začínam - 11,5 litra



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Odoslaťod xDodox » 10 Nov 2008 19:32 pm

Gurnus napísal:marinnaa: presne tak ani ja poriadne neviem ako vyzera :o

zulu napísal:Prave som vypocitala, ze papaja ma v priemere vacsi pocet prispevkov na mesiac ako moderator xDodox. :shock:

OK, nechajme to už tak, toto nie je pokec.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Odoslaťod xDodox » 10 Nov 2008 19:34 pm

Dušan Sivák napísal:oni si nic neuvedomia(vek), budu ryby chovat v com -koklvek a nezmyselnymi otazkami budu zasobovat forum stale, nezmyselnymi preto , lebo ziadna odpoved ,alebo rada nepadne na urodnu podu
spomente si vsetci co ste zacali chovat ryby v ich veku, s cim ste zacinali a nedajboze vas to chytilo, ja osobne som mal nadrzky s gupkami , mecunmi, rajovcami , stuckami vsade, naozaj vsade, mama ked vosla do izby , hned prve co urobila, bolo , ze sa chytila za hlavu a vysla z izby von-bez slov
vela ryb padne za obet, kym akvarista pochopi o com to je

To je OK, každí sme dáko začínali a nebolo to určite v poriadku a tak ako by to malo byť. Ale keď sa opýta, tak "rátam" s tým, že chce počuť i odpoveď a nechá si poradiť. Keď nie, pýtal sa podľa mňa zbytočne. A čím skôr sa začne učiť na chybách druhých, ako na vlastných, tým lepšie.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod maxxx01 » 10 Nov 2008 19:34 pm

V tom máš pravdu Dušan. Čoraz lepšie chápem, prečo tí najskúsenejší a najznalejší z tohto fóra (vieme viac-menej o ktoré nicky asi ide, že?) sa už radšej do debát tohto typu takmer nezapájajú. Za ten dlhý čas je už pre nich únavné točiť dookola o tom istom a pritom márne. Nikoho by nebavilo donekonečna hádzať hrach na stenu. Lenže keď som ja napr. bol chalanisko a robil prvé akvaristické kroky, začínali ledva 80-e roky a o nete nikto nechyroval. Mal som len pár zažltnutých starých knižiek od strýka. Ak som niečo nevedel, veľmi ani nemal kto takému chlapcovi poradiť. Ja si myslím, že ak by mne niekto toľko radil, ako to vidíme napr. na tomto fóre, určite by som si to viac vážil a riadil by som sa podľa toho. Proste cenil by som si, že mi vôbec niekto radí. Minimálne by som aspoň doookola neomieľal svoje scestné názory, lebo by som sa bál pokúšať trpezlivosť znalejších ľudí ochotných radiť.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod Dušan Sivák » 10 Nov 2008 19:54 pm

papaja a jej brat urcite nemaju rodicov akvaristov a urcite ich nepresvedcia , ze akva s obsahom 12l pre rybky na zaciatok nie je dostatocne, je to urcite ine ,ako ked za mnou pride moj starsi syn(4r) a povie , preco este nemame babaulti blue, iba green a ja cely stastny mu ich idem zhanat,
takze len tolko , ze aj keby chceli plnit rady na fore, nemozu, lebo sa nemaju ako dostat k adekvatnym nadrziam-to by sa museli zriect akvaristiky, mne sa to tiez vobec nepaci co dokazuju tymi svojimi otazkami, deti su v dnesnej dobe ovela nebojacnejsie a sebavedomejsie
sorry xDodox za odbocenie
Dušan Sivák
 
Príspevky: 236
Obrázky: 29
Založený: 18 Aug 2008 20:29 pm
Bydlisko: dolna suca

Odoslaťod maxxx01 » 10 Nov 2008 20:00 pm

no to s tými rodičmi je tiež v podstate pravda.
A takisto sorry za odbočenie.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod kubikbubik » 10 Nov 2008 20:22 pm

ja mam 45l akvarko a som papajin brat kupili mi ho
kubikbubik
 
Príspevky: 11
Založený: 21 Okt 2008 19:54 pm
Bydlisko: Topoľčany, 10 rokov

Odoslaťod Dušan Sivák » 10 Nov 2008 20:34 pm

tak zacni poriadne citat , kvalitneho citania je tu dost
Dušan Sivák
 
Príspevky: 236
Obrázky: 29
Založený: 18 Aug 2008 20:29 pm
Bydlisko: dolna suca

Odoslaťod Galbatorix » 10 Nov 2008 20:39 pm

kubikbubik napísal:ja mam 45l akvarko a som papajin brat kupili mi ho


...dufam ze sklenene :) ...vela toho citaj v knihach,na internete, porad sa aj so sestrou,nech ti da nejake rady a odporuci nejake stranky na internete a pod. ...
Obrázok používateľa
Galbatorix
 
Príspevky: 368
Obrázky: 1
Založený: 20 Aug 2008 15:58 pm
Bydlisko: ZA

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.