Postupny uhyn rybiek



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Odoslaťod brano BA » 13 Dec 2008 12:01 pm

Takze vodu davam odstatu, vlaznu. Krmim striedavo - VLOČKY s vytaminmy, VLOČKY klasik a dva druhy dafnii. Zapliesnene vlocky niesu,su suche,davam si na to pozor,aby som ich nenaberal mokrymi rukami.

Ale stale mi nejde do hlavy,preco ryby uhynu vzdy cez noc.

Dnes este kupim test na NH3 a uvidim co povie ten.

Zatial DAKUJEM
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Reklama

Odoslaťod Mariok » 13 Dec 2008 12:10 pm

Nevypínaš na noc náhodou vzduchovanie, filter?
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod brano BA » 13 Dec 2008 14:58 pm

Nie, filter je zapnuty non-stop. Na casovom spinaci je zavesene len svetlo.
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Postupny uhyn rybiek

Odoslaťod martin_s » 13 Dec 2008 21:49 pm

Nepridavas CO2 ?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod brano BA » 13 Dec 2008 21:54 pm

Nie CO2 nepridavam, som len zaciatocnik v akvaristike, k CO2 som sa este neodhodlal
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod Mariok » 13 Dec 2008 22:15 pm

Ešte raz som si to tu prezrel. Takže môj názor: Nedostaneš žiadnu použitelnú radu, pokiaľ nebudeš rešpektovať základy x-krát tu odporúčané: Bol si za Giftzahnom, alebo vrazil si radšej prachy do nejakých priemyselne vyrobených zázračných vodičiek s baktériami na zábeh akvária? Ak nie, tak je zbytočné sa o čomkoľvek ďalej baviť a môžeš si počítať mŕtvolky! Riešiť prečo ryby zomierajú v noci je absolútne bezpredmetné, riešiť treba PREČO zomierajú a pokiaľ nemáš zabehnuté akva (čo je úplne zrejmé v tvojom prípade), môžeš si akurát najať chemický labák, ktorý ti urobí komplet rozbor vody po ďalšej mŕtvolke a možno ti prezradí, čo ich otrávilo!Tie rastlinky čo tam máš Ti v zábehu absolútne nepomôžu a z tohto hľadiska sú bezpredmetné! Pomôcť možu len rýchlorastúce stonkové alebo plávajúce, ak ti to niečo hovorí. P.S. Tá hygrophilla difformis je zo stonkových s tých najnáročnejších - obyčajne potrebuje hoodne svetla a k tomu odporúčajú COčko-takže nič pre teba. Ak bude akva zabehnuté, potom sa dá niečo riešiť ďalej. Howgh!
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod brano BA » 14 Dec 2008 10:02 am

To Mariok - neviem ci sa mi to len zda,ale vycitil som z tvojho posledneho prispevku nejaku podrazdenost. Neviem preco sy myslis ze si vase rady neberiem k srdcu. Pre upresnenie, s Gifzahnom som bol, voda z jeho akva je doliata. V akvaristike som bol,aby som kupil test na NO2 aby som mohol aspon ako tak zistit stav vody(mimochodom obsah NO2 vo vode je podla testu 0). Rastliny v akva su aj rychlorastuce - travove,ktore sa pekne rozrastaju. Dalsie rastlinky davat je uz dost problem z dovodu pouzitelneho priestoru v akva. A k ostatnym rastinkam, moze byt ze su narocne,az tak sa v nich nevyznam, ale vsetkym sa dari a vyhanaju nove korienky( pri kupe rastlin v akvarisatike som si vzdy pytal rychlorastuce a hlavne nenarocne rastliny).

Otazka ohladom uhynu ryb v noci bola aj z dovodu,lebo uz neviem v com moze byt problem,tak premyslam nad vsetkymi moznymi variantami.

PS: dufam ze som sa nikoho nedotkol, len som vysvetloval co som robil.
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod dusik » 14 Dec 2008 10:13 am

Problém by mohol byť aj v NH4/NH3, NO2 sa objavuje asi na sklonku 2 týždňa. Prečítaj si
http://www.klub.akva.sk/akvarium/akvarium04.pdf

tému dusík v akváriu
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod brano BA » 14 Dec 2008 10:18 am

dusik - DAKUJEM. Vcera som bol v nejakych mensich akvaristikach,ale nemali TEST na NH4/NH3. Dnes by som sa mohol dostat do Hornbachu,tam by ho mali mat. Skusim spravit este tento test a uvidim
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod dusik » 14 Dec 2008 10:21 am

Hľadaj predajcov Sera ten mám osvedčený a hlavne si prečítaj ten článok!!! 8)
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Postupny uhyn rybiek

Odoslaťod brano BA » 14 Dec 2008 11:46 am

Uz ho citam,je tam toho dost popisane,ani som nevedel,ze taky clanok existuje, aspon som uz o nieco mudrejsi - DAKUJEM
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.