Neonka modrá [Paracheirodon simulans]



Všetko okolo akvarijných rýb

Odoslaťod arowana » 16 Feb 2009 00:38 am

Mariok, neviem o tejto fy. nič konkrétne, ale má v ponuke dosť veľa nehorázností / myslím to všeobecne / a o cenách ani nehovorím. Za tie ceny rýb , ich do Blavy komukoľvek donesiem aj pešo. :o :o
Na fotke to vyzerá skôr na P.innesi, ale tie sú na tomto linku aj tak všetky nekvalitné a len orientačné.
Rozoznať ju, je niekedy na prvý pohľad dosť ťažké, hlavne pre laika a ešte v podmienkách, ktoré im nevyhovujú, je to takmer nemožné. Na všetkých linkoch, ktoré ju na nete prezentujú, by som na 90% typoval, že sú tam P.innesi.
Jedna z reálnejších foto
http://www.fishbase.org/summary/species ... p?id=12394

Poznámka na záver, momentálne sa P.simulans z odchytu v prírode, pohybuje cenovo takmer identickej, ako P.innesi a pohybuje sa okolo 1 - 1,5 EUR.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Reklama

Odoslaťod arowana » 16 Feb 2009 00:47 am

diskus.jan napísal:Ja viem,ze ich ma MUDr. Vladko Bydžovský aj sa mu ich podarilo odchovat :D


Nie je sám, kto ich odchoval, ale na rozdiel od neho, si nikto túto reklamu v médiách nepropagoval. :D
Menovaný autor v svojej knižke uvádza, že je väčší problém množiť Ch.axelrodi, ako P.innesi. V počte mladých súhlasím, víťaz je Ch.axelrodi, ale zbytok je len vtipom.
Poznám osobne chovateľov z okolia, ktorý bez preháňania namnožia P.innesi viac, ako ich dokopy videl spomínaný autor za celý život.
Podotýkam, že nič proti p.Bydžovskému nemám a že je to šikovný chlap, ale je lepší propagátor, ako chovateľ. :wink:
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod diskus.jan » 16 Feb 2009 11:47 am

arowana napísal:
diskus.jan napísal:Ja viem,ze ich ma MUDr. Vladko Bydžovský aj sa mu ich podarilo odchovat :D


Nie je sám, kto ich odchoval, ale na rozdiel od neho, si nikto túto reklamu v médiách nepropagoval. :D
Menovaný autor v svojej knižke uvádza, že je väčší problém množiť Ch.axelrodi, ako P.innesi. V počte mladých súhlasím, víťaz je Ch.axelrodi, ale zbytok je len vtipom.
Poznám osobne chovateľov z okolia, ktorý bez preháňania namnožia P.innesi viac, ako ich dokopy videl spomínaný autor za celý život.
Podotýkam, že nič proti p.Bydžovskému nemám a že je to šikovný chlap, ale je lepší propagátor, ako chovateľ. :wink:


Opat budem reagovat skus prezradit mena tychto ludi aby si mohli aj ludia kupit kvalitne kusy priamo od chovatela ak nie na plochu tak aspon ss dik
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod diskus.jan » 16 Feb 2009 11:51 am

musim opat podotknut opytas sa niekoho ako ich mnozi...kazdy cusi...skuskas nedari sa ale ten kto sa tomu venuje nie je kuzelnik a tiez sa musel nieco dozvediet od niekoho...tak nech uz prehovori niekto z odbornikov.... :wink:
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod arowana » 16 Feb 2009 12:17 pm

Chovatelia o ktorých viem, že ich množili, sa im už nevenujú, lebo ich asi nenadchli, alebo im nepriniesli očakávaný zisk, ťažko budem súdiť.
Chovatelské metódy nie každý položí do pľacu a koniec koncov, každému sa určité ryby daria odlišnými metódami odchovu.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod diskus.jan » 16 Feb 2009 12:23 pm

arowana napísal:Chovatelia o ktorých viem, že ich množili, sa im už nevenujú, lebo ich asi nenadchli, alebo im nepriniesli očakávaný zisk, ťažko budem súdiť.
Chovatelské metódy nie každý položí do pľacu a koniec koncov, každému sa určité ryby daria odlišnými metódami odchovu.


ja mam rybky robim pre svoje potesenie nie pre zisk a ked sa dakto tomu nevenuje neznamena,ze ti o tom nepovie nic mna zaujimaju informacie o chove alebo kontakt na ludi od ktorych sa to dozviem
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod dusik » 16 Feb 2009 13:07 pm

Na rybicky.net sa píše, že odchov je rovnaký ako Tetry neonovej a obecnej.

http://rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod arowana » 16 Feb 2009 13:47 pm

diskus.jan napísal:
ja mam rybky robim pre svoje potesenie nie pre zisk a ked sa dakto tomu nevenuje neznamena,ze ti o tom nepovie nic mna zaujimaju informacie o chove alebo kontakt na ludi od ktorych sa to dozviem


Nie každý zdiela tento názor a sú mnohý, ktorých ryby živia a od nich sa mnoho nedozvieš.
Osobne som na tomto fóre vždy bol všetkému otvorený a patričné informácie ktoré som mal, som vždy verejne odprezentoval. Na mnohých ľudí kontakt jednoducho dať nemôžem, lebo si to neželajú a každý má v svojej "akva kuchyni" drobné tajnosti, ktoré sa občas ťažko získavajú na vlastných skúsenostiach a tie si každý nechá pre seba.
Pre ľudí , ktorých to živí a snažia sa to robiť poctivo / nemám na mysli komerčných "tiežakvaristov" /, je to skutočne tvrdý konkurenčný boj, ako v každom inom obchode. Netreba sa preto čudovať, keď nie každý je ochotný z rukáva vysypať niektoré informácie na verejnosti.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod milop » 16 Feb 2009 17:00 pm

tak ako píše Arowana
- a kto to nechápe, nevie o čom je reč .
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Odoslaťod Mariok » 16 Feb 2009 22:11 pm

Späť ku téme: Nedalo mi to a napísal som im ( http://www.kalaba.eu ). Tu je odpoveď: "Dobrý den, P.simulans dovážíme z Kolumbie a jsou to určitě ony-už jsme jich prodali dost.
Zdravím V.Kalaba"

Takže asi nejaká kolumbijská farma... Predpokladám, že s odchytmi by sa na takú cenu nedostali! :)
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod diskus.jan » 16 Feb 2009 22:23 pm

Ludkovia vsetko pekne krasne ale neverim,ze na slovensku nie je chovatel tychto ryb od ktoreho by sa dali kupit...v kazdom state sa predsa najde niekto kto sa na nieco specializuje...
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod diskus.jan » 16 Feb 2009 22:23 pm

Mariok napísal:Späť ku téme: Nedalo mi to a napísal som im ( http://www.kalaba.eu ). Tu je odpoveď: "Dobrý den, P.simulans dovážíme z Kolumbie a jsou to určitě ony-už jsme jich prodali dost.
Zdravím V.Kalaba"

Takže asi nejaká kolumbijská farma... Predpokladám, že s odchytmi by sa na takú cenu nedostali! :)


hmm ako potom asi dostat tie rybky na SR
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod milop » 17 Feb 2009 00:42 am

diskus.jan napísal:.....
hmm ako potom asi dostat tie rybky na SR

No predsa:
1. vycestovať ,
2.kupiť
3. doviesť
tak ako to v sobotu urobil pepo 311 a ďalší :o :o
a žeby ich na Slovensku niekto robil , od koho by si ich kupil ? silne pochybujem
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Odoslaťod pepo311 » 17 Feb 2009 01:36 am

:D milop to vystihol presne.Najazdili sme 800km,ale ten vylet stal za to :) Simulansky som sice kupil u Papika(najprv sme boli tam),ale mali ich aj u Kalabu(tam som zase kupil ine ryby) :roll: .Mojich 20ks uz maju skoro 3roky,tak som si dokupil dalsich 15ks.Su v karantene,dobre zeru a zatial ani jedna nepadla.U obidvoch vekopredajcov som bol maximalne spokojny zo sortimentom,cenami,ako aj doverou,ktoru nam prejavili-volny pohyb medzi stojanmi a navyse po pracovnej dobe.Vsetky kupovane druhy sme si mohli sami nalovit.
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Neonka modrá [Paracheirodon simulans]

Odoslaťod Patrox » 17 Feb 2009 07:02 am

A doplním Pepa :D Takéto veci ti umožní členstvo napríklad v našom klube :wink:
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Neonka modrá [Paracheirodon simulans]

Odoslaťod arowana » 17 Feb 2009 13:22 pm

Patrox napísal:A doplním Pepa :D Takéto veci ti umožní členstvo napríklad v našom klube :wink:


A práve preto nechcem byť vaším členom, lebo v tej zostave, by som nevydržal s vami chlastať.... :o :o :o :o
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod pepo311 » 17 Feb 2009 13:39 pm

Neboj,vydrzal-cesta bola dlha,niektori chlastali uz o 5tej rano,potom sa prespali v aute a mmohli chlastat dalej :o :o :o :o
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Odoslaťod diskus.jan » 17 Feb 2009 13:57 pm

Ak budes mat cas tak nafotis prosim tie P. simulans ako vyzeraju dik
pepo311
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod Patrox » 17 Feb 2009 15:16 pm

diskus.jan napísal:Ak budes mat cas tak nafotis prosim tie P. simulans ako vyzeraju dik
pepo311

Čo potrebuješ vedieť? Šak daj do googla a ti to najde hafo fotiek...
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod diskus.jan » 17 Feb 2009 15:37 pm

ja viem ako vyzera neonka modra ja som chcel vidiet ako vyzeraju tie od Papika co si pepo kupil
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Re: Neonka modrá [Paracheirodon simulans]

Odoslaťod milop » 17 Feb 2009 16:55 pm

arowana napísal:
Patrox napísal:A doplním Pepa :D Takéto veci ti umožní členstvo napríklad v našom klube :wink:


A práve preto nechcem byť vaším členom, lebo v tej zostave, by som nevydržal s vami chlastať.... :o :o :o :o

Pepo je už dobrých pár rôčkov abstinent,... ako aj ty , ak sa nemylim,
a ja som šoferoval, takže s kým by si xcel chlastať :?: :twisted:
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Odoslaťod pepo311 » 17 Feb 2009 18:43 pm

No predsa s bumbajom a branom :o :oOdbocujeme od temy 8) Ak sa podari,tak ich nafotim,ale fotky tu uz su.
pepo311
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 24 Máj 2004 20:17 pm
Bydlisko: BA-Petrzalka

Re: Neonka modrá [Paracheirodon simulans]

Odoslaťod arowana » 17 Feb 2009 19:09 pm

milop napísal:takže s kým by si xcel chlastať :?: :twisted:


Pri podobných trestných výpravách, sa vždy obetný baránok nájde. :o
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod matuskl » 23 Feb 2009 17:13 pm

táto neónka je podivuhodná, lebo obtiažnost chovu je skoro ako P.Altum a veľmi tažko sa zháňa...
matuskl
 
Príspevky: 9
Obrázky: 1
Založený: 24 Jan 2009 18:58 pm
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.