Akvarium umiestnene do priestoru!



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod zotta » 31 Dec 2003 11:57 am

Zdravim.
----------
Chcel by som umiestnit svoje nove akvarium[150x50x50] do priestoru. To znamena, ze by bolo oprete o stenu nie zadnou ale bocnou stranou. Milujem ten pohlad skrz akvarium. Ak mate dobre vycistene steny, tak to vyzera ako keby sa vznasali v priestore.
Ide mi hlavne o to, ci nemate skusenosti s umiestnenim dekoracii a rastlin.
Chcel by som chovat cichlidy, ale este niesom celkom rozhodnuty ci to budu ameriky alebo afriky. Je jasne, ze v tomto pripade odpada akekolvek pozadie.
Ja osobne by som asi dno nechal postupne zvazovat od bocnej steny akvaria, ktora bude pri stene a dekoraciu[kamene, korene,...] by som umiestnil na stred.
Pokial viem tak hlavne africke cichlidy by to kamenne pozadie urcite privitaly. Obavam sa ze by boli trochu nesvoje ak by boli obe pozdlzne steny akvaria volne.
Je to vobec vhodne[to umiestnenie] pre chov cichlid?
zotta
 
Príspevky: 34
Obrázky: 16
Založený: 20 Dec 2003 01:46 am
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji

Reklama

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod nino_q » 31 Dec 2003 12:06 pm

zotta napísal:Je jasne, ze v tomto pripade odpada akekolvek pozadie.
Mozno by sa dalo dat "pozadie" - cize nejaka skalna stena - na tu bocnu stenu, co bude pri stene (heh, znie to divne, ale ved vies o com hovorim)

zotta napísal:Ja osobne by som asi dno nechal postupne zvazovat od bocnej steny akvaria
Nuz, s cichlidami skusenosti nemam, ale podla toho co viem budes zbytocne zvazovat dno - oni si ho prehrabu ako sa bude pacit im.
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod jojko » 31 Dec 2003 18:46 pm

znamemu som prerezaval panel z miestnosti do miestnosti. teda z kuchyne do obyvacky. ma tam akvarko 16x50x60 vyzera to super v strede ma par skal chova tam afriky
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod zotta » 31 Dec 2003 19:43 pm

to nino_q:tak neak som to myslel aj ja. Skaly by sa postupne zvazovali od jednej bocnej steny k druhej{boli by tam jeskynky, a rozne ukryty}, piesok alebo strk by bol okolo tych skal.

to jojko: asi si myslel 160x50x60, inak v stene je to uplne super, aj ked udrzba bude asi trochu obtiaznejsia.
zotta
 
Príspevky: 34
Obrázky: 16
Založený: 20 Dec 2003 01:46 am
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod jojko » 01 Jan 2004 20:55 pm

nie panel ma 15cm sirku a otvor je o 20 cm vyssi ako akvarko a da sa cistit aj z oboch miestnosti
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod yansen » 02 Jan 2004 22:23 pm

zaujalo ma to spominane zariadovanie akvaria - skalky, jaskyne a tak ...
chcem sa vas spytat, ci neviete niekto ako lahko vyriesit zosuvanie piesku :-) ---- paci sa mi ked su v akva rozne svahy, kopce a dolinky ale pri mojich sumcoch trinidadskych je to bez dakej sikovnej opory pase - ako preryvaju dno tak sa vsetko zosuva az celkom vyrovna
Obrázok používateľa
yansen
 
Príspevky: 25
Obrázky: 2
Založený: 23 Dec 2003 21:34 pm
Bydlisko: obec

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod jojko » 02 Jan 2004 22:28 pm

vyskusaj vytvorit dake terasy, nieje to sice svah ale pojde to do kopca
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod joko » 07 Jan 2004 08:45 am

Ved pouzi pred terasou nejaku bridlicu, alebo iny kamen, za neho nasyp strk a je to!
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod salik » 08 Jan 2004 19:38 pm

teraz ma napadlo, ak ste niekto z BA a okolie, popripade prechadzate cez BA, skocte sa pozriet/popripade aj dobre najest do restauracie Zlatý vodník (Zlaté piesky), maju tam medzi stolmi 4 velke priestorove akvaria, vyska cca meter, siroke mozno 20/30cm, dlzka tak 80cm

(http://www.gurmania.sk/pubs/pub.cgi?lang=s&id=989)
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod yansen » 09 Jan 2004 02:41 am

mna by zujimalo ako to robia ti co to maju bez kaskad
kaskady su dost neprirodzene
Obrázok používateľa
yansen
 
Príspevky: 25
Obrázky: 2
Založený: 23 Dec 2003 21:34 pm
Bydlisko: obec

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod joko » 09 Jan 2004 11:21 am

Mozno tam daju nejaku sietku, rost a pod a nasypu len tenku vrstvu strku. Sam strk pedsa sa neudrzi vizac ako tusim 60 stupnov! Takze volne to nasypane urcite nemaju!
A kaskady ? Ved preco by mali byt neprirodzene? Staci ze sa zasekne kmen alebo kamen vo vode a hned je pred aj zanim nanos strku a pod.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod gabriela » 09 Jan 2004 11:25 am

Tak ako vravi joko, kaskady su vlastne taky kopec vystuzeny zopar kamenmi. ;)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod yansen » 13 Jan 2004 21:30 pm

mal som na mysli kaskady vytvarane sklenennou prieckou a pod. - preto - neprirodzene (jasne, je to otazka vkusu)
- uz som uvazoval o hromade kamenov zasypanych pieskom, nieco skusim a ked bude po ruke fotak potom nafotim... ak vsak mate nieco take niekto urobene a nafotene - rad si to pozriem...
Obrázok používateľa
yansen
 
Príspevky: 25
Obrázky: 2
Založený: 23 Dec 2003 21:34 pm
Bydlisko: obec

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod joko » 14 Jan 2004 08:05 am

yansen napísal:ak vsak mate nieco take niekto urobene a nafotene - rad si to pozriem...

Ja som si vcera urobil jednu kaskadu, len som ju este nenafotil, takze to musi pockat. Ale urcite nafotim, ale je to len taka mala.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod bolek » 14 Jan 2004 08:57 am

Ja som vytvoril terasu tiež zo sklenenej priečky zapustenej do dna (bolo to nutné kvôli neustálemu rozrastaniu sa Valisnerie po celom akva a chcel som ju takto aspoň čiastočne obmedziť aby rástla len pozdĺž zadnej steny - a celkom sa to podarilo... ;-)). Sklo som obložil bridlicou a nie je absolútne nič vidieť a štrk drží tam kde má...
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod Astrid » 14 Jan 2004 17:09 pm

Hm, nuz ano, bolek, to bol dobry napad :)... tam dat tu sklenenu priecku.
My sme robili kaskady, ale len z bridlice a dozadu sme dali aj polystyren na dno, zasypany strkom. Po case sa to zacalo vsetko zosuvat, hore na polystyrene zostalo minimum strku a dole hrubka asi 10 cm... :?

Este volakedy na zaciatku to vyzeralo takto:

Obrázok
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod jojko » 14 Jan 2004 20:47 pm

bolo by to dobre keby ste namiesto polystyrenu dali hruby strk kamene do velkosti 3-5cm tie ten zosuv zastavia
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod MikiM » 13 Feb 2004 22:59 pm

Ja rozmyslam tiez dat svoje akva do priestoru len neviem ako sa budu spravat ryby ci nebudu ako vo vykladnej skrini. Ja som totiz chcel aby bolo vidiet z troch stran a jednu umiestnit k stene.Asi bude treba pre cichlidy umiestnit do akvaria viac skrys aby sa mali kde ukryvat.
Rozmyslal som na bridlice do stredu aby prechádzali z jednej strany na druhu ale neviem ako ich pevne k sebe upevnit.
Ked niekto vie alebo ma podobne nieco nech sa ozve. Rad si dam poradit.
MikiM
Obrázok používateľa
MikiM
 
Príspevky: 16
Obrázky: 12
Založený: 08 Feb 2004 20:44 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod zotta » 14 Feb 2004 00:12 am

Ja to mam umiestnene prestne tak ako pises. Vsetky 3 strany su pristupne. Ryby su zatial v pohode.
Skaly a ine dekoracie som umiestnil viacmenej na stred akvaria. Je to fantasticky pohlad. Ryby vyzeraju akokeby sa vznasali v priestore. Samozrejme ak mas cistu vodu.
Ma to ale jednu drobnu nevyhodu. Rybky su viacej v strese ako keby boli umiestne k stene klasickym sposobom. Reaguju na okolity pohyb ovela citlivejsie, takze to treba aj akceptovat, inak sa ten castejsi stres podpise casom na ich zdravy a celkovej kondicii. Nie je dobre ho umiestnovat do prilis frekventovanej a osvetlenej miestnosti. Treba si uvedomit, ze sa im v tomto pripade dostava aj viac svetla ako pri klasickom umiestneni.
Ak splnis tieto podmienky tak sa ti dostane ozaj nadherny pohlad na netradicne umiestnene akvarium. Good luck.
zotta
 
Príspevky: 34
Obrázky: 16
Založený: 20 Dec 2003 01:46 am
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod salik » 14 Feb 2004 01:28 am

bolek napísal:Ja som vytvoril terasu tiež zo sklenenej priečky zapustenej do dna (bolo to nutné kvôli neustálemu rozrastaniu sa Valisnerie po celom akva a chcel som ju takto aspoň čiastočne obmedziť aby rástla len pozdĺž zadnej steny - a celkom sa to podarilo... ;-)). Sklo som obložil bridlicou a nie je absolútne nič vidieť a štrk drží tam kde má...

....a co poviete na takuto terasu 8)

Obrázok Obrázok Obrázok

Obrázok Obrázok Obrázok

www.aquarium.lt/index.cgi?action=viewnews&id=51
www.aquarium.lt/index.cgi?action=viewnews&id=62
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod bolek » 16 Feb 2004 11:34 am

Salik: nie je to zlé, pre cichlidy asi vyhovujúce, ale pôsobí to na mňa dosť umelo a nereálne..., čím nechcem povedať, že moje riešenie je najideálnejšie ;-)
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Akvarium umiestnene do priestoru!

Odoslaťod joko » 21 Feb 2004 00:32 am

Tiez mi to nereze, je to uplne neprirodzene, to skor sa mi pacilo to potopene mesto.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.