poranena rybka /tetry cervene/



Všetko okolo akvarijných rýb

poranena rybka /tetry cervene/

Odoslaťod rybka » 27 Dec 2003 00:51 am

neviete ci sa da vyliecit poranena rybka, mam 4 tetry, a asi sa medzi sebou pobili :( , a dnes som si vsimla ze jedna z nich ma taku malu ranku nad bruchom, nesprava sa nijako cudne, je cula, len vobec neje, ako ju mam zachranit?
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: poranena rybka

Odoslaťod joko » 27 Dec 2003 11:44 am

Ake su to tetry ? Povacsine su tertry mierumilovne, aj tetry krvave su da sa povedat bojove/agresivne, ale az tak do krvy by asi nezautocili. Mozno tak na plutvu, ale na brycho ? To sa mi divne.
Vyliecit ? Dal by som ju separtatne, pridal hlavne dezinfekcne kvapky a nieco na liecenie. V podstate cim lepsia znacka, vatcsia zaruka (podla mna)
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: poranena rybka

Odoslaťod rybka » 27 Dec 2003 18:29 pm

su to tetry cervene, oni sa mi dost nahanaju v poslednom case, a teraz som ich zacala krmit patentkami, to bola dost velka bitka pri tom, ale to sa stalo asi v noci, neviem, len rano som si to vsimla. Alebo by to mohlo byt z nieco ineho :?:
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: poranena rybka

Odoslaťod joko » 27 Dec 2003 18:39 pm

No ak su to Tetry cervene, tak oni su mierumilovne, ak T.krvave, tie su napadave. Ake osadenstvo este mas ? Nvsimla si si nejakeho cudzopasnika ? Nezmar a pod. ?
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: poranena rybka

Odoslaťod rybka » 28 Dec 2003 18:00 pm

Okrem nich tam mam uz iba 4 razbory klinovite. Nie, ziadny cudzopasnik tu urcite nie je. Ale uz sa jej to zlepsuje :D , ma to uz take mensie a ucelenejsie, uz aj papka pekne. Naozaj neviem z coho to moze mat, nemoze to nejako suvisiet s tymi patentkami? Vtedy som im ich prvykrat dala, potom uz radsej nie :(
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: poranena rybka

Odoslaťod Peter » 29 Dec 2003 12:35 pm

Moje tetry (tetra nadherna? pletie sa mi cesky nazov so slovenskym a latinsky momentalne neviem) sa medzi sebou nikdy nebiju, sice sa nahanaju...ale su to hufove ryby, takze ak ju niekto zranil... tiez si myslim, ze to nebola tetra. Moju tetru raz zranila, ina ryba. Kedze ju ako zranenu ine druhy ryb napadali, tak som ju odlovil do samostatneho akvaria... pridal jednu priatelku, aby nebola sama (tazko znasaju ak su same...jedine) a asi do tyzdna sa z toho dostala prirodzenou cestou, bez pridavania liekov. Niekedy je mozno dobre dat nieco proti plesni, aby rana nezacala plesniviet. To plati podla mna vzdy, ked ide len o fyzicke zranenie. Co vsak v tvojom pripade nie je iste... kazdopadne odlovenie neuskodi...
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: poranena rybka

Odoslaťod rybka » 30 Dec 2003 20:50 pm

Tak zda sa ze sa jej to vyliecilo :!: :) :) :) :D :D :D samo, ani som ju neodlovila, ani ziadne liecivo som nepridavala. Este jej tam ostala taka mala bodka po tom, ale myslim ze to uz bude dobre.
Len teraz neviem ci to moze nejako suvisiet s tymi patentkami, ci ich im este mozem dalej davat alebo radsej nie :?:
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.