Ancistrus (pariky)



Všetko okolo akvarijných rýb

Ancistrus (pariky)

Odoslaťod Lacik » 08 Dec 2003 02:57 am

Ako je to pri vytvarani parikov u ancistrusov? Musi sa par vytvorit sam alebo staci mat jedneho samca a jednu samicu? Ja mam teraz novu samicku, je trosku vecsia ako samec a vobec sa mi nezda ze by sa chceli spolu parit. :( Skor nopak, jeden druheho nechcel ani vidiet. Musel som ich oddelit. Moze to byt tym ze samec este nieje dost stary (pohlavne dospely)? :?:
Lacik
 
Príspevky: 136
Obrázky: 31
Založený: 19 Mar 2003 12:33 pm

Reklama

Re: Ancistrus (pariky)

Odoslaťod Asterix » 08 Dec 2003 07:49 am

Par sa vytvori sam, ak samicke nepasuje samcek tak z toho nic nebude. Ja som mal tiez dlho parik a nic a potom som dokupil noveho samca a za 3 tyzdne sa mi vytreli
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: Ancistrus (pariky)

Odoslaťod tonket » 08 Dec 2003 10:41 am

Mozno je na tom nieco pravdy, aj ked tie moje zrejme potom nie su velmi vyberave :lol:
Obrázok používateľa
tonket
 
Príspevky: 165
Obrázky: 5
Založený: 20 Okt 2003 14:31 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ancistrus (pariky)

Odoslaťod hongi » 06 Jan 2004 13:17 pm

Ja som mal dlhé roky jedneho veterana ktory sa vytrel s kazdou samicou co som k nemu dal / a bolo ich dost / ,no odkedy sa s nim "pohrali" pirane nejak sa mu do toho nechce, tak som ho dal do akvaria kde ma klud a moze si uzivat svoju penziu. Horsie ze novy samec je uplne iny a vobec ho samice nerajcuju.
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Ancistrus (pariky)

Odoslaťod kujoon » 06 Jan 2004 19:40 pm

Pár sa väčšinou vyberie sám..
Ten samec ti útočil na samicu asi preto, že bola v akv. nová, skôr by som odlovil toho samca a o nejaký čas by som ho vrátil, možno, že sa umúdry.
Najlepšia kombinácia prísavníkov je jeden samec a dve samice. On si z nich vyberie jednu a potom o tú druhú sa už nezaujíma.
Samice sa medzi sebou nebijú tak ako samci.
kujoon
 
Príspevky: 58
Obrázky: 1
Založený: 06 Dec 2003 18:37 pm

Re: Ancistrus (pariky)

Odoslaťod Rori » 08 Jan 2004 11:59 am

Inak od akej velkosti sa da rozoznat ci ide o samceka alebo samicku? Kupil som 2 prisavnicky zavojnate - ten trosku vacsi ma cca 5cm a mam taky dojem, ze mu zacinaju rast fuziky - u toho trochsu mensieho nic take nepozorujem. Su aj nejake ine moznosti rozoznania pohlavia?
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Ancistrus (pariky)

Odoslaťod denis » 08 Jan 2004 16:14 pm

Rori napísal:Inak od akej velkosti sa da rozoznat ci ide o samceka alebo samicku? Kupil som 2 prisavnicky zavojnate - ten trosku vacsi ma cca 5cm a mam taky dojem, ze mu zacinaju rast fuziky - u toho trochsu mensieho nic take nepozorujem. Su aj nejake ine moznosti rozoznania pohlavia?

No to by teda aj mna zaujimalo. Mame asi 17 prisavnikov. 4samice a 2samcov som uz prelozil do ineho akva. Ostalo tam par samcov a niekolko ... neviem ci samic ci samcov, lebo maju po dva malinke fuziky co z toho bude? ja si myslim, ze samce.
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Ancistrus (pariky)

Odoslaťod kujoon » 11 Jan 2004 17:32 pm

denis napísal:No to by teda aj mna zaujimalo. Mame asi 17 prisavnikov. 4samice a 2samcov som uz prelozil do ineho akva. Ostalo tam par samcov a niekolko ... neviem ci samic ci samcov, lebo maju po dva malinke fuziky co z toho bude? ja si myslim, ze samce.

Asi tak vo 4 mesiaci to vieš na 100 %. Ale ináč aj samica môže mať ako to voláte " fúziky " , ale nemá ich v takom počte ako samec a samec ich má na koncoch rozdvojené a samice nie..
kujoon
 
Príspevky: 58
Obrázky: 1
Založený: 06 Dec 2003 18:37 pm

Re: Ancistrus (pariky)

Odoslaťod Peter » 12 Jan 2004 14:22 pm

Myslim, ze ide skor o hustotu fuzov, ako rozdvojenie. Napr. moj albinoidny samec ma mnozstvo fuzov, ale nie su rozdvojene a pritom maju mozno aj 2cm. Ma asi styri roky a meria cca 17 cm. K nemu mam albinoidnu samicu, je mensia, aj ked boli rovnako stari... nemala fuzy ale uz ich ma i ked nie tak nahusto a menej. Takze neviem, co je zac, mozno je to chlap. Catfish pise, ze aj samice mozu mat fuzy. Mam aj cierne a u tych je to jasne. Samec, aj ked este len cca rocny, uz ma riadne fuziska a rozdvojene na koncoch a samica nema skoro nic..., len dufam, ze "nezarastie", lebo ma tiez asi len rok... :(
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.