12 PUBERŤÁKOV



Všetko okolo amerických cichlíd

12 PUBERŤÁKOV

Odoslaťod lorant » 28 Aug 2003 23:57 pm

Zdravím všetkých milovníkov amerických cichlíd.
Momentálne som šťastným majiteľom 12 ks HEROS SEVERUS.
Majú približne 10 cm a cca 6 mesiacov. V literatúre sa píše že: "samcov spoľahlivo spoznáme podľa hnedých škvŕn na bokoch tela..." mne sa to ale celkom nezdá, pretože všetky moje severáky majú uvedené škvrny ale niektore majú inak zaoblené chrbtové a análne plutvy (zaokrúhlené)
preto mam podozrenie že to sú samičky. Teda jedna lebo zo všetkých dvanástich len jedna rybka je taká ako píšem.
Čakám od skúsených chovateľov zopár zaujimavých postrehov z chovu týchto "rybičiek", ako to je s rozpoznávaním pohlavia, čo im u vás chutí, kedy sa začali páriť....atď, vopred ďakujem.
Aj keď vidím, že toto oddelenie fóra nie je až tak frekventovane navštevované dúfam, že niekto zareaguje, Majte sa Lorant - Košice :)
Obrázok používateľa
lorant
 
Príspevky: 4
Založený: 13 Aug 2003 21:41 pm

Reklama

Re: 12 PUBERŤÁKOV

Odoslaťod l_laco » 02 Sep 2003 09:05 am

Nuz, literatura ma v podstate pravdu, ze samce su hnedo bodkovane a ze samice maju zaoblene plutvy. Ibaze trva trochu dlhsie kym sa to hnede bodkovaneio strati u samic. Mam tiez severumky a mam dva pary, ale zatial bez vyteru. Povodne som ich mal osem, ale ako rastli, musel som ich preriedit. Krmim beznymi krmivamia asi najviac im chutia granule Sera diskus .
Obrázok používateľa
l_laco
 
Príspevky: 299
Obrázky: 40
Založený: 25 Sep 2002 14:33 pm
Bydlisko: Bojnice

Re: 12 PUBERŤÁKOV

Odoslaťod lorant » 09 Sep 2003 23:11 pm

zdravim ta l_laco, , takze sme tu iba dvaja, ktorych zaujimaju am. cichlidy?
Z tych mojich dvanastich si chcem ponechat len jeden chovny par, dufam ze sa same vyberu.... ake stare sa zvyknu vytierat? Ake rastliny mas pri tych severakoch - ktore odolali? Napis nejake zaujimave postrehy...z chovatelskej praxe...ja ich mam po prvy krat, takze som zatial len pozorovatel...cau, Lorant
Obrázok používateľa
lorant
 
Príspevky: 4
Založený: 13 Aug 2003 21:41 pm

Re: 12 PUBERŤÁKOV

Odoslaťod trimm » 01 Okt 2003 14:28 pm

Americké cichlidy tu zaujímajú minimálne troch prispievateľov :)
Podľa
http://www.fishprofiles.com/profiles/fw ... os+severus
majú samce predĺžené a bodkované análne a chrbtové plutvy. U cichlíd ti radím radšej počkať, kým sa páry vyberú medzi sebou sami. Ja som chcel vytvoriť páry u T. meeki, ale končilo to tak, že buď samec terorizoval samicu alebo opačne. Ako naschvál sa mi totiž stále spároval najkrajší samec s najmenšou a najnevýraznejšou samicou.
Ake rastliny mas pri tych severakoch

Tie rastliny by zaujímali aj mňa, u mňa vydržia pri H.carpintus a T.meeki len väčšie Echinodorusy, a Cryptocoryny. Vraj u H. severus nevydržia ani tie.
Obrázok používateľa
trimm
 
Príspevky: 65
Obrázky: 7
Založený: 15 Mar 2003 20:34 pm
Bydlisko: KE

Re: 12 PUBERŤÁKOV

Odoslaťod jojko » 01 Okt 2003 19:44 pm

je najlepsie ked sa partneri vyberu sami, samci maju spicate plutvy, drobne cetvene skvny a krezby na hlave aj na tele. samice maju tmavu skvrnu na chrbtovej plutve. Samec ma oko cervene a samica zelene, teda duhovku. vytieraju sa na kamen a spolocne sa staraju o plodik. vydrzi ti pri nich E. amazonikus ci ako sa pise...
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: 12 PUBERŤÁKOV

Odoslaťod kudzo » 21 Mar 2007 01:00 am

trimm napísal:Americké cichlidy tu zaujímajú minimálne troch prispievateľov :)
Podľa
http://www.fishprofiles.com/profiles/fw ... os+severus
majú samce predĺžené a bodkované análne a chrbtové plutvy. U cichlíd ti radím radšej počkať, kým sa páry vyberú medzi sebou sami. Ja som chcel vytvoriť páry u T. meeki, ale končilo to tak, že buď samec terorizoval samicu alebo opačne. Ako naschvál sa mi totiž stále spároval najkrajší samec s najmenšou a najnevýraznejšou samicou.
Ake rastliny mas pri tych severakoch

Tie rastliny by zaujímali aj mňa, u mňa vydržia pri H.carpintus a T.meeki len väčšie Echinodorusy, a Cryptocoryny. Vraj u H. severus nevydržia ani tie.

Ja som hlavne chovatel amerikanov,podla mna nie je nic krajsie 8)
Obrázok používateľa
kudzo
 
Príspevky: 99
Založený: 10 Mar 2004 13:11 pm
Bydlisko: SNV,BA

Re: 12 PUBERŤÁKOV

Odoslaťod kudzo » 19 Feb 2009 13:27 pm

Z tych jedincov nemas nejaky parik navyse? :)
Obrázok používateľa
kudzo
 
Príspevky: 99
Založený: 10 Mar 2004 13:11 pm
Bydlisko: SNV,BA

Re: 12 PUBERŤÁKOV

Odoslaťod Mato000 » 19 Feb 2009 13:30 pm

No moja samica mala dva roky a mala skvrny!Ale samec bol asi neplodny ci co, lebo sa nikdy nic nevyliahlo!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Mato000
 
Príspevky: 89
Založený: 25 Aug 2008 13:56 pm
Bydlisko: Bunkovce, Michalovce

Re: 12 PUBERŤÁKOV

Odoslaťod xDodox » 19 Feb 2009 13:39 pm

kudzo napísal:Z tych jedincov nemas nejaky parik navyse? :)

Kudzo, veď sa pozri, že posledný príspevok skoro dva roky a aj ten je tvoj. Ako pozerám, dnes prispievaš do "každej" témy, snažíš sa niečo dobehnúť (či niekoho predbehnúť v počte príspevkov)?
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: 12 PUBERŤÁKOV

Odoslaťod kudzo » 19 Feb 2009 13:39 pm

To sa niekedy stava :(
Obrázok používateľa
kudzo
 
Príspevky: 99
Založený: 10 Mar 2004 13:11 pm
Bydlisko: SNV,BA

Re: 12 PUBERŤÁKOV

Odoslaťod kudzo » 19 Feb 2009 13:44 pm

xDodox napísal:
kudzo napísal:Z tych jedincov nemas nejaky parik navyse? :)

Kudzo, veď sa pozri, že posledný príspevok skoro dva roky a aj ten je tvoj. Ako pozerám, dnes prispievaš do "každej" témy, snažíš sa niečo dobehnúť (či niekoho predbehnúť v počte príspevkov)?

Nie ,nesnasim sa nic predbehnut ,ale tak mozno to tu konecne zacne zit a viac ludi zacne pisat ohladom amerik.Neviem , ale toto je forum,tak ludia by tu mali pisat a cim viac ludi , tym viac prispevkov tym viac nazorov, vacsia navstevnost a oblubenost stranky.Neviem co ti vadi na tom , ked si clovek sadne za forum a napise svoj nazor.To je proti mojej logike. Na kazdy MOJ nevkusny prispevok ma mozes upozornit!!! v opacnom pripade , mozes byt len rad , ze sa snazim bud poradit alebo zhanam ja nejake rady alebo ryby:-).pekny den
Obrázok používateľa
kudzo
 
Príspevky: 99
Založený: 10 Mar 2004 13:11 pm
Bydlisko: SNV,BA

Re: 12 PUBERŤÁKOV

Odoslaťod xDodox » 19 Feb 2009 13:57 pm

1) až zháňaš ryby, je tu burza
2) až máš radu, nemám nič proti - nech sa diskutuje, nech to tu žije, to je OK. Ale keď niekomu položíš otázku na jeho 2-ročný problém, tak to mi nepríde ako "rozumné". Konkrétne téma: Cichlida zebrovita - reagoval si na Kaktusovu otázku, ktorú položil 20.11.2007.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: 12 PUBERŤÁKOV

Odoslaťod kudzo » 19 Feb 2009 14:02 pm

1)Burzu ti neberiem, len viem , ze nie vsetci ju citaju , tu skor mozno precita a tak mozem ziskat ci predat rybu :wink:
2) Viem ,ale mne sa stalo po vycisteni a premiestneni nejakych skal presne to iste tak , mi mozno napise niekto odpoved, ked uvidi ze je tam novy prispevok. Keby som zalozil novu temu tak by si nevycital duplicitu?
Obrázok používateľa
kudzo
 
Príspevky: 99
Založený: 10 Mar 2004 13:11 pm
Bydlisko: SNV,BA

Re: 12 PUBERŤÁKOV

Odoslaťod xDodox » 19 Feb 2009 14:09 pm

kudzo napísal:....ale mne sa stalo po vycisteni a premiestneni nejakych skal presne to iste tak , mi mozno napise niekto odpoved, ked uvidi ze je tam novy prispevok. Keby som zalozil novu temu tak by si nevycital duplicitu?

Teraz sa tu budeme naťahovať o slovíčka. Každí z nás bude mať vlastnú pravdu. Áno, pri duplicite by som ti tému zamkol - tak ako každému inému (žiadne výnimky). Lenže .... ty si v tej téme nespomínal, že máš s tým problém. Len si sa pýtal na ten jeho :o , či "iba" vyčistil akva, alebo i niečo zmenil, čo je podľa mňa na dátum už irelevantné.

P.S.: už viac nebudem reagovať, lebo ako som písal vyššie .... každí máme vlastnú pravdu.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: 12 PUBERŤÁKOV

Odoslaťod kudzo » 19 Feb 2009 17:28 pm

No vidis, tak ti fakt prajem pekny den a venujme sa radsej tomu co nas tu vsetkych spaja a kvoli comu tu vlastne chodime t.j.laske k rybyckam.cau
Obrázok používateľa
kudzo
 
Príspevky: 99
Založený: 10 Mar 2004 13:11 pm
Bydlisko: SNV,BA


Naspäť na Americké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.