zomreli :( help please



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Trala

Odoslaťod Mariok » 22 Jan 2009 16:00 pm

Máš tam málo rastlín, skús osloviť nejakých košičanov a vysomrovať od nich nejaké rýchlorastúce stonkové rastliny nenáročné na svetlo 8) ... Echinodorom trvá relatívne dlho, kým sa zakorenia a začnú poriadne rásť (hlavne v novozaloženom akva)

Nenáročné sú napr. u rataja : http://shop.rataj-spk.cz/?menuid=567&op ... page=zbozi hlavne str. 7, 8.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: zomreli :( help please

Odoslaťod Trala » 22 Jan 2009 16:05 pm

diky Mariok,ja viem ;) chystam sa nejake nove kupit bud.tyzden.teraz je skuskove takze casu neni. inak tie echinodory-cudoval by si sa,ale jedna mi pekne krasne rastie,uz mam aj novy vyhonok :)
Trala
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 28 Dec 2008 18:11 pm
Bydlisko: Košice

Re: zomreli :( help please

Odoslaťod Mariok » 22 Jan 2009 16:22 pm

Nečudujem sa, len ti hovorím, že tie rýchlorastúce sú na zábeh o niečom inom, potom ich postupne môžeš nahradiť inými, ktoré sa ti budú viac páčiť. Zároveň si otestuješ, či máš dostatočné osvetlenie, či ten "bublifuk" bude dostatočný na pohyb vody, aby sa ti nevytváral vysoký rozdiel teplôt dna a hladiny (bez ohrievača by to nemal byť problém, ale s ním áno). ...Zatiaľ by som na tvojom mieste ostal v tej kategórii nenáročné, a u značky slniečka s mráčikom :wink: :roll: Predsa len je to akva dosť vysoké a ku dnu sa svetla ktoviekoľko nedostane... :wink:
P.S.: A od "kolegov" zoženieš kvalitu určite podstatne lacnejšie ako v predajni :idea:
P.S.2: Chápem, že skúšky sú dôležité, zariaďuj v rámci relaxu! Nech sa darí :!: :wink:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: zomreli :( help please

Odoslaťod Trala » 30 Jan 2009 21:10 pm

mam jednu prakticku otazku..
vsetko funguje-rastlinam sa dari vynikajuco,su v skvelom stave,slimaky su stastne a spokojne,vodu menim -niekedy 1/3,niekedy 1/2 (tak raz sa tri-styri dni). po tych par dnoch vsak mam pocit ze ta voda/akvarium "smrdi"...teda,ked sa nadychnem nad hladinou,vobec absolutne nic tam necitit,skusali to aj ostatni,nesmrdi to... ale v izbe citim tak slabo taky akvarijny puch,neviem ci ma chapete :)..a akva mam dost blizko pri posteli tak je dost neprijemne sa na to zobudit :D..po vymene vody to samozrejme necitit. zaujimalo by ma ci to maju aj ostatni.teraz je to v pohode,kedze ryby este nemam,ale nemozem predsa menit tolko vody ked budu v akva ryby..ci ano ?..neviem si to predstavit.. ako to riesite ?? a ako casto menite aspon cast vody ?
Trala
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 28 Dec 2008 18:11 pm
Bydlisko: Košice

Odoslaťod dusik » 30 Jan 2009 21:30 pm

To je amoniak čo cítiš a hnilobne procesy, po zabehnutí akvária to zmizne. Nemáš trochu mliečnu vodu v akva?
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod Mariok » 30 Jan 2009 22:28 pm

Lepšie raz vidieť, ako sto ráz počuť! Nemožeš nafotiť a dať do personálu pár fotiek rastlín, dna a filtra? Ak to necíťit priamo nad hladinou, voda nieje kalná, tak sa nič vážne nedeje, máš na akva krycie sklo???
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: zomreli :( help please

Odoslaťod zavojka12 » 07 Feb 2009 22:53 pm

z niektorimi vobec nesuhlasim napr. :Trala: "Napriek vsetkej starostlivosti mi ryby zomreli ..." - nespravila si NIČ , ani si sa nesnažila nič si naštudovať (viď tvoja téma o okysličovaní) takže odporúčal by som ti venovať sa niečomu menej zložitému, /napr. ručným prácam/ skrátka niečomu, k čomu budeš mať vzťah ! Pri tvojom DOTERAJŠOM prístupe to ale určite nebude akvaristika.


kazdy sa nauci robit s rybami nehovor ze si na zaciatku bol hned ako profesional predpokladam uz niake ryby ti zdochli neber to prosim ako urazku :wink:
Obrázok používateľa
zavojka12
 
Príspevky: 9
Založený: 06 Feb 2009 18:25 pm
Bydlisko: zilina

Re: zomreli :( help please

Odoslaťod Mariok » 07 Feb 2009 23:13 pm

zavojka12 napísal:z niektorimi vobec nesuhlasim napr. :Trala: "Napriek vsetkej starostlivosti mi ryby zomreli ..." - nespravila si NIČ , ani si sa nesnažila nič si naštudovať (viď tvoja téma o okysličovaní) takže odporúčal by som ti venovať sa niečomu menej zložitému, /napr. ručným prácam/ skrátka niečomu, k čomu budeš mať vzťah ! Pri tvojom DOTERAJŠOM prístupe to ale určite nebude akvaristika.


kazdy sa nauci robit s rybami nehovor ze si na zaciatku bol hned ako profesional predpokladam uz niake ryby ti zdochli neber to prosim ako urazku :wink:


Ani teraz niesom profesionál, stále sa snažím učiť a veľa vecí nechápem, keď poruším napr. z lenivosti pravidlá, rybky mi zdochnú aj teraz... :(

... najlepšie je keď sa vytrhávajú veci s kontextu...
Prečítaj si prosím celú tému - teda aj pokračovanie za tým a snáť uvidíš veci v kontexte. Svet nieje čiernobiely :wink:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: zomreli :( help please

Odoslaťod Trala » 10 Feb 2009 13:17 pm

nene,voda nie je kalna,ziadny "mliec"..uz sa to trosku zmiernilo (ten pach)..ale aj tak este stale menim cast vody..

..a momentalne je zo mna nedobrovolny chovatel slimakov..skor nez som sa stihla stat "akvaristom"..spociatku to bolo mile,ked som nasla 2 a potom 4 malickych slimakov ako si tak lezu po skle akvarka...lenze,neskor som prisla na to,ze z kazdej tej malej "gulicky" sa vykluje jeden slimak..a ked som ich chcela spocitat tak-budem mat asi 100 slimakov.. neviem ci sa mam smiat alebo plakat.
Trala
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 28 Dec 2008 18:11 pm
Bydlisko: Košice

Re: zomreli :( help please

Odoslaťod Trala » 20 Mar 2009 13:12 pm

Rybky (platy) mam uz cca 4 tyzdne a maju sa dobre :) akvarium prosperuje
Trala
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 28 Dec 2008 18:11 pm
Bydlisko: Košice

Re: zomreli :( help please

Odoslaťod dusik » 20 Mar 2009 14:43 pm

Trala napísal:Rybky (platy) mam uz cca 4 tyzdne a maju sa dobre :) akvarium prosperuje


Super :)
Čo si vyviedla s tými slimákmi?
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod Trala » 20 Mar 2009 15:53 pm

nič :) tie dve velke kotulky si spokojne ziju, a ostatne malicke sa niekam podeli. par som zrejme vyhodila ked som menila cast vody,no a niekolko malych si lezie po skle..:) ale cudne sa mi zda,ze je ich ovela menej. ale tie rybky ich nejedia. tak neviem,ale netrapi ma to
Trala
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 28 Dec 2008 18:11 pm
Bydlisko: Košice

Re: zomreli :( help please

Odoslaťod Trala » 22 Mar 2009 18:51 pm

ježíš.. zvnutra na skle mam take akoby.. "vlasy".. to su riasy ? :evil: :cry:
Trala
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 28 Dec 2008 18:11 pm
Bydlisko: Košice

Re: zomreli :( help please

Odoslaťod Trala » 22 Mar 2009 19:04 pm

resp. neviem co to moze byt... zvnutra na skle sa tvoria pomalicky take svetlozelene machulky (pripomina mi to plesen). a tie "riasy" (neviem ci su to riasy),to su take jemnucke vlasocnice po skle,dlhe aj 0,5cm, bez farby. viete mi poradit co to moze byt ?
Trala
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 28 Dec 2008 18:11 pm
Bydlisko: Košice

Odoslaťod dusik » 22 Mar 2009 20:39 pm

Vláknita riasa napríklad. Veľa živín vo vode. častejšie výmeny a viac rastlín.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: zomreli :( help please

Odoslaťod Trala » 22 Mar 2009 20:51 pm

vodu (resp.jej cast) menim kazde 3 dni...mam 3 velikanske echinodory
Trala
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 28 Dec 2008 18:11 pm
Bydlisko: Košice

Re: zomreli :( help please

Odoslaťod dusik » 22 Mar 2009 21:42 pm

Trala napísal:vodu (resp.jej cast) menim kazde 3 dni...mam 3 velikanske echinodory


Nech to spravý čas. Dúfam, že neprekrmuješ.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: zomreli :( help please

Odoslaťod Trala » 22 Mar 2009 22:05 pm

nie nie. krmim raz za 2 dni,ale mam pocit ze to nestaci.. ked im nasypem tak sa idu niekedy pozabijat ake su hladne :(
Trala
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 28 Dec 2008 18:11 pm
Bydlisko: Košice

Re: zomreli :( help please

Odoslaťod Trala » 30 Mar 2009 12:02 pm

jedna zomiera :shock: :( tak dobre sa im darilo...jedna zacala byt strasne tlusta,myslela som ze je tehotna,ale supiny jej odstavaju akoby od tela..a pred chvilou som ju videla ako dostala infarkt,asi 10x sa rychlo otocila v akva,bolo vidno ze....ach jaj...teraz je odlovena v mensom akva... :shock:
Trala
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 28 Dec 2008 18:11 pm
Bydlisko: Košice

Odoslaťod zulu » 30 Mar 2009 18:55 pm

Trala ked rybicke odstavaju supiny a je "tucna" pravdepodobne ma vodnatielku. Je tu o nej cela tema, ak nie niekolko. Ja som vyliecila s pomocou bactopur direct, ale vseobecne je prognoza vraj zla. Niektori akvaristi dokonca odporucaju smrt z milosti. Ak ma rybka vodnatielku je dobre sa zamysliet aj nad tym, preco ju dostala. Vacsinou k tomu vedu dlhodobo nevyhovujuce podmienky. A vodnatielka je pre ostatne rybky nakazliva, tak bacha.
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

:(

Odoslaťod Trala » 30 Mar 2009 19:41 pm

dakujem zulu :( idem citat nieco o tej vodnatielke.. :(
Trala
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 28 Dec 2008 18:11 pm
Bydlisko: Košice

Re: :(

Odoslaťod dusik » 30 Mar 2009 20:12 pm

bybicky.net kikuška napísal:Tak jsem se dívala do chytrých knih. Prý to vzniká buď jako infekce baktériemi čiporucha trávení způsobená špatnou stravou. Má se povzbudit trávení rybek - vyměnit vodu, zvýšit teplotu a přidat 1g soli na litr vody, zvýšit obsah kyslíku. Krmit kvalitní rostlinnou potravou. Doufám, že ti to k něčemu bude a hlavně, že ostaní rybičky budou zdravé. Ona totiž mohla být oslabená jen jedna a ostatní ok.


Neviem či to pomôže, ale asoň niečo.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod Trala » 30 Mar 2009 20:28 pm

dakujem dusik. uz som aj prehladala o tom na fore nejake clanky..akurat som dnes menila tu vodu,len tej soli sa trosku bojim :/..ostatne rybky su zatial zdrave..dufam ze budu ok :(
Trala
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 28 Dec 2008 18:11 pm
Bydlisko: Košice

Odoslaťod zulu » 30 Mar 2009 22:06 pm

Tej soli sa vobec neboj. Ja mam v akva gupku, ktora zije a plava pri sg 1.010. Takze g soli na liter nemusis ani riesit, urcite neuskodi.
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.