Vydrzi to? podstavec IKEA



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Vydrzi to? podstavec IKEA

Odoslaťod zotta » 20 Dec 2003 23:33 pm

Zdravim.
----------
Vydrzi ten podstavec tu zataz? Pocitam tak cca. 430Kg.
Made by IKEA.

Obrázok
zotta
 
Príspevky: 34
Obrázky: 16
Založený: 20 Dec 2003 01:46 am
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji

Reklama

Re: Vydrzi to?

Odoslaťod nino_q » 20 Dec 2003 23:46 pm

podla mna ano, som zvedavy ako sa ostatni vyjadria

mame nieco podobne pod akvariom, z bukasu, dlzka akva 85cm a v strede jedna prepazka (neviem aka je brezova dyha v porovnani s bukasom, ale zrejme tam velky rozdiel nebude)
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Vydrzi to?

Odoslaťod joko » 21 Dec 2003 01:11 am

5cm dyhu som este nevidel, ani neuvidim, take hrube sa nerobia.
Robia sa v podstate len do niekolkych mm! 0,3-3mm.

zotta, dyha sa dava len kvoli imitacii dreva, podstatne je to, co je pod nou.
Bud je tam "bukas" tzn. DTD- drevo trieskova doska, alebo latovka -2xdyha+latky+2xdyha, alebo to moze byt rozne, podla vyrobcu, ak sa to robilo u nas, v polsku alebo takpod. tak to bude najskor zdvojena drevotrieska. Ak to je orig. IKEA, tak to moze byt rastle drevo (smrek-najskor) lebo to pochadza zo Svedska, kde je dreva ajajaj.

Mimochodom, najcasteisie, ked povoli skrinka/podstavec/stojan tak je to v spojoch. Skontroluj si tie, ak tak ich mozes spevnit!
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vydrzi to?

Odoslaťod zotta » 21 Dec 2003 01:24 am

Ide mi skor o to ci to vydrzi material. Pravdepodobne to bude drevotrieska{je to relativne lahke a nema to ten hutny drevovy zvuk}.

Povodne to je urcene na TV - Max. zataz do 70Kg. Ale ja by som tomu tak neveril. Znami ma pod 200L dve podobne skrinky pod TV tiez IKEA - Max. 25Kg a v pohode[2roky].
zotta
 
Príspevky: 34
Obrázky: 16
Založený: 20 Dec 2003 01:46 am
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji

Re: Vydrzi to?

Odoslaťod joko » 21 Dec 2003 01:35 am

zotta napísal:Ide mi skor o to ci to vydrzi material. Pravdepodobne to bude drevotrieska{je to relativne lahke a nema to ten hutny drevovy zvuk}.

Takze podla toho co pises, je to naozaj skor rastle drevo pod dyhou (alebo latovka, ale skor nie). Drevotrieska je tazka, obsahuje drevene piliny, drevny prach a lepidlo, co to drzi pohromade, a ktomu je este zlisovana za tepla!!! Takze hustota je vacsia ako pri dreve!

Takze pevne to je tak ci tak, len spojov by som sa eventualne obaval!!! Inac v pohode.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vydrzi to?

Odoslaťod zotta » 21 Dec 2003 01:46 am

Myslis ze sa to moze roztiahnut do bokov? Ved ten tlak sa rozdeli do vsetkych 4 stien rovnomerne a kolmo na podlozku{podlahu}.
Cize na kazdu tak zhruba 100Kg.

Bolo by lepsie to poistit napr. uckami hore a dole pri kazdej priecke?
zotta
 
Príspevky: 34
Obrázky: 16
Založený: 20 Dec 2003 01:46 am
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji

Re: Vydrzi to?

Odoslaťod joko » 21 Dec 2003 06:45 am

No pokial s tym nebudes hybat, nemalo by to spadnut!
Ale ak niekto napr. drgne silnejsie z boku, mozes sa smyknut, mozes mat nastevu s detmi, alebo co ja viem ???!!! Tak to nemusi vydrzat.

Najjednoduchsie je asi dat profil " L " z vnutornej strany, aspon do zadu, to by si upnul na boky stien
a
popripade aj zo zadu dat ploche trojuholniky, ktore sa prisrobuju do boku dosiek, = do rezu. Ak si ma pochopil.

Kazdopadne by som to poistil! Ak ratas ze budes mat to akva coja viem 10 rokov, tak to nieje vela penazi a casu to tak poistit.

Kazdopadne ak je to z vnutra z rastleho dreva, tak je to na spojoch odolneisie, ako keby to bolo z drevotriesky a menej odolne ako keby to bolo z latovky.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vydrzi to?

Odoslaťod nino_q » 21 Dec 2003 09:26 am

moment, ty tam nemas vzadu stenu? tak pozor na to, to sa ti skoro urcite zruti, tak nejako ako pise joko - do boku
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Vydrzi to?

Odoslaťod shooty » 21 Dec 2003 15:57 pm

Ak to ma ta "doska" 5cm, tak bacha, aby nebola duta, ako byva pri IKEA dobrym zvykom, kamaratovi sa preboril monitor do stolovej dosky.
Ono to obcas byva tak, ze zhora, zdola dyha a vo vnutri akesi rebra a medzi nimi nic.
Obrázok používateľa
shooty
 
Príspevky: 85
Obrázky: 12
Založený: 16 Feb 2003 13:05 pm

Re: Vydrzi to?

Odoslaťod majko » 21 Dec 2003 22:31 pm

nino_q napísal:moment, ty tam nemas vzadu stenu? tak pozor na to, to sa ti skoro urcite zruti, tak nejako ako pise joko - do boku

suhlas. bez zadnej steny to bude velky problem.
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Vydrzi to?

Odoslaťod Asterix » 22 Dec 2003 08:10 am

Preco si racsej neurobis z jokloviny ram a nedas stolarovi nech Ti na to spravi skrinku. Ja si teraz davam robit kovovy stojan z jokloviny 40x40 a vyjde ma na 1000 Sk a potom mi stolar spravi na to skrinku. Doma mam 200L akva a tiez mam pod nim zeleznu konstrukciu (L profil 50x5x5). Ja by som pod to skrinku iba z dreva nedal. A hlavne ak je urcena pod TV. Mas tam predsa napisane, ze je to na max. do 70 kg tak co to spravi ked tam das 500? Okrem toho ta skrinka Ta vyjde asi tak isto ako keby si si to dal spravit z poriadnej konstrukcie. Z akva Ti na to drevo pri vymene vody nahodou natecie voda a zacne i to pracovat a mozes kupovat cele akva znova, ked Ti to padne a vytopis vsetko.
Takze moja rada: Nespekuluj, daj tam kovovu konstrukciu a daj si na to spravit u stolara skrinku :!:
A ked si s tym nevies rady tak mi napis a ja Ti poslem aj vyrobnu dokumentaciu k tomu. v piatok som si bol pre nove akva 155x55x55. A medzi sviatkami idem robit nan podstavec a stolar mi spravi skrinku.
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: Vydrzi to?

Odoslaťod fero » 22 Dec 2003 08:30 am

zotta
a podla mna 375 L akva komplet zariadene bude tazsie ako odhadujes ty na 430 kg. Len akva o hrubke skla 10mm bude mat tak 70-80 kg, potom voda, piesok, kamene, svetelna rampa....

Priklanam sa k nazru asterixa - zelezny jokel a na to dreveny obklad.
Obrázok používateľa
fero
 
Príspevky: 196
Obrázky: 25
Založený: 09 Apr 2003 13:04 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Vydrzi to?

Odoslaťod barky » 22 Dec 2003 10:04 am

Ako poznam vyrobky made by ikea, velmi by som im neveril a radsej investoval do zelezneho stojanu, ktory nasledne oblozij drevom alebo poriadne urobeny dreveny stojan. Ono to drevo na stoliku z ikea moze byt dobre, ale bohvie ako su tam urobene spoje a tie su najdolezitejsie.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Vydrzi to?

Odoslaťod bolek » 22 Dec 2003 10:22 am

Ja osobne s 200 litrovým akva fungujem na 1,8 cm drevotrieske (vrchná doska) a ešte k tomu celá skrinka má tvar "T", čiže vrchná doska presahuje cez pôdorys skrinky... Po bokoch cca. 10cm minimálne...
Nakupovať nábytok v IKEA a pri tom nedodržiavať pokyny nosnosti a ešte na to všetko pri objeme skoro 400 litrov... Ti poviem máš odvahu... Zadná stena? ...samozrejme musí byť... lebo sa ti to celé vyhne do boku... (tak ako bolo vyššie spomenuté)..
Riešenie (jedno z mnohých) dať si spraviť v stolárskej dielni na mieru... a keď chceš mat istotu, použi hrubšiu drevotriesku a máš (čo sa týka stojana) bez problémov...
ešte snáď jedna rada... ak si zvolíš možnosť stojana z drevotriesky natri spodné hrany, ak nebudú ohranované (tie čo budú stáť na zemi) nejakým napr. chemoprénom, aby si zamedzil nasatiu vody a následnému "napučaniu nábytku od spodu napr. pri umývaní podlahy (parkety, dlažba) alebo pri tepovaní (koberce)... Po spojazdnení to už nespravíš....
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Vydrzi to?

Odoslaťod salik » 23 Dec 2003 08:31 am

375L akvarko bude na to asi moc, ale aj tak by ma zaujimalo, co taky stolik znesie a ktore jeho zlozenie je pevnejsie - cenovo je to takmer narovnako -
Materiál: drievotrieska, brezová dyha, svetlý lak
Vrchný panel: drievotrieska, drevovláknitá doska, brezová dyha, svetlý lak

Materiál: drievotrieska, borovica, svetlý lak
Výplň: papier

Materiál: masívna borovica

Materiál: drievotrieska, drevovláknitá doska, spodná strana: lisovaná drevovláknitá doska, svetlý lak

(http://www.ikea.sk -> knižnice & úložný systém -> Nábytok na TV a hifi súpravy)
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Vydrzi to?

Odoslaťod joko » 23 Dec 2003 12:22 pm

Je to tato skrinka, ako naznacil salik ?
Obrázok
http://www.ikea.sk/PIAimages/27385_PE082595_S4.jpg

Dalo by sa s nou nieco urobit, do zadu by som dal pozvarat z jaklu ram, ktory by kopiroval zo zadu police a stojky napr. 3cm sirka a 1cm hrubka (30x10 mm) a prisroboval by som ho zo zadu. Jasne ze by to bolo vidiet, ale keby si to vhodne nastriekal, tak by az tak zle nebolo.
Z nudze - cnost ...

Dufam, ze si nepocital, ze tam tie koliecka ostanu ??? !!! ??? :wink:
Vrch by mal vydrzat, ale dal by som tam este hrubsi polistyren, nech roznesie vahu/hmotnost.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vydrzi to?

Odoslaťod zotta » 23 Dec 2003 17:35 pm

Vdaka za rosialhu uvahu a Vase nazory na danu temu.

Nakoniec som sa rozhodol trochu si priplatit a zadovazil som si original skrinku na toto [375L] akvarium. Cenovy rozdiel bol minimalny a kvalitativny rozdiel obrovsky.
zotta
 
Príspevky: 34
Obrázky: 16
Založený: 20 Dec 2003 01:46 am
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji

Re: Vydrzi to?

Odoslaťod joko » 23 Dec 2003 19:11 pm

No super, to si bol ako blesk ! :wink:
Hlavne ze ti to nespadne, potom posli foto, ked ho zariadis.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Vydrzi to?

Odoslaťod maxo » 23 Okt 2005 13:46 pm

ja mam tiez problem so stojanom--mam 85 l akva--vaka-okolo 100 kg a drzi mi to vsetko asi 15 rocny stolik s drevotriesky.Dlzka stolika je 70 cm a dlzka akva je 70 cm--v strede nieje ziadna prepazka--proste to drzia iba bocne steny o hrubke asi 1,5 cm----takto to mam asi 1,5 roka
maxo
 
Príspevky: 21
Založený: 20 Okt 2005 18:20 pm
Bydlisko: Topoľčany

Re: Vydrzi to?

Odoslaťod GT3 » 01 Mar 2008 20:17 pm

nino_q napísal:moment, ty tam nemas vzadu stenu? tak pozor na to, to sa ti skoro urcite zruti, tak nejako ako pise joko - do boku


dobra vec je to aj L profilom zo zeleza chytit do steny a potom nemusis davat zadnu stenu a mas bocnu fixaciu zabezpecenu
GT3
 
Príspevky: 1
Založený: 01 Mar 2008 20:08 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.