Rastliny k afrikam



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

mate pri afrikach rastliny ?

ano
11
85%
nie
2
15%
 
Celkový počet hlasov : 13

Rastliny k afrikam

Odoslaťod Atilla » 11 Nov 2003 10:30 am

pridal som (davnejsie) ricciu do 2-och dni koberec asi 20cm2 zjedeny
pridal som limnophilu osklbali vsetky stonky ale uz sa razia nove zatial ich nejedia
pridal som vcera valisneriu giganteu (vdaka maja) - zatial si ju obzeraju obcas sa nejaka do nej zahryzne ale nejake poskodenie som zatial nezbadal koniec koncov su dlhsie ako 1m

ake mate rastliny pri afrikach a ako sa o ne starate ?
narazam na to ze nielen ze ich nicia ale aj odhrabavaju strk a tym padom rastliny vyplavavaju

(umele PLS nespominajte) dik
Obrázok používateľa
Atilla
 
Príspevky: 648
Založený: 25 Mar 2003 16:24 pm

Reklama

Re: Rastliny k afrikam

Odoslaťod Kopkin » 11 Nov 2003 11:26 am

Aponogeton crispus a Echinodorus amazonicus.Dajú im pokoj.Na začiatku dve vykopali, lebo im zrejme prekážali vo výhlade z úkrytu. Tiež som si všimol, že mladé samce sa ukrýyvajú na hladine v listoch Ap.crispusa.A keď je dominantný samec Mel.auaratus nabudený a vytočený, od zúrivosti naráža papuľou na dlhé stonky Ap.crispusa. zrejme ich chce odhryznúť či čo...
Apon.crispis mám nasadené pred filtrom a v zadnej časti akva, Ech.amaz. 4 kusy viac v predu, úspešne vyháňaju nové výhonky...
Obrázok používateľa
Kopkin
 
Príspevky: 58
Obrázky: 12
Založený: 17 Okt 2003 13:48 pm

Re: Rastliny k afrikam

Odoslaťod anabela » 11 Nov 2003 14:31 pm

Cryptocoryne (balansae :?: )- len v zadnom ľavom rohu. Radi sa v nej skrývajú hlavne Labidochromisy.
Ani ostatným rybám neprekáža a nejako zvlášť sa do nej nepúšťajú.
Je pomerne hustá a vysoká, v poslednej dobe sa začala tuším až prílíš rozrastať a tak mi vôbec nevadí ak sem-tam pláva na hladine nejaký lístok.
Obrázok používateľa
anabela
 
Príspevky: 82
Obrázky: 16
Založený: 25 Apr 2003 12:40 pm
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: Rastliny k afrikam

Odoslaťod bolek » 11 Nov 2003 15:44 pm

Nie som síce "cichlidár", ale čo tak anubias (akýkoľvek) pripevnený o dekoráciu (drevo, kamene)? Ak by si mal záujem o ďaľšiu Vallisneriu budem mať určite čoskoro na rozdávanie... (presný druh nepoznám, ale z piatich korienkov mám v priebehu ani nie pol roka, zarastenú už skoro celú zadnú časť akva, pravdepodobne ide tiež o "gigantea" viď môj album...)
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Rastliny k afrikam

Odoslaťod skala » 11 Nov 2003 16:02 pm

dlhodobejsie pouzivam iba Ceratophyllum demersum - na hladine. Ale nejake Anubiasy by mozno sli.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Rastliny k afrikam

Odoslaťod klemo » 31 Dec 2003 16:47 pm

ANUBIAS NANA
... mam ich tam a su v pohode
klemo
 
Príspevky: 19
Obrázky: 2
Založený: 20 Okt 2003 10:21 am
Bydlisko: BN

Re: Rastliny k afrikam

Odoslaťod Peter » 14 Jan 2004 17:01 pm

Ja mam jednu kryptokorynu, myslim, ze balansae - rastie spoza skal t.j. taka vysoka, z dlhymi zvlnenymi listami. Fakt je ale ten, ze za cca dva roky vyrastol len jeden novy list, aj to len pomalicky, na druhej strane som odcvakol len jeden. Ten novy list ma sokoval a potesil. Takze akokeby stagnovala cca dva roky. Leleupi si ju ale vobec nevsimaju. Strk pod skalami prehrabali az po sklenene dno. Skaly klesali, zrejme pomalicky, lebo ziadny rachot nenarobili. O priestor kde rastie krypotokoryna sa zatial nezaujimali, skor naopak odkladaju si tam strk. Jaskyne si robia smerom k celnemu sklu (mozno tie druhe nevidim). Tato kryptokoryna tam zostala ako relikvia z cias, ked to este bolo spolocenske akvarium a drzi sa, aj napriek velmi divnej kvalite vody a robotnickam - leleupam.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Rastliny k afrikam

Odoslaťod JoLi » 15 Jan 2004 16:58 pm

Jednoznačne anubias nana je vhodná pre Malawi i ked som pozoroval že občas si "odhryzli" s mladého ešte nerozvinutého listu a keď sa rozvinul tak bol zubkovany. Tanganika by nemala žrať rastliny iba ak zriedka. A amerika to je jednoznačne problém v rytí a rastliny treba privazovať.

Chvílu som rozmyšlal ako to asi vazerá vtom tvojom akva Atilla.
Tá metrová valisnéria, mám z toho zmiešané pocity ?!?!
JoLi
 
Príspevky: 90
Obrázky: 21
Založený: 07 Aug 2003 17:01 pm
Bydlisko: Bratislava-Rača


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.