otocinclus affinis



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod Stuka » 15 Jún 2004 22:01 pm

dneska som spozoroval ze 2 affinisi maju hrozne nefuknute brucho, oci ako keby im mali vypadnut tak ich maju vypukle a ledva dichaju...nesu to priznaky niakej choroby? Myslim ze tieto 2 to nepreziju uz len cakam kedy naposledny vydychnu...
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Reklama

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod Palo » 16 Jún 2004 06:47 am

Stuka napísal:dneska som spozoroval ze 2 affinisi maju hrozne nefuknute brucho, oci ako keby im mali vypadnut tak ich maju vypukle a ledva dichaju...nesu to priznaky niakej choroby? Myslim ze tieto 2 to nepreziju uz len cakam kedy naposledny vydychnu...

Otici maju problem :( Skus odchyt, a namiesat baktopur od Sera a poriadne prevzdusnovat. Davkovanie 1 ml na 20l vody. Cim skor, tym lepsie a podpor liecbu tabletkou activant od Sera "vitamin". U mna to zabralo a otici sa dozivaju 7 mesiac bez nehody. :)
Obrázok používateľa
Palo
 
Príspevky: 138
Obrázky: 38
Založený: 02 Nov 2003 03:06 am
Bydlisko: Spišská Stará Ves

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod azet » 16 Jún 2004 16:24 pm

palo pisal ze:

Otici maju problem Skus odchyt, a namiesat baktopur od Sera a poriadne prevzdusnovat. Davkovanie 1 ml na 20l vody. Cim skor, tym lepsie a podpor liecbu tabletkou activant od Sera "vitamin". U mna to zabralo a otici sa dozivaju 7 mesiac bez nehody.


hmm, zaujimave, mal si aj tie iste priznaky?
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod Stuka » 16 Jún 2004 18:30 pm

dneska podlahol dalsi a jedneho som odlovil do karanteny cize mi ostali zo 6 kusov 3...po 2 tyzdnoch
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod salik » 16 Jún 2004 19:42 pm

Stuka napísal:dneska podlahol dalsi a jedneho som odlovil do karanteny cize mi ostali zo 6 kusov 3...po 2 tyzdnoch

NO3/NO2 je Stuka v poriadku? bral si ich s cerstvej varky? mne dvaja vo velkom akvariu plavu 2-rok
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod Palo » 16 Jún 2004 19:47 pm

azet napísal:palo pisal ze:

Otici maju problem Skus odchyt, a namiesat baktopur od Sera a poriadne prevzdusnovat. Davkovanie 1 ml na 20l vody. Cim skor, tym lepsie a podpor liecbu tabletkou activant od Sera "vitamin". U mna to zabralo a otici sa dozivaju 7 mesiac bez nehody.


hmm, zaujimave, mal si aj tie iste priznaky?

Hned po zakupeni dostali tie iste priznaky a po tejto liecbe sa prebrali a ziju az kym ich velka ryby nezavola tam hore :D
Obrázok používateľa
Palo
 
Príspevky: 138
Obrázky: 38
Založený: 02 Nov 2003 03:06 am
Bydlisko: Spišská Stará Ves

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod Stuka » 16 Jún 2004 20:44 pm

salik napísal:NO3/NO2 je Stuka v poriadku? bral si ich s cerstvej varky? mne dvaja vo velkom akvariu plavu 2-rok


Salik veru tak, neni to celkom v poriadku je to cerstvo zalozene a hodnoty NO2 aj NO3 boli na zaciatku dost vysoke postupne to ale klesa. Ked som ich doniesol tak NO2 bolo 0.2 mg/l. Teraz uz je skoro 0. Ale ostatnym rybam sa nic nestalo ani jedinej iba tymto affinisom. Asi su dost citlive. Ked sa podmienky stabilizuju tak si este zopar kusov kupim kedze tie co ostali sa v poslednych dnoch konecne pustili do prace. Zrejme jak klesa NO2 tak sa preberaju k zivotu...
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Odoslaťod kustro » 16 Jan 2009 02:06 am

no uz sa k tejto diskusii nikto styri roky nepridal a zaujimalo by ma ako je to s otikmi po takomto case. stale su take nachylne na umrtie, nikomu sa ich nepodarilo rozmnozit? nejake nove poznatky? zacali ma celkom zaujimat.
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Odoslaťod Giftzahn » 16 Jan 2009 09:13 am

kustro napísal:no uz sa k tejto diskusii nikto styri roky nepridal a zaujimalo by ma ako je to s otikmi po takomto case. stale su take nachylne na umrtie, nikomu sa ich nepodarilo rozmnozit? nejake nove poznatky? zacali ma celkom zaujimat.


no mam ich hufik 10 ks v 200L akva, ocividne sa im najlepsie dari ked je ich viacej 5+ potom vytvoria hufik a dokonca sa velmi radi krmia tabletovym krmivom pre panciernikov ktore padne na dno. :wink: co sa tyka urmtnosti prvy krat som ich vypustil 5 ks do akva po tyzdnovej karantene a ostali mi len dvaja, druhy krat to bolo 8 ks ale pred vypustenim som na 24h zapol UV-C lampu a nechal este dva dni bezat a umrtie bolo nulove 8) avsak nie som na 100% presvedceny ze to bolo prave koli tej UV-C lampe ze ani jeden neposiel. co sa tyka rozmnozovania ziadne naznaky sa zatial neukazali aj ked s tej skupinky sa mi dva kusky zdaju ze su samicky :twisted:

jaj a samozrejme usilovne "luxuju" listy rastlin od rias a zatial som ziadne poskodenie listov ako. napr. u ancitrusov nevidel....
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod rybka » 16 Jan 2009 10:42 am

Prvykrat som si ich kupila pred zhruba dva a pol rokmi, vtedy mi vydrzali len par mesiacov :( Doteraz neviem, co sa stalo a kde bola chyba. Ziadne naznaky choroby nemali.
Nedavno som si povedala, ze to s nimi skusim opat, mam ich uz vyse pol roka a zatial ziju vsetky :) Kupila som ich do uz zabehnuteho akvaria so stabilnymi podmienkami. Takmer nepretrzite cistia sklo, korene a rastlinky od rias, obcas visia len tak - "zavesene" na skle, bez pohybu. Kdesi som citala, ze okrem rias neprijimaju ziadnu inu potravu. Z vlastnych skusenosti to mozem spolahlivo vyvratit, pri krmeni su vzdy ako prve, prisaju sa na hladinu a odjedaju rybkam z krmiva. Dojedaju tiez zbytky z dna.
O ich rozmnozovani by som sa tiez rada nieco viac dozvedela.
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Odoslaťod kustro » 16 Jan 2009 11:32 am

hmm takze v podstate s tou umrtnostou je to stale rovnake.su to jednoducho velmi citlive rybky a stale sa predavaju ako dovoz.ci ma niekto aj ine skusenosti? :)
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod azet » 16 Jan 2009 11:41 am

aj som myslel, ze sem pridam proaktivne update po rokoch...ale ked uz sa kustro pytas, tak moje skusenosti:

otici, ktorych som kupoval za posledny rok v roznych bratislavskych predajniach sa zdaju byt uz otrlejsi, nemal som absolutne ziaden uhyn, vsetky ziju a su zdrave a rastu. viacere som daval do cerstvo zalozenych nadrzi, naposledy som kupoval 3 kusy do svojho nano akvarka, mozno 3 dni po zalozeni, avsak s castou vymenou vody. nic im nieje.

este k stravovacim navykom - umelu potravu nevyhladavaju, ak aj pri prehladavani akvarka natrafia na granulu a pod. tak si trochu dzobnu a znovu neunavne oskrabavaju skla, rastliny, drevo a pod. asi zavisi od varky a na co boli zvynknute.

jednoznacne su odolnejsie, ako prve kusy, ktore sa v nasich obchodoch objavili pred rokmi, ked som zacal tento thread. netusim, ci vacsina pochadza z odchytu, alebo z odchovu, skor vsak typujem na odchyt. zdrave kusy takmer neustale plavaju, s kratkymi prestavkami. pamätam si, ze prve varky boli vacsinu casu neaktivne, postupne chradli a napokon mizli.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Odoslaťod kustro » 16 Jan 2009 18:50 pm

super takuto odpoved som dufal ze najdem :) tak sa po nich veru poobzeram. kde v ba niekde blizko centra ich maju, nevideli ste?
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Odoslaťod denkz0ne » 16 Jan 2009 20:04 pm

ja mam dvoch otikov par mesiacov, a zatial sa drzia bez problemov:)
kustro: blizko centra? v zoodome mavaju, a aj na kriznej som ich davnejsie videl :)
Obrázok používateľa
denkz0ne
 
Príspevky: 69
Obrázky: 47
Založený: 15 Mar 2008 22:19 pm
Bydlisko: Bratislava, Podunajské Biskupice

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod azet » 16 Jan 2009 20:57 pm

v decembri som kupoval v hornbachu. nedavno som ich videl v zoodome.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod Giftzahn » 17 Jan 2009 08:51 am

azet napísal:v decembri som kupoval v hornbachu. nedavno som ich videl v zoodome.


no ja som svoj krdlik tiez kupil v Hornbachu prvych 5ks asi pred tristvrte rokom a asi pre 2 mesiacmi 8ks...teraz sa po Bratislave dost rozsirili videl som ich napr. aj v Petrzalke v Amazone,v Kralovke v Biotope ich mavaju tiez... :wink:

plus este jedna zaujimavost zda sa mi ze otici sa chodia pravidelne nadychovat k hladine, podobne ako to robia panciernickovia co ma dost prekvapilo a taktiez je vhodne mat viacej kuskov asi cca. 5+ potom su fuzik odvaznejsi a vacsie kusy "odtlacia" aj velke sae od tabletky a je ich pekne v nadzi vidiet 8)
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod dusik » 17 Jan 2009 09:52 am

Tieto rybky som si kúpil aj ja pred dvoma mesiacmi, mám tri a žiaden úhyn.
Asi naozaj sú už odolnejšie, v akvaristike som ich videl dva týždne pred kúpou. Vtedy mi ich nepredal, vraj ich ma v karanténe kvôli chorobe. Čo sa týka odchovu, asi to nepôjde náhodou, ale cielene ako u väčšiny sumcov. Asi napodobnenie období dažďov a sucha... Možno vytieracie trubičky ako pre Ancistrusy... Za pokusy to stojí

Aj cena sa mi zdá nižšia. Na začiatku ste strašili 80+SK a ja za 55Sk
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod Veemak » 19 Jan 2009 22:24 pm

Ja som mal styroch, do tyzdna uz len dvoch...No ti dvaja luxuju a luxuju a tvaria sa k svetu... :)
Obrázok používateľa
Veemak
 
Príspevky: 203
Obrázky: 252
Založený: 09 Júl 2008 21:26 pm
Bydlisko: Trencin

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod azet » 21 Jan 2009 11:59 am

giftzahn ze:
plus este jedna zaujimavost zda sa mi ze otici sa chodia pravidelne nadychovat k hladine, podobne ako to robia panciernickovia co ma dost prekvapilo


mozem potvrdit, chodia sa nadychnut k hladine. raz za cas vystrelia k hladine ako sip, v sekunde sa zvrtnu, obcas vypustia bublinu a znovu sa venuju obvyklemu cisteniu.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod azet » 26 Jan 2009 22:56 pm

este jedna dolezita vec, alebo taky postreh: pokial davkujete co2 cez difuzer, treba si dat pozor, aby bubliny boli male a rozpustili sa predtym, ako dosiahnu hladinu. inak treba co2 davkovat do nasavania filtra, alebo tak, aby sa co2 nedostalo nad hladinu. nad vodou ostava vrstva tazsieho co2, otici sa mozu nadychovanim pridusit. treba si dat pozor, ci neplavaju malatne a pod. i ked tento priznak moze mat aj mnoho inych pricin.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Odoslaťod denkz0ne » 01 Feb 2009 02:01 am

aj moji sa chodia nadychovat ku hladine, dnes som si to u nich prvy krat vsimol:) a este som si vsimol, ze velmi radi lozia po hladine podobne ako kotulky.. zospodu sa "prisaju" na hladinu.. asi si zvykli, ze tam najdu zbytky prachoveho krmiva.. ked som ich bezhybne pozoroval, vydrzali cucat dole hlavou aj par minut.. akonahle som sa pohol, uz boli dole.. obcas sa na nich zavesi krevetka, zlaknu sa, ale potom v cucani hladiny pokracuju:) semtam nahanaju moje rasbory,ale su na ne dost pomali :D
Obrázok používateľa
denkz0ne
 
Príspevky: 69
Obrázky: 47
Založený: 15 Mar 2008 22:19 pm
Bydlisko: Bratislava, Podunajské Biskupice

Odoslaťod Veemak » 01 Feb 2009 12:13 pm

Posledne styri dni som si myslel, ze bude po dalsom - nafuknute brucho mal, rychle dychanie (ziadne zjezene supiny ani vlaknite vykaly), vacsinou sa drzal tesne pod hladinou prichyteny plutvickami, nie prisavkou no za dnesnu noc sa sfukol, dychanie sa upravilo na take ako ma jeho partak, uz sa pohybuje vsade a je prichyteny prisavkou..Neviem co to malo znamenat, ale dufam, ze zubata je uz daleko..
Obrázok používateľa
Veemak
 
Príspevky: 203
Obrázky: 252
Založený: 09 Júl 2008 21:26 pm
Bydlisko: Trencin

Re: otocinclus affinis

Odoslaťod azet » 01 Júl 2009 10:58 am

FOKK! vcera som nasiel jednu zdochlinku - chudak sa musel nejako zaseknut/zahaknut hlavou, ked obzieral molitan, ktory je nastoknuty na nasavani filtra. a zadusil sa. ledva som ho pinzetou odtrhol odtial. :evil:

nestalo sa Vam niekedy nieco podobne s otikmi, ancistrusami, loricariami, L-kami, atd?

je to taky klasicky mierne rebrovity molitan z bublifuku.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Odoslaťod caloghero » 01 Júl 2009 23:43 pm

sae + kokos s vyvrtanymi dierami = :dead:
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.