Pevne hnojivo



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Pevne hnojivo

Odoslaťod Zemepán » 30 Dec 2008 18:48 pm

Odhadom tak okolo 2 cm.
Obrázok používateľa
Zemepán
 
Príspevky: 73
Obrázky: 8
Založený: 12 Aug 2006 10:09 am
Bydlisko: Nitra

Reklama

Odoslaťod fiz » 30 Dec 2008 18:59 pm

ale prave som pocul o jednom sposobe ako davat tieto gulickove hnojiva do vody.

Návod: Do mikroténoveho sáčku dáme príslušné hnojivo- 1ks, dáme ho do rohu sáčku a na konci spravime jednu malú dierku. Potom sáčok zatočíme pri hnojive dáme ho do akvarka a vytlačíme ho zo sáčku cez malú dierku pod koreň určitej rastliny.

neviem ci to funguje ale vyskusam to
:D
Obrázok používateľa
fiz
 
Príspevky: 182
Obrázky: 1
Založený: 10 Dec 2008 15:54 pm

Odoslaťod martinu » 30 Dec 2008 21:00 pm

fiz jednoducho to zatlač pod koren a maš to sa tie nerozmoči ked to budeš davat do akvaria
Obrázok používateľa
martinu
 
Príspevky: 61
Založený: 02 Aug 2008 23:43 pm
Bydlisko: žilina

Re: Pevne hnojivo

Odoslaťod fiz » 30 Dec 2008 21:10 pm

jasne, toto je hlavne na ten bivoj :wink: :idea:
Obrázok používateľa
fiz
 
Príspevky: 182
Obrázky: 1
Založený: 10 Dec 2008 15:54 pm

Odoslaťod hetino » 30 Dec 2008 22:07 pm

Ja používam Bivoj a môžem povedat že je fajn a ak ide o to rozpúštanie ked ho dávate do napusteného akva,je pravda že sa hned rozpušta ale tá troška ktorá sa rozpustí po ceste nemôže vadit. Jedine kedy je ho viac uvolneného do vody je ked potrebujete vytiahnut raslinku von,inak dla môjho názoru je bivoj super. Používam hnojívá len od Rataja.
Obrázok používateľa
hetino
 
Príspevky: 44
Obrázky: 41
Založený: 09 Mar 2007 23:22 pm
Bydlisko: Chtelnica

Odoslaťod fiz » 30 Dec 2008 23:42 pm

fiz napísal:ale prave som pocul o jednom sposobe ako davat tieto gulickove hnojiva do vody.

Návod: Do mikroténoveho sáčku dáme príslušné hnojivo- 1ks, dáme ho do rohu sáčku a na konci spravime jednu malú dierku. Potom sáčok zatočíme pri hnojive dáme ho do akvarka a vytlačíme ho zo sáčku cez malú dierku pod koreň určitej rastliny.

neviem ci to funguje ale vyskusam to
:D


funguje to ale trochu to opravim: ked to budete uz davat do akva tak sasok cely zahrabte pod koren chytte substrat nad miestom kde sa nachadza gulicka zacnite tahat a je to :idea:

uz som si pekne vyhnojil cele akva a neporusil som ani jeden korienok- pouzil som ale bivoj
Obrázok používateľa
fiz
 
Príspevky: 182
Obrázky: 1
Založený: 10 Dec 2008 15:54 pm

Bivoj

Odoslaťod MaximusSk » 04 Feb 2009 23:09 pm

ludia ako je to s tym hnojivom BIVOJ je to dobre ucinne hnojivo??mne sa akva estelen rozbieha mam tam echinodorusy ,vallisnieru spiralis a Hygrophilu tie rastliny vobec nerastu a maju zlte listy niektore listy su priesvitne az derave je im vidiet len zilnatina robil som aj test FERRIN neni tam ani kvapka Fe. Pod kazdu rastlinu som dal jednu gulicku BIVOJA, len sa bojim aby som to neprehnojil neni to moc 4 gulicky na 70L akva?Pomoze to tym rastlinam? Predtym som pouzil Florapur a nic to nespravilo. Inak co sa tyka rozpustnosti tak je to v pohode ak to tam rychlo supnete je to v poriadku maximalne to trosku zakali vodu ale nic viac
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Pevne hnojivo

Odoslaťod Tomas54 » 04 Feb 2009 23:12 pm

je to celkom dobre, ja som mal v 54 L cca 8 guliciek. Teraz som pouzil JBL 7 guliciek a tiez spokojnost. Ale samotny Bivoj nestaci, musis pouzit ak kvalitne teute hnojivo, alebo CO2. taktiez ne najdolezitejsie svetlo
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod Schumi » 05 Feb 2009 00:57 am

fpoho tam daj aj desat guliciek, ako vravi Tomas54, treba doplnat aj tekutym hnojivom napr. PMDD, na to co uvadzas o rastlinkach osobne odporucam Colour Fe+ od rataja, daj zo 1ml/tyzden, na zaciatok aj 2ml
Obrázok používateľa
Schumi
 
Príspevky: 44
Obrázky: 24
Založený: 31 Dec 2008 23:11 pm
Bydlisko: t.p:Prievidza, p.p:Bratislava

Odoslaťod MaximusSk » 05 Feb 2009 09:02 am

Mom to doplnit aj tym FLORAPUROM??? nechcem tam moc liat barsjake gebuziny len koli rastlinam...viem ze rybkam to neublizi ale aj tak moc prijemne to pre ne asi neni...
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Pevne hnojivo

Odoslaťod Tomas54 » 05 Feb 2009 09:06 am

kludne to tam nalej. Fa pouzivam JBL Ferropol a Ferropol 24 a som spokojny
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod MaximusSk » 05 Feb 2009 09:12 am

no a ako casto mam vymienat vodu??? nerad by som aby tie ziviny co som tam dostal sa dostali pri vymene vody prec
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Pevne hnojivo

Odoslaťod Tomas54 » 05 Feb 2009 09:16 am

hnojivo tam davaj raz za tyzden, odsavaj 20% vody raz za tyzden alebo raz za dva, podla filtracie. Ak budes menit vodu raz za tyzden, tam po vymene tam nalejes hnojivo
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod MaximusSk » 05 Feb 2009 12:14 pm

kurna ja uz neviem co by tie rastlinky chceli... mam 70L akva svetlo mam klasicke ziarovky 40W- so svetlom som nemal nikdy problem vzdy som ich pouzival uz dostali aj bivoj ku korenom + florapur, dostavaju co2 vymenil som aj dno za jemnejsi strk pH je okolo 7.4 a stale nic nechcu rast a su stale zlte robil som aj test ferrin od rataja a stale tam mam 0mg/l moze to byt tym ze to stihaju vsetko konzumovat a tym padom je tam toho stale nedostatok, mam ten florapur dodavat denne alebo tyzdenne ??

A este jeden dotaz priniesol som si taky trochu prehnity koren z vrby vyvaril som ho asi dva krát a stále farbi vodu...chcem vediet či to nejako ovplyvňuje chemizmus vody pH a podobne alebo je to len cisto esteticka vada...lebo pred troma dnami som vymienal vodu a nerad by som zasa vymienal.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod Schumi » 05 Feb 2009 12:27 pm

silnejsie osvetlenie a pridavanie CO2 zaroven zvysuju poziadavky rastlin na hnojenie..ak ti nezabera jedno hnojivo, skus druhe..mojim rastlinkam sa nepacili hnojiva od SERY, teraz kombinujem PMDD a colour Fe+ a som uplne spoko 8)
co sa tyka korena, tak hnijuce casti by mali zvysovat kyslost vody(tu si ale nie som celkom isty :roll: )
mojim rybkam sfarbenie vody korenom nevadilo...
Obrázok používateľa
Schumi
 
Príspevky: 44
Obrázky: 24
Založený: 31 Dec 2008 23:11 pm
Bydlisko: t.p:Prievidza, p.p:Bratislava

Odoslaťod MaximusSk » 05 Feb 2009 12:40 pm

Schumi napísal:silnejsie osvetlenie a pridavanie CO2 zaroven zvysuju poziadavky rastlin na hnojenie..ak ti nezabera jedno hnojivo, skus druhe..mojim rastlinkam sa nepacili hnojiva od SERY, teraz kombinujem PMDD a colour Fe+ a som uplne spoko 8)
co sa tyka korena, tak hnijuce casti by mali zvysovat kyslost vody(tu si ale nie som celkom isty :roll: )
mojim rybkam sfarbenie vody korenom nevadilo...


no skusim zmenit to hnojivo...a co sa tyka korena tak to asi bude pravda ze to zvysuje kyslost som vcera meral pH bolo okolo 7.6 a pridal som tam ACID pH a dnes som zmeral zasa a sa to posunulo len o dve desatinky na 7,4...momohlo by ak by som ten koren vyvaril v slanej vode?? si radsej nie??
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Pevne hnojivo

Odoslaťod Tomas54 » 05 Feb 2009 12:47 pm

Este je ta moznost, ze niektore rastliny navzajom spolu nespolunazivaju. Raz som mal aj ja taky problem a potom mi poradili jednu rastlinu vyhodit a zrazu sa vsetkemu darilo. Ale uz si nepametam, o aku islo
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod Schumi » 05 Feb 2009 12:52 pm

hmmmm...urcite by pomohlo koren kvalitne ocistit a vydlabat hnijuce casti, prevarenim vo vode so solou a octom nic nepokazis, ja som ho potom este mocil 2 tyzdne vo vode..a aj napriek tomu mi este mesiac farbil vodu. ale ze ti nebude hnit aj dalej, to nezarucujem, ja som preto bral koren z podvodneho korenoveho systemu starej jelse(vyrubanej) a som spoko
Obrázok používateľa
Schumi
 
Príspevky: 44
Obrázky: 24
Založený: 31 Dec 2008 23:11 pm
Bydlisko: t.p:Prievidza, p.p:Bratislava

Odoslaťod MaximusSk » 05 Feb 2009 12:55 pm

Schumi napísal:hmmmm...urcite by pomohlo koren kvalitne ocistit a vydlabat hnijuce casti, prevarenim vo vode so solou a octom nic nepokazis, ja som ho potom este mocil 2 tyzdne vo vode..a aj napriek tomu mi este mesiac farbil vodu. ale ze ti nebude hnit aj dalej, to nezarucujem, ja som preto bral koren z podvodneho korenoveho systemu starej jelse(vyrubanej) a som spoko


Ale nic kaslem na to tolko energie a vody co som uz minul na ten koren sa to uz neoplati pekne budem menit vodu a cakat kym prestane farbit raz to musis prestat :lol:
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod krto » 05 Feb 2009 13:26 pm

To MaximusSk:

Ak ti bude koreň zvyšovať kyslosť, bude sa Ti pH posúvať pod 7 http://www.sweb.cz/maniakva/chemie2.htm ., a nie naopak ako predpokladáš :roll: .

Príčiny prečo ti rastliny nejdú môže byť viacero. Mňa napadajú tieto:

1. vysoké pH - príčiny môžu byť nasledovné: použitý štrk (skaly) ti "pritvrdzuje vodu"- obsahuje vápnik - skús na suchý štrk kvapnúť ocot, ak šumí vymeň ho za kremičitý alebo je už vstupná voda tvrdá (pH vyššie ako 7) - miešať s demineralizovanou vodou. Ak to nie je ani jeden prípad - dno resp.vstupná voda, skús znížiť pH pridávaním rašelinového výluhu, alebo filtrovaním cez rašelinu, použitím raslín čiastočne okysľujúcich svoje prostredie (napr.: M.pteropus, V.dubyana...), pridávaním CO2 s mierou, nieže Ti vykapú ryby :wink:
2. Hodnota NO3 je nulová - rastlina nemá z čoho rásť, treba ju zvýšiť nasadenie rýb (gubky,..) alebo umele - pridanie KNO3 ...
3. hodnota FE je nulová - rastliny nevedia využiť rozpustené látky z vody

Hnojivo už nedávaj, pokiaľ nebudeš vidieť nejaké náznaky rastu.

Prečítaj si raviolkine stránky http://www.sweb.cz/maniakva/odkazy.htm časť rôzne, kde je pekne rozobratá problematika chémie vody 8)
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod krto » 05 Feb 2009 13:31 pm

krto napísal:To MaximusSk:

Ak ti bude koreň zvyšovať kyslosť, bude sa Ti pH posúvať pod 7 http://www.sweb.cz/maniakva/chemie2.htm ., a nie naopak ako predpokladáš :roll: .

Príčiny prečo ti rastliny nejdú môže byť viacero. Mňa napadajú tieto:

1. vysoké pH - príčiny môžu byť nasledovné: použitý štrk (skaly) ti "pritvrdzuje vodu"- obsahuje vápnik - skús na suchý štrk kvapnúť ocot, ak šumí vymeň ho za kremičitý alebo je už vstupná voda tvrdá (pH vyššie ako 7) - miešať s demineralizovanou vodou. Ak to nie je ani jeden prípad - dno resp.vstupná voda, skús znížiť pH pridávaním rašelinového výluhu, alebo filtrovaním cez rašelinu, použitím raslín čiastočne okysľujúcich svoje prostredie (napr.: M.pteropus, V.dubyana...), pridávaním CO2 s mierou, nieže Ti vykapú ryby :wink:
2. Hodnota NO3 je nulová - rastlina nemá z čoho rásť, treba ju zvýšiť nasadenie rýb (gubky,..) alebo umele - pridanie KNO3 ...
3. hodnota FE je nulová - rastliny nevedia využiť rozpustené látky z vody
4. akva je čerstvo zariadené a dno ešte nie je zabehnuté - zohnať kúsok štrku zo zabehnutého akva a dať do tvojho. Skús nejaké stonkové rastliny H.zosterifolia, R. rotundifolia a ak ti pôjdu bude to pravdepodobne v nezabehnutom dne.

Hnojivo už nedávaj, pokiaľ nebudeš vidieť nejaké náznaky rastu.

Prečítaj si raviolkine stránky http://www.sweb.cz/maniakva/odkazy.htm časť rôzne, kde je pekne rozobratá problematika chémie vody 8)
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod krto » 05 Feb 2009 13:40 pm

bod 4 mi vypadol je v druhom príspevku :oops:
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod MaximusSk » 05 Feb 2009 13:40 pm

krto napísal:To MaximusSk:

Ak ti bude koreň zvyšovať kyslosť, bude sa Ti pH posúvať pod 7 http://www.sweb.cz/maniakva/chemie2.htm ., a nie naopak ako predpokladáš :roll: .

Príčiny prečo ti rastliny nejdú môže byť viacero. Mňa napadajú tieto:

1. vysoké pH - príčiny môžu byť nasledovné: použitý štrk (skaly) ti "pritvrdzuje vodu"- obsahuje vápnik - skús na suchý štrk kvapnúť ocot, ak šumí vymeň ho za kremičitý alebo je už vstupná voda tvrdá (pH vyššie ako 7) - miešať s demineralizovanou vodou. Ak to nie je ani jeden prípad - dno resp.vstupná voda, skús znížiť pH pridávaním rašelinového výluhu, alebo filtrovaním cez rašelinu, použitím raslín čiastočne okysľujúcich svoje prostredie (napr.: M.pteropus, V.dubyana...), pridávaním CO2 s mierou, nieže Ti vykapú ryby :wink:
2. Hodnota NO3 je nulová - rastlina nemá z čoho rásť, treba ju zvýšiť nasadenie rýb (gubky,..) alebo umele - pridanie KNO3 ...
3. hodnota FE je nulová - rastliny nevedia využiť rozpustené látky z vody

Hnojivo už nedávaj, pokiaľ nebudeš vidieť nejaké náznaky rastu.

Prečítaj si raviolkine stránky http://www.sweb.cz/maniakva/odkazy.htm časť rôzne, kde je pekne rozobratá problematika chémie vody 8)


Vstupna voda je naisto tvrda preto ze je z vodovodu...ale s tym strkom som si neni isty..pretoze predtym co som mal strk ktory bol zo studne ktoru sme vrtali..tak na ten co bol v akva sumel a zobral som vzorku strku ktory nesumel a obe vzorky boli z tej istej kopy strku....tak som bral strk od znameho ale tiez som si tym neni isty...skusim vymenit cast vody za destilovanu.. ale nemyslim ze to bude strkom a vodou z vodovodu pretoze hned po revolucii asi tak v 92 roku mal aj otec akva a vtedy neboli take moznosti ake su dnes mal tam obycajny strk vodu z vodovodu nic tam nepridaval ani nehnojil a v akvariu to mal ako v pralese...tak teraz neviem som z toho mimo jedny hovoria tak a druhy onak
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod MaximusSk » 05 Feb 2009 13:44 pm

este doplnam....moze ten spomaleny rast a zltnutie listov sposobene nadmernym vzduchovanim a osvetlenim???
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.