Rozmaznané ryby?



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Rozmaznané ryby?

Odoslaťod stanchezz » 02 Feb 2009 22:00 pm

Čo si myslíte o tom,že ak ryby kŕmite viacerými druhmi krmiva,začnú byť prieberčivé a chutí im len to pre ne nezdravé žrádlo?Chovám malavské cihlidy (cyrtocara moorii a labidochromis caerulus) a zo začiatku som im ako všetkým predošlým rybám dával hovadzie srdce zomleté s granulami,banánmi a zeleným šalátom.Po tom,ako som všade čítal aké je to pre ne nezdravé,že ich metablizmus nedokáže dobre spracovať maso teplokrvných zvierat,začal som kupovať rozne granule pre malavské cichlidy (a neboli práve najlacnejšie..).Háčik je v tom,že ryby príjmajú iba jedny granule všetky bez problémov, ale iné granule(vraj sa musia striedať) odmietajú,kým iné ryby toho istého druhu ich žerú.Skúšal som ich nechať vyhladovať tri dni,ale nič sa nezmenilo.A najvačšiu dilemu mám z toho,že ak im dám srdce,tak sa za ním idú potrhať,doslova vrie voda... :?: Kŕmiť ich nezdravo?
Obrázok používateľa
stanchezz
 
Príspevky: 8
Obrázky: 2
Založený: 14 Mar 2006 17:24 pm
Bydlisko: Vranov nad Top?ou

Reklama

Odoslaťod dusik » 02 Feb 2009 22:10 pm

Neviem čo cichlidári povedia na artémiu, či je pre ne vhodná. Tiež sa za ňou trhajú
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Rozmaznané ryby?

Odoslaťod SoRex » 02 Feb 2009 22:27 pm

stanchezz napísal:Kŕmiť ich nezdravo?
Řadu let jsem choval cichlidy z afrických propadlinových jezer a protože se ke mně tehdy nedostala informace o nevhodnosti krmení masem teplokrevných živočichů :D , krmil jsem je srdcem téměř výhradně. Ani po několika generacích nebylo vidět, že by populace nějak strádaly. Proto si myslím, že se nemusíš bát krmit tím, co rády přijímají.
A jestli chceš vidět jak se opravdu "vaří" voda, zkus někdy krmit kuřecími játry!
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Rozmaznané ryby?

Odoslaťod arowana » 02 Feb 2009 22:31 pm

SoRex napísal: protože se ke mně tehdy nedostala informace o nevhodnosti krmení masem teplokrevných živočichů :D , krmil jsem je srdcem téměř výhradně


A dospel si tam, že si sa musel špecializovať na živorodky. :o :o
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Rozmaznané ryby?

Odoslaťod SoRex » 02 Feb 2009 22:59 pm

arowana napísal:A dospel si tam, že si sa musel špecializovať na živorodky. :o :o
Neříkej, že nemáš podobnou zkušenost. :) Netvrdím, že je to ideální krmení, ale rozhodně jim neuškodí. A to ani dlouhodobým podáváním.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Odoslaťod arowana » 02 Feb 2009 23:11 pm

Roman, čistým srdcom som síce nikdy nekŕmil, ale pravdu priznajúc, bol som lenivý na strúhanie. :D
Keď som mal možnosť kúpiť lacné el. strúhadlá, tak natoľko stúpla cena surovín, že sa mi viac oplatí kŕmiť hotovými mrazenými žrádlami.
Opäť bez srdca :D
A čo sa týka kopancov, tých bolo a aj je , neúrekom.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod elwiss » 02 Feb 2009 23:43 pm

tak im skus dat file, je to predsa tiez potrava z ryby a nemalo by to byt az taky problem a tie moje malawky sa idu za nim povraždit.
o ake granule sa jedna? skus im kupit spirulinu od tropicalu36% nestoji moc a napr v baumaxe kupis nahradny sacik okolo 2€
:wink:
inak mrkni na
viewtopic.php?t=8971&highlight=
viewtopic.php?t=371&highlight=
viewtopic.php?t=7950&highlight=
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

elwiss

Odoslaťod stanchezz » 03 Feb 2009 10:04 am

rozmýšľal som nad filé,asi to skúsim..Najviac im chutia granule TetraCichlid Sticks,akurát že sú to granule plávajúce na hladine a ryby dosť neochotne vyplávajú hore.Granule od JBL NovoRift pre africké cichliy nežerú vobec,Cichlid grana od DajanaPet ako tak a Sera Granured len niektoré ryby,čomu nerozumiem.
SoRex, predtým som choval astronotusy vyše jedenásť rokov,kŕmil som ich LEN srdcom,sem tam žížalami.Dostali dierovú nemoc,aj sa im deformovali papule,čítal som, že to bolo práve zo srdca a zamorením vnútorností bičíkovcami,ktoré im odoberali minerály..Nemáš s tým podobnú skúsenosť?
Obrázok používateľa
stanchezz
 
Príspevky: 8
Obrázky: 2
Založený: 14 Mar 2006 17:24 pm
Bydlisko: Vranov nad Top?ou

Re: elwiss

Odoslaťod SoRex » 03 Feb 2009 11:55 am

stanchezz napísal:Nemáš s tým podobnú skúsenosť?
Nemám, děrovou nemoc jsem naštěstí nikdy nepotkal.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: elwiss

Odoslaťod elwiss » 03 Feb 2009 23:03 pm

stanchezz napísal:rozmýšľal som nad filé,asi to skúsim..Najviac im chutia granule TetraCichlid Sticks,akurát že sú to granule plávajúce na hladine a ryby dosť neochotne vyplávajú hore.Granule od JBL NovoRift pre africké cichliy nežerú vobec,Cichlid grana od DajanaPet ako tak a Sera Granured len niektoré ryby,čomu nerozumiem.

no kludne skus aj pangasiusa im dat. (sumcek vietnamsky)
inak ja by som prial granule ktore plavaju na hladine ja som moje ryby naucil na to ze hlavna potrava ktoru dostanu je z jedneho rohu akvaria a ked zaklopem prstami na aq v tom rohu,tak hned vsetky priplavaju a cakaju na pridel stravy.a secko pekne spapaju. len tie sticks od JBL novo rift padaju rychlo dole a to nestihaju,to by som im musel sypat po jednom.
inak Cichlid grana od DajanaPet su perfektne granule a ryby nemaju ani najmensie namietky!
este mam vemi pozitivne skusenosti s tabletami SAK55, tie ak vobec stihnu padnut na dno tak ich tam dorazia :wink:
kamarat krmil s kuracimi plucami ale ryby boli potom strasne agresivne.
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Re: elwiss

Odoslaťod stanchezz » 04 Feb 2009 11:36 am

inak Cichlid grana od DajanaPet su perfektne granule a ryby nemaju ani najmensie namietky!

Skúsil si už TetraCichlid Sticks?Tie moje ich majú najradšej..Ale aj Cichlid grana dobre žrali,ale ovela viac im chutia hentie.
Obrázok používateľa
stanchezz
 
Príspevky: 8
Obrázky: 2
Založený: 14 Mar 2006 17:24 pm
Bydlisko: Vranov nad Top?ou

Odoslaťod Dzuzepe » 04 Feb 2009 12:47 pm

stanchezz ja mam dobre skusenosti s Fuljerovic O.S.I. , maju vybornu susenu artemiu ..
Dalej to doma kombinujem zo SAK green a SAK energy, zo zaciatku mi to nechceli zrat ale teraz sa idu za tym potrhat.
Dalej Tropical, ale ten som uz dlho nikde nevidel.
A ako cerstve masko dostavaju mrazenu artemiu.
Skusal som aj granule od JBL, ale zostavam mi po nich strasny bordel.
Obrázok používateľa
Dzuzepe
 
Príspevky: 108
Obrázky: 14
Založený: 02 Apr 2007 15:33 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: elwiss

Odoslaťod elwiss » 04 Feb 2009 16:01 pm

[/quote]Skúsil si už TetraCichlid Sticks?Tie moje ich majú najradšej..Ale aj Cichlid grana dobre žrali,ale ovela viac im chutia hentie.[quote/]

este som neskusil ale skusim, hend ako miniem tie novo rift of JBL.
nechcem kupovat dalsie lebo potom tie co mam neminiem a vyhodim ich na koniec.
ale dnes som vymyslel take provizorne krmnito na tie granule co padaju dole,tak sa minu rychlejsie :wink: a nebude z nich bordel na dne. :)
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Re: elwiss

Odoslaťod stanchezz » 05 Feb 2009 19:41 pm

moje Novo rift od Jbl stoja nevyužité,nepodržia ich v hube dlhšie ako dve sekundy,možno keď kupim par prísavníkov tak ich aspon tie možno budú žrať..S tým preberaním mi lezú tie ryby strašne na nervy,astronotusy žrali všetko zaradom,dokonca aj banány,čo som im raz skúsil zo srandy hodiť.. :lol:
Obrázok používateľa
stanchezz
 
Príspevky: 8
Obrázky: 2
Založený: 14 Mar 2006 17:24 pm
Bydlisko: Vranov nad Top?ou

Odoslaťod stanchezz » 05 Feb 2009 19:47 pm

A ako cerstve masko dostavaju mrazenu artemiu.


dzuzepe a kde ju mozem zohnať? Počul som o tom, ale ešte som sa s tým nestretol.Čo sú to,červíky?
Obrázok používateľa
stanchezz
 
Príspevky: 8
Obrázky: 2
Založený: 14 Mar 2006 17:24 pm
Bydlisko: Vranov nad Top?ou

Odoslaťod elwiss » 06 Feb 2009 02:08 am

stanchezz napísal:
A ako cerstve masko dostavaju mrazenu artemiu.


no artemia je žiabronožka. je to malinky živocich na ktorom si pochutnavaju asi vsetky sladkovodne ryby.

http://sk.wikibooks.org/wiki/%C5%BDiabr ... %BEn%C3%A1

ja som kupil naposledy artemiu mrazenu. stala 2,13€ jedno balenie.
inak tiez odporucam rybam velmi chuti. ale to pisal aj dusik.
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Rozmaznané ryby?

Odoslaťod misumich » 20 Apr 2009 22:33 pm

Moje cichlidy bez rozdielu druhu zboznuju zmrazene varene krevety. Pokrajane nadrobno a idu sa potrhat :?
misumich
 
Príspevky: 6
Založený: 13 Nov 2008 18:04 pm

Re: Rozmaznané ryby?

Odoslaťod elwiss » 22 Apr 2009 09:30 am

misumich napísal:Moje cichlidy bez rozdielu druhu zboznuju zmrazene varene krevety. Pokrajane nadrobno a idu sa potrhat :?


noo,uz aj to idem skusit :wink:
len ja im tu ktrvrtu uviazem na niť a neuvarenu, nech sa trochu potrapia :P
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.