Postupny uhyn rybiek



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Postupny uhyn rybiek

Odoslaťod brano BA » 11 Dec 2008 15:01 pm

Zdravim vsetkych.

Prosim Vas, viete mi poradit?? Neviem co sa zacalo diat v akva, ale zacali mi kapat rybky. Zatial odisla jedna BLACK MOLA a dva MECUNE. Neviem co by mohlo byt pricinou, v akva je ocividne vsetko OK, voda je cista, rastlinky pekne zelene, rastu, ryby su sfarbene a cule a dokonca su aj mlade, uz cca 4 dni a rastu. Vecer ked pozriem na ryby je vsetko OK , ale rano uz najdem mrtvu rybu.

Akva - 55L
Teplota vody je 25stupnov
Filtracia cez molitanovy filter a vzduchovac
Rastliny su zive (nazvy si nepamatam)
Rybky - BLACK MOLA - 5x, MECUNE - 4x , GUPKY - 4x , PANCIERNICKY - 3x a PRISAVNIKY - 2x

PROSIM o pomoc.

DAKUJEM
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Reklama

Odoslaťod dusik » 11 Dec 2008 15:23 pm

Ako dlho máš akvárium, meriaš parametre vody? Čím kŕmiš? Skús pomúknuť viac informácii. S toho pohľadu to môže byť všeličo. Nespozoroval si nejakú chorobu : krupičku... :|
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Postupny uhyn rybiek

Odoslaťod martin_s » 11 Dec 2008 15:46 pm

No kedze si nenapisal to ako dlho ti akva "funguje" s takouto osadkou ani si nenapisal kolko tych zivych rastlin vlastne mas, tak je tazsie presne urcit pricinu uhynu ryb.
Podla mojho nazoru a podla fotky v tvojom albume (ak je ten stav este aktualny) by mohlo ist o otravu NO2 alebo NH3. Vymen 2/3 vody za odstatu a vyhladaj a precitaj si informacie o kolobehu dusika, filtracii a pod. Mas dost vela zivorodiek, ktore dost spinia a tym, ak nemas dostatocnu biologicku filtraciu a dostatok rastlin, sa hromadi v akva prave NO2 a NH3, ktore su pre ryby toxicke.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod paolo » 11 Dec 2008 16:00 pm

mam pocit, ze si prilis skoro nasadil ryby do akva. martin_s ma asi pravdu. nitrifikacne bakterie sa nestihli usadit a robit svoju robotu.
Obrázok používateľa
paolo
 
Príspevky: 163
Obrázky: 94
Založený: 21 Jan 2008 22:42 pm
Bydlisko: bratislava

Odoslaťod Giftzahn » 11 Dec 2008 16:07 pm

njn, jednoznacne si pridal rybky prilis skoro do akva.... ak sa nemylim po dvoch - troch dnoch od zalozenia .... ako predpokladal martin_s a paolo

viewtopic.php?p=111298&highlight=#111298

tak sorry neviem preco sa teraz cudujes :shock: ...akva je nutne najprv zabehnut aspon min. jeden tyzden lepsie dva-tri bez rybiek :!:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod brano BA » 11 Dec 2008 16:13 pm

Takze pre upresnenie:

Rastlin tam je cca 15ks, rozrastaju sa.

Akva je funkcne cca 2 tyzdne. A ano rybky som dal dost skoro, ale ako som uz davnejsie spominal, Akva nieje uplne nove,predomnou to akva (filter aj strk) bolo uz funkcne cca 2-3 roky a uspesne. Medzi tym nebolo nijak chemicky cistene,takze som bol v tom ze bakterie boli zachovane.

Vodu som uz vymenil, cca 1/2 z celkoveho objemu. Co by mi teraz pomohlo??? Pomoze preniest ryby do prazdneho akva s cistou vodou??? Alebo mam pridat do akva este privod vzduchu?? Mam este jeden volny vzduchovac a vzduchovaci kamen. Mam asi tri male 11L akva nevyuzite.


Krmim susenymi vlockami a susenymi blchami

DAKUJEM
Naposledy upravil brano BA dňa 11 Dec 2008 16:22 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod dusik » 11 Dec 2008 16:21 pm

brano BA napísal:Co by mi teraz pomohlo??? Pomoze preniest ryby do prazdneho akva s cistou vodou???


Pomohla by biofiltrácia. Aj ten prenos rýb do čistej vody"s tým som si nie istý" Baktérie sa v materiály, čo som počul, nezachovávajú, po určitej dobe uhynú na nedostatok kyslíka a hlavne nemajú čo požierať, keď nie su vo vode.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Postupny uhyn rybiek

Odoslaťod brano BA » 11 Dec 2008 16:24 pm

Co sa tyka tych bakterii, tak akva bolo vypustene len 3-4dni,ale strk bol stale vo vode,iba filter nebol mokry. Co by bolo najvhodnejsie na tu biofiltraciu??

DAKUJEM
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Postupny uhyn rybiek

Odoslaťod dusik » 11 Dec 2008 16:27 pm

brano BA napísal:Co sa tyka tych bakterii, tak akva bolo vypustene len 3-4dni,ale strk bol stale vo vode,iba filter nebol mokry. Co by bolo najvhodnejsie na tu biofiltraciu??


Sorry filter máš nepozrel som si foto :D
Už len počkať kým sa zabehne a sledovať hodnoty NO2
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Postupny uhyn rybiek

Odoslaťod martin_s » 11 Dec 2008 16:29 pm

15ks nie je vela, najmä ak su male. Tym ze si poriadne preplachol strk a filter v tecucej vode si bakterie zlikvidoval. Rovnako ak bol ten filter vysuseny. Takze to ze predtym akva fungovalo 3 roky je viac-menej nepodstatne. Prelovit ryby do prazdneho akva ti nepomoze (pokial nie su chore a nemusia ist do karanteny). Skus si od niekoho zobrat vodu zo zabehnuteho akva, pripadne aj trochu kalu, ktory by ti mohol pomoct pre rychlejsie zabehnutie akva a rozmnozenie nitrifikacnych a denitrifikacnych bakterii. A dopln este aj rychlorastuce rastliny.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod paolo » 11 Dec 2008 16:33 pm

to, ze bol strk 3 dni iba mokry asi nepomoze, bakterie tiez potrebuju kyslik.
podla mna by si mal teraz znizit krmenie na minimum, vymen kazdy den 1/3 vody - zopar dni za sebou a uvidis. ryby neprekladaj, nech sa zbytocne nestresuju, to im tiez urcite nepomaha.
Obrázok používateľa
paolo
 
Príspevky: 163
Obrázky: 94
Založený: 21 Jan 2008 22:42 pm
Bydlisko: bratislava

Odoslaťod brano BA » 11 Dec 2008 16:45 pm

OK,skusim spravit co sa bude dat. Strk som sice neumyval,ale asi tie bakterie aj tak vykapali. Bol som v tom,ze im tie 3 dni neublizia a ze budu fungovat aj nadalej.

A co poviete na to dookyslicovanie pridavanim vzduchu vzduchovacom??? Je to blbost alebo by to mohlo pomoct???

DAKUJEM za rady

Prosim, vedel by mi niekto pomoct s tou vodou zo zabehnuteho akva?? Som z BA-Dubravky.
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod Giftzahn » 11 Dec 2008 16:50 pm

brano BA napísal:OK,skusim spravit co sa bude dat. Strk som sice neumyval,ale asi tie bakterie aj tak vykapali. Bol som v tom,ze im tie 3 dni neublizia a ze budu fungovat aj nadalej.

A co poviete na to dookyslicovanie pridavanim vzduchu vzduchovacom??? Je to blbost alebo by to mohlo pomoct???

DAKUJEM za rady

Prosim, vedel by mi niekto pomoct s tou vodou zo zabehnuteho akva?? Som z BA-Dubravky.


ak si z Dubravky a mas nejaky ten kybel s vodou nebude problem ... :twisted:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod chelicer » 11 Dec 2008 17:11 pm

ak v tom akva predtym nebol pohyb vody tak tie bakterie rychlo vykapali lebo nemali prisun kysliku. častejšie meň vodu no filter a štrk neprepieraj v chlorovej vode, nechaj to pekne zabehnúť aspoň 2-3 týždne nech sa vytvoria kolonie bakterii ktore ti tie odpadove latky premenia na dusičnany ktore nasledne spotrebujú rastliny...
Obrázok používateľa
chelicer
 
Príspevky: 60
Obrázky: 22
Založený: 01 Feb 2007 10:14 am
Bydlisko: Topoľčany

Odoslaťod brano BA » 11 Dec 2008 17:14 pm

Giftzahn - ano, som z DUBRAVKY. Vieme sa nejako dohodnut???

DAKUJEM
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod brano BA » 11 Dec 2008 17:19 pm

Teraz som v rychlosti pozeral na net a nasiel som nieco taketo:
http://www.akvashop.sk/product_info.php ... cts_id/593

Pomohlo by to??

DAKUJEM
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Postupny uhyn rybiek

Odoslaťod martin_s » 11 Dec 2008 17:21 pm

Na ziadne zazracne vodicky by som sa nespoliehal
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod brano BA » 11 Dec 2008 17:22 pm

Takze okrem vody zo zabehnuteho akva a casu mi nic ine nepomoze?? :(
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod martin_s » 11 Dec 2008 17:27 pm

brano BA napísal:Takze okrem vody zo zabehnuteho akva a casu mi nic ine nepomoze??


Precitaj si prispevky vyssie. Pomoze ti este doplnenie rychlorastucich rastlin.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod brano BA » 11 Dec 2008 17:30 pm

OK, tak skusim dnes este nakupit nejake rastlin. Ake konkretne by boli najlepsie?? nejake travove???

Len sice uz bude pomaly problem ich aj niekam posadit :(
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod Giftzahn » 11 Dec 2008 17:40 pm

brano BA napísal:Giftzahn - ano, som z DUBRAVKY. Vieme sa nejako dohodnut???

DAKUJEM


ano vieme, zajtra vecer cistim akva, takze voda bude a ako bonus ... vyzmykam nejake bakterie s filtra 8) posli ss a dohodneme co a ako :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod brano BA » 11 Dec 2008 20:29 pm

OK Giftzahn - ozvem sa ti cez ss - DAKUJEM

Bol som v akvaristike,dokupil som este nejake rastlinky a tester na NO2. Urobil som test pre istotu 2-krat a vysledky boli velmi dobre,aspon tak mi vysli podla testeru. Tester je SERA NO2 TEST - 2 ampulky. Kontrolna voda bola zlta,cize podiel 0.0mg/L
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod brano BA » 13 Dec 2008 08:34 am

Nikto nevie poradit v com moze byt problem??? Ako som uz pisal,obsah NO2 vo vode je skoro nulovy,podla testeru SERA. Rastlinky su stale OK a voda je cista. Rybka skape vzdy cez noc, cez den su OK. Vzdy skape dospela ryba,malym cerstvo narodenym sa dari.

PROSIM O RADU.

DAKUJEM
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod Mariok » 13 Dec 2008 11:51 am

Každá rada drahá... Ako meníš vodu? Ak dávaš z vodovodu a mixuješ teplú a studenú, tam môže byť problém. Radšej si napusti do vedra len studenú a nechaj ju nuekoľko hodín postáť v miestnosti, nech sa trocha ohreje na izbovú teplotu. V teplej vode (z vodovodu) môže byť "humus" o ktorom nemusíš mať ani poňatia (vlastná skúsenosť).
Osobne by som pravidelne sušenými dafniami nekŕmil - sú to len balastné látky. Vločky-aké? Nie sú náhodou zaplesnené? Stačí brať z krabičky mokrými prstami, a potom sa nestačíš diviť! Stravu treba kombinovať - najjednoduchšie niekoľko druhov suchej - vločky, granulky, niečo mrazené - cyklop, dafnie, patentky, koretry a STRIEDAŤ. Tiež by si nejedol ani šunku každý deň dlhšie ako pár dní. Tak si vyber :wink:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.