Co by ste zmenili na IRC chate cez web?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Ceco » 03 Aug 2005 13:07 pm

slovanista21 napísal:a nemozes ich dat priamo na irc??


Nemozem. Web rozhranie (CGI IRC) neprevadzkujem ja, ale nino_q (tak isto ako aj IRC server).
BTW, graficke smajliky maju vyzname len v pripade pristupu cez web.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Reklama

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Ceco » 26 Okt 2005 14:02 pm

Na Piranu som do testovacej prevadzky nahodil podporu RSS.
Vypisuje info o novych prispevkoch vo fore priamo do kanala v tvare - Nazov temy - url linka.
Taktiez info o novych pridanych obrazkoch do fotoalbumu.
Interval kontroly na nove prispevky/fotky je nastaveny na 5 minut.
Oznami maximalne 3 nove prispevky/fotky.

Ak to bude prilis rusit diskusiu, vypnem to.

Priklad:
Kód: Vybrať všetko
[13:25] <Pirana> [Akva.sk] "Ad acta" :: RE: Praha - vystava - http://www.akva.sk/viewtopic.php?p=39051#39051


Ceco.
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Pavol_XV » 03 Feb 2009 19:14 pm

No bol som viackrat na tom kanale ale bol som tam iba ja sam. Co je ten kanal takzvane uz mrtvy? Lebo aj tu je posledny prispevok z roku 2005.
Obrázok používateľa
Pavol_XV
 
Príspevky: 39
Založený: 12 Jan 2009 22:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Pavol_XV » 04 Feb 2009 09:41 am

UPS :D teraz som si vsimol ze je ta tema o irc cez web a ja som chcel reagovat na IRC kanal cez irc klienta. :)
Obrázok používateľa
Pavol_XV
 
Príspevky: 39
Založený: 12 Jan 2009 22:40 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod Pavol_XV » 04 Feb 2009 09:43 am

ci to je vlasne toto iste ???? :)
Obrázok používateľa
Pavol_XV
 
Príspevky: 39
Založený: 12 Jan 2009 22:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Kubo » 04 Feb 2009 10:05 am

Ano ak myslis irc akva.sk , tak tam uz nechodi nikto a podla mna je zbytocne.Najde sa snad max 5-6ludi ktory tam zavitaju. Dnes uz si clovek vybavi veci cez icq , skype a ine programiky a aj sukromie. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Ceco » 04 Feb 2009 12:10 pm

Kubo napísal:Ano ak myslis irc akva.sk , tak tam uz nechodi nikto a podla mna je zbytocne.Najde sa snad max 5-6ludi ktory tam zavitaju. Dnes uz si clovek vybavi veci cez icq , skype a ine programiky a aj sukromie. :)


Netrep Kubo :) . Stamgasti irc.akva.sk tam visia a diskutuju pravidelne vacsinou kazdy pracovny den od cca 8:00 do 18:00.

http://ceco.sk.eu.org/irc.akva.sk/

Pristup cez IRC klienta (napriklad mIRC):
Server: irc.akva.sk
Port: 6667 alebo 7776
Kanal: #akva.sk

Pristup cez web: http://irc.akva.sk
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Odoslaťod zulu » 05 Feb 2009 17:33 pm

Ja aby som chcela na irc zmenit to, aby zaujalo viacero ludi a to konkretne upozornenim na skutocnost, ze su tam neuveritelne mili, inteligentni, vnimavi a zabavni ucastnici rozhovoru, ktory nejedneho z vas urcite obohati o mnozstvo poznatkov a hlavne dobreho pocitu z kvalitne stravenych chvil. Tak prosim nevahajte a podte sa porozpravat so slovenskou akvaristickou elitou. Neukracujte sa o tieto nezabudnutelne okamihy. :)
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Odoslaťod milop » 05 Feb 2009 18:02 pm

Zulu, si dobrý agitator :wink:
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Odoslaťod joko » 06 Feb 2009 02:01 am

Kubo napísal:Ano ak myslis irc akva.sk , tak tam uz nechodi nikto a podla mna je zbytocne.Najde sa snad max 5-6ludi ktory tam zavitaju. Dnes uz si clovek vybavi veci cez icq , skype a ine programiky a aj sukromie. :)

KUBO: nemiesaj ovocie zo zeleninou, IRC ber ako virtualnu miestnost, kde zopar ludi sedi a diskutuje sa. Proste skupina. Ani skype, ani icq ti to neponukne. A aj ked uz mozno maju poniektore moznost skupinove kecat, predsa len irc.akva.sk je zauzivane pre akvaristov a nie nahodne natukanie si Tebou akurat ludi ktori su online a nahodne si vztvoris nejaku skupinu. Ak ma chapes...

zulu napísal:... Tak prosim nevahajte a podte sa porozpravat so slovenskou akvaristickou elitou. ...
zulu, tusim opat zacnem chodit na IRC :-), v poslednej dobe nemam ale vela moznosti ako za posledne 3 roky :-)
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Kubo » 06 Feb 2009 08:21 am

Joko neviem kto vravel o nahodnom natukavani ludi. Ja sa z cudzimi ludmi nerozpravam ty ano ? :o A vravis ze ti to napriklad skype neponukne ? Neblazni skype ti dokonca ponukne hovor s viacerimy ludmi sucasne nielen chat. :D Neviem ako je na tom icq , pretoze ho velmi uz nepouzivam , ale podla mna poskytuje to iste . :wink:

A napokon na irc chodis len ty a dalsi 4-5ti ludia.Sem tam sa tam niekto objavi iny tak tipujem 1-2krat za mesiac. :mrgreen: Tymto nevravim , ze irc sa ma zrusit , ale podla mna je fakt zbytocne :P
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Ceco » 06 Feb 2009 08:28 am

Kubo napísal:... Tymto nevravim , ze irc sa ma zrusit , ale podla mna je fakt zbytocne :P


Osobne si myslim, ze zbytocna je tato debata :)
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Atilla » 06 Feb 2009 10:01 am

mozte mi poradit ako sa dostanem k tym milym a inteligentnym ludom na IRC ? dakujem :roll:
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Ceco » 06 Feb 2009 10:03 am

Atilla napísal:mozte mi poradit ako sa dostanem k tym milym a inteligentnym ludom na IRC ? dakujem :roll:


Par prispevkov vyssie mas instrukcie ;) : http://www.akva.sk/viewtopic.php?p=116324#116324
Obrázok používateľa
Ceco
 
Príspevky: 879
Obrázky: 99
Založený: 31 Mar 2003 14:57 pm
Bydlisko: Alžbetin Dvor

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Roman » 06 Feb 2009 10:05 am

Atilla napísal:mozte mi poradit ako sa dostanem k tym milym a inteligentnym ludom na IRC ? dakujem :roll:



clovece ja ti neviem, ked na IRC nie si, su tam LEN a VYLUCNE mili a inteligentni ludia :)
pocas tvojej pracovnej doby sa to tam zvrhava :lol: :lol:
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Atilla » 06 Feb 2009 10:05 am

par krat som tam prisiel a bavia sa tam len odborne o akvaristike tak preto sa pytam
co je pre mna ako zaciatocnika narocne
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Odoslaťod majko » 06 Feb 2009 10:11 am

Kubo no jo proste kde nie si Ty tak to nema uroven :P. Mimochodom, keby si IRC trochu poznal tak sa tam mozes rovnako privatne rozpravat ako aj na skype :D
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Odoslaťod Kubo » 06 Feb 2009 14:36 pm

majko napísal:Kubo no jo proste kde nie si Ty tak to nema uroven :P. Mimochodom, keby si IRC trochu poznal tak sa tam mozes rovnako privatne rozpravat ako aj na skype :D
Jaaaaaaj majko same novinky to uz som vedel davno. :roll:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod joko » 09 Feb 2009 15:35 pm

Kubo napísal:... A vravis ze ti to napriklad skype neponukne ? Neblazni skype ti dokonca ponukne hovor s viacerimy ludmi sucasne nielen chat. :D Neviem ako je na tom icq , pretoze ho velmi uz nepouzivam , ale podla mna poskytuje to iste . :wink: ...

Kubo, takze mi napis link a pod kde sa mam prihlasit na skupinovy chat :-)
IRC je o tom ze to bezi na servery online, aj ked ty a tvoji znami niesu prihlaseni ... ICQ a SKYPE, pokial viem si ty vytvoris skupinovy "kanal" len s tych ludi ktori su ONLINE.
Takze je to uplne o inom, nielen o skupinovom pisani ale o sluzbach.
A pouzivam skype, icq, gmail chat, msn a vsetko mi bezi na mirande. Aj irc zvlada ale ten som mal na mIRC klientovi.
Kubo snad ma chapes. ;-)
Proste neviem o tom ze by skype, alebo icq udrziaval online kanal aj bez prihlasenych userov. Na irc to je stale pristupne...
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod laci » 09 Feb 2009 16:01 pm

Klídek páni :) , to chce predýchať a rozmasírovať. Kubo je to iné a zároveň podobné, joko to vystihol myslím presne.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Kubo » 09 Feb 2009 18:54 pm

joko napísal:
Kubo napísal:... A vravis ze ti to napriklad skype neponukne ? Neblazni skype ti dokonca ponukne hovor s viacerimy ludmi sucasne nielen chat. :D Neviem ako je na tom icq , pretoze ho velmi uz nepouzivam , ale podla mna poskytuje to iste . :wink: ...

Kubo, takze mi napis link a pod kde sa mam prihlasit na skupinovy chat :-)
IRC je o tom ze to bezi na servery online, aj ked ty a tvoji znami niesu prihlaseni ... ICQ a SKYPE, pokial viem si ty vytvoris skupinovy "kanal" len s tych ludi ktori su ONLINE.
Takze je to uplne o inom, nielen o skupinovom pisani ale o sluzbach.
A pouzivam skype, icq, gmail chat, msn a vsetko mi bezi na mirande. Aj irc zvlada ale ten som mal na mIRC klientovi.
Kubo snad ma chapes. ;-)
Proste neviem o tom ze by skype, alebo icq udrziaval online kanal aj bez prihlasenych userov. Na irc to je stale pristupne...
Ved ja sa nehadam :lol: No na co ti je online server ked tam nikto nieje ? Aj tak budem stale tvrdit ze skype je o tom istom :D Akurat irc ma tu funkciu ze bezi nepretrzite a ja toto neberiem ako vyhodu , pretoze ked zapnem skype a chcem rozpravat s trebars 10timi ludmi naraz ktory su online a ktory sa medzi sebou poznaju , tak si ich prizvem a chatujem s nimi a medzitym mozem este aj volat s niekolkymi ludmi sucasne az mi z toho moze sibat a to na irc nieje :D A ked nad tym romyslam ved aj skype ide nepretrzite len si ho treba zapnut tak ako aj irc :o

Joko nechajme to tak. Irc sa nerusi tak skoda reci a zbytocnych hadok :wink:
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Odoslaťod joko » 11 Feb 2009 00:52 am

Kubo, sak sam pises "ked ty chces tak si prizves ..." a v tom je to prave uplne odlisne, iba to som chcel napisat, nepovazujem to za hadku, len za vysvetlenie ako to funguje, aj ked si myslim ze to vies :-)
Aj v tom je ine, ze na irc sa bud prihlasis alebo newprihlasis, nemusis nikoho ovplivnovat a s casti manipulovat s prizivanim a to sa mi paci.
VSEOBECNE - Ked dostanem pozvanku niekam, inac sa zachovam ako ked sa sam rozhodnem ci na tu istu akciu pojdem alebo nie, ked viem ze su pozvani vsetci. O tom je IRC.

A samozrejme, ze mi vadilo ako si kategoricky nazval 5,6 ludi ze su NIKTO !
Proste ma to zarazilo. Aj preto som sa ozval, aj ked neviem ci patrim do tej skupinky ;-) lebo dlhsie som tam nebol.

A co sa tyka toho, "mozes volat popri chatovani" sak to mozes aj tak. Bezne som maval zapnuteho klienta na rozne chaty aj na irc ... a skype solo.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod Kubo » 11 Feb 2009 08:50 am

Ale Joko neprehanaj. :D Sam som na irc jeden cas chodil a viem , ze tam chodia fajn ludia a okrem tych ludi tam nechodi nikto. Proste je to tam mrtve . :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Co by ste zmenili na IRC chate cez web?

Odoslaťod joko » 13 Feb 2009 18:47 pm

Kubo napísal:Proste je to tam mrtve . :)
OK
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.