Rozmnozovanie bojovnice pestrej



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Rozmnozovanie bojovnice pestrej

Odoslaťod Wampa » 19 Dec 2003 16:05 pm

Ja som v akvaristike zaciatocnik a bojovnice som mal iba rok. Ak sa mi podari odchovat aspon 5 mladych budem rad. Chvilu ich vidim v hniezde potom zase nevidim nic. Neviem kolko ich asi je uvidime. Dam vediet ci nieco prezije. :(
Obrázok používateľa
Wampa
 
Príspevky: 228
Obrázky: 17
Založený: 03 Sep 2003 08:07 am
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Reklama

Re: Rozmnozovanie bojovnice pestrej

Odoslaťod Wampa » 23 Dec 2003 11:32 am

Takze male bojovnice su zatial zdrave a palvaju uz po celom akvarku. Uvidime pokial im to vydrzi. Na webe budem az 7.1.2004 takze potom napisem aktualne info co a ako. :)
Obrázok používateľa
Wampa
 
Príspevky: 228
Obrázky: 17
Založený: 03 Sep 2003 08:07 am
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Rozmnozovanie bojovnice pestrej

Odoslaťod Peter » 29 Dec 2003 12:55 pm

Neviem ako si to myslel s tymi artemiami... lebo v TN ich maju vo vsetkych dvoch akvaristikach...pravda len zmrazene. Asi si myslel zive. Mne vsetky bojovnice po troch mesiacoch umru na odute brucho. Ostal jeden samec, chudacik, nema sa pred kym nafukovat, ziabre a plutvy roztahovat. Inak vsetci samci labiryntiek stavaju penove hniezda, bezohladu na to ci tam samicka je alebo nie...je to podla mna reflex. Aj guramy...
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Rozmnozovanie bojovnice pestrej

Odoslaťod Dorianna » 29 Dec 2003 14:07 pm

Zalibily se mi bojovnice...ale podle nazvu si nejsem moc jista, kolik jich muze byt v akvariu..pry jenom jeden samecek...samicek tam muze byt vice? A co ostatni ryby - budou se snaset dobre treba s tetrama? Opravdu by me hodne mrzelo, kdyby se navzajem poprali... :o Slysela jsem, ze pry se maji pestovat ve specialnich nadrzkach (ale mozna ze sem si to jenom spletla s nejakym jinym druhem :shock: ). Jak vlastne vypada samicka? Vsude ukazujou jenom samce...asi nebude moc oslnive krasna, co?
Dorianna
 
Príspevky: 36
Založený: 31 Okt 2003 23:45 pm

Re: Rozmnozovanie bojovnice pestrej

Odoslaťod cyrano » 29 Dec 2003 14:46 pm

Samicky maju mensie plutvy. Rozdiel pohlavi je uplne jednoznacny. Ale mne sa pacia aj samicky :) V jednom akvariu by mal byt iba jeden dospely samec inak sa to skonci slusnou krcmovou bitkou. Ja mam v akvariu este platy, neonky, mrenky siamske a prisavniky a na ine druhy samec utoci len ked chrani hniezdo. A vacsinou to byva tak ze ostatne ryby hned pochopia a nedojde ku ziadnym dalsim roztrzkam. Inak si ich samec nevsima aj ked cital som ze niekedy si moze pomylit ryby s vacsimi a pestrymi plutvami a poprehana ich ako svojich rivalov, u mna sa to vsak nestalo. Samiciek mozes mat viacej dokonca sa odporucaju 2-3 aby mohol samec dostatocne ventilovat svoj sexualny apetit. Aj medzi nimi sa vsak tvori ista hierarchia takze sa budu trochu nahanat ale neni to take zle ako u samcov. Ja som videl take priesvitne priehradky z umelej hmoty v predajni, takto by som mohol mat v spolocenskom akvariu jedneho samca normalne a viacerych v priehradkach. Rozmyslam vsak ci to nebude velke tyranie ked ti samci stravia 2 roky v kocke 5x5cm hoci im tade bude pretekat voda.
cyrano
 
Príspevky: 65
Obrázky: 3
Založený: 20 Mar 2003 10:55 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Rozmnozovanie bojovnice pestrej

Odoslaťod Dorianna » 29 Dec 2003 17:03 pm

Ty male umelohmotne "domecky" pro samecky maji u nas e zverimexu taky, ale rekla bych, ze je to jenom proto, ze maji vice samecku, jinak novy majitel uz je da do vetsiho...doufam... :?
Takze tri holky na jednoho chlapa...to by slo...kolik asi tak stoji? Nejsem si jista, pamet mi prestava slouzit...ale mam pocit ze za jednu bojovnici chteli 20 Kc.
Preji vam velke chovatelske uspechy a treba se i ja budu jednou chlubit malymi rybickami!! :wink:
Dorianna
 
Príspevky: 36
Založený: 31 Okt 2003 23:45 pm

Re: Rozmnozovanie bojovnice pestrej

Odoslaťod skala » 29 Dec 2003 19:13 pm

Dorianna. Samcekovia bojovnic su velmi k sebe neznasanlivy. Bez dostatku ukrytov by som to bral ako labilny experiment, najma vzhladom na to, co spominas inde - "chtela bych nejake tetry a dania ... do 200 litroveho akvarka. ....

ad Peter: som presvedceny, ze artemia a artemia nie je to iste. to zive mrnave je morske a ozaj male - pre plodik. ale to mrazene v TN je dozaista nasa ziadbronozka, teda z mierneho pasma, najskor z Ruska a hlavne Polska. Je aj 1 cm vela, a je to nieco celkom ine :(
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Rozmnozovanie bojovnice pestrej

Odoslaťod Wampa » 07 Jan 2004 11:19 am

Takze moje mlade sa zatial drzia. Maju mesiac a nespozoroval som zatial nijaky hromadny uhyn. Davam im prachovu potravu ale neviem ci ju zeru. Nieco zrat musia ale neviem co. Rastu nerovnomerne. Uvidim ako to dopadne.
Obrázok používateľa
Wampa
 
Príspevky: 228
Obrázky: 17
Založený: 03 Sep 2003 08:07 am
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Rozmnozovanie bojovnice pestrej

Odoslaťod Wampa » 14 Jan 2004 13:06 pm

Páni a dámy v mojom akvarku je asi Bermudsky trojuholník. Zmizol mi samec Bojovnice pestrej. V akvarku som ho nenašiel ani mimo akvárka. Možno ho manželka zobrala vysavačom na večnosť, ale to sa už nedozviem.

Česť jeho pamiatke.
:cry:
Obrázok používateľa
Wampa
 
Príspevky: 228
Obrázky: 17
Založený: 03 Sep 2003 08:07 am
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Rozmnozovanie bojovnice pestrej

Odoslaťod lulukk » 19 Feb 2011 22:30 pm

Zdravím, ja by som si chcela kúpiť bojovnicu ale skôr by som si chcela niečo overiť ako zistím že je to samec alebo samicka a ako sa rozmnozuju. Ďalej sa chcem spitat ci vidrží v malej guly bez filtra to je zatial všetko vopred ďakujem
lulukk
 
Príspevky: 2
Založený: 19 Feb 2011 22:24 pm

Re: Rozmnozovanie bojovnice pestrej

Odoslaťod martin_s » 20 Feb 2011 02:32 am

lulukk pouzivaj vyhladavanie a najdes odpovede na svoje otazky, ktore su tu uz popisane niekolko krat!
Ad 2: Najprv by som sa skor zaujimal o to ako udrzat dany druh pri zivote a az potom pripadne ako ho rozmnozit (najmä ak tu rybu este ani nemas a s akvaristikou nemas skusenosti).
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Rozmnozovanie bojovnice pestrej

Odoslaťod d.gemza » 24 Feb 2011 11:29 am

lulukk v malej guli bez filtra nevydrzia. Ak ich chces chovat takym sposobom, radsej prehodnot svoje zaujmy.
d.gemza
 
Príspevky: 87
Založený: 27 Jan 2009 20:16 pm

Re: Rozmnozovanie bojovnice pestrej

Odoslaťod NikolaJancekova » 12 Aug 2012 14:46 pm

Mala som jedneho samca a tri samičky chcela som aby sa mi rozmnozili a tak tu najmensiu samicku zabil a dve ostali. Jedna sa mu poddala a mali mladé. Obidve som potom odlovila a gupky som dala do sietky a prilepila ku sklu. Na 2 deň sa mi vyliahli a rozplavali sa cca.10 kusov. Potom som už aj samca odlovila. Krmila som ich vločkovým krmivom pre akvarijne ryby. Neskor ostala len jedna a ta sa casom vytratila..
Stav akvaria- Velký filter so stredne silným prudom
- ziadny bublinkovac
- 6 gupiek
- 2 samičky bojovnice
- samcek bojovnice
- umele rastlinky
- ukryt z kokosovej škrupiny
- krmivo: mrazene červíky, vločkove krmivo

Nadoby- 15l akvarium(to co som spominala)
- par nadobiek asi tak 3litrove
Prave teraz som tam dala dve samicky, ktore uz samcek pozna...uvidim ci budu chciet mat mlade...

Prosím odpovedajte a poradte mi co mám robit a ako postupovat a podobne ...vopred dakujem :D :angel:
NikolaJancekova
 
Príspevky: 1
Založený: 12 Aug 2012 13:44 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Rozmnozovanie bojovnice pestrej

Odoslaťod spid3r » 12 Aug 2012 16:06 pm

Trosku hladat a citat by nezaskodilo. O mnozeni bojovnic je tu toho napisane az az.

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk
Obrázok používateľa
spid3r
 
Príspevky: 833
Založený: 09 Mar 2011 10:41 am

Bojovnica - Časté párenie

Odoslaťod Cucka » 21 Apr 2015 14:13 pm

Dobry den akvaristi,
chcem sa informovat, ci je normalne, ze sa mi parik bojovnic za posledné 3 tyzdne rozmnozil uz 3x (odstup od kazdeho poteru tyzden). Akvarium ma 30L a ohrievac nastaveny na 25 stupnov. Nie som ziaden odbornik, akvarko mam skor ako dizajnovu zalezitost, ale prekvapuje ma frekvencia rozmnozovania. Pripadne ako dlho potrva tento prudko rozmnozovaci stav, alebo ako by sa dal utlmit? :) Dakujem za vsetky rady a informacie.
Prílohy
gerhard.jpg
Cucka
 
Príspevky: 2
Založený: 21 Apr 2015 14:07 pm

Re: Rozmnozovanie bojovnice pestrej

Odoslaťod Cucka » 23 Apr 2015 12:01 pm

Skor ako mi stihol niekto poradit, tak sa mi rybky vytreli zas :) Stale prosim o radu ako ich rozmnozovaci apetit utlmit :)
Prílohy
ger.jpg
Cucka
 
Príspevky: 2
Založený: 21 Apr 2015 14:07 pm

Re: Rozmnozovanie bojovnice pestrej

Odoslaťod Furbi » 23 Apr 2015 12:10 pm

ja by som oddelila samičku od samčeka. Hormonálnu liečbu by som nenasadila. :lol:

Veľmi dobrý článok: http://maniakva.cz/casopis/akvarium07.pdf strana 7.
Furbi
 
Príspevky: 5
Založený: 22 Sep 2014 12:30 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.