problem s pozadim



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

problem s pozadim

Odoslaťod karolman » 29 Mar 2007 13:05 pm

mam jeden problem s pozadim ktore som si kupil na moje akvarium. stale sa mi pod neho nejakym sposobom dostava voda (asi pod lepiacou paskou, aj ked vyzera ok) a tak to nevyzera moc dobre. mam to pozadie nalepene asi 1 cm pod vrchom skla lepiacou paskou.
cim to moze byt? mam to prilis vysoko - mam to zostrihnut, aby to bolo nizsie a voda sa tam nedostane? alebo mam pouzit inu lepiacu pasku?

dakujem za pomoc... :!:
karolman
 
Príspevky: 26
Obrázky: 1
Založený: 08 Mar 2007 23:48 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: problem s pozadim

Odoslaťod Katarinka » 29 Mar 2007 14:31 pm

A co takto pouzit silikon? No neviem, ci je lepiaca paska tym najvhodnejsim pomocnikom v akvaristike.

Inak neviem, ci sa Ti podari zbranit tomu, aby sa Ti voda dostala za úpozadie. Aj ja ju tam mam. Staci malilinka netesnost a voda si cesticku najde.
Katarinka
 
Príspevky: 257
Obrázky: 16
Založený: 27 Apr 2006 14:28 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: problem s pozadim

Odoslaťod strbino » 29 Mar 2007 14:46 pm

neviem ci sa rozumiete, podla mna karolman ma asi normalne pozadie - foliu, ci?
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: problem s pozadim

Odoslaťod ASCARI » 29 Mar 2007 15:33 pm

karolman má pravdepodobne tapetu nelepenú zvonku. Daj ju dole, dôkladne vyčisti sklo aj tapetu a počkaj hodinu kým poriadne vyschne mikroskopická vlhkost a potom nalep.
Väčšina tapiet ktoré sú v predaji je umelohmotná fólia a dajú sa nalepit zvnútra obojstranne lepiacou páskou ktorá je vodeodolná. Potom sú farby tej tapety výraznejsie a krajsie. (ci už dávas jednofarebnú ciernu, modrú alebo rastlinkovú)
Ale to už tvoj problém neriesi kedze más už akva v prevádzke a bolo by hlúpost vsetko vybrat kôli nalepeniu folie.
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: problem s pozadim

Odoslaťod karolman » 29 Mar 2007 16:28 pm

ASCARI napísal:karolman má pravdepodobne tapetu nelepenú zvonku. Daj ju dole, dôkladne vyčisti sklo aj tapetu a počkaj hodinu kým poriadne vyschne mikroskopická vlhkost a potom nalep.
Väčšina tapiet ktoré sú v predaji je umelohmotná fólia a dajú sa nalepit zvnútra obojstranne lepiacou páskou ktorá je vodeodolná. Potom sú farby tej tapety výraznejsie a krajsie. (ci už dávas jednofarebnú ciernu, modrú alebo rastlinkovú)
Ale to už tvoj problém neriesi kedze más už akva v prevádzke a bolo by hlúpost vsetko vybrat kôli nalepeniu folie.


hej mam foliu na nalepenie zvonka... inak taka vodotesna lepiaca sa da kupit v normalnom obchode (TESCO mam najblizsie) alebo iba nejakom specialnom?
karolman
 
Príspevky: 26
Obrázky: 1
Založený: 08 Mar 2007 23:48 pm
Bydlisko: BA

Re: problem s pozadim

Odoslaťod ASCARI » 30 Mar 2007 08:15 am

Je to normálna fóliová tapeta, taká lesklá, pravdepodobne aj tá co más ty je taká. Niekedy boli papierové ktoré sa rozmocili, teraz sú skoro vsetky fóliové.

Obojstranne lepiacu pásku kúpis aj v tescu alebo v predajni autodoplnkov. Je taká cierna. Slúži na lepenie rôznych vecí na auto z vonka. Sú aj biele na lepenie zrkadiel v kúpelni ale neviem ci aj tie sú vodeodolné.
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: problem s pozadim

Odoslaťod Miko.B » 30 Mar 2007 16:43 pm

ja sa chcem nieco opytat ... da sa dat na akva nejake pozadie z vonka ale mylsim nie do vnutra ale nie take tie foto rastliniek alebo nieco podobne . Proste chcem dat pozadie na akva ale zvonkajsej strany ale nie tie klasicke vseliake foto a tak nieco ine .. prosim o radu dakujem
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: problem s pozadim

Odoslaťod ogrosko » 02 Apr 2007 13:59 pm

Pocul som ze sa to robi aj tak ze pozadie natries olejom (prebytocny olej vytlacis) a oblepis po celom obvode paskou aby nevyschol. Potom aj farby su krajsie a pestrejsie.
Obrázok používateľa
ogrosko
 
Príspevky: 22
Obrázky: 6
Založený: 24 Máj 2006 11:34 am
Bydlisko: Bardejovska Nova Ves

Re: problem s pozadim

Odoslaťod DALO » 03 Apr 2007 16:55 pm

Ja som to skusal s vodou a co sa nestalo po tyzdni? Niekde si vzduch nasiel cesticku a mal som pas cez foliu v strede. Tak na to nastvalo a vypustil som akvarko skocil do zahradkarstva a akvaristiky, doma som to ponaliepal na zadnu stenu zvnutra a je to aj dost farebne aj realne, otazne je uz len kedy to s tade opada.
DALO
 
Príspevky: 15
Obrázky: 4
Založený: 28 Feb 2007 17:18 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: problem s pozadim

Odoslaťod orcan » 03 Apr 2007 23:12 pm

Na vodu, ktora sa dostane medzi pozadie a sklo mam dobru fintu, staci dlhsia spajla, na ktoru omotas kusok servitky. Nasledne spajlou poutieras vodu medzi sklom a tapetou. mne sa tam voda dostane vacsinou, ked ju menim, alebo robim nejake zasahy.
Obrázok používateľa
orcan
 
Príspevky: 105
Obrázky: 14
Založený: 03 Okt 2006 23:12 pm
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: problem s pozadim

Odoslaťod Pavol_XV » 10 Feb 2009 20:24 pm

No ja sa chcem opytat ze ked mate tu tapetu (foliovu) nalepenu z vnutra ako dlho vydrzi? Ja riesim ten problem ze na nove akvarko chcem kupit modru tapetu a nevedel som ako to pripevnit a nasiel som tu toto ze sa da to nalepit aj z vnutra.
Obrázok používateľa
Pavol_XV
 
Príspevky: 39
Založený: 12 Jan 2009 22:40 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod dusik » 10 Feb 2009 22:18 pm

Ja mám tiež tapetu zvnútra. Ono ju drží len tlak vody, nie je prilepená ani podopretá. Len treba na to myslieť, aby si pod ňu nedostal vodu, potom je papračka ju vytláčať.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: problem s pozadim

Odoslaťod yatess55 » 11 Feb 2009 10:04 am

ja som mal foliu vnutri akva. casom sa ale na hornom okraji usadil vodny kamen a je horsie ho davat dole z folie ako zo skla, nebolo to velmi pekne, ono to ale neni vidiet ked pozeras na akva z predu. ja budem davat teraz foliiu z vonka a v pripade ze to nebude pekne je jednoduchsie ju vymenit, kazdopadne vnutri akva to vyzera lepsie po farebnej stranke
yatess55
 
Príspevky: 21
Obrázky: 11
Založený: 13 Jan 2009 12:21 pm
Bydlisko: Dechtice, okr Trnava

Re: problem s pozadim

Odoslaťod RadOOOOA3 » 06 Feb 2015 16:02 pm

brouzdam internetom a stale malo poznatkov mam...mam taku bielu plastovu tabulu, na ktoru chcem nalepit foliu. ale furt neviem aku...nikde som nenasiel, ci moze ist samolepiaca folia do vody, neodlepi sa casom? alebo neobsahuje nejake neziaduce prvky? pozadie musi isz z vnutra, mam tam filter a len takymto pozadim ho zakrijem....ide mi len oto, ci tam moze ist na tu tabulu samolepiaca folia...ci to nejak rybam neskodi.alebo ci sa neodlepi.
RadOOOOA3
 
Príspevky: 54
Obrázky: 2
Založený: 02 Okt 2012 19:23 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.