gulate akvarko + zavojnatky



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

gulate akvarko + zavojnatky

Odoslaťod Minymiky » 04 Jan 2009 13:51 pm

dobry som tu novy.. chcel by som sa opytat par veci. na vianoce som dostal ako darcek gulate malinke akvarko s 2 zavojnatkami tipujem moze mat okolo 5 - 10 litrov .dostal som par rad od kupujecho ako so o ne treba starat ..

1.denne im odobrat zhruba 2 - 7 deci vody a pridat im tolkocistej odstatej vody bez chloru ako som im odobral

2.krmit raz denne.. tak medzi palce krmiva

3.celkovo raz tyzdenne vymienta celu vodu + oplachnut kamienky v teplej vode

Lenze voda sa im tak casto spini kompletnu vymenu vody treba robit asi tak kazdy treti den lebo voda uz po tretom dni od vycistenia strasne smrdi a vyzera to tam jak v zaburine !!! pomali ani nevidno nad druhu stranu akvarka..

chcel by som sa spytat ci by tam nebolo vhodne kupit niaky mini filter alebo nieco na cistenie vody.popr niake rady by som poprosil.. rybky mam prvy krat v zivote

vopred dakujem :D
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Reklama

Odoslaťod ranko » 04 Jan 2009 14:00 pm

najlepsie by asi bolo na zaciatok vymenit nadrz za vacsiu, pokial mozno nie gulatu a dalej.. pokial mas o akvaristiku naozaj zaujem citaj akva sk :)
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: gulate akvarko + zavojnatky

Odoslaťod Minymiky » 04 Jan 2009 14:03 pm

no dik . zacalo ma to bavit starat sa o ne.. neviete asi ake velke akvarium treba prene ??
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Re: gulate akvarko + zavojnatky

Odoslaťod salik » 04 Jan 2009 14:06 pm

:|

Karas zlatý [Carassius auratus] - voda a kŕmenie
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=6495

Gulove akvarium - osvetlenie + par otazok....
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=951
Naposledy upravil salik dňa 04 Jan 2009 14:10 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Odoslaťod hofi » 04 Jan 2009 14:07 pm

Najprv by som vymenil akvárium.Minimálne o 190 litrov väčšie.Naštuduj si aké nároky majú na vodu a priestor závojnatky.Tu sa o tom už popísalo dosť.Ak by bol problém s akvarkom,tak vymeň ryby a daj tam radšej krevetky.Skôr ti prežijú ako tie závojnatky.Závojnatkám v tej guli dlhú životnosť nedávam. :( Ani filter ich tam nezachráni.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: gulate akvarko + zavojnatky

Odoslaťod Minymiky » 04 Jan 2009 14:22 pm

takze radite pre zavojnatky veeelke akvarko staci tych 50 l ?? .. a ku tomu aj filter ?? alebo netreba ..
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Odoslaťod elwiss » 04 Jan 2009 14:24 pm

bohuzial musim uznat ze hofi ma pravdu co sa tyka ze zavojnatky tam nebudu dlho zit.gulate akvariu je dobre akurat ako karantenka na kratku dobu alebo ako porodnicka pre male ryby.
ja som ho tiez dostal pred 5-6 rokmi ako darcek k narodeninam a bola tam akoze jedna zlata rybycka (mečun). po 2 tyzdnoch co som sa o nu podctivo staral rychlo vyplavala na povrch a zase dolu a bolo po nej.
potom prisla era 60l akvaria a teraz mam 150l a chcem kupovat 250l. hehe keby som mal kam chcel by som 450-550 litrove. :P
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod elwiss » 04 Jan 2009 14:27 pm

ano filter treba ked budes kupovat tak kup aspon 60 litrove, vnutorny filter lebo je lacnejsi a staci to a nejaky ohrievac ale v pripade zavojnatiek si mysli ze by asi ani byt moc nemusel ten ohrievac.
vyhladaj si tu clanky a diskusie o zakladani akvaria a citaj, pozicaj so bobru knihu o zacinajucom akvaristovy a citaj.

ked nebudes vediet alebo nieco nenajdes tak napis
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod elwiss » 04 Jan 2009 14:29 pm

ked tak mrkni sem tu sme nieco take podobene preberali:
viewtopic.php?t=7625&highlight=
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod hofi » 04 Jan 2009 14:33 pm

Závojnatky potrebujú dostatok priestoru,dobre filtrovanú vodu,ak niesu v jazierku.Ja ich mám v jazierku celoročne bez filtra a sú v pohode,no v akvarku to neodporúčam.V guli prežijú jedine v amerických filmoch,kde ich často vídavam,ako si šťastne žijú. :(
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: gulate akvarko + zavojnatky

Odoslaťod xDodox » 04 Jan 2009 16:52 pm

Minymiky napísal:... malinke akvarko s 2 zavojnatkami..

Nevhodná kombinácia - malé akva a závojnatky.

Minymiky napísal:1.denne im odobrat zhruba 2 - 7 deci vody a pridat im tolkocistej odstatej vody bez chloru ako som im odobral

Pri závojnátkach a malom objeme akva, tá výmena je nedostačujúca.

Minymiky napísal:3.celkovo raz tyzdenne vymienta celu vodu + oplachnut kamienky v teplej vode

Nikdy, nikdy sa nevymieňa celý objem vody a "zbytočné" je opláchnutie dna v teplej vode - viac škody ako úžitku.

Minymiky napísal:Lenze voda sa im tak casto spini kompletnu vymenu vody treba robit asi tak kazdy treti den lebo voda uz po tretom dni od vycistenia strasne smrdi a vyzera to tam jak v zaburine !!! pomali ani nevidno nad druhu stranu akvarka..

Tipujem, že rastlinky tam nemáš a teda sa tam hromadia "živiny"/odpadné látky, ktoré majú za následok tú žaburinu - v podstate riasu

Minymiky napísal:chcel by som sa spytat ci by tam nebolo vhodne kupit niaky mini filter alebo nieco na cistenie vody.popr niake rady by som poprosil.. rybky mam prvy krat v zivote

Nie filter, ale väčšie akva a hlavne ti najviac pomôže, keď budeš veľa a veľa čítať na tomto fóre. Vyššie sú linky, ktoré by si si mal preštudovať.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: gulate akvarko + zavojnatky

Odoslaťod xDodox » 04 Jan 2009 16:54 pm

Minymiky napísal:takze radite pre zavojnatky veeelke akvarko staci tych 50 l ?? .. a ku tomu aj filter ?? alebo netreba ..

Carassius auratus.
A filter bezpodmienečne. Sú to ryby, ktoré narobia poriadnu "špinu" v akváriu.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: gulate akvarko + zavojnatky

Odoslaťod zavojka12 » 07 Feb 2009 22:38 pm

ja si myslim ze ak mas 2 zavojnatky tak asi 37l akva ja to mam tak tiez ale aj filtraciu a na dno nie piesok ale kamienky rozhodne prezoze ona ti ten piesok urcite zviri ja ich tak mam uz 2 roky a je to uplne bez problemov a teplotu vody 22°C max. 24 drzim palce :wink: :)
Carassius auratus.
A filter bezpodmienečne. Sú to ryby, ktoré narobia poriadnu "špinu" v akváriu.
suhlasim :D
Obrázok používateľa
zavojka12
 
Príspevky: 9
Založený: 06 Feb 2009 18:25 pm
Bydlisko: zilina

Re: gulate akvarko + zavojnatky

Odoslaťod xDodox » 07 Feb 2009 23:12 pm

zavojka12 napísal:ja si myslim ze ak mas 2 zavojnatky tak asi 37l akva ja to mam tak tiez ale aj filtraciu a na dno nie piesok ale kamienky rozhodne prezoze ona ti ten piesok urcite zviri ja ich tak mam uz 2 roky a je to uplne bez problemov a teplotu vody 22°C max. 24 drzim palce :wink: :)
Carassius auratus.
A filter bezpodmienečne. Sú to ryby, ktoré narobia poriadnu "špinu" v akváriu.
suhlasim :D

Existuje tu i "CITOVAŤ". Ale v tvojom prípade mi to príde, ako iba "naháňanie" príspevkov.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: gulate akvarko + zavojnatky

Odoslaťod xDodox » 07 Feb 2009 23:17 pm

zavojka12 napísal:ja si myslim ze ak mas 2 zavojnatky tak asi 37l akva ja to mam tak tiez ale aj filtraciu ....

Osobne si myslím, že i to je málo, tých 37 litrov pre dve závojnatky.
Kód: Vybrať všetko
Vzhledem ke značné produkci odpadních látek platí, že čím větší nádrž, tím lépe. Jeden dospělý jedinec by neměl být chován v méně než 30 litrech vody. Často prodávané nádržky ve tvaru koulí jsou zcela nevhodné.

Prebraté z: Carassius auratus auratus
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.