Akvarko pre raka



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod Astacus » 03 Jan 2007 18:50 pm

Ozaj , nehnevajte sa , ale neviete niekto o legalnom odchove Raka riecneho ? Ano som narocny , ale verim ze viac hlav viac vie . Ja sam sa totiz uz pol roka snazim najst nejaku odchovnu a nist. Dakujem za pochopenie a spravne vylozenie si mojej otazky. Ano, z prirody ho chytat nescem , to sa nema! Zdravim
Obrázok používateľa
Astacus
 
Príspevky: 58
Obrázky: 2
Založený: 31 Dec 2006 12:29 pm
Bydlisko: ZA, BA

Reklama

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod clarkii » 03 Jan 2007 20:14 pm

Podívej se na www.stiftlandkrebse.de.
Dvouletý stojej 1,3€ a v Máji múzez koupit plnou samici za 5€.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod clarkii » 03 Jan 2007 20:30 pm

Jeste Astacus. jestli si jeste nesehnal ty Red Clawy, tak se ozvy.
Sice uz je nedelám (jsou absolutne neprodejný),ale mám jejich modrou formu.Pár nebo dva ti múzu nechat.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod Satyricon » 03 Jan 2007 21:17 pm

hmm.. tak ma v akvaristike pekne dobehli, ak to nieje na krupicu,lebo za tym ucelom som to kupoval..
Obrázok používateľa
Satyricon
 
Príspevky: 120
Obrázky: 57
Založený: 01 Feb 2005 13:32 pm
Bydlisko: Košice-Sever

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod zvejk » 03 Jan 2007 21:59 pm

No on je Preventin na vsechno a na nic. Mam za to, ze se to na krupici opravdu pouziva, take mi to kdysi cpali. No jedine co mi na krupici pomohlo bylo prelecenim Sera Costapur+sul. Je zajimavy,ze to ti raci prezili, protoze to je vazne svinstvo.
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod Astacus » 23 Jan 2007 17:38 pm

to clarkii : prepac , mas odomna ss :)
Obrázok používateľa
Astacus
 
Príspevky: 58
Obrázky: 2
Založený: 31 Dec 2006 12:29 pm
Bydlisko: ZA, BA

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod Astacus » 28 Jan 2007 18:43 pm

to clarkii : dakujem az teraz som si vsimol odkaz na nemecku stranku.
Obrázok používateľa
Astacus
 
Príspevky: 58
Obrázky: 2
Založený: 31 Dec 2006 12:29 pm
Bydlisko: ZA, BA

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod pegasus » 06 Mar 2007 09:49 am

len mala poznamka, rak s oblubov zdrhne ked ma sancu
dnes mi jeden z mojich falaxov utiekol a na nasiel som ho tak
10m od akva
pegasus
 
Príspevky: 6
Založený: 03 Jan 2007 11:56 am

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod nanuska » 06 Mar 2007 15:35 pm

::to nic,.. ja som jedneho zo svojich nasla az v chodbe,... co je od akvaria priblizne 12metrov,...
::dokaze sa vysplhat doslova po slamke. mne sa vydriapali do hadicke zo vzduchovacieho motorceka. esteze som ich pochytala vsetkych. 8)
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod pegasus » 06 Mar 2007 16:42 pm

tento si to supol po kably od filtra
pegasus
 
Príspevky: 6
Založený: 03 Jan 2007 11:56 am

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod laci » 07 Mar 2007 10:21 am

Môj sa snaží a snaží :D , ale zatiaľ som nezabudol poriadne zakrývať akva :P . Akurát robí rachot aj s gupkami keď ich loví :roll: .
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod Olo » 17 Mar 2007 16:19 pm

Astacus napísal:Ozaj , nehnevajte sa , ale neviete niekto o legalnom odchove Raka riecneho ? Ano som narocny , ale verim ze viac hlav viac vie . Ja sam sa totiz uz pol roka snazim najst nejaku odchovnu a nist. Dakujem za pochopenie a spravne vylozenie si mojej otazky. Ano, z prirody ho chytat nescem , to sa nema! Zdravim

Je pravda, ze by sa nemali chytat raky z prirody, ale ak si najdes dvoch-troch rakov v prirode, to ich v ziadnom pripade neohrozi ako populaciu.
Ohrozuje ich cosi ine, a to si bohuzial niektori "akvaristi" neuvedomuju :arrow: A totiz staci aby takeho "akvaristu" uz omrzel vztah s jeho racim podnajomnikom za 50 korun a sup s nim do najblizsieho potoka. V takom pripade, obzvlast ak ide o gravidnu samicu, to moze znamenat koniec celej povodnej populacie a nemusi to ostat len pritom :evil: Takze aj dobry umysel - darovat zvieratu slobodu moze prerast v zavazny ekokologicky problem a nesmie sa to stavat!
Obrázok používateľa
Olo
 
Príspevky: 7
Založený: 17 Mar 2007 13:37 pm
Bydlisko: Borinka

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod martin_s » 18 Mar 2007 18:04 pm

Olo ale nezabudaj aj na to ze ak by si kazdy akvarista vylovil tych dvoch-troch rakov z prirody s tym ze to neohrozi ich populaciu, tak to dokopy bude mnozstvo ktore ju bude moct nie len ohrozit ale aj zlikvidovat :!:
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod Olo » 18 Mar 2007 23:47 pm

martin_s napísal:Olo ale nezabudaj aj na to ze ak by si kazdy akvarista vylovil tych dvoch-troch rakov z prirody s tym ze to neohrozi ich populaciu, tak to dokopy bude mnozstvo ktore ju bude moct nie len ohrozit ale aj zlikvidovat :!:

To mas urcite pravdu, ja nechcem propagovat chytanie rakov v prirode, boze chran :!: Len hovorim, aka je unas situacia ohladne ohrozenia povodnych druhov, mimohodom podobna situacia je aj s inymi nasimi ohroyenymi druhmi zivocichov, napr. taka mociarna korytnacka (Emys orbicularis). O nej to plati hadam este vacsmi. Pokial ide o lokality vyskytu nasich rakov, treba ich drzat top secret, ja sam viem o mnohych lokalitach vyskytu viacerych u nas yijucich povodnych, dokanca aj invaznych druhov, ale neexistuje, aby som taketo info siril. To proste nejde :wink: .
Obrázok používateľa
Olo
 
Príspevky: 7
Založený: 17 Mar 2007 13:37 pm
Bydlisko: Borinka

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod Astacus » 11 Apr 2007 15:25 pm

v tomto pripade plne suhlasim s olo-m a to v otazke,ze ovela vacsi problem pre populacie nasich povodnych rakov su americke druhy (ako naruzivy akvaristi) prenasajuce raci mor voci ktoremu su sami casto imunne! Rozpraval som sa na tuto temu s clovekom ktory sa tomu v cechach venuje uz 25 rokov, takze ...

Ale v kazdom pripade nepodporujem odchyt z volnej prirody, aj ked sam viem o lokalite kde sa im zatial dari. Preto som sa s mojim dotazom obratil na akva.sk . Je totiz veeelmi tazke zohnat ich legalne oficialnou cestou. Viacmenej som to uz vzdal a dal som sa na pomalicky krevetky
:lol:
Obrázok používateľa
Astacus
 
Príspevky: 58
Obrázky: 2
Založený: 31 Dec 2006 12:29 pm
Bydlisko: ZA, BA

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod Sypko21 » 06 Aug 2007 09:10 am

Dobrý den prajem,

pôvodne som xel na moju otázku zalozit nový topic, ale nasiel som túto tému, ktorá s mojou otázockou trochu súvisí...

chcem vediet či je mozné chovať doma raka riečneho... pretoze v potoku za domom ich máme kopec... viem ze sú chránený,ale to ma neodradí. nie som pytliak,a všetkých ktorých som doteraz chytil som aj vrátil...

ale rád by som aspon jeden párik choval, poprípade aj rozmnozil... nemám ale info o chove... hlavne teplota vody ma trápi, lebo kedze zijú v potoku tak vlastne tam sa teplota od zimy po leto pohybuje od mozno 5 - 18 stupnov.. no v byte by to bolo mozno nejakých 22 stupnov konštantne +-

takze ako???

a este otázocka je lepšie sa prispôsobit malému či veľkému???

dakujem za odpovede
Sypko21
 
Príspevky: 9
Založený: 06 Aug 2007 08:19 am

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod Sypko21 » 10 Aug 2007 06:46 am

nikto neporadí???? hmm?
Sypko21
 
Príspevky: 9
Založený: 06 Aug 2007 08:19 am

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod Norman » 10 Aug 2007 10:10 am

Sypko: asi to bude tym, ze tento zivocisny druh je chraneny a nikto z nas ho nechova a ani z prirody neodobera.

Co sa vsak tyka prisposobenia, tak je na tom lepsie mladsi jedinec, no dlhodobo urcite neprezije teploty cez 20°C.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod Sypko21 » 10 Aug 2007 12:43 pm

asik mas pravdu. ked raka tak najlepsie nejakého akvaristického ktorý je prispôsobený na zivot pri izbovej teplote.
Sypko21
 
Príspevky: 9
Založený: 06 Aug 2007 08:19 am

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod laci » 10 Aug 2007 12:54 pm

Sypko21 napísal:asik mas pravdu. ked raka tak najlepsie nejakého akvaristického ktorý je prispôsobený na zivot pri izbovej teplote.


Určite to bude lepšie riešenie.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod donch » 02 Dec 2007 09:41 am

Norman napísal:Preventin nie je urceny na 'krupicu' a krevety zabije na 100% do par hodin aj jedna kvapka/5l (ososbna skusenost :( )

asi to nebude na 100% lebo ja som tiez uspesne 2x liecil krupicku ryb v 50l akva preventinom. naposledy pred asi 2-3 mesiacmi a to som tam mal caridinu japonicu (3ks) a prezili to vsetky. a to som tam toho preventinu dal pozehnane lebo sa krupicka zacala dost rozmahat. vsetko nastasie dopadlo dobre. ryby sa vyliecili a krevety zostali. mozno keby dostali moznost vyjadrit sa, tak by na mna poriadne nadavali, :twisted: ale v kazdom pripade su ok. nechcem timto propagovat pouzivanie preventinu v nadrziach s krevetkami len konstatujem, ze jeho pouzitie nemusi vzdy pozabijat krevetky. mozno je to na 99% :roll:
Obrázok používateľa
donch
 
Príspevky: 17
Obrázky: 18
Založený: 11 Sep 2007 12:55 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Odoslaťod papaja » 16 Dec 2008 18:31 pm

nikde som to zatial nenašla,ale môžu byť (na mesiac) spolu rak a africké cichlidy z Malawička?Konkr. rak clarkii.Myslím,že tam mám dosť úkrytov,ale neviem,či rak mi nepochytá rybky alebo rybky nezožerú raka.vdaka
Obrázok používateľa
papaja
 
Príspevky: 246
Obrázky: 20
Založený: 24 Aug 2008 19:50 pm
Bydlisko: Topoľčany,13 r.

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod tipek » 16 Dec 2008 19:23 pm

zdravim pridam ja tiež neičo k problematike raky

ten riečny by bol určite problem doma chovat pri zvišenej teplote by nevrdržal určite rychly metabolizmus a pomali prisun a spracovanie potravy v jeho tele by nestihali ....

pridavam mojefotky akvarko s rakmi :-D

Obrázok

Obrázok

Obrázok

zo par krat mi raky zdrhli z akvariek jeden prešiel neskutočnych +- 20m od mojej izby cez dalšie 2izby do obyvačky :lol:

krmim špenatom patentkami a mrazenymi srdcami,jelšovimi listami a šiškami..

raky zožeru všetko čo schrumu a čo neschrume ich...
aj molitanovy filter mam obhlodany

len mam jednu otazku ten chitin v čom sa ešte nachazda??
moji raci sa nezvliekli už ael 3-4 mesiace
dospelejšie jedince sa ako často vzliekaju? rakov mam zatial len trištvrte roka
Obrázok používateľa
tipek
 
Príspevky: 99
Obrázky: 97
Založený: 21 Apr 2007 12:09 pm
Bydlisko: NITRA

Re: Akvarko pre raka

Odoslaťod martin_s » 17 Dec 2008 10:30 am

Pri zvliekani by im mohlo pomoct keby si im dal do akva konariky z vrby. Jej kora totiz obsahuje latky ktore pomahaju tvorbe maziva potrebneho na zvlecenie raka.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.