aky filter potrebujem na 72 l



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

aky filter potrebujem na 72 l

Odoslaťod erik1462 » 01 Feb 2009 09:38 am

prosim poradte mi aky filter potrebujem na 72 l akvarium kolko litrov za hod dakujem
erik1462
 
Príspevky: 7
Obrázky: 1
Založený: 31 Jan 2009 19:24 pm

Reklama

Odoslaťod Robert Muller » 01 Feb 2009 09:48 am

Ahoj. Zalezi na tom ake tam budes mat rybky. Ake rastliny. Ale v zasade je ok ak ti cely obsah akva prejde filtrom tak dva, tri krat za hodinu. Samozrejme je dobre kupit nejaky vnutorny filter. Neviem vysku tvojho akva ale mal som na mysli nieco taketo - AQUAEL FAN 2 Plus
Tento je vykonnejsi ale ja by som ho bral.
Presne na tvoje akva je tento - AQUAEL FAN 1 Plus
Robert Muller
 
Príspevky: 66
Založený: 01 Jan 2009 23:15 pm

Re: filtracia

Odoslaťod palkin » 01 Feb 2009 10:18 am

aj ja mam problem. Mam jednodnove vytrete rybky v 12L akva. Kupil som v chov-produkte filter, kde mi povedali ze ten tam staci. No ale ked ho pustim tak oni lietaju z jedneho strany na druhu, a v noci mi ich zomrelo asi 10, lebo zostali v tych mriezkach filtru. Bojim sa pustit filter, lebo to by bol asi ich koniec. Co mam robit? diky za odpoved
palkin
 
Príspevky: 21
Založený: 13 Jún 2008 19:06 pm
Bydlisko: PB

Odoslaťod kenny » 01 Feb 2009 10:22 am

no k malym jednodnovym rybkam sa vzdy dava jemnucka fitracia takze jednoznacne penovy filter na vzduchovaci motorcek. kym su male neprodukuju skoro ziadny odpad takze ti to bohate staci ;)
nech sa dari
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: filtracia

Odoslaťod palkin » 01 Feb 2009 10:46 am

Mam vnutorny filter KING MIMI FILTER od firmy RESUN. Musim ho mat vypnuty, lebo ked ho zapnem tak male rybky v nom lietaju a potom zomru. Vydrzia rybky bez filtracie do zajtra? Pojdem kupit nejaky tichsi filter. Lebo sa mi potom zachytavaju do tych mriezok na filtry a zomru tam. Dakujem za odpoved
palkin
 
Príspevky: 21
Založený: 13 Jún 2008 19:06 pm
Bydlisko: PB

Re: filtracia

Odoslaťod dusik » 01 Feb 2009 10:51 am

palkin napísal:Mam vnutorny filter KING MIMI FILTER od firmy RESUN. Musim ho mat vypnuty, lebo ked ho zapnem tak male rybky v nom lietaju a potom zomru. Vydrzia rybky bez filtracie do zajtra? Pojdem kupit nejaky tichsi filter. Lebo sa mi potom zachytavaju do tych mriezok na filtry a zomru tam. Dakujem za odpoved


Ak je akvárium už dlhšie fungujúce, tak jeden deň bez filtra určite prežijú

A to je taký silný, nedá sa tam zredukovať prietok?
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: filtracia

Odoslaťod Giftzahn » 01 Feb 2009 10:54 am

erik1462 napísal:prosim poradte mi aky filter potrebujem na 72 l akvarium kolko litrov za hod dakujem


ako bolo spomenute mozes pouzit vnutorny filter ale ked sa pozres na to z ineho uhlu, lepsie je pouzit vonkajsi filter napr. Eheim 2211, Eheim Ecco / Ecco Pro 2232 alebo Fluval 105 oproti vnutornemu filtru ma vyhodu ze nezabera skoro ziadne miesto v akva, vyssi filtracny vykon, jednoducha udrzba - podla osadenstva akva cistenie raz, dva krat do roka, spotreba el.prudu 5W-8W, ticha prevadzka :wink:

teda spravne predpokladam ze v akva nechces obdivovat nejaku hnusnu umelu hmotu - vnutorny filter ale rastlinky a rybky :mrgreen:

a co sa tyka Aquel filtrov...jedine miesto kam by som ich strcil je akurat tak kos :twisted:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: filtracia

Odoslaťod palkin » 01 Feb 2009 11:01 am

dusik napísal:A to je taký silný, nedá sa tam zredukovať prietok?

no na konci vzduchovej trubicky je taka cierna umela hmota akoze na regulovanie ale nepomaha to. Je jedno ako je spustena. Akvarko mam zalozene asi uz tyzden, takze pockam do rana, necham ho vypnuty a kupim si nejake tichsie. Verim ze to rybky preziju...
palkin
 
Príspevky: 21
Založený: 13 Jún 2008 19:06 pm
Bydlisko: PB

Re: filtracia

Odoslaťod Robert Muller » 01 Feb 2009 11:28 am

Tyzden zalozene akvarko je strasne malo. Normalne zabehnute akva je tak po mesiaci. Ale skus.
Robert Muller
 
Príspevky: 66
Založený: 01 Jan 2009 23:15 pm

Odoslaťod kenny » 01 Feb 2009 11:47 am

ja mam poter (cca 30ks black molly) v 8L a v 16L a ziadnu fitraciu tam nemam. odsajem kal (ak sa nahromadi) a pritom vymenim male mnozstvo vody. takze z mojich skusenosti tam ta foltracia niieje potrebna... vzdy mi prezije 99% osadenstva takze uplna pohoda
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Odoslaťod vysluzil2 » 01 Feb 2009 12:04 pm

Kenny, ked som zacinal,robil som to tak isto ako ty. A darilo sa mi,tiez som nemal s tym problemy. Teraz iba s filtrovanim.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: filtracia

Odoslaťod palkin » 01 Feb 2009 13:04 pm

vytrelo sa mi asi 30 goldiek. Teraz uz ich je mozno iba 15. Pomalicky mi umieraju. Ale teraz ked som vypol filter, tak zatial 2 hodky sa nic nestalo. Samicka si ich dava po skupinkach do tlamy... Hned rano pojdem do chovaku na nejake rady a musim kupit nejaky maly filtrik do toho 12lakva
palkin
 
Príspevky: 21
Založený: 13 Jún 2008 19:06 pm
Bydlisko: PB

Re: filtracia

Odoslaťod dusik » 01 Feb 2009 13:08 pm

palkin napísal:vytrelo sa mi asi 30 goldiek. Teraz uz ich je mozno iba 15. Pomalicky mi umieraju. Ale teraz ked som vypol filter, tak zatial 2 hodky sa nic nestalo. Samicka si ich dava po skupinkach do tlamy... Hned rano pojdem do chovaku na nejake rady a musim kupit nejaky maly filtrik do toho 12lakva


Môžu umierať aj prirodzeným spôsobom, ale tiež aj na otravu dusíkatimi látkami, keďže máš akvárko len týždeň funkčné :idea:
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: filtracia

Odoslaťod palkin » 01 Feb 2009 13:14 pm

No znamy mi povedal ze mam samicu prelovit a tri dni pred tym jej zalozit akva. No ja som ju prelozil a do rana bol vyter na svete. A teraz ani neviem co mam robit, lebo s tym znamym budem az zajtra. Cakal som ze sa vytru az na buduci tyzden. Ani nemam pre nich krmivo ani nic...
palkin
 
Príspevky: 21
Založený: 13 Jún 2008 19:06 pm
Bydlisko: PB

Re: filtracia

Odoslaťod dusik » 01 Feb 2009 14:04 pm

palkin napísal:No znamy mi povedal ze mam samicu prelovit a tri dni pred tym jej zalozit akva. No ja som ju prelozil a do rana bol vyter na svete. A teraz ani neviem co mam robit, lebo s tym znamym budem az zajtra. Cakal som ze sa vytru az na buduci tyzden. Ani nemam pre nich krmivo ani nic...


Záleži či si im dal čerstvú vodu, alebo ju odpustil s preloveného akvária.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: filtracia

Odoslaťod palkin » 01 Feb 2009 14:17 pm

jasne ze odpustil s preloveneho akvaria. zabehnute bolo dobre. Hadam mi do rana vydrzia bez filtra. Teraz ho nekupim nikde... lebo tak sa mi zda ze cim dalej tym viac ich je menej. Ale mam taku trubicku na vytretie, tak tam su mozno. A aj v tlamicke ich ma samicka. Keby su vsetky schovane, tak by som aj nachvilu pustil filter. Ale on je moc silny...
palkin
 
Príspevky: 21
Založený: 13 Jún 2008 19:06 pm
Bydlisko: PB

Odoslaťod matus » 01 Feb 2009 23:38 pm

na uvedene akvarium - ti postaci aj kvalitny vnutorny filter, zalezi od teba, kolko chces obetovat penazi
neodpustim si ale poznamku - tvoj problem, je tu rozobrany z kazdej strany, precitaj si desatoro a necuduj sa, ked sa zamkne tema
trosku viac namahy
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.