Mozu byt ryby smutne?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Mozu byt ryby smutne?

Odoslaťod cheveux_longues » 16 Dec 2008 17:16 pm

Ahoj, este vcera som mala v akvariu pár /samca a samicu/ tetier diamantovych. Ale ked som bola v skole, tak v tom case mi vyskocil z akvaria samec, lebo zvykaval byt dost bojazlivy na rozne podnety :( Som z toho dost smutna, ale smutna je aj samicka. Predtym, ked samec zil, tak si stastne plavala po akvariu s ostatnymi rybkami a teraz je stale na jednom mieste, vobec neplava, iba od seba odhana ostatne ryby, ktore do nej dobiedzaju, aby s nimi isla plavat. A tak neviem, co mam robit..ci kupit noveho samca tetry diamantovej alebo cakat, kym si samicka zvykne? Ostatne ryby su tetry cervene.
cheveux_longues
 
Príspevky: 19
Založený: 16 Dec 2008 17:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Mozu byt ryby smutne?

Odoslaťod maxxx01 » 16 Dec 2008 17:23 pm

Až takú psychológiu by som z toho nerobil. Tetra diamantová je dosť dynamická ryba a môže z akvárka vyskočiť. Prakticky všetky tetry sú húfovité ryby, ktoré sa nechovajú po jednom kuse, ale ani v pároch, t.j. mala by si mať skupinku týchto rýb. Takto sa cítia dobre a bezpečne, lebo v prírode vo veľkých húfoch sú takto viac chránené pred predátormi. Samotná tetra ktoréhokoľvek druhu sa dobre a bezpečne cítiť nebude. Takže kúpiť jej nielen samca, ale celú menšiu spoločnosť podľa možnosti. Napokon, aj farebne (vizuálne) tetry vynikajú viac v húfe.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Mozu byt ryby smutne?

Odoslaťod cheveux_longues » 16 Dec 2008 18:26 pm

Totiz ja si myslim, ze ta ryba vyskocila kvoli tomu, ze to akvarko je male.
Mam ho od leta a kupovala som si ho v Aquasymbioze v Karlovej Vsi v BA. Maju to tam dost specializovane na ryby, a tak som myslela, ze ako zaciatocnicka im mozem verit. Poradili mi tam pre zaciatok mensie akvarium /radsej nebudem uvadzat miery, lebo sa budem citit este viac trapne, ale kamos ho nazval ako "hajzlovy rezervoar"/. No a potom mi povedali, ze si mam vybrat ryby, ktore sa mi pacia. Tak sa mi pacili tetry diamantove, a dokonca mi ich tam aj schvalili, ze nie su narocne a blaa bllaaa.Ako naozaj nie su narocne a vydrzali moje zaciatky, ale nikto mi nepovedal, ake podmienky potrebuju, co sa tyka velkosti akvaria...ze minimalne 80l!!! ja nemam ani polovicu toho. K nim som si kupila niekolko neoniek, ktore do troch dni vykapali,ale tieto moje dve diamantky sa udrzali. Tak som k nim dokupila 4 tetry cervene. Tie cervene to tam znasaju stale celkom dobre, nevyzera, ze by im to akva bolo male. Blaznia sa tam a vidno, ze sa im dari. Ale tieto diamantove su strasne rychle a vzdy ked som omylom drgla do stola kde je akvarko, tak hlavne tento zosnuly samec zacal lietat v akvarku, buchat sa do stien a vyskakoval aj nad hladinu.Uz som aj planovala kupit kryt, ale nestihla som uz dost vcas na to, aby som ho zachranila:(
cheveux_longues
 
Príspevky: 19
Založený: 16 Dec 2008 17:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod esparaleer » 16 Dec 2008 19:35 pm

ja mam taku skusenost ale s black molly...ked boli spolu v akvarku(4ks) tak si plavali bez problemov. Ale ked som odlovil 3 a nechal tam iba kotnu samicu tak tiez iba na jednom mieste bola a ked som presiel okolo tak sa strasne lakala..teraz je uz spolu z ostatnymi vo velkom akva a je jej super..ani sa neboji
esparaleer
 
Príspevky: 85
Obrázky: 1
Založený: 22 Nov 2008 19:55 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Mozu byt ryby smutne?

Odoslaťod cheveux_longues » 16 Dec 2008 19:49 pm

No je to zaujimave, pretoze ta moja asi ani nema ikry.V takych podmienkach urcite nie.
Zaujimalo by ma, co mozem spravit pre dobro tej samice, pretoze uz odmietam kupovat dalsiu tetru do toho maleho lavora. Velke akvarko si budem moct dovolit asi az za rok, ked si priatel prerobi byt a budu priestorove podmienky. Ale je mi luto, ze nemozem vytvorit dostatocne velky krdel, aby sa rybky nebali a mohli si plavat ako sa im zachce.
Vratit ju do aquasymbiozy nechcem, pretoze ako som tak vcera pozerala, momentalne ani nemaju diamantove tetry.
cheveux_longues
 
Príspevky: 19
Založený: 16 Dec 2008 17:09 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.