kamene, voda, rybky... pomoze niekto?



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

kamene, voda, rybky... pomoze niekto?

Odoslaťod dusanek » 08 Nov 2008 13:43 pm

Na zaciatok chcem pozdravit vsetkych (ne)skusenych akvaristov :)
Takze ahoj,
Moje akvarko ma 240l, ziarivkove (neonove) osvetlenie, filter (max.500l/h).
Chcem sa spytat, ci nebude nejak skodit vodu, ked som vlozil do akvaria kamene, ktore som nasiel vonku v prirode jedna sa o skaly (nie su nejak moc ostre).
Problem je v tom ze sa bojim, aby nevypustovali v akvariu daky vapnik alebo co, proste nejake chemicke latky( tych skal je tam dost :) ). Skaly som vykefoval, vyvaril. Strk mam kupovany. A ak by bol este niekto taky dobry a odporucil mi pekne rybky, ktore nepotrebuju ohrev vody :) (teplota v mojej izbe cca 24 stupnov celzia) ...ale malo by sa jednat o ryby, ktore v pohodicke kupim v akvaristike (a aj lacne) a chcel by som cichlidy :).
Inac akvarium mi bezi, tak vyse mesiaca bez ryb a rastlin(tie tam moc nechcem nikdy sa mi neujali) a dal som tam este akysi pripravok na upravu vody. Tak ak som spravil nieco zle dajte vediet. :) diik :)
P.s: uz som strasne vela penazi do toho vrazil, tak dufam ci naposledy :)
dusanek
 
Príspevky: 7
Založený: 18 Sep 2008 15:43 pm

Reklama

Re: kamene, voda, rybky... pomoze niekto?

Odoslaťod xDodox » 08 Nov 2008 21:02 pm

dusanek napísal:Problem je v tom ze sa bojim, aby nevypustovali v akvariu daky vapnik alebo co...

Pokvapkaj octom, keď budú šumieť obsahujú vápnik, čiže budú zvyšovať tvrdosť vody. Ale až to bude cichlidové akva, tak tá tvrdosť by vadiť nemala.
Naposledy upravil xDodox dňa 08 Nov 2008 21:04 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod poecilia » 08 Nov 2008 21:03 pm

Ked chces cichlidy tak nie je vapnik na skodu.Velky obsah vapniku skor skody rastlinam.Cichlidy nechovam takze neporadim ake.
Obrázok používateľa
poecilia
 
Príspevky: 56
Obrázky: 26
Založený: 12 Jan 2008 18:46 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.