Pohlavne rozdiely ryb



Všetko okolo akvarijných rýb

Pohlavne rozdiely ryb

Odoslaťod Veemak » 08 Nov 2008 22:25 pm

Dovolil som si zalozit tuto temu, pretoze nikde sa neda najst stranka, kde by sa podla dvoch fotiek dalo lahko rozoznat, co je samec, co je samica...Takze ak ma nezrusia, prosim vas, pridavajte sem fotky oboch pohlavi rybiek, pripadne aj s pokecom...
Obrázok používateľa
Veemak
 
Príspevky: 203
Obrázky: 252
Založený: 09 Júl 2008 21:26 pm
Bydlisko: Trencin

Reklama

Odoslaťod Veemak » 08 Nov 2008 22:48 pm

Takze ako priklad pridavam toto:
Tetra ozdobna [Hyphessobrycon rosaceus]:
Samice:
Obrázok
Samec:
Obrázok

xDodox: Oprava názvu z Hyphessobrycon ornatus na Hyphessobrycon rosaceus (viď fishbase).
Obrázok používateľa
Veemak
 
Príspevky: 203
Obrázky: 252
Založený: 09 Júl 2008 21:26 pm
Bydlisko: Trencin

Re: Pohlavne rozdiely ryb

Odoslaťod xDodox » 08 Nov 2008 23:07 pm

Ako hlavný názov ryby by som v tejto téme používal latinský - ten by mal byť najaktuálnejší a taktiež jednoznačný. Slovenský, prípadne český preklad môže byť ako doplňujúci - keďže nie je až tak jednoznačný. Takže by som volil takýto zápis: Hyphessobrycon rosaceus [tetra ozdobná]. A zároveň by som sa prikláňal pri prekladoch názvov rýb požívať diakritiku - kvôli vyhľadávaniu.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Pohlavne rozdiely ryb

Odoslaťod arowana » 09 Nov 2008 00:24 am

Veemak napísal:Dovolil som si zalozit tuto temu, pretoze nikde sa neda najst stranka, kde by sa podla dvoch fotiek dalo lahko rozoznat, co je samec, co je samica...Takze ak ma nezrusia, prosim vas, pridavajte sem fotky oboch pohlavi rybiek, pripadne aj s pokecom...


Nedá sa to jednoznačne aplikovať, nakoľko nie u každej ryby je pohlavný dimorfizmus zretelný.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod Veemak » 09 Nov 2008 10:59 am

Arowana, to je pravda, ale u vacsiny hej...Ak sa mylim, oprav ma...A tu vacsinu by sme mohli zmapovat...
Obrázok používateľa
Veemak
 
Príspevky: 203
Obrázky: 252
Založený: 09 Júl 2008 21:26 pm
Bydlisko: Trencin


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.