Mrazena potrava...



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod bionic » 27 Aug 2004 20:54 pm

Ja by som len tolko,ze mrazenou stravou krmim pomerne casto,niekedy castejsie inokedy zas menej,zalezi na tom kolko je zivej a krmim rovno zmrazenou,ale nie v kocke len ju rozpucim necham chvilu na vzduchu(3-5min.) a krmim.Zatial som nemal problem.Samozrejme,ja mam nigrofasciatusi a ocellatusi a tie urcite niesu najnachylnejsie ryby,takze si myslim ze je to velmi individualne...(filtracia,druh ryb atd.)...
Obrázok používateľa
bionic
 
Príspevky: 34
Obrázky: 4
Založený: 17 Júl 2004 12:21 pm
Bydlisko: Košice

Reklama

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod Drobec » 28 Okt 2004 17:42 pm

Ahojte!Ja krmim len mrazenov potravou,myslite si ze je to chyba.Mlade krmim mrazenym ciklopom.Cim to kombynovat /myslim tym krmivo/,neaka horoba sa obcas objavi,ale nic vazne.
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod Ceco » 29 Okt 2004 08:54 am

Drobec napísal:Ahojte!Ja krmim len mrazenov potravou,myslite si ze je to chyba.Mlade krmim mrazenym ciklopom.Cim to kombynovat /myslim tym krmivo/,neaka horoba sa obcas objavi,ale nic vazne.


No, ak by som to mal k niecomu prirovnat, tak to je ako keby si sa ty kazdy den dzgal hamburgermi. Please, neber to v zlom.
Chce to aj nejaku tu zeleninu a vlockove krmivo.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod milop » 29 Okt 2004 09:25 am

Asi to záleži aj od zloženia rýb v akváriu;
šťuky v prírode si nedávajú vločky a zeleninu a nepočul som o tom žeby boli prežraté svojích živých hamburgerov; prisavníka som tiež nevidel nahaňať malý poter živorodiek.
Ale pre poter väčšiny akvar ryb je ciklop vynikajúci,aj keď mladé prisavničky sa viac pasú na zmrazenom šalate.
Každemu to čo mu patrí.
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod Drobec » 04 Nov 2004 18:28 pm

Ahojte!Tak obcas im davam aj mrazeny spenat a aj ten zeru jak dive.Ja chcel len vedet ci tie choroby niesu z mrazeneho krmiva,pouzivam Preventin pravidelne.Vyhodou mrazenej potravy je,ze od nej rastu ryby rychlejsie ako od vlociek,koli tomu som sa tak rozhodol.Inak cerstvo narodene krmim dva tyždne žiabronôžkou.
Obrázok používateľa
Drobec
 
Príspevky: 229
Obrázky: 13
Založený: 29 Sep 2004 19:59 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Cyklopy

Odoslaťod Benulo » 09 Máj 2005 12:31 pm

vcera som zakupil pre rybky (tetry, zebricky) mrazene cyklopy.
Ale po rozmrazeni to bolo dost malikate, dam som to do akva, uff ten pohlad akoby snezilo v akvariu (filter to rozmiesal po celom akvarku)

rybkam to zjavne chutilo, ale neviem co potom zo zvyskom medzi kamienkami, je to dost malicke dojedia to ryby potom?

ake mate skusenosti s mrazenymi cyklopmi?
Ake mnozstvo davat pre 12 rybiek?
meral som to priblizne umelou lyzickou.

Dakujem za odpovede.
Benulo
 
Príspevky: 67
Obrázky: 50
Založený: 25 Apr 2005 12:55 pm
Bydlisko: Košice

Re: Cyklopy

Odoslaťod Pštros » 09 Máj 2005 12:51 pm

cyklopy rybkam chutia, len je pravda, ze su malicke. Zalezi na tom, ake velke mas ryby. Podla toho co hovoris, si dal do akva vela naraz. Ja som im to davkoval pomaly tak, aby stihali zrat. Zaroven tak uvidis, aj kedy sa prestanu o krmivo zaujimat. Tu pozor na ryby, ktore sa vedia nazrat do prasknutia (doslova).

Ak si nedal privela, tak to pojedia.
Obrázok používateľa
Pštros
 
Príspevky: 845
Obrázky: 23
Založený: 08 Mar 2004 09:37 am
Bydlisko: Kežmarok

Re: Cyklopy

Odoslaťod sami » 09 Máj 2005 13:19 pm

pre taketo pripady je dobre mat v akvarku a nejake spodove ryby(Pancierniky, Botie, Prisavniky) popr. slimakov (Ampularie). Inak este jedna rada na zač. je dobre vypnut filter, zbytočne nasava potravu a zapchava sa; zapnuť ho až ku koncu.
Obrázok používateľa
sami
 
Príspevky: 69
Obrázky: 35
Založený: 09 Feb 2005 14:06 pm
Bydlisko: Pieštany

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod luBBo » 10 Jún 2005 22:14 pm

kto poradí: krmim mrazeným cyklopom , niektoré sú červené a niektoré zelené , ked sú rybky vyhladnuté hltajú aj zelené , ked sa nasýtia už len červené , môžu zelené uškodiť rybám ?
Obrázok používateľa
luBBo
 
Príspevky: 95
Obrázky: 33
Založený: 29 Jan 2005 22:48 pm
Bydlisko: BB

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod skala » 20 Jún 2005 10:50 am

zelene papali skor zelene riasy, cervene skor hnede.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod Mato000 » 31 Okt 2008 10:09 am

Ahojte mam otazku na mrazenu potravu a jej obsah zivyn!Napr koretra a nitenky sposobuju, ze sa rybam tvoria rychlejsie ikry,patentky obsahuju vitaminy pre dobry rast a kondiciu!Toto su tri druhy mrazenych krmim o ktorych viem, ze maju aj nejake zivyni!Ale co taky mrazeny cyklop a dafnia,artemia, maju nejaku vyzivu?Mne ich ryby vobec nechcu,nesmrdia.....Co naopak tamte smrdia a ryby sa idu za nimi potrhat!Oplati sa nimi vôbec krmit?Ja osobne krmim iba mrazenimy nitenkamy,patentkov a koretrov!
Mato000
 
Príspevky: 89
Založený: 25 Aug 2008 13:56 pm
Bydlisko: Bunkovce, Michalovce

Odoslaťod KarinHiragana » 08 Nov 2008 00:10 am

někde jsem četla že je to možné že občas se to stává ale ještě pořád je to bezpečnější než živá potrava
KarinHiragana
 
Príspevky: 13
Obrázky: 3
Založený: 03 Nov 2008 20:27 pm

Odoslaťod vysluzil2 » 08 Nov 2008 08:24 am

Mato,zdrave ryby v zdravom prostredi zeru vsetko. Dolezity je ale system v krmeni, a hygiene vody.Ak dokazes zladit hygienu s krmenim, potom si na vynikajucej ceste.Kazdy chovatel krmi uplne inak. Je to zavisle od druhu ryb, a co od nich potrebuje.Ty pises, ze krmis iba /podla mna/krmivom obsahujucim tuky, a narocnym na traviacu sustavu. Pri problemoch s traviacim traktom ryb je dobra dafnia, ktora je velmi lahko stravitelna. Cyklop je vyzivny, neosahujuci vela tukov. Podobne artemia.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod Mato000 » 08 Nov 2008 21:06 pm

Re:vysluzil2 uz zeru vsetko :o stacilo aby ochutnali!Teraz krmim vsetkym patentkov,koretrov,dafniov,artemkov,cyklop,hov. srdce!Ale vynechal som nitenky bol to strasny humus,bodrel! :(
Mato000
 
Príspevky: 89
Založený: 25 Aug 2008 13:56 pm
Bydlisko: Bunkovce, Michalovce

Mrazená

Odoslaťod kapko » 14 Nov 2008 18:47 pm

Ja mám problém s mrazenými patentkami ale ryby to nestihnú pojesť (mám tetry) a potom mi celý kus spadne na dno kde to pojedia pancierničky. Neviem ako by som to dlhšie podržal na hladine....
Obrázok používateľa
kapko
 
Príspevky: 10
Založený: 13 Nov 2008 18:46 pm

Re: Mrazená

Odoslaťod laci » 14 Nov 2008 19:49 pm

kapko napísal:Ja mám problém s mrazenými patentkami ale ryby to nestihnú pojesť (mám tetry) a potom mi celý kus spadne na dno kde to pojedia pancierničky. Neviem ako by som to dlhšie podržal na hladine....

Rozmraz vopred a rozvír vo vode. Dokážu ju vôbec zožrať :?: Aké su veľké :?:
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod kapko » 14 Nov 2008 22:00 pm

Ale jasne, majú 2-3 cm
Obrázok používateľa
kapko
 
Príspevky: 10
Založený: 13 Nov 2008 18:46 pm

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod Pavol_XV » 09 Mar 2009 18:07 pm

No ja sa chcem ja som skusil tiez krmit ancistrusy a corydoras panda mrazenymi patentkami ale pandy ich nezrali lebo tie patentky su prenich asi velke (a kvoli voni manzelka nesuhlasi aby boli v mraznicke :) ) Skusil som dnes mrazene hovedzie srdce tam nebol problem ani u panciernickov ani u ancistrusoch ale problem je ze ancistrusy to rozmetali po polke akva chvostom no pri nitenkach bolo po polhodine ani slychu ale srdce sa mi tam povaluje vsade take vetsie kusky vidim ich len vtedy ked okolo nich nieco preplave lebo mam podobnu farbu dna ako tie srdcia. Neviem nechat to tak do rana ci to nevyzbieraju alebo skusit odkalit?
Obrázok používateľa
Pavol_XV
 
Príspevky: 39
Založený: 12 Jan 2009 22:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod Pavol_XV » 13 Mar 2009 19:16 pm

No kusky srcia sa mi povalovali dost dlho a ryby to obchadzali dnes som odkalil coto sa mi podarilo zachitit. Dnes som skusil kupit mrazeneho cyklopa :( to ale vyzeralo akvarko vsetko to plavalo vo vode a ryby si to nevsimali. ked to kus ustalo len sop pohybal filtrom a vsetko bolo nazat rozvirene. uz to nepouzijem tak uz neviem aku tu mrazenu potravu potradte?
Obrázok používateľa
Pavol_XV
 
Príspevky: 39
Založený: 12 Jan 2009 22:40 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod pakozdy » 14 Mar 2009 10:27 am

nechaj vyhladovat a potom podavaj cyklopa. ochutnaju a bude ok. ale bordel budes mat aj tak.
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod skaner » 14 Mar 2009 12:16 pm

ja cyklopa dávam do krmitka na nitenky, ktoré mám v akvarku stále
ked sa cyklop roztopí, vznikne taká kaša
tú kašu tam dávam a z kŕmitka sa to uvoľnuje (už len tým ako do toho ryby šťuchajú)
ale dávam vždy len minimálne množstvo (asi 1/4 kubického centimetra), lebo ked je toho veľa tak to ryby nestihnú vychytať
cyklopom sa zle kŕmi, ale patentky sú pre endlerky moc veľké takže je to jediné mrazené čím môžem kŕmiť
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Re: Mrazena potrava...

Odoslaťod Raduuz » 26 Apr 2009 14:02 pm

Na vcerajsej Akvajari som si kupil mrazene patentky. Kedze som dooost dlho cestoval a isiel som najskor k znamym, cestou sa mi rozmrazili. Tam som ich supol do mraznicky. Vecer som isiel domov, zase som dlho cestoval a znova sa mi rozmrazili. Moze sa stat, ze sa takto pokazili alebo nejako znehodnotili. Alebo nimi mozem bez obav krmit rybky? Dakujem!
Obrázok používateľa
Raduuz
 
Príspevky: 9
Založený: 10 Apr 2009 18:56 pm
Bydlisko: Sereď

Odoslaťod Amadeus » 26 Apr 2009 14:47 pm

pls a co zeru ancistrusi ?? a ako im to mam davat ?? :)
Obrázok používateľa
Amadeus
 
Príspevky: 241
Obrázky: 5
Založený: 26 Apr 2009 14:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod laci » 27 Apr 2009 07:42 am

Amadeus napísal:pls a co zeru ancistrusi ?? a ako im to mam davat ?? :)


Hladaj:

Prisavnik [Ancistrus]

Rozmnozovanie prisavnikov [Ancistrus]
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.