Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)



Informácie čo, kde a kedy ....

Odoslaťod kudzo » 03 Feb 2009 13:21 pm

Milan666 napísal:Niesom si istý, ale asi v sintre som videl pravých skalárov, čo sa týka obchodu pod spišanom , volajme to u DUĽU, pretože tak sa volá majiteľ ta

Pod spisanom? poznam, len pri Metropole , Sintru a este je pri deckej poliklinike co ja viem, ale dik pojdem sa kuk. Inac ja som zo zapadu 1.
Obrázok používateľa
kudzo
 
Príspevky: 99
Založený: 10 Mar 2004 13:11 pm
Bydlisko: SNV,BA

Reklama

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod kudzo » 03 Feb 2009 13:22 pm

rusty napísal:Ja som z Tarče, z Lipovej. Ak idem ráno do práce, stále prechádzam okolo hygieny a po pri Šoltésovej ul. Javsky mach by som chcel. :D Poprípade aj odkúpim. Stretnuť by sme sa mohli. Ja som za. :D

Byvala čaja je z Lipovej :roll: :o
Obrázok používateľa
kudzo
 
Príspevky: 99
Založený: 10 Mar 2004 13:11 pm
Bydlisko: SNV,BA

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod rusty » 03 Feb 2009 14:22 pm

Ja zase od začiatku decembra (v celej Spišskej) neviem zohnať Guramy perleťové, skúsim sa ešte opýtať u DUĽU, či by mi ich nevedel zohnať. Zopár vecí som si u neho objednal (bol ochotný) a zakaždým mi ich zohnal. Ak sa mi to nepodarí. Pôjdem sa pozrieť do Popradu alebo do Košíc. :D
Obrázok používateľa
rusty
 
Príspevky: 88
Obrázky: 8
Založený: 30 Jan 2009 19:43 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod kudzo » 04 Feb 2009 11:19 am

rusty napísal:Ja zase od začiatku decembra (v celej Spišskej) neviem zohnať Guramy perleťové, skúsim sa ešte opýtať u DUĽU, či by mi ich nevedel zohnať. Zopár vecí som si u neho objednal (bol ochotný) a zakaždým mi ich zohnal. Ak sa mi to nepodarí. Pôjdem sa pozrieť do Popradu alebo do Košíc. :D

Kde presne je ta akvaristika u DUĽU?? Tie guramy som ani ja dlho nevidel , ked sa tak zamyslim, nie je to moja oblubena ryba, tak som si to ani nevsimol , ze sa vytratili z predajni, tak ale skoda:-(
Obrázok používateľa
kudzo
 
Príspevky: 99
Založený: 10 Mar 2004 13:11 pm
Bydlisko: SNV,BA

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod rusty » 04 Feb 2009 12:02 pm

To vieš 100 ľudí, 100 chutí, každému sa páči niečo iné. :D
Kde presne je ta akvaristika u DUĽU?? Pôjdeš od nákupného centra SPIŠAN dole kopcom, na pravej strane uvidíš obchod so svietidlami (volajú to u LABANCA), ale pojdeš až na križovatku. A hneď ako prejdeš križovatku, dáš sa do prava smerom ako je stará porodnica (ktorá už nefunguje). Pred akvaristikou je ambulancia zverolekára a za akvaristikou je predajňa vína. Určite to najdeš. :D
Obrázok používateľa
rusty
 
Príspevky: 88
Obrázky: 8
Založený: 30 Jan 2009 19:43 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod kudzo » 04 Feb 2009 19:20 pm

Diky skusim to zajtra najst , dnes som len nasiel nejaku mini akvaristiku , ale majitel sa tam volal nejaky Richnavsky a mal tam asi 9 akvarii s objemom do 30litrov.
Obrázok používateľa
kudzo
 
Príspevky: 99
Založený: 10 Mar 2004 13:11 pm
Bydlisko: SNV,BA

Odoslaťod Bigi » 04 Feb 2009 22:35 pm

Caute spisiaci
pozeram ze sa nas tu par naslo a uz aj stretko sa riesi super....
Zajtra idem do kosic sa tesim ze nieco nakupim hehehe dam potom foto...
Obrázok používateľa
Bigi
 
Príspevky: 34
Obrázky: 15
Založený: 16 Sep 2006 18:36 pm
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Odoslaťod kudzo » 04 Feb 2009 23:42 pm

Bigi napísal:Caute spisiaci
pozeram ze sa nas tu par naslo a uz aj stretko sa riesi super....
Zajtra idem do kosic sa tesim ze nieco nakupim hehehe dam potom foto...
Kup mi parik akar modrych :o :roll: :o
Obrázok používateľa
kudzo
 
Príspevky: 99
Založený: 10 Mar 2004 13:11 pm
Bydlisko: SNV,BA

Odoslaťod rusty » 05 Feb 2009 00:28 am

Ja Vás zdravím.

Ak ideš Bigi do Košíc, skús sa pozrieť do akvaristiky na nám. Osloboditeľov. Majú tam pekný výber. Myslím si, že je najlepšia v Košiciach. Škoda, že u nás nie je taká akvaristika. :(

Našiel si Kudzo, akvaristiku u DUĽU? Čítam, že zháňaš mierumilovné cichlidy. To by si mohol mať aj akary hnedé. Ja som nikdy cichlidy nemal. Veľa o nich neviem. Možno raz sa dám na chov cichlid. Kto vie? :D

Kedy pôjdeme niekam na pivko? :D
Obrázok používateľa
rusty
 
Príspevky: 88
Obrázky: 8
Založený: 30 Jan 2009 19:43 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Odoslaťod kudzo » 05 Feb 2009 11:05 am

rusty napísal:Našiel si Kudzo, akvaristiku u DUĽU? Čítam, že zháňaš mierumilovné cichlidy. To by si mohol mať aj akary hnedé. Ja som nikdy cichlidy nemal. Veľa o nich neviem. Možno raz sa dám na chov cichlid. Kto vie? :D
Kedy pôjdeme niekam na pivko? :D

Nie zatial som tam nebol , ale tak uz viem presne kde to je .Poznam tu ulicu. Ja sa do cichlid trocha vyznam a nehladam akary hnede, mne sa pacia akary modre,nigrofasiatky, saicy, meeky a tie su predsa trochu menej mierumilovne :o a s tym pivkom? kedy kolvek ked budem doma rad s Vami pojdem. :o
Obrázok používateľa
kudzo
 
Príspevky: 99
Založený: 10 Mar 2004 13:11 pm
Bydlisko: SNV,BA

Odoslaťod rusty » 07 Feb 2009 01:58 am

Vie mi niekto poradiť. Dá sa v Spišskej kúpiť, živá potrava? Napríklad nítenky - tubiflexi? Bol som len v Sintre, ale tam majú len mrazené. :D
Obrázok používateľa
rusty
 
Príspevky: 88
Obrázky: 8
Založený: 30 Jan 2009 19:43 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod dmarian » 07 Feb 2009 10:55 am

pochadzam zo snv,ale byvam v smizanoch.akvaristike sa venujem uz od osmych rokoch.doteraz som sa venoval chove mreniek ruzovych,ktore sa mi podarili ajrozmnozit a dalej som mal gupky,mecune molinezie.mal som aj cichlidy,ale presiel som na mrenky stvorpruhe,machove.mam panciernicky a prisavniky.momentalne mam 70 litrove akvarko.,rastliny cryptocoriny,ktore momentalne nieco je.uz som tu dostal nejake rady a preto ich idem skusit.INAC TOTO FORUM JE SUPER.
Obrázok používateľa
dmarian
 
Príspevky: 33
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2009 11:36 am
Bydlisko: Smižany

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod dmarian » 08 Feb 2009 06:24 am

v akva predajniach v snv mi najviac pomohol a poradil na zimnej ulici v brane s rybarskymi potrebami.chlapik ma dobre skusenosti a dobre poradi .ma tam aj dobre ceny.
Obrázok používateľa
dmarian
 
Príspevky: 33
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2009 11:36 am
Bydlisko: Smižany

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod rusty » 08 Feb 2009 13:29 pm

Ja Vás všetkých zdravím. :D

Ak mám vonkajší filter TetraTec EX600. Je potrebné mať aj vzduchovací motorček? Niekto tvrdí, že by mal ísť v noci, aby dopĺňal 02. Iný zase tvrdia, že keď je filter, tak nemusí byť zduchovací motorček. Kto má pravdu? :(
Obrázok používateľa
rusty
 
Príspevky: 88
Obrázky: 8
Založený: 30 Jan 2009 19:43 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod kudzo » 08 Feb 2009 14:22 pm

dmarian napísal:v akva predajniach v snv mi najviac pomohol a poradil na zimnej ulici v brane s rybarskymi potrebami.chlapik ma dobre skusenosti a dobre poradi .ma tam aj dobre ceny.

No to je ten Richnavsky co som spominal. Jo jo ten chlapik rad poradi a aj sa vyzna. Ja si ho este pametam ked mal predajnu za deckou poliklinikov(dufam , ze sa nemylim.) :o
Obrázok používateľa
kudzo
 
Príspevky: 99
Založený: 10 Mar 2004 13:11 pm
Bydlisko: SNV,BA

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod dmarian » 08 Feb 2009 15:50 pm

tiež sa chcem opýať.mám filter aqua clear a či stačí, keď pôjde len filtrovanie, alebo môm pustiť aj okysličovanie.už dlho sa zaoberám akvaristikou,ale take problémy s rastlinami som nikdy nemal.
Obrázok používateľa
dmarian
 
Príspevky: 33
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2009 11:36 am
Bydlisko: Smižany

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod kudzo » 08 Feb 2009 22:19 pm

dmarian napísal:tiež sa chcem opýať.mám filter aqua clear a či stačí, keď pôjde len filtrovanie, alebo môm pustiť aj okysličovanie.už dlho sa zaoberám akvaristikou,ale take problémy s rastlinami som nikdy nemal.

A ake mas vlastne problemy s rastlinami?
Obrázok používateľa
kudzo
 
Príspevky: 99
Založený: 10 Mar 2004 13:11 pm
Bydlisko: SNV,BA

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod rusty » 09 Feb 2009 09:36 am

Pre rastlinky je najlepšie používať systém hnojenia CO2-kou. Trebá dodržať aj iné faktory, ale hlavne je nezabudnúť na CO2-ku. :D
Obrázok používateľa
rusty
 
Príspevky: 88
Obrázky: 8
Založený: 30 Jan 2009 19:43 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Odoslaťod Bigi » 09 Feb 2009 22:56 pm

spisiaci supol som nevo foto tak posudte ...mini akva a 6x mrenka machova 1x mrenka thajska.....
Obrázok používateľa
Bigi
 
Príspevky: 34
Obrázky: 15
Založený: 16 Sep 2006 18:36 pm
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod Bigi » 09 Feb 2009 23:01 pm

dmarian napísal:tiež sa chcem opýať.mám filter aqua clear a či stačí, keď pôjde len filtrovanie, alebo môm pustiť aj okysličovanie.už dlho sa zaoberám akvaristikou,ale take problémy s rastlinami som nikdy nemal.


No nemusis okyslicovat ak mas filter tak nastaveny ze prudi silnejsie na hladinu a tvori vlnenie hladiny je to asi nejlepsi sposob pri rastlinnom akvarku,pri cihlidach musis mat okyslicovac... v KE som bol ale len v hornbachu ...
Obrázok používateľa
Bigi
 
Príspevky: 34
Obrázky: 15
Založený: 16 Sep 2006 18:36 pm
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Odoslaťod kudzo » 10 Feb 2009 11:41 am

Bigi napísal:spisiaci supol som nevo foto tak posudte ...mini akva a 6x mrenka machova 1x mrenka thajska.....

bol som kuk , v celku pekne :wink:
Obrázok používateľa
kudzo
 
Príspevky: 99
Založený: 10 Mar 2004 13:11 pm
Bydlisko: SNV,BA

Re: Akvaristi v okoli SNV?(alebo priamo?)

Odoslaťod rusty » 10 Feb 2009 12:37 pm

Pozeral som Tvoje nové fotky Bigi. Celkom pekné akvárium. :D
Obrázok používateľa
rusty
 
Príspevky: 88
Obrázky: 8
Založený: 30 Jan 2009 19:43 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Odoslaťod Bigi » 10 Feb 2009 15:04 pm

Dakujem vam ,,, :o
Obrázok používateľa
Bigi
 
Príspevky: 34
Obrázky: 15
Založený: 16 Sep 2006 18:36 pm
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Ahoj

Odoslaťod dmarian » 21 Feb 2009 10:21 am

Problém s rastlinami čo som mal sa mi podarilo vyriešiť.Keď som videl,že rastliny začínajú púšťať nové korene a listy,tak som sa potešil.Tým sa mi podarilo odstraniť aj štetinkovú riasu.
Obrázok používateľa
dmarian
 
Príspevky: 33
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2009 11:36 am
Bydlisko: Smižany

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akva-stretká / burzy / súťaže

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.