azetov nano cube



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

azetov nano cube

Odoslaťod azet » 26 Nov 2008 00:26 am

chcel by som sa s Vami podelit o fotecky zo zalozenia mojho noveho akvarka a rovnako si precitat Vase nazory:

je to standardny set "nano cube" od dennerle.
Založené: 19.11.2008
Objem: 30L
Osvetlenie: 1x11W (Dennerle)
Filtracia: vnutorny Dennerle nano
Ohrievanie: žiadne
Substrát: Spodna vrstva Deponit Mix, vrchna Sulawesi cierny od Dennerle
Hnojenie: zatial ziadne
CO2: Crystal line od Dennerle
pH: nemerané
dKH: nemerané

Rastliny:
Eleocharis acicularis
Hemianthus micranthemoides
Utricularia graminifolia
Vesicularia dubyana
Riccia fluitans

prvy krok instalacie:

Obrázok

prva vrstva dna:

Obrázok

priprava na druhu vrstvu:

Obrázok

drevo, kvoli kontrole priestoru vlozeny filter:

Obrázok

sadenie:

Obrázok

naplneny stav:

Obrázok

drevo som hladal strasne dlho a mal som uplne inu predstavu, v tomto pripade z nudze cnost...
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Reklama

Re: azetov nano cube

Odoslaťod azet » 26 Nov 2008 00:32 am

akvarko s technikou po 5 dnoch:

aspon kazdy druhy den vymena 1/4 objemu. zatial stale farbi vodu drevo.

Pribudli obyvatelia:
4x Clithon sp.
3x Otocinclus sp.
Prílohy
img8254resup5.jpg
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: azetov nano cube

Odoslaťod xDodox » 26 Nov 2008 08:01 am

Nádhera, už sa teším, keď sa rozrastú rastliny.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: azetov nano cube

Odoslaťod Giftzahn » 26 Nov 2008 08:37 am

@azet: :shock: cool, krasa, ja som tusil ze tento dennerle oslovi a inych...dost vazne nad tymto setom rozmyslam - 10L kompletka, este mam nejake to miestecko v stojane pod 200L akva... inak ake mas zatial skusenosti s tym Co2 setom od dennerle? Predpokladam ze v sete je jedna CO2 bombicka...ale v Hornbachu som nevidel predavat nahradne bmbicky..... :oops: takze ked sa minie tak? ebay?
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod pakozdy » 26 Nov 2008 10:01 am

co to je za divnu vec pri teplomery ?
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Odoslaťod xDodox » 26 Nov 2008 10:07 am

pakozdy napísal:co to je za divnu vec pri teplomery ?

Je to "merač" CO2.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: azetov nano cube

Odoslaťod marlo » 26 Nov 2008 10:10 am

pekne.
Na zadnu stenu si nerozmyslal dat nejaku tapetu ?
ciernu ?
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: azetov nano cube

Odoslaťod azet » 26 Nov 2008 10:10 am

no skusenosti s crystal setom su uz volake. tak v prvom rade sklenene srandicky ako bubble counter, spätny ventil, difuzor su fukane z pekneho skla, ale su velmi jemne. treba fakt davat pozor pri instalacii, hlavne pri instalacii fajky. bol som sklamany, ze je dodavana cierna hadica - urcite by tomu opticky prospela hadica priehladna.

samotna instalacia je bezproblemova, opatrne nasunut navlhcene hadicky, prisavky a je to. jedina piplacka je naplnit bubble counter do 3/4, treba si pridrzat prst, alebo zalomit hadicku, kym sa nainstaluje aj spätny ventil. potom uz len nasrobovat red. ventil na bombicku a nastavit potrebny prievan. treba sa s tym v priebehu 1h trochu pohrat, kedze kvoli slabej priepustnosti difuzora mnozstvo plynu reaguje trochu oneskorene.

mal som vsak problem: vsetko ficalo a tesnilo (pre skusku som ponoril bombicku po zavit do kybla s vodou), ale na druhe rano uz ani bublinka. obcas ked som odkrutil ventil na max. tak trochu vyslo, potom zase nic. nechcel som riskovat, co to spravi ked odmontujem ventil - bud bol problem vo ventile, alebo bombicka bola prazdna. vyreklamoval som to. novy set teraz uz od vikendu fici bez problemov. uvidim, ci budem kupovat novu bombicku za € 13,-

skor uvazujem nad tymto medzikuskom, ktory by mozno vedel aj zrucnejsi clovek vysustruzit a napojit to na "velku" flasu:

http://www.bero-aquatec.de/dennerle-crystalline-co2-adapter-nano-auf-mehrwegflasche-p-2473-1.html?ref=froogle
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: azetov nano cube

Odoslaťod azet » 26 Nov 2008 10:24 am

marlo napísal:pekne.
Na zadnu stenu si nerozmyslal dat nejaku tapetu ?
ciernu ?


jop, v sete bola dodana samolepiaca cierna folia. este vaham - i ked zakryli by sa kable...
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: azetov nano cube

Odoslaťod xDodox » 26 Nov 2008 19:55 pm

Zaujímala by ma i cena tohto setu.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: azetov nano cube

Odoslaťod Khanh » 26 Nov 2008 20:20 pm

Pekne. :) Ale ten pisek se casem promicha. Nezkresluji ty zaoblene hrany? Ja videl vystaveny 10L v Hornbachu a ty hrany hrozne zkreslovaly...moc se mi to nelibilo. Ja bych to akvarium otocil o 180 stupnu. :o

XDodox: V jednom eshopu v CR ho maj za 2800Kc. V Hornbachu bude asi o par stovek levnejsi.
Obrázok používateľa
Khanh
 
Príspevky: 251
Obrázky: 118
Založený: 21 Mar 2006 00:20 am
Bydlisko: Praha

Odoslaťod johny » 26 Nov 2008 21:06 pm

komplet set tzv. plus - aj s nejakou chemiou, strkom.. bez Co2 stoji v hornbachu v KE tusim 3650 Sk za 30l kocku... Furt na to cumim jak ony, a zatial odolavam...
Obrázok používateľa
johny
 
Príspevky: 163
Obrázky: 48
Založený: 12 Dec 2003 16:46 pm
Bydlisko: Kosice

Odoslaťod Raviolka » 26 Nov 2008 22:08 pm

Azet, to jsem ráda, že jsi zase u miníček... jsi takový slovenský průkopník :-)

30 l kostka je parádní rozměr, vypadá to dobře... ale zrovna tenhle set mě neláká (rozměry, oblé hrany...). Ten teploměreček je ovšem super :o (i když předpokládám, že ho tam nikdo nebude mít trvale).
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: azetov nano cube

Odoslaťod Giftzahn » 27 Nov 2008 08:40 am

xDodox napísal:Zaujímala by ma i cena tohto setu.


no v Hornbachu BA maju Dennerle sety: 10L za 2650,-SKK do 3650,-SKK za 30L, jedna sa o akva, filter, teplomer, depot mix, svetlo 9W alebo 11W podla velkosti nano cube, Dennerle Strk - Sulawesi black ak sa nemylim, hnojivo a nejake to krmivo pre krevetky, vitaminy a vodicku na uprav uvody, podlozku pod akva, ciernu foliu. Dennerle CO2 nano set stoji v Hornbachu 2.990,- SKK. Svetlo stoji osve 11W okolo 1190,- SKK este minuly weekend ich tam mali dve :wink: plus "srandy" z umelej hmoty pre krevetky - plastove rurky, plastovu jaskynku atd. - ale kto by chel uz umelu hmotu v akva ze ano....:evil:

Obrázok

no tak ako to ma azet "rozinstalovane" :mrgreen: to bola dost mastna cena
ak dobre ratam 3.650,- SKK nano cube 30L + 2.290,- SKK Co2 Set - 6640,- SKK/231,- EUR njn, dost husta cena :oops:

inak to nano akva je celkom dobre zlepene + hrany su zaoblene/zabrusene...som si najprv myslel ze rohy budu oble - ako u elementky - cize ze nano akva budje z "jedneho kusu" skla ale je normalne lepene s tymi zaoblenymi hranami... :mrgreen:
Naposledy upravil Giftzahn dňa 27 Nov 2008 08:46 am, celkovo upravené 2 krát.
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: azetov nano cube

Odoslaťod xDodox » 27 Nov 2008 08:46 am

Preto ma zaujímala cena - čo ho tento zázrak vyšiel komplet zo všetkým. Ale je bohovské.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: azetov nano cube

Odoslaťod Raviolka » 27 Nov 2008 12:14 pm

Giftzahn napísal:plus "srandy" z umelej hmoty pre krevetky - plastove rurky, plastovu jaskynku atd. - ale kto by chel uz umelu hmotu v akva ze ano....:evil:
Ty "rourky" jsem koupila právě proto, že nejsou plastové, ale pěkně hliněné :idea: Mají super rozměr pro moje hlavačky, pro krevety mi to připadá blbost a ať už je materiál jakýkoliv, pořád je to trubka a moc okrasy v akváriu nenadělá, že :wink: Ale účel světí prostředky, na výtěr se osvědčují :-)
Sorry za OT, já jen když tu o Dennerle doplňcích padla zmínka...
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: azetov nano cube

Odoslaťod Giftzahn » 27 Nov 2008 14:26 pm

Raviolka napísal:
Giftzahn napísal:plus "srandy" z umelej hmoty pre krevetky - plastove rurky, plastovu jaskynku atd. - ale kto by chel uz umelu hmotu v akva ze ano....:evil:
Ty "rourky" jsem koupila právě proto, že nejsou plastové, ale pěkně hliněné :idea: Mají super rozměr pro moje hlavačky, pro krevety mi to připadá blbost a ať už je materiál jakýkoliv, pořád je to trubka a moc okrasy v akváriu nenadělá, že :wink: Ale účel světí prostředky, na výtěr se osvědčují :-)
Sorry za OT, já jen když tu o Dennerle doplňcích padla zmínka...


super Raviolka, vdaka za info, ja som tie rurky nikdy v ruke nedrzal akurat tak krabicku :roll: a farbou na fotkach mi pripominali nejaky plast, umelu hmotu...tak to rad pocujem ze je to z hliny :mrgreen: jj, az teraz som si vsimol na stranke Dennerle ze pisu ze je to keramika...njn,ako sa clovek moze mylit 8)
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: azetov nano cube

Odoslaťod azet » 27 Nov 2008 18:09 pm

cena cakum-prdum so vsetkym tusim presne tak, ako napisal giftzahn. malo to nieje, ale je to vela?

tie oble hrany su pre mna jedinym mankom, inak je akvarko pekne spracovane a zbrusene. v reale v obyvacke to vsak nijako neprekaza. akvarko je viditelne kompletne z 2 stran a z 3tej len zcasti. ked sa prechadza okolo obraz sa suvislo premieta bez viditelnych prechodov, ako to je u lepeneho akva, avsak samozrejme za cenu skreslenia.

a este krycie sklo je trochu male - nezakryva celu plochu hladiny, naschval je tam cca. 3cm fuga na zadnej stene na krmenie, resp. hnojenie a pod. to mne vadi kedze hrozi jailbreak slimakov a kreviet.

urcite by lepsie vyzerala kocka lepena napr. z 8mm skla, to vsak tiez nebude lacne.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Odoslaťod Danso » 27 Nov 2008 21:18 pm

ja som prave kupil lepenu kocku 30x30x30 za 379,- celkom dobre to vyzera ta kocka. No dennerle je dennerle. :wink:
Obrázok používateľa
Danso
 
Príspevky: 25
Obrázky: 2
Založený: 14 Nov 2005 19:28 pm
Bydlisko: BA

Re: azetov nano cube

Odoslaťod Giftzahn » 28 Nov 2008 09:12 am

azet napísal:cena cakum-prdum so vsetkym tusim presne tak, ako napisal giftzahn. malo to nieje, ale je to vela?


njn, ako sa to vezme na jednej strane je to nejakych 6.640,- SKK/ 231,- EUR, ale na druhej strane hobby je hobby...a peniazky su podla mna rozhodne investovane dobrym smerom - cize ako vsetko v zivote aj akvaristika stoji nejaky ten peniaz a s casu na cas si clovek musi nieco dopriat :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: azetov nano cube

Odoslaťod azet » 28 Nov 2008 11:11 am

Khanh ze:
Pekne. :) Ale ten pisek se casem promicha.

no priznam sa, ten biely piesok nebol v plane. bolo to skratove rozhodnutie pocas zariadovania - ked som vybaloval svoje prestahovane akvaristicke "fidlatka" tak som nasiel zabudnute 2 plne vrecka bieleho piesku z jednej davnej zariadovacky. nedalo mi to a vyskusal som. ak sa neosvedci, tak nejako vylyzickujem a nahradim ciernym :o
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: azetov nano cube

Odoslaťod Giftzahn » 28 Nov 2008 15:22 pm

azet napísal:Khanh ze:
Pekne. :) Ale ten pisek se casem promicha.

no priznam sa, ten biely piesok nebol v plane. bolo to skratove rozhodnutie pocas zariadovania - ked som vybaloval svoje prestahovane akvaristicke "fidlatka" tak som nasiel zabudnute 2 plne vrecka bieleho piesku z jednej davnej zariadovacky. nedalo mi to a vyskusal som. ak sa neosvedci, tak nejako vylyzickujem a nahradim ciernym :o


no ten biely piesok je ok, podla mna, ak spravne vidim tak ked sa ti rastlinky rozrastu, ten cierny co eeste vykuka nebude vidiet...a casom ten biely piesok chyti "patinu" :mrgreen: a celkom biely nebude...ja by som ho tam nechal, bude to dobry kontrast medzi zelenymi rastlinkami a bielym pieskom 8)
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: azetov nano cube

Odoslaťod strbino » 28 Nov 2008 19:01 pm

Giftzahn napísal:
xDodox napísal:Zaujímala by ma i cena tohto setu.

Svetlo stoji osve 11W okolo 1190,- SKK


no ja som dnes kukal svetlo a stalo 890,-
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod RuDe » 28 Nov 2008 22:59 pm

9W by malo stáť 890,- a 11W okolo 990,-
Obrázok používateľa
RuDe
 
Príspevky: 46
Obrázky: 9
Založený: 23 Mar 2007 14:19 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.