom http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=6502, potreboval by si 2 Tkusy+jeden ventil na nastavovanie (reguláciu) ... :wink:
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Eheim classic 2213

Odoslaťod inamoto » 22 Okt 2008 09:58 am

chcem sa este spytat. K tomu filtru som dostal jednu hadicu 12/16 mm. Len pozeram na akvashope ze su tam take rozmery dvojkohuta 12/16 a za tym je 12 mm. Co to znamena. Ze jedna strana kohuta ma 12 mm a druha 16 mm? Pretoze hadicu som vcera meral a ma vnutorny priemer 12 mm.

A este by som sa chcel spytat, ci sa mi radsej oplati kupit jednokohuty namiesto dvojkohutov? Pretoze radsej by som asi namiesto dvoch dvojkohutov kupil len dva jednokohuty, pretoze nechce sa mi dat tak vela za dvojkohuty, ked stoja 400 sk jeden. Rozmyslal som aj nad rychlospojkami ale tie som vcera zistil na nete, ze nemaju skrtiace ventily, tak to mi je na dve veci.

Poradte mi, dik
inamoto
 
Príspevky: 8
Založený: 15 Okt 2008 11:25 am

Re: Eheim classic 2213

Odoslaťod inamoto » 22 Okt 2008 10:38 am

viete mi niekto poradit, kde by som nasiel eheim umelohmotnu roztrekovaciu rampu?
inamoto
 
Príspevky: 8
Založený: 15 Okt 2008 11:25 am

Re: Eheim classic 2213

Odoslaťod Giftzahn » 22 Okt 2008 11:25 am

inamoto napísal:viete mi niekto poradit, kde by som nasiel eheim umelohmotnu roztrekovaciu rampu?


no mozes si tu rampu vyrobit aj sam je to len umelohnotna trubka na jednej strane uzavreta a s dierkami po celej dlzke :wink: , resp. k EHEIM Professional filtrom sa rozstrekovacie rampy standardne dodavaju, k EHEIM ECCO je len vytokova trubica... 8)

inak http://www.akvaprodukt.sk/vyber_vyrobok ... on_filtre& tu je napr. vytokova tryskova trubica.... pre EHEIM filtre :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Eheim classic 2213

Odoslaťod inamoto » 22 Okt 2008 11:30 am

a neviete mi http://www.akvaprodukt.sk/vyber_vyrobok ... e&,povedat, ze ci tie rychlospojky na tejto adrese akvaproduktu su s ventilmy, alebo nie? lebo radsej namiesto uzatvaracieho kohuta by som kupil tie.

Dik
inamoto
 
Príspevky: 8
Založený: 15 Okt 2008 11:25 am

Re: Eheim classic 2213

Odoslaťod Giftzahn » 22 Okt 2008 15:55 pm

inamoto napísal:a neviete mi http://www.akvaprodukt.sk/vyber_vyrobok ... e&,povedat, ze ci tie rychlospojky na tejto adrese akvaproduktu su s ventilmy, alebo nie? lebo radsej namiesto uzatvaracieho kohuta by som kupil tie.

Dik

no pokial ma pamat neklame su...cize uzavres ventil...rozpojis atd. .... :twisted:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.