Som začiatočník pomôžte mi



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Odoslaťod Giftzahn » 20 Feb 2009 12:36 pm

Wimp napísal:dik za rudu giftzahn no oadku som uz vybral takto caka na odobrenie:2x ancistrus.spp,2x Trichogaster trichopterus, 4x gupka,6x Brachydanio Rerio, 2x colisa lalia prisavnickov budem ladovat uhorkamy a salatikom je to vacsia sranda :) filter vymenim :) ten aquaball dam do 30L .a tie rastlinky mozu byt?:aponogeton alvaceus bulp, Blyxa aubertii lrinum thianum, Limnophillia aquatica, lilaeopisis novae-zelandiae.


njn, rastlinky si si vybral pekne....aponogeton - narocna rastlinka, blyxa, crinium, lilaeopsis detto....njn aby ti pekne rastli v novom akva budes mat co robit :twisted: specialne aj preto ze ak vazne budes mat osvetlenie 0,2W/L..... :cry: to je tak dost mozno pre rozsievky :cry: a Batmana :mrgreen:

ja by som volil uplne inu zostavu ....

Obrázok

ak si odmyslim ten pogostemon helferi v popredi....toto je celko fajne udrzatelne akva aj pre zaciatocnika
ak dobre vidim na obrazok: je tam v pozadi vallisneria, potom anubiasy, a nejake microsorium....cize celkovo 4 druhy rastliniek ktore zvladne aj zaciatocnik :wink:

pozri sem pre inspiraciu:
http://aquascaping.flowgrow.de/
kamene/korene v akva:
http://aquascaping.flowgrow.de/aquascap ... -aquascape
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Odoslaťod Wimp » 20 Feb 2009 12:55 pm

ok dik giftzahn :) obsadku necham tak ako som napisal naposledy a nad rastlinkamy este porozmysam skusim ich skombinovat s niektorymi ktore si my poradil a poradim sa este s predavacom v obchode THANKS:)
Obrázok používateľa
Wimp
 
Príspevky: 46
Obrázky: 1
Založený: 10 Feb 2009 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava-Vajnory

Odoslaťod Pavol_XV » 20 Feb 2009 21:42 pm

no to osvetlenie sa pocita ako takze ja mam ten akva set 54l a 15W neonku ked sa zoberie dekoracia a strk tak tam moze byt cca 44l takze 15W:44l=0,34W/l tak je to malo? A preco to predavaju v akvaristikach tie sety ja som investoval dotoho aby mi v akva konecne rastli rastlinky a teraz zistujem ze je to malo (svetlo na litre) tak preco do toho krytu nemontuju dve neonky hoc by to bolo drahsie ale .... :?

Takze jednoduche rastlinky pre zaciatocnikov Valisnerie, Anubiasy, Cryptokoryny?

A dalsia otazka Corydoras panda odporucana teplota do 23°C je to pravda? a ked by bolo 25°C co sa im stane? Ja sa len pytam preto lebo chcem vediet ze ako ich chovate lebo vecina akvarii ma teplotu 25°C kvoli ostatnym rybam a ci ti co chovaju aj C. panda maju 23°C, co ostatne ryby?
Obrázok používateľa
Pavol_XV
 
Príspevky: 39
Založený: 12 Jan 2009 22:40 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod dusik » 20 Feb 2009 21:51 pm

Zatiaľ som nevidel set, ktorý by mal dostatočné osvetlenie. Je to asi preto aby bol čo najlacnejší. Najmenej svetla, filtrácia len tak tak...

Čo sa týka tej pandy, nemal by byť podľa mňa problém. Ak áno ostatné Corydorasy maju znášanlivosť aj do 28°C. Keď niekto chová Karasy (20°C) v 25°C, tak prečo by Corydoras nemohol o stupeň väčšiu teplotu zniesť. Je to len doporučená teplota chovu.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Som začiatočník pomôžte mi

Odoslaťod Pavol_XV » 20 Feb 2009 22:11 pm

Niekde som cital ze skusit dat alobal nedzi kryt a trubicu vraj to bude odrazat viac svetla no nic vyskusam. A uvudim :(
Obrázok používateľa
Pavol_XV
 
Príspevky: 39
Založený: 12 Jan 2009 22:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Som začiatočník pomôžte mi

Odoslaťod dusik » 20 Feb 2009 22:19 pm

Pavol_XV napísal:Niekde som cital ze skusit dat alobal nedzi kryt a trubicu vraj to bude odrazat viac svetla no nic vyskusam. A uvudim :(


Niečo to spravý, ale zázrak to nebude. Mám to aj ja a typujem, že to robí tak do 20%.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod Lenušik » 21 Feb 2009 00:20 am

S tými setmi je to fakt :evil: je to na porazenie... To osvetlenie je jediné, čo mi bráni zaobstarať si nové akvarko.... :cry: :dead: Mimochodom, možno poradíte, keď sa pridáva do nového akvária voda zo starého tak se vším všudy? A potom čo? Meniť vodu až po týždni?.... Akvarko je 2týždňové Mám tam totiž malého raka a žiadnu filtráciu, dve rastlinky, je to miničko. Snáď ma neukameňujete :? ale toľko bláznim syna s akváriom....a potrebovala som čas na študovanie a zohnanie poriadnej techniky.... Ďakujem...
Obrázok používateľa
Lenušik
 
Príspevky: 63
Obrázky: 8
Založený: 17 Jan 2009 11:04 am
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod Pavol_XV » 21 Feb 2009 13:45 pm

Tak skuste mne este poradit, dnes som sa pytal v akvaristike unas ze oni objednavaju rastlinky od rataja http://shop.rataj-spk.cz/?changelang=1&lang_id=3 ze si kludne mozem vybrat na internete a im doniest nazvy a oni mi to objednaju. No tu sa chcem opytat ze ake by som mal vybrat (viem nenarocne ale tam je ikonka ohladom svetla ze ci sniecko s mracikom alebo len mracik k tomu mojmu osvetleniu) 15W na 54l. Vetsinov su tam anubiasy s mracikom ale su aj dost drahe :( DIKI
Obrázok používateľa
Pavol_XV
 
Príspevky: 39
Založený: 12 Jan 2009 22:40 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod DAni0 » 21 Feb 2009 14:18 pm

ja mam tiez 54L set a mam tam valisenriu, javsky mach,myriophyllum a este jednu kt bohuzial nepoznam.darit sa bude aj anubiasom ja som mal osobne amazonicus a tomu sa darilo s este mensou watazou v starom akvarku :) drzim palce(aky mas set spredu zaobleny ci rovny?)
Obrázok používateľa
DAni0
 
Príspevky: 41
Obrázky: 7
Založený: 09 Feb 2009 17:49 pm
Bydlisko: Rajec

Re: Som začiatočník pomôžte mi

Odoslaťod Pavol_XV » 21 Feb 2009 15:53 pm

Diki, tak dnes alebo zajtra idem vyberat :) . Mam rovne predne sklo, no rozmyslal som aj o tom zaoblenom ale, bolo mi radene ze radsej nie, lebo co ked sa nejak poskodi akva tak zohnat take sklo je tazsie a hlavne drahsie, a samozrejme ze kryt sa da pouzit aj na ine akvarium zakupene osobitne samozrejme s adekvatnimi rozmerami, a to polkruhle by uz to nevyzeralo pekne.
Inac mam teraz akva v zabehu tak mam tam tri fotky v galeri. To akvarko predtym (fotky) bolo robene takpovediac na kolenie kvoli synkovi ktory sa toho vsetkeho nemohol dockat :) tak som to vyhrabal v pivnici vsetko, lebo ja som taky recidivujuci akvarista :) uz som mal akvarko 3 krat a nevydrzalo mi to vzdy sa to nejak zvrtlo ze som stym skonci bo sa mi nedarilo :( tak dufam ze zapomoci Vas a internetu sa to uz nezopakuje. :)
Obrázok používateľa
Pavol_XV
 
Príspevky: 39
Založený: 12 Jan 2009 22:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Som začiatočník pomôžte mi

Odoslaťod horský vlk » 21 Feb 2009 16:07 pm

Pavol,drzim palce,aby ti to teraz vyslo.akvaristika je neustaly boj s niecim :) a neuspechov byva niekedy viac ako je dobre..dnes asi hodim foto ako sa zo solidneho akva stane mesacna krajina...
Obrázok používateľa
horský vlk
 
Príspevky: 167
Obrázky: 16
Založený: 11 Sep 2007 16:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod DAni0 » 21 Feb 2009 17:05 pm

drzim palce Pavol XV no ja mam to s predu zaoblene no teraz by som asi menil.ale co uz nejako to vydrzim :lol:
Obrázok používateľa
DAni0
 
Príspevky: 41
Obrázky: 7
Založený: 09 Feb 2009 17:49 pm
Bydlisko: Rajec

Re: Som začiatočník pomôžte mi

Odoslaťod Pavol_XV » 21 Feb 2009 18:28 pm

Dakujem chlapci, no dufam snazil som sa vyvarovat chyb ktore som sa docital tak ze som kupil jemnejsi strk 3-5mm a hlavne to akva s neonovou trubicou (ten set) lebo doteraz iba vzdy robene svetlo tak uvidime aj rozmyslam skusit potom hnojit tie rastlinky a uvidime budem sa snazit nepreribnit to akvarium hoc viem ze ta rybka ci dva budu naviac :)
Obrázok používateľa
Pavol_XV
 
Príspevky: 39
Založený: 12 Jan 2009 22:40 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod dusik » 21 Feb 2009 19:35 pm

Tunak si môžeš pozrieť rastlinky a je k ním písane aj nárok na svetlo a pod.
Ak si ju už nevidel, samozrejme.
http://rybicky.net/atlasrostlin/fotogalerie/
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Som začiatočník pomôžte mi

Odoslaťod Pavol_XV » 22 Feb 2009 08:07 am

no poznam tu stranku, uz aj vybrate :) Inac hnojite rastliny? Rozmyslal som nad tym PMDD no pozeram ze sa to robi doma, skusim pozriet nejaky pripravok.
Obrázok používateľa
Pavol_XV
 
Príspevky: 39
Založený: 12 Jan 2009 22:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Som začiatočník pomôžte mi

Odoslaťod Mariok » 22 Feb 2009 08:44 am

Pavol_XV napísal:no poznam tu stranku, uz aj vybrate :) Inac hnojite rastliny? Rozmyslal som nad tym PMDD no pozeram ze sa to robi doma, skusim pozriet nejaky pripravok.


Ak ti môžem poradiť, o hnojive zatiaľ nerozmýšľaj. Hnojenie je celá veda a chce to veľa trpezlivosti, študovania a pokusov. Nezaznávam ho, ale výsledkom v konečnom dôsledku sú "len" krajšie rastlinky.
Sústreď sa radšej na ostatné veci - aby ti akva fungovalo tak, aby nedochli rybky - t.j. zohnať rastlinky, posadiť ich a pridávať veľmi opatrne rybky vtedy, keď rastliny začnú vyháňať nové lístky (zakorenia), opatrne kŕmiť a nezanedbať pravidelnú obmenu časti vody za čerstvú-odstátu.
K tomu setu: Neviem ako to v ňom vyzerá, čo sa týka priestoru, ale miesto pokusov s alobalom (zle sa lepí a hlavne rýchlo zoxiduje) odporúčam samolepiacu zrkadlovú fóliu (mávajú aj v predajni so samolepiacimi tapetami). Odrazový koficient takéhoto materiálu je nad 90%, takže ver mi, že potom aj tých "tvojich" 0,34W/l bude dostačujúcich, a možno sa budeš čudovať, čo všetko pod tým porastie. :wink:
Ak ti bude naozaj vadiť nejaký ten poškodený starý list na rastlinkách, potom začni robiť pokusy s hnojivami, lebo veľa ľudí tu dáva hnojivá, málo ľudí to však s nimi vie! Veľa zdaru. :)
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Som začiatočník pomôžte mi

Odoslaťod Pavol_XV » 22 Feb 2009 18:12 pm

:) No mne to hnojenie velmi nechyba, ja by som vobec nehnojil, no mne nevadi uhnity jeden ci dva listy, len aby to neboli cele rastliny :) za ktore idem teraz vysolit ochvilu podla mna fajne prachy, chystam sa na nakup od rataja. Ochvilu idem objednavat. Co sa tyka tej folie juuj bol som kuknut v Baumaxe kurni cena 10€ sice je tam 45x(no presne neviem)500 no naco mi bude zvysnych 4m :( . To casom zatial musi stacit alobal.

Len taky dotaz pomimo. Dnes som v tom novom akva cistil filter no jak som presiel po predmetoch v tom akva ci skle tak sa mi uvolnili do vody take hrubsie biele polopriesvitne ciastocky. Nerobim paniku bud je to nanos chloru stvrdnuteho alebo nanos vodneho kamena. Tak ma napadlo ze cokeby som tam supol zo stareho akva kus vody a dvoch ancistrusoch ktori by pekne kus pohnojili pre tie rastlinky co budem ochvilu sadit cca stvrtok? A kus pochodili po tych predmetoch . Zradlom vela tam nezasvinim lebo im dam do misky mrazene nitenky, ci srdcia alebo spareny salatovy list. Co vy nato?
Obrázok používateľa
Pavol_XV
 
Príspevky: 39
Založený: 12 Jan 2009 22:40 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod Ajven » 22 Feb 2009 18:23 pm

Vsak z folie ti odstrihnu aj 10 cm
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Som začiatočník pomôžte mi

Odoslaťod Pavol_XV » 22 Feb 2009 19:02 pm

No tak to som nevedel oni to predavaju aj metre? Lebo ja som nasiel iba zabaleny zvitok (kurnik ako to nazvat teraz mi to vyletelo z hlavy) medzi tapetami som to nasiel.
Obrázok používateľa
Pavol_XV
 
Príspevky: 39
Založený: 12 Jan 2009 22:40 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Som začiatočník pomôžte mi

Odoslaťod Mariok » 23 Feb 2009 00:40 am

Ja som kupoval asi 90 cm kus a nebol problém. Áno meter stojí/stál nad 10€.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod viloj » 25 Feb 2009 15:55 pm

Dobrý den všetkým

Mám novo založené akvarko ešte bez rybičiek a na koreni dreva sa mi po troch dnoch objavil jemný biely povlak .
Prosim o radu co to moze byt.
Upozornujem ze som koren vyvaril pred vlozenim do akva.
dakujem vopred za radu.
viloj
 
Príspevky: 4
Založený: 25 Feb 2009 14:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod dusik » 25 Feb 2009 16:06 pm

viloj napísal:Dobrý den všetkým

Mám novo založené akvarko ešte bez rybičiek a na koreni dreva sa mi po troch dnoch objavil jemný biely povlak .
Prosim o radu co to moze byt.
Upozornujem ze som koren vyvaril pred vlozenim do akva.
dakujem vopred za radu.


Nezaťažuj sa s tým teraz, kým sa akva zabehne, tak tam prebehne všeličo. Malo by to časom zmiznúť same.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Som začiatočník pomôžte mi

Odoslaťod viloj » 25 Feb 2009 16:30 pm

dakujem ti za radu ale aj tak som koren znovu vybral a dal som ho vyvarit so solou
dufam ze som nespravil chybu ?
viloj
 
Príspevky: 4
Založený: 25 Feb 2009 14:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Som začiatočník pomôžte mi

Odoslaťod dusik » 25 Feb 2009 16:34 pm

viloj napísal:dakujem ti za radu ale aj tak som koren znovu vybral a dal som ho vyvarit so solou
dufam ze som nespravil chybu ?


Chyba to nie je, iba sa s tým zbytočne trápiš. Neviem aké ryby tam ideš dať. Ak nejaké spoločenské, kde budú ancistrusi a pod. Tak ony to vyjedia, keby to tam ostalo. Ten povlak nemusí byť s koreňa, ale nálevníka. Ten zmizne po zabehnutí cca 3 týždne od založenia.
Naposledy upravil dusik dňa 25 Feb 2009 16:35 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.