Naj akva-blbost



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Naj akva-blbost

Odoslaťod PuN! » 06 Mar 2008 16:36 pm

Sranda citanie:D..to aj ja som bol kuknut s kamosom v akvaristike ,a tak som si obzeral hnojiva pod korienky rastlin..predavac nahle odbehol k rodinke a pyta sa ,ze co by si zelali:

-Manzel sa tak zadival na podlozky pod akvarka a vravi: PEKNE POZADIE.AKO TO MAM NALEPIT??Z VONKA CI ZVNUTRA??-predavac zacal vysvetlovat,ze to sluzi uuplne na ine ucely:D
-ked dovysvetloval,tak sa pan manzel zadival zas na akvaria a vravi:VY MATE TAKU PEKNU VODU V TYCH AKVARICH,TO MY DOMA MAME TAKU TMAVU.
->predavac sa spyta,ze ake stare je ich akvarium
-pan manzel: A TO JA ZAS NEVIEM,MY SME HO KUPOVALI NA INZERAT..(to sme s kamosom uz v zaplave slz pocuvali,co da dalej za BONUS..
ale uz len dodal,ze: NO VED DUFAM,ZE TO BUDE LEPSIE,LEBO SME NAKUPILI SLIMAKOV.. DEDKO NAM PORADIL ZE ONI CISTIA VODU..

Zaplatil som hnojivo a isiel radsej prec,lebo by som tam vybuchol uz:D
Obrázok používateľa
PuN!
 
Príspevky: 25
Obrázky: 6
Založený: 16 Dec 2007 00:46 am
Bydlisko: Žilina

Reklama

Odoslaťod Lenušik » 25 Jan 2009 12:01 pm

Raz dávno som čistila doma akvárko, ocino na to začal kašlať a prestal sa mu venovať, tak vyzeralo katastrofálne. Samozrejme som sa napila pri vytváraní podtlaku v hadici :D (už som sa tu na fóre naučila super fintu ako sa tomu vyhnúť), no to bol len začiatok. Ako tak vyťahujem tú žaburinu v domnení, že tam už isto nič nežije, začala som mať blbí pocit...tak som ohlásila sestru že nech mi len tú skalku vytiahne a ostatné urobím ja. Ona hrdinka, pravda :o strčila ruku do akvárka a zrazu poskočila, že ju čosi pohrýzlo. Samozrejme som jej neverila a rehotala som sa, no keď skučala dlhšie a že jej tŕpne ruka... našla som tam len jedného prísavníka, asi bol hladný chudáčik. No nič, šli sme na pohotovosť a tam na nás hľadeli ako na cvokov. Vydezinfikovali jej to a chodili si to obzerať sestry aj doktori. No minimálne sme im spestrili smenu.
Obrázok používateľa
Lenušik
 
Príspevky: 63
Obrázky: 8
Založený: 17 Jan 2009 11:04 am
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod dusik » 25 Jan 2009 12:42 pm

U nás v jednej akvaristike stále predávajú Bichíra Senegalského pod názvom Pĺž Senegalský, aj keď som im to vysvetlil čo je čo.

Raz som sa pozeral v novej akvaristike na akvarka a jeden pán sa ma spýtal, či môže ku cichlidám dať pirane. Čo by ste mu odpovedali? :lol:
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod aquaman » 25 Jan 2009 12:57 pm

U mna je vrchol keď príde do akvaristiky človek, ktorý kupuje ryby podľa farby bez toho aby vedel čo i len názov beztak nároky na chov.
je mi tých rybičiek ľúto :evil: :evil:
a tie pirane v LM predávajú s večšímim cichlidami v jednom 100l akva :cry:
Obrázok používateľa
aquaman
 
Príspevky: 269
Obrázky: 63
Založený: 30 Dec 2008 22:38 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Odoslaťod zulu » 25 Jan 2009 13:08 pm

Rozhodla som sa zalozit si brakicke akvarium pre jedinu rybku. Po tirstvrte roku citania, otravovania ludi, zhanania informaci, precitania snad vsetkeho, co kedy kto o stvorzubcoch a brakickych akva napisal, investovania nemalych penazi do celej vybavy a akvaria ako takeho(urcite to poznate) a skoro 3 a pol mesiaca zabehu som stastne prisla do akvaristiky u nas v PD. Predavac a zaroven majitel prave cistil akvaria,. Posobilo to dobrym dojmom a tak potesena, ze mozno si aj pokecame, som sa ho spytala, ci maju rybku tetraodon nigroviridis. On sa na mna pozrel, chlipne usmial a spytal sa, ze preco ho chcem. Skor nez som stihla vobec otvorit usta skusil hadat a tipol si, ze ci sa mi pacia tie mile bodocky, alebo sa chcem zbavit v spolocenskom akvariu slimakov, alebo ci by sa mi proste hodil ku kobercu.
A potom ze ako lahko spravia z baby pipinu, ani sa nemusi o to pricinit.
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Odoslaťod aquaman » 25 Jan 2009 14:35 pm

to fakt poteší :lol: :lol:
Obrázok používateľa
aquaman
 
Príspevky: 269
Obrázky: 63
Založený: 30 Dec 2008 22:38 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Odoslaťod Jaho » 25 Jan 2009 14:44 pm

Dufam ze si to tu precita a prefacka ho hanba. A snad si to precitaju aj jeho zakaznici. Zulu a uz ho mas? :)
Obrázok používateľa
Jaho
 
Príspevky: 47
Založený: 02 Nov 2006 12:43 pm
Bydlisko: Martin

Zulu

Odoslaťod Mariok » 25 Jan 2009 16:54 pm

Zulu nič si s toho nerob! Mnoho z nás má tendenciu generalizovať! A povedzme si úprimne, že si jedna z mála svetlých výnimiek, ktoré sa v akvaristikách objavia, takže toho pána chápem... Ale keď si to tu prečíta, určite ho to zamrzí :)

Druhýkrát začni hneď o tom tak, ako vo svojom príspevku a verím, že mu okamžite zapne, že minule prestrelil :wink:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod zulu » 25 Jan 2009 23:18 pm

Uz ho mam, uz 3 mesiace to spolu tahame a prave mame spolocneho nepriatela sinice. :) Nakoniec som to vzdala s provincnym mesteckom(bez urazky, ved aj ja tam byvam) a skusila som to vo Viedni a v Blave. Paradoxne v Ba v celkom profi predajni, akou je Aquasymbioza podla mna, sa ku mne zachovali velmi profesionalne a s celkom milym respektom. Jasne, aj ja sudim ludi. Ale zato, ze nahodou niekto vojde do akvaristiky v opatkoch, este neznamena, ze ma IQ hrabavej hydiny. Kolko zarastenych chlapov som uz pocula porozpravat vacsie bludy, nez ja vymyslim za cely zivot. ;)
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

zulu

Odoslaťod Mariok » 25 Jan 2009 23:31 pm

Neviem, či som sa zle vyjadril... Ja som ho neobhajoval, chcel som povedať len toľko, že každý :angel: môže prestreliť . Bez ohľadu na to, či je to muž, alebo žena :wink: :P
P.S. Nech sa Vám podarí nad tou sinicou vyhrať :wink:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod zulu » 25 Jan 2009 23:36 pm

Nie, nie, ten moj prospevok tiez nemal zniet ofenzivne. Dakujem velmi pekne. Ide to pomaly, v slanej vode nic moc nerastie, tetraodon je bordelar, prebytok zivin, dari sa im :( ale to je do inej temy. :)
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Odoslaťod sulhi » 28 Jan 2009 16:50 pm

ja som prisiel za mojim ujom do akvaristiky ze unho to bude lepsie ako u nejakich odbornikov inde vsak je to znami ne tak som mu povedal nech mi urobi viber rib ktore sa spolu znasaju vtedy som vtom este nebol moc zbehnuty a on my dal 5x neonku obicajnu 1x tetra cierna a 3x skalar obicajny.A ja som sa mohol divit ze kam mi miznu neonky :lol: potom si precitam v jednej odbornej knihe ze skalare a neonky by sa nemali spolu chovat. ale teras akurat citam v inej knihe ze skalar je mierumilovna riba tak toto co uz je :?:
sulhi
 
Príspevky: 41
Obrázky: 4
Založený: 27 Jan 2009 19:34 pm

Odoslaťod aquaman » 28 Jan 2009 16:52 pm

niekde píšu tak, niekde tak. Fakt je, že by sa spolu chovať nemali :D
Obrázok používateľa
aquaman
 
Príspevky: 269
Obrázky: 63
Založený: 30 Dec 2008 22:38 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Odoslaťod sulhi » 28 Jan 2009 16:58 pm

ale musim uznat ze 2neonky prezili dost dlho :lol: :lol: hadam si aj spolu zvikly ale co us.us su skalare prec
sulhi
 
Príspevky: 41
Obrázky: 4
Založený: 27 Jan 2009 19:34 pm

Odoslaťod zajo44 » 29 Jan 2009 10:27 am

je pravda, ze aj ja obcas utnem, ale sulhi ty riadne davas tomu slovencinovy :lol:, obicajny, viber rib
Naposledy upravil zajo44 dňa 29 Jan 2009 10:54 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
zajo44
 
Príspevky: 47
Obrázky: 29
Založený: 12 Jún 2005 17:12 pm
Bydlisko: Malacky - Gajary, prechodne Bratislava - Petržalka

Odoslaťod Ján Pečo » 29 Jan 2009 10:29 am

viber rib :lol: mierumilovna riba :lol: :lol: :P sulhi mas povod v HR?tam pisu aj sir dimeni ,miesto u nas znamehu syru udeneho :o
Obrázok používateľa
Ján Pečo
 
Príspevky: 130
Obrázky: 50
Založený: 20 Jan 2007 12:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod chelicer » 29 Jan 2009 11:22 am

a ja mam skalare s neonkami a este mi ani jedna nezmizla, a videl som kopec nadrzi kde boli spolu...ryby treba aj obcas nakrmit :o
Obrázok používateľa
chelicer
 
Príspevky: 60
Obrázky: 22
Založený: 01 Feb 2007 10:14 am
Bydlisko: Topoľčany

Odoslaťod ranko » 29 Jan 2009 11:55 am

najlepsie by bolo vobec nepouzivat y, potom by si mohol aspon argumentovat ze ti nejde na klavesnici :)
aeste k teme, ja tiez cital ze sa nemaju spolu chovat, ale skor preto ze neonky vraj okusuju skalarom tie dlhe onee, co su to.. ako tykadla:) zo spodu, ale to mozno len ked ich je malo, alebo to uz boli tetry neonove?
Naposledy upravil ranko dňa 29 Jan 2009 12:00 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Odoslaťod fiz » 29 Jan 2009 11:59 am

ja mam najradsej ked pride niekto ku mne a zacne mi hovorit aku mam kalnu vodu, ked vobec neni kalna a oni si predstavuju aby bola krystalovo cista :lol:
Obrázok používateľa
fiz
 
Príspevky: 182
Obrázky: 1
Založený: 10 Dec 2008 15:54 pm

Re: Naj akva-blbost

Odoslaťod SmutnaRybka » 31 Jan 2009 17:41 pm

potrebujem poradit s filtrom - mam vzduchovaci motorcek a molitanovu hubu... ako to zapojit? voda sa nasava vonkajsim povrchom huby otocenej dolu, trubicka ma smerovat nahor a vypustat bubliny, ci huba ma byt hore a zdola trubka taha vodu dovnutra?? lebo oco kedysi choval rybky a teraz sa so mnou na vsetkom natahuje ked si zakladam akva... nejake veci pochopil - ze trubica mi nevytvori riasu, ale prave to jeho slnecne svetlo, ze rybky tam nemozem nahadzat hned na zaciatku... len na tomto sa nemozeme zhodnut... dakujem...

nenasla som temu so zapajanim filtra, tak som to dala tu medzi blbosti... lebo fakt comu veri oco, ktory mal ryby pred davnymi rokmi... mne sa rozum zastavuje... a ked mi odusevnene vysvetluje, ze tie hnusy co sa zachytia na filtri treba vyhubit pomaly vriacou vodou... :shock: a skalare kludne mozem chovat v 50 L nizkom akva :D
Obrázok používateľa
SmutnaRybka
 
Príspevky: 43
Obrázky: 10
Založený: 20 Okt 2008 18:38 pm
Bydlisko: Prešov, 24 r.

Re: Naj akva-blbost

Odoslaťod xDodox » 31 Jan 2009 17:56 pm

SmutnaRybka napísal:potrebujem poradit s filtrom - mam vzduchovaci motorcek a molitanovu hubu... ako to zapojit? voda sa nasava vonkajsim povrchom huby otocenej dolu, trubicka ma smerovat nahor a vypustat bubliny, ci huba ma byt hore a zdola trubka taha vodu dovnutra?? lebo oco kedysi choval rybky a teraz sa so mnou na vsetkom natahuje ked si zakladam akva... nejake veci pochopil - ze trubica mi nevytvori riasu, ale prave to jeho slnecne svetlo, ze rybky tam nemozem nahadzat hned na zaciatku... len na tomto sa nemozeme zhodnut... dakujem...

nenasla som temu so zapajanim filtra, tak som to dala tu medzi blbosti... lebo fakt comu veri oco, ktory mal ryby pred davnymi rokmi... mne sa rozum zastavuje... a ked mi odusevnene vysvetluje, ze tie hnusy co sa zachytia na filtri treba vyhubit pomaly vriacou vodou... :shock: a skalare kludne mozem chovat v 50 L nizkom akva :D

Voda sa nasáva vonkajším povrchom "molitanu", trubička má smerovať nahor a vypúšťať bubliny (tvojimi slovami :-) )
takto:
Obrázok
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod marinnaa » 31 Jan 2009 20:40 pm

toto je vazne taka blbost, ale ani ja som nemohla prist na to ako to moze fungovat, vzduchovaci motorcek a kus spongie, tak dik za vysvetlenie :wink:
Obrázok používateľa
marinnaa
 
Príspevky: 130
Obrázky: 14
Založený: 24 Nov 2007 15:42 pm
Bydlisko: NR, obcas LV

Odoslaťod Bubi200 » 19 Feb 2009 09:10 am

mne zas povedali v jednej akvaristike ze mozem mat v 40 l akva 20 ryb, alebo prinajhorsom na jednu rybu pripada 3l vody, a ze oni maju v 100l akva 50 ryb... Ja som ho posluchol, ale ako si tak citam vase prispevky, asi by ste ma zarezali... Ryby mi ziju spokojne uz 3 tyzdne, ale predsa je to asi moc, takze som daroval 8 ryb :( ... Budu mi chybat...
Obrázok používateľa
Bubi200
 
Príspevky: 146
Obrázky: 2
Založený: 12 Jan 2009 12:18 pm
Bydlisko: Bratislava - Karlovka

Odoslaťod Tomas54 » 19 Feb 2009 09:24 am

Ale ake ryby mas ? Aj od toho zalezi
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.