Chorý diskus



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Chorý diskus

Odoslaťod arowana » 28 Feb 2007 22:12 pm

Čítaj vyššie.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Reklama

Re: Chorý diskus

Odoslaťod skizuzka » 01 Mar 2007 08:26 am

vola sa Sera med tremazol. Skusala som aj kupit v lekarni Pratel ten tak isto obsahuje praziquantel ale ma aj dake vedlajsie latky a tie tabletky sa dobre nerozpustali vo vode.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Marius » 01 Mar 2007 11:47 am

skizuzka napísal:vola sa Sera med tremazol. Skusala som aj kupit v lekarni Pratel ten tak isto obsahuje praziquantel ale ma aj dake vedlajsie latky a tie tabletky sa dobre nerozpustali vo vode.


Ahoj skizuzka, dakujem velmi pekne za cenne rady, ja som na stranke Sera nasiel dva produkty Sera med Professional Tremazol a SEra med Professional Protazol a priamo mi hovorili ze na ziabrohlisty, bicikovce je dobry ten Sera med Professional Protazol
Marius
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Nov 2006 11:02 am
Bydlisko: Nitra

Re: Chorý diskus

Odoslaťod skizuzka » 01 Mar 2007 13:28 pm

http://www.akvashop.sk/product_info.php ... ts_id=3042

Ja som kupovala tento produkt tremazol obsahuje praziquantel,protazol ho neobsahuje. Na ziabrohlisty jednoznacne Tremazol a sucasne sa zbavis aj pasomnic ak by ich mali!!!
Si si isty ze mas ziabrohlisty?
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Chorý diskus

Odoslaťod skizuzka » 01 Mar 2007 13:30 pm

http://rockymountaindiscus.com/Food_and_medications.htm

pozri napr. horeuvedenu stranku zhruba v strede produkt cisty Prazi Pro obsahuje cisty praziquantel a je urceny na GILL FLUKES co su ziabrohlisty.
Obrázok používateľa
skizuzka
 
Príspevky: 251
Obrázky: 36
Založený: 18 Sep 2004 22:11 pm
Bydlisko: levice

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Marius » 03 Mar 2007 12:36 pm

skizuzka napísal:http://www.akvashop.sk/product_info.php?cPath=68&products_id=3042

Ja som kupovala tento produkt tremazol obsahuje praziquantel,protazol ho neobsahuje. Na ziabrohlisty jednoznacne Tremazol a sucasne sa zbavis aj pasomnic ak by ich mali!!!
Si si isty ze mas ziabrohlisty?


Ahoj Skizuzka, ano , zistoval som si to, mas uplnu pravdu, na ziabrohlistu je ten Tremazol.
Mohla by si mi este napisat ako si ho aplikovala?
Davkovala si ho priamo do akvario co mas 400l, ci si ich prelozila a liecila v mensej nadrzi?
Ako si liecila s TRemazolom, mozes mi napisat postup, kolko krat si to opakovala a kolko si menila vodu?
Skizuzka, nevies tento pripravok neskodi aj rastlinam ktore mam v akvariu?
Ked som si cital nieco o tom pripravku tak v akvariu moze posobit max. 5 hodin a potom musim vymenit 80% vody, tak si to robila aj ty?
Dik za odpovede. cau M.
Marius
 
Príspevky: 34
Založený: 09 Nov 2006 11:02 am
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod arowana » 12 Máj 2008 01:12 am

Nakoľko sa rozbehla diskusia pri foto v personálnom albume

http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=21049

tak som sa rozhodol pokračovať radšej v načatej téme, nakoľko som na akva.sk, nič vhodnejšie k tomuto tématu narýchlo nenašiel.
Aby som sa o pôvodcoch choroby nemusel zdĺhavo rozpisovať, je táto popísaná celkom obsiahlo tu:

http://www.aquar.cz/Hexamitoza.html

Na úvod predovšetkým jedna poznámka, že bez dobrého mikroskopu je identifikácia akéhokoľvek bičíkovca, prípadne iných ekto a endoparazitov, prakticky nemožná a akékoľvek typovanie nie je na mieste, nakoľko sa pri liečbe nesprávne diagnostikovanej choroby spácha viac škody, ako osohu. Čo je horšie, škody sú väčšinou nezvratné.
Čo sa týka teploty chovu terčovcov, názory sú kontroverzné.
Poznám mnoho chovateľov, ktorý chovajú terčovce mimo obdobia výteru, v teplotných rozmedziach od 24 - 30°C, bez viditeľných rozdielov na kondíciu a zdravotný stav. Je teda viac menej na rozhodnutí, každého chovateľa, akú teplotnú "taktiku" zvolí.
Osobne som preferoval teplotu cca. 28°C, ktorú som predvýterovo ponižoval prechodne na 26-27°C a po výtere som ju dvihol na 29-30°C.
Tiež sa držím názoru, že je lepšie mať šancu pri liečbe zvyšovať teplotu vody čo najviac, čo pri diskusoch nepredstavuje valný problém cca. do 38°C a osobne zastávam názor, že teplotný šok pri potláčaní ekto a endoparazitov je jeden z rozhodujúcich faktorov liečby. Teda každý teplotný stupeň navyše môže zahrať rozhodujúcu úlohu.
Čo sa týka použitia Metronidazolu / Entizol /, kolovali fámy a dohady, že zapríčiňujú neplodnosť rýb a pod., čo sa absolútne nezakladá na pravde a osobne ho považujem za vysoko účinné liečivo, bez akýchkoľvek vedľajších negatív.
Alfa a omega pri chove diskusov, je zadováženie zdravých jedincov zo slušného chovu, kvalitná a pestrá potrava a pravidelná výmena vody.
Pri dodržaní určitých nevyhnutných kritérií chovu, si dovolím tvrdiť, že je to celkom nenáročná ryba aj pre začiatočníka a dokonca občas vydrží aj "kopance", ktoré by iné ryby často "nerozbehali".
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod Amazon river » 12 Máj 2008 07:00 am

to arowana -vdaka za rady.bojuzial sa to vyvyija smerom,ktory predpovedali a ryby chytila viac raniek,ktore sa zapalili,idem teda skusit Entizol a podam aj Fishtamin...
Vcera som preventivne dal 45minutovy kupel v Sera bactopure po ktorom sa chumace odisli a rybe sa na chvilu vratila farba...
Obrázok používateľa
Amazon river
 
Príspevky: 7
Obrázky: 104
Založený: 21 Feb 2008 23:43 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod johhhny » 05 Okt 2008 17:27 pm

Nazdar AR,

ako si dopadol s liecbou?
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Odoslaťod koren » 20 Okt 2008 19:42 pm

je nutne pri liecbe entizolom odstavit filtre ako pri inych liecivach?
zabije to nitrifikacne bakterie?
koren
 
Príspevky: 127
Obrázky: 99
Založený: 18 Nov 2007 23:49 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod arowana » 20 Okt 2008 20:04 pm

Najvhodnejšie je preliečovať bez filtra, príp. všetky médiá pred tým preprať, vyradiť z filtračného obehu aktívne uhlie a pri niektorých liečivách aj UV.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod odys07 » 07 Jan 2009 16:12 pm

Diskus je utiahnutý, vylučuje biele vlákno, nežerie a stmavol! poraďte :(
Obrázok používateľa
odys07
 
Príspevky: 62
Obrázky: 58
Založený: 26 Sep 2008 13:29 pm
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod odys07 » 07 Jan 2009 18:45 pm

zatial som na fore žiadnu radu nenašiel. Ak viete poredte, Ďakujem
Obrázok používateľa
odys07
 
Príspevky: 62
Obrázky: 58
Založený: 26 Sep 2008 13:29 pm
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod vikino » 07 Jan 2009 19:03 pm

zdravim, takej rybe v takom stave pomoze preliecenie. najlepsie bez medikamentov, alebo len s entizolom. Prelovit do mensej nadrze bez filtra a bez piesku, zaviest silne vzduchovanie, a postupne zvýšit teplotu na 36-37 st. C. Na 40L akva vody 1 tableta entizolu(250mg) - rodrvit a rozpustit vo vode. Takto ponechat asi 2dni, potom vymenit pol nadrze za cerstvu vodu a znova nasadit entizol s rovnakým davkovanim. Po 5tich dnoch postupne znižit teplotu na uroven v chovnej nadrzi a vratit rybu spat. Ryba zacne po niekolkych dnoch znova postupne zrat. No ak je chovana v nespravnych podmienkach a s inými rybami, tak sa to na 100% vrati spat.
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Odoslaťod vikino » 07 Jan 2009 22:08 pm

este pripomeniem, ze po takejto liecbe je potrebne krmit len suseným krmivom - granule, alebo vlocky - sera, tropical, po dobu aspon 1 mesiaca. Teda ziadne maso a mrazene krmivo. A aj po 1 mesiaci takymto krmivom radsej nekrmit, alebo len zriedka, pretoze sa to zvykne vratit...
Obrázok používateľa
vikino
 
Príspevky: 404
Obrázky: 44
Založený: 01 Sep 2006 10:19 am
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Rado.h » 09 Jan 2009 09:20 am

suhlasim s vikinom len neviem ci ten entizol zozenies ak nemas znameho lekara alebo veterinara .....ak sa ti to nepodari ta k si kup od sery tremazol a postup ten isty co pisal vikino .......
Rado.h
 
Príspevky: 6
Obrázky: 2
Založený: 08 Jan 2009 16:02 pm

Odoslaťod pakub » 09 Jan 2009 10:49 am

entizol zoženieš v lekárni,ak im vysvetlíš na čo to potrebuješ,tak ti ho predajú biznis je biznis .... treba ich ukecať
pakub
 
Príspevky: 23
Obrázky: 26
Založený: 16 Nov 2008 21:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod odys07 » 09 Jan 2009 13:01 pm

dnes už bez vylučovania bieleho vlákna,mám ho aj tak preloviť ?včera sa pripájal k zvyšku osadenstva.Dnes som menil zas vodu po 3 dňoch cca 60L z 220 L . Ráno bolo viac diskusov pri hladine čo doteraz nebolo bežné. Teplotu som pridal na 33.
Obrázok používateľa
odys07
 
Príspevky: 62
Obrázky: 58
Založený: 26 Sep 2008 13:29 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Rado.h » 09 Jan 2009 15:26 pm

to vyzera tak , ze si si do akvarka ..zavliekol dake parazity ak su terce pri hladine a rychlo dychaju tak je dost mozne , ze maju ziabrohlisty co by som ja ako prve spravil tak by som nasadil GyroTox na 48 hodin potom prebehol vodu cez aktivne uhlie a sledoval ci nastala zmena ak nie potom naozaj pouzit antibiotikum ale opatrne aby si nenapachal viac skody ako uzitku ..... je to na tebe ...alebo mozes cakat ci sa rybky same nedokazu vysporiadat s dannym problemom..ale to je 50:50
Rado.h
 
Príspevky: 6
Obrázky: 2
Založený: 08 Jan 2009 16:02 pm

Re: Chorý diskus

Odoslaťod casiomk » 09 Jan 2009 23:03 pm

Rado.h napísal:to vyzera tak , ze si si do akvarka ..zavliekol dake parazity ak su terce pri hladine a rychlo dychaju tak je dost mozne , ze maju ziabrohlisty co by som ja ako prve spravil tak by som nasadil GyroTox na 48 hodin potom prebehol vodu cez aktivne uhlie a sledoval ci nastala zmena ak nie potom naozaj pouzit antibiotikum ale opatrne aby si nenapachal viac skody ako uzitku ..... je to na tebe ...alebo mozes cakat ci sa rybky same nedokazu vysporiadat s dannym problemom..ale to je 50:50


pocuj ty si nejaky mudry :o
Obrázok používateľa
casiomk
 
Príspevky: 110
Obrázky: 93
Založený: 12 Sep 2006 20:34 pm

Odoslaťod pakub » 19 Jan 2009 20:27 pm

mám jednu otázku,zo 7 diskov v mojom akvarku prestali dvaja žrať,stmavli,skrývali sa a aj ostatné boli plaché.Tak som sa rozhodol preliečiť celú nádž entizolom plus teplota na 33.Po 1 dni liečby vyzerajú ako vymenené,už majú farbu ani sa už tak neboja.
Na rôznych forach som čítal rôzne metody ličby entizolom.Vybral som si 3 dnovú kúru.Moja otázka znie : kedy im mám dať prvý krát žrať,oni sa už totižto tvária ukrutne hladní už po prvom dni.Majú aj ostatný držať 3 až 4 dnovú hladovku s nimi ???

Dik.
pakub
 
Príspevky: 23
Obrázky: 26
Založený: 16 Nov 2008 21:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod dusik » 19 Jan 2009 20:52 pm

Niekedy hladovka prospieva. Ryby vydržia bez jedla aj pár týždňov. Tých pár dni im neuškodí.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod Mirco » 04 Máj 2009 18:06 pm

ahojte vsetci, mam taky problem s jednym diskusom. odmieta zrat je velmi chudy a jeho ziabre sa mi vobec nepacia...su cervene a stale ma okolo nich nieco ako sliz....neviete mi poradit co s nim?
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: Chorý diskus

Odoslaťod Tomáš » 26 Okt 2013 09:36 am

Zdravim, bol by som vam velmi vdacny ak by ste mi pomohli... mam v nadrzi 9 diskusov. Vsetko bolo super no zrazu sa mi stytia zfarbili na uplne tmavu farbu. Otieraju sa o rastliny a mam pocit ze ako keby sem tam na nich bol aj taky sivsi povlak. Fotku velmi nemam len hned ako uvidia pred akvariom nieco ako fotak ci mobil tak sa schovaju :/ trva to uz asi 4 dni. Rybky su cule a stale zrave. Vedeli by ste mi poradit co s tym?
Dakujem.
Tomáš
 
Príspevky: 717
Obrázky: 14
Založený: 20 Aug 2012 20:27 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.