SERA Fil Precision Bioactive - séria ext. filtrov



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

SERA Fil Precision Bioactive - séria ext. filtrov

Odoslaťod matus » 18 Dec 2008 16:30 pm

s dovolenim adminov by som zalozil tuto temu vzhladom na niekolko faktov:
-ide o celkom zaujimavy produkt, ktory vzbudil rozruch v zahranicnych akva-forach, tam je dlhsiu dobu na trhu tesi sa velkemu zaujmu
- na stranke vyrobcu v podstate nie su ziadne relevantne technicke udaje
- atraktivna kombinacia filtra s UV-lampou (sice len 5W)
- rozmery uvedenych produktov niekedy ponukaju ini vyrobcovia na podstatne vacsie objemy akvarii
- urcite atraktivna cena (v zahranici maju napr: 130+UV za 99 EU)

nechcem tu robit nejaku reklamu, ide o to, aby kazdy, kto ma nejake vlastne (pozitivne+negativne) skusenosti pripadne nejake linky na stranky tu mohol prispiet
hned v uvode by ma zaujimalo, ci UV lampa ma samostatny spinac, alebo ide natvrdo spolu aj s filtraciou - nenasiel som to nikde
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Reklama

Re: SERA Fil Precision Bioactive - séria ext. filtrov

Odoslaťod Giftzahn » 18 Dec 2008 17:03 pm

tu su nejake udaje na stranke vyrobcu:

http://www.sera.de/index.php?id=963

....integrierter 5 Watt UV-C Klärer: zur Reduzierung des Algenwuchs und der Krankheitserreger im Aquarium.


cize integrovana uv-c lampa asi vo filtry a pravdepodobne s toho filtra pojdu dva napajacie kable jeden pre filter a jeden pre uv-c (asi podobne ako na Aquael UNIMAX Canister Filter 250 -ale od tohoto darebaka by som dal prsty prec :evil: ) .... user manual sa tiez urcite niekde najde, a tam bude viacej infosiek

:wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: SERA Fil Precision Bioactive - séria ext. filtrov

Odoslaťod Giftzahn » 19 Dec 2008 09:22 am

takze tu som uploadol manual k Serafil Bioactive s UV, ktory este borci zo Sery nemali vcera na svojej stranke....

http://rapidshare.de/files/41167472/ser ... _.pdf.html
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: SERA Fil Precision Bioactive - séria ext. filtrov

Odoslaťod Neponko » 15 Jan 2009 21:55 pm

Giftzahn napísal:tu su nejake udaje na stranke vyrobcu:

http://www.sera.de/index.php?id=963

....integrierter 5 Watt UV-C Klärer: zur Reduzierung des Algenwuchs und der Krankheitserreger im Aquarium.


cize integrovana uv-c lampa asi vo filtry a pravdepodobne s toho filtra pojdu dva napajacie kable jeden pre filter a jeden pre uv-c (asi podobne ako na Aquael UNIMAX Canister Filter 250 -ale od tohoto darebaka by som dal prsty prec :evil: ) .... user manual sa tiez urcite niekde najde, a tam bude viacej infosiek

:wink:

zdravim vas
tak teda nakolko sa mi podarilo moj tetratec trosku nechtiac pokazit tak som si kupil serra precision fil 250 s UV lampou. A spravil som chybu
napokon som zohnal nahradny diel na tetratec a zapojil som ho naspet, tetratec proste nema chybu. Ale aby som to uviedol na spravnu mieru. Tá sera ma len jeden kabel, na hlave filtra je vodotesny vypinac ktorym lampu zapinate, takze zabudnite na to ze si budete casovacom ovladat UV lampu. Filter konkretne 250 tka ma jeden kontajner so sipraxom a jeden s molitanom a vatou zaroven, kontajnery s tymito mediami maju od steny kanistra filtra odchylku skoro pol centimetra, takze to tam vo vnutri lieta, dalsia vec, ten filter je hlucny ako traktor obrazne povedane, tak ako sa filter mal pomaly zabiehat tak mi cim dalej tym viac kalil vodu az voda smrdela ako septik, nastastie odniesla si to len jedna neonka, na pocudavanie diskusy to prezili v pohode, nakolko moje akvarko je pre mna asi vsetko tak som zohnal nahradny diel na tetratec, bol to prasknuty adapter na hadice a bez vahania spustil tetratec a vobec som sa neprekvapil ked o par hodin bola voda krystalova. jedina nevyhoda ze tie hadice su hrube a externa UV lampa resp. jej pripojenie k tetratecu je dost nemotorne a prave preto som zlomil ten adapter. Pri opatovnom zapojeni som to uz riesil inac a to vacsim priestorom na lampu v skrinke. Prave preto sm sa rozhodol kupit seru s lampou aby som usetril priestor lenze sa mi to nevyplatilo. Takze sera si teraz umyta hovie v skrini zabalena v krabici, nech odpociva v pokoji. Viem, nema tento prispevok formu ale dufam ze ste pointu pochopili. Asi to boli emocie alebo sklamanie lebo kvoli sere som skoro prisiel o moje krasne osadenstvo akvaria. Ak vam nie je nieco jasne spytajte sa odpoviem :-) caute
Neponko
 
Príspevky: 7
Obrázky: 9
Založený: 15 Jan 2009 21:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: SERA Fil Precision Bioactive - séria ext. filtrov

Odoslaťod Tomas54 » 15 Jan 2009 22:06 pm

Neponko, skus spravit na tu seru recenziu...
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: SERA Fil Precision Bioactive - séria ext. filtrov

Odoslaťod Neponko » 15 Jan 2009 23:21 pm

Tomas54 napísal:Neponko, skus spravit na tu seru recenziu...

ok, pokusim sa popracovat na tom
Neponko
 
Príspevky: 7
Obrázky: 9
Založený: 15 Jan 2009 21:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: SERA Fil Precision Bioactive - séria ext. filtrov

Odoslaťod matus » 16 Jan 2009 23:56 pm

ad neponko

pockam si na tu recenziu, ak na nej pracujes
prave toto je vyhoda fora, ze si kazdy povie svoj nazor, inac na nemeckych akva-forach ho vychvalili, neviem, kde si ho kupil-osobne na tvojom mieste by som tu hlucnost reklamoval:

* sofort betriebsbereit und biologisch aktiv (... okamzite biologicky aktivny)
* einfach zu starten
* einfach zu reinigen (lahko sa cisti)
* niedriger Energieverbrauch
* leiser Lauf (tichy chod)
* Lange Lebensdauer
* schneller Abbau von Ammonium und Nitrit (rychle odburanie amoniaku a nitratov)

toto som vytiahol zo stranky vyrobcu sera.de (nasi potrimiskari na sera.sk este ani nemaju tieto filtre), takze ako pises skoro nic z toho nie je pravda

cize: ak to nie je problem reklamovat, tak by som isiel na tvojom mieste natvrdo do toho ...
dakujem za prispevok
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Re: SERA Fil Precision Bioactive - séria ext. filtrov

Odoslaťod Neponko » 17 Jan 2009 08:52 am

matus :
presne toto boli argumenty, pre ktore som kupil tu seru a hlavne UV lampa zabudovana vo filtri, tiez som sa potuloval na nemeckych forach a cital same dobre veci... dnes to pofotim a popisem a zavesim tu nejaku tu recenziu, reklamovat to nemozem lebo iste veci som pokombinoval s tetratecom (trubice nasavania napr) vysvetlim neskor
PS: inac podla mna nic nemoze byt sofort bioaktivne :-) , tym ze k tomu pribalili ten urychlovac, asi preto si to myslia ze to bude ihned, ale vieme ze nie :-)
Neponko
 
Príspevky: 7
Obrázky: 9
Založený: 15 Jan 2009 21:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: SERA Fil Precision Bioactive - séria ext. filtrov

Odoslaťod Giftzahn » 17 Jan 2009 09:12 am

@neponko: no keby si si siathol pdf-ko z rapidsharu mal by si vopred cisto technicke info o sera filtry...a mohol si predit zbytocnemu skalmaniu ... osobne si myslim ze pri vybere filta prichadzaju do uvahy len dve znacky a to EHEIM alebo FLUVAL co sa tyka hlucnosti, vykonu, spotreby, zivotnosti a spolahlivosti ...zial :oops:

vsetko ostatne Sera, JBL, Tetra, a ine...je len kompromis ktory moze dopadnut nedobre...nech sa na mna nikto nehneva Sera, JBL, Tetra su vynikajuce firmy ktore su schopne dodat kvalitne krmiva, hnojiva, chemiu, prislusenstvo do akva ale do vyroby filtrov sa tak prd rozumeju ....a tak to aj vyzera ....kvalita tychto filtrov asi zavisi ktora cinska fabrika ich vyrobi a kedy, ci clovek schyta piatkovy alebo pondelkovy vyrobok :twisted: nieco take som zazil u dvoch identickych Tetratec filtrov jedne fici ticho,spolahlivo,neupchava sa,netece a druhy (s tej istej dodavky) vytopil izbu 2x,vyrazil v celom baraku poistky,po tyzdni sa upchava (2x menene tesnenie,2x menene kohuty, 1 vymena celej hlavy, vymenee hadice) ..... :twisted:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod fiz » 17 Jan 2009 10:46 am

ja som tieto filtre videl na http://www.akvashop.sk - presnejsi link http://www.akvashop.sk/index.php?cPath= ... lter_id=11

ja neviem ale mne sa nejako nepozdavaju ze je to filter aj uv v jednom za taku cenu sak len samotne uv stoji tolko co cely filter

suhlasim s giftzahnom: ja mam 2-Eheim a 2-Tetra- a som absolutne spokojny
Obrázok používateľa
fiz
 
Príspevky: 182
Obrázky: 1
Založený: 10 Dec 2008 15:54 pm

Re: SERA Fil Precision Bioactive - séria ext. filtrov

Odoslaťod Schumi » 17 Jan 2009 14:29 pm

No super, ja idem o pol hodku kvoli nainstalovaniu tohto filtra rozvrtat polku obyvacky :lol: tak dufam ze pojde tak ako ma a nebude hlucny.. mam 130+UV, potom dam vediet ako mi slape 8)
Obrázok používateľa
Schumi
 
Príspevky: 44
Obrázky: 24
Založený: 31 Dec 2008 23:11 pm
Bydlisko: t.p:Prievidza, p.p:Bratislava

Odoslaťod Schumi » 17 Jan 2009 20:41 pm

Nooo filter uz bezi. mam ho v skrinke pod akva, nie je ho vobec pocut. zatial tesni vsetko ako ma, ak ma do rana nevytopi tak budem rad :D zapol som aj UVcku tak som zvedavy co sa cez noc stane s akva :?
Obrázok používateľa
Schumi
 
Príspevky: 44
Obrázky: 24
Založený: 31 Dec 2008 23:11 pm
Bydlisko: t.p:Prievidza, p.p:Bratislava

Odoslaťod matus » 17 Jan 2009 21:02 pm

Schumi napísal:Nooo filter uz bezi. mam ho v skrinke pod akva, nie je ho vobec pocut. zatial tesni vsetko ako ma, ?


neponko (a vobec pisme si do svojho profilu aj ozajstne mena, je to take dost cudne oslovovat sa nickmi) sa asi velmi nepotesi ...
asi pravda predsa zostane niekde uprostred a ako bolo spomenute vyssie - nie je kus ako kus ... a treba si uvedomit, ze sme ostblock, kde este stale dovazaju tovar II. triedy, ktory neprejde vo fabrikach ich vnutornymi kontrolami, ako napr. v jednej nemenovanej fabrike na auta pri Tepličke nad Vahom, nieco ide na trh k nam, nieco na vychod a to najlepsie na zapad

shumi - dufam, ze budes referovat nielen zajtra ale aj o tyzden pripadne mesiac, super by bolo, keby si mohol nejakymi testami overit efektivitu filtra, zaujimala by ma aj ucinnost tej UV-ecky, skus to po nejakom case zhodnotit, ako to vidis s riasami doteraz a po uvedeni filtra do prevadzky
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Odoslaťod Schumi » 17 Jan 2009 22:38 pm

V pondelok odchadzam na par dni do Blavy a pridem 1. februara. uvidim, co za ten cas urobi filter s akva, takze az potom sa bude dat aspon co-to blizsie napisat. Jehochanan si kupil 250tku tiez s UV, zhodnotime a zreferujeme :wink: 8)
inak co sa tyka hlucnosti, tak Jehochanan kupil priatelke 130tku(bez UV) a vraj rachoti ako zbijacka...
takze blizsie info okolo 1veho alebo 2heho
Obrázok používateľa
Schumi
 
Príspevky: 44
Obrázky: 24
Založený: 31 Dec 2008 23:11 pm
Bydlisko: t.p:Prievidza, p.p:Bratislava

Som rád!!!

Odoslaťod Neponko » 18 Jan 2009 10:33 am

Schumi napísal:Nooo filter uz bezi. mam ho v skrinke pod akva, nie je ho vobec pocut. zatial tesni vsetko ako ma, ak ma do rana nevytopi tak budem rad :D zapol som aj UVcku tak som zvedavy co sa cez noc stane s akva :?


som uprimne rád ze ti to ide ticho, fakt, je nepatrim medzi neprajníkov, mozo som vyfasoval ten nejaky trosku vadny kus, mozno som zvyknuty ze to ma ist tichsie, nie som ani Boris Kolar aby som povedal ze mi su tie peniaze za ten filter ukradnute, ale no stalo. Sklamalo ma aj to ze tem su len 2 koše na media, moja chyba, mohol som si to preverit. Mna fakt len bude tesit ked budu tie filtre ostatnym fungovat. Vyskusal som X filtrov kým som sa dopracoval k tomu ze pre mna je TetraTec ten najlepsi. Je to fak individualne.
for Matus : moje meno je GABO :-)
Neponko
 
Príspevky: 7
Obrázky: 9
Založený: 15 Jan 2009 21:36 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Belial » 27 Jan 2009 18:54 pm

Ahoj, uvažoval som o kúpe 250-tky bez uv lampy, nakoľko ju mám zvlášť ale ako tak čítam, asi zostanem pri svojom Fluval 103. Má už pár rokov a stále beží ako hodinky. Je tichý,neupcháva sa (čistím ho raz za tri mesiace) a má tri koše na médiá. :wink:
Belial
 
Príspevky: 75
Obrázky: 4
Založený: 16 Dec 2008 20:28 pm

Odoslaťod Schumi » 30 Jan 2009 14:05 pm

dnes vecer hodim mensiu recenziu tak ako som slubil. ak sa chcete opytat nieco konkretne, dajde vediet nech to do nej dopisem :wink:
Obrázok používateľa
Schumi
 
Príspevky: 44
Obrázky: 24
Založený: 31 Dec 2008 23:11 pm
Bydlisko: t.p:Prievidza, p.p:Bratislava

Odoslaťod nomad1307 » 02 Apr 2009 17:45 pm

mam v plane kupit 250 bez UV nie su tieto filtre hlucne lebo jeden pisal ze je hlucny ako traktor a druhy ze ho nepocut
Obrázok používateľa
nomad1307
 
Príspevky: 90
Založený: 11 Mar 2009 16:48 pm
Bydlisko: Nová Dedina

Odoslaťod nomad1307 » 02 Apr 2009 19:05 pm

Schumi napísal:dnes vecer hodim mensiu recenziu tak ako som slubil. ak sa chcete opytat nieco konkretne, dajde vediet nech to do nej dopisem :wink:


a kde je ta recenzia?
Obrázok používateľa
nomad1307
 
Príspevky: 90
Založený: 11 Mar 2009 16:48 pm
Bydlisko: Nová Dedina

Re: SERA Fil Precision Bioactive - séria ext. filtrov

Odoslaťod Giftzahn » 03 Apr 2009 07:59 am

@nomad1307: pozri sem http://www.sera.de/index.php?id=963 sera spravila maly update ohladne toho filtra :wink: sice manual to uplny nie je ale aspon daco... :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Schumi » 03 Apr 2009 11:33 am

Obrázok používateľa
Schumi
 
Príspevky: 44
Obrázky: 24
Založený: 31 Dec 2008 23:11 pm
Bydlisko: t.p:Prievidza, p.p:Bratislava

Re: SERA Fil Precision Bioactive - séria ext. filtrov

Odoslaťod nomad1307 » 03 Apr 2009 14:10 pm

a myslite ze mam vacsiu sancu natrafit na dobry kus ked tu seru objednam priamo z nemecka?
Obrázok používateľa
nomad1307
 
Príspevky: 90
Založený: 11 Mar 2009 16:48 pm
Bydlisko: Nová Dedina

Re: SERA Fil Precision Bioactive - séria ext. filtrov

Odoslaťod Giftzahn » 03 Apr 2009 15:09 pm

nomad1307 napísal:a myslite ze mam vacsiu sancu natrafit na dobry kus ked tu seru objednam priamo z nemecka?


njn, tazko povedat... aj tak je to vsetko vyrobene niekde v cine :wink: cize si myslim ze je jedno ci objednas v nemecku alebo u nas ... aj tak to zbehlo z jednej vyrobnej linky :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: SERA Fil Precision Bioactive - séria ext. filtrov

Odoslaťod matus » 03 Apr 2009 16:29 pm

nomad1307 napísal:a myslite ze mam vacsiu sancu natrafit na dobry kus ked tu seru objednam priamo z nemecka?
rozhodne !
uz som sa v inej teme zmienoval, ze to nie je nahoda, ze sa k nam dovaza tovar druhej triedy za tie iste ceny (ak nie drahsie) plati to hlavne pre oblecenie, ale aj ine
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.