Chovne tetry



Všetko okolo akvarijných rýb

Chovne tetry

Odoslaťod denis » 08 Jan 2004 13:42 pm

Caute. Chcel by som sa opytat ako je to s chovnymi tetrami. Je lepsie drzat samce a samice spolu v jednom akvariu alebo mat samicky oddelene od samcekov tak aby na seba videli, tak ze v akvariu je vlepena predelovacia stena. Ako je to lepsie, kedy maju ryby vacsiu chut vytierat sa? Nemate s tym niekto skusenosti alebo nevideli ste to u dakych chovatelov v chovniach? dik
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Reklama

Re: Chovne tetry

Odoslaťod barky » 12 Jan 2004 11:22 am

Osobne s tym nemam skusenost, ale co som sa rozpraval a cital a tak, tak sa doporucuje pred planovanim trenim oddelit pohlavia a vydatne krmit. Myslim, ze ta predelovacia stena je zbytocna, kludne mozu byt uplne v inych akvariach. V praxi si to viem predstavit tak, ze chovam ryby oddelene stale len na trenie ich dam do vytieracky a potom znova oddelim.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Chovne tetry

Odoslaťod denis » 12 Jan 2004 11:31 am

akvaria mame predelene, hned sme take kupili, cize mozno je tak aj dobre, ze rybky su akoby stale spolu a samickam sa spravia ikry.
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Chovne tetry

Odoslaťod Sorer » 12 Jan 2004 14:50 pm

Ja som mal tetry v jednom spolocenskom akvarku. Ked som ich chcel rozmnozit tak som si najprv musel zistit kedy maju vytvorene ikry. Ikry im dozrievaju asi kazde dva tyzdne. Preto som spravil vymenu vody, co ich povzbudi k vytretiu. Po vycisteni akva som mohol ocakavat dalsi vyter za dva tyzdne. Na ten som ich uz odlovil do vytieracieho akva s destil. vodou. Na druhy den rano boli uz vytrete, odlovil som. A uz len sa cakalo na vyliahnutie. Takto to bolo kedysi u mna.
Obrázok používateľa
Sorer
 
Príspevky: 141
Obrázky: 29
Založený: 14 Júl 2003 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Chovne tetry

Odoslaťod marlo » 12 Jan 2004 15:27 pm

Sorer : aj sa ti ich podarilo odchovat ak ano mohol by si nam napisat ako si postupoval...
A ak nie tak by si mohol napisat co si spravil asi zle ...?

dik
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Chovne tetry

Odoslaťod Sorer » 17 Jan 2004 16:32 pm

marlo napísal:Sorer : aj sa ti ich podarilo odchovat ak ano mohol by si nam napisat ako si postupoval...
A ak nie tak by si mohol napisat co si spravil asi zle ...?

dik


Nepodarilo. Iba sa vyliahli, rozplavali a potom zacali kapat. Pravdepodobne som moc rychlo pridaval vodovodnu vodu do destilky v ktorej sa vyliahli. :(
Obrázok používateľa
Sorer
 
Príspevky: 141
Obrázky: 29
Založený: 14 Júl 2003 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Chovne tetry

Odoslaťod denis » 20 Jan 2004 15:52 pm

Ines Scheurmannová - Akvarijní ryby tam som vcera cital, ze chovne ryby maju byt oddelene a spolu sa davaju len do vytieracky. len nam to dako nefunguje :cry:
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Chovne tetry

Odoslaťod akwa » 29 Jan 2004 17:14 pm

Ja moje chovam spolocne, tak ako ine ryby - z priestorovych dovodov nemozem dat vytriet kazdu samicu a nechcem, aby im zatvrdli ikry - vytru sa v spolocnom akvarku. Nie je zle oddelit pohlavia pred trenim na 2 az 4 tyzdne, ak to spojis s kvalitnym krmenim (cierny komar, patentky,....) dosiahnes vyssi pocet ikier z vyteru. Je to vsak skor sposob pre velkochovy ako drobneho chovatela. Chovat ich trvalo oddelene ja osobne nepovazujem za zmysluplne. Cau.
Obrázok používateľa
akwa
 
Príspevky: 33
Založený: 02 Okt 2003 09:26 am

Re: Chovne tetry

Odoslaťod denis » 05 Jún 2005 19:46 pm

akwa a ake tetry rozmnozujes? pouzivas destilku?
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Chovne tetry

Odoslaťod Silvester Valentin » 05 Jún 2005 21:23 pm

No mozno sa ozve skala a ak nie,pozri sa na jeho stranku.Aj tam najdes nieco zaujimave : www.sozo.sk
A vy piste piste aj ja chcem toho o vasich uspechoch vediet co najviac :wink:
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Re: Chovne tetry

Odoslaťod denis » 06 Jún 2005 17:52 pm

no ved som myslel, ze napise niekto s vlastnymi skusenostami z odchovu, teda konkretne akwa
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.