Ryby tazko dychaju



Všetko okolo amerických cichlíd

Odoslaťod Mariok » 22 Dec 2008 00:35 am

Super! 8) Som rád s tebou, že si to odhalil! :wink: Ale nadávať si nemusíš! 8) Je nás tu určite viac takých, ktorí sa tiež natrápili nad tým, čo sa deje, keď doteraz to šľapalo bez problémov, a neuvedomili sme si, že aj zmena napr. krmiva môže spôsobiť chaos :P ! Čo som sa ale TU na akve je naučil je, že zjednodušene povedané: Ak si nastavíš v zabehnutom akváriu pravidelnú periódu obmeny vody podľa stúpajúceho obsahu NO3 (trebárs aj raz mesačne - podľa osádky), tak sa do testov na NO3 oplatí vždy investovať a zmerať si obsah NO3 vždy pred výmenou vody, ak nie vždy, tak minimálne vtedy, keď sa ryby správajú nezvykle. Dovolím si tvrdiť, že tento parameter (jeho veľké výkyvy) v ZABEHNUTOM :!: akváriu na 90% odhalí problém skôr, ako sa dostaneme do rubrík typu: :cry: Pomóc, dochnú mi rybky! :cry:
P.S. :wink: Naďalej sa zaťiaľ držím rady skúsenejších a mením 20% vody raz týždenne, max. raz dvojtýždenne (ak NO3 prípiš nestúpa) :wink:
:wink: :roll: :wink: Prajem Veselé Vianoce :wink: :roll: :wink:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Reklama

Odoslaťod Gurnus » 22 Dec 2008 10:41 am

Aj ja som rad ze som na to dosiel lebo som uz ano kludne koli tomu nespaval a ja im menim kazdy dyzden aspon 60l vody a skusal som testovat vodu zase na NO3 a uz je to bledsie a predsa som este zaciatocnik tak som rad ze ste mi poradili. Lebo raz sa mi poskytol taky pohlad ze vsetky kompletne vsetky ryby pri hladine a tazko dychali a vtedy som sa fakt zlakol ze co sa deje a unas je dost blbe ze nam dokazu aj 10-krat za den vypnut elektriku. Este raz dakujem a zelam Vam :D Vesele Vianoce :D
Obrázok používateľa
Gurnus
 
Príspevky: 111
Obrázky: 69
Založený: 08 Dec 2007 16:57 pm
Bydlisko: Stupava

Predchádzajúca

Naspäť na Americké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.