Malátna závojnatka vs. krupička? URGENT



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Malátna závojnatka vs. krupička? URGENT

Odoslaťod Eten Cross » 26 Feb 2009 18:36 pm

Ahojte,

zakladám novú tému, lebo neviem presne zatriediť symptómy mojej rybky :(

Mam závojnatku čínsku (levia hlava). Spolunažívame si už mesiac, a pred tyždnom dostala kamarátov: prísavníka a panciernička. Týždenné spolunažívanie v uplnej pohode, a po týžni prišla výmena 1/3 vody.

Večer Závojnatka ešte jedla s chuťou, no ráno stratila záujem o jedlo. Keď som sa vrátil z práce tak som ju našiel v rohu akvária, 2cm pod hladinou, nad filtrom (v šikmej polohe s hlavou hore, avšak nesnažila sa dýchať z hladiny), apaticka, vôbec sa ma nebála (doposial bola velmi plachá a ked som sa priblížil tak hned odplávala). Absolutný nezáujem o jedlo. Dnes je to druhý deň, rybka je smutná, keď nie som doma tak je stále v rohu akvária pod hladinou, ked som doma tak pláva v akváriu, avšak pomaly, minimalne sa snaží využívať brusné plutvy (stále ix ma stiahnuté, resp. používa iba jednu). Zvláštne je, že ked nie som pri akva, tak "stiahne" resp. uvolni chrbtovu plutvu, ako keby ju ma zlomenú, ale akonahle ma zaregistruje, opať ju pekne napne. Tiež som si všimol, že sa jej sem tam stáva ako keby ju raz hlava, raz chvost prevažovali ... Som z toho na nervy, a ked som ju pozoroval, zbadal som, že na hlave (resp. na tej nadorovej pribličke) ma 4 biele body, ako "jebačiky", ktoré doposial nemala! Myslel som že je to krupička, ale vo fore som našiel, niekoho Levia hlava tiež mala tieto bodky, a písali ste že to nie je krupička...

Neviem si poradiť, čo mojmu miláčikovi je, ostatné dve rybka uplne bez problemov. Zmeny ktoré by to mohli spôsobovať su:

1. nové rybky, doniesli nejakú chorobu
2. nepačí sa jej novopoužitý neutralizátor vody - Sera Toxivec
3. má črevné problémy, bo deň pred výmenou vody som krmil dvomi krmivami zaroveň (vločky aj perličky) a to by sa nemalo
4. alebo má rybka predsalen krupičku?

Prosím, viete mi niekto poradiť? :cry:

PS: ...teraz je rybka v strede akvária, má pri tele chrbtovu aj brusne plutvičky (vyzera ako male torpedko) a len tak sa vznáša :(
Obrázok používateľa
Eten Cross
 
Príspevky: 9
Založený: 02 Feb 2009 14:10 pm

Reklama

Odoslaťod Khanh » 26 Feb 2009 18:50 pm

Co takhle vic info o nadrzi? Fotka by se taky hodila.
Obrázok používateľa
Khanh
 
Príspevky: 251
Obrázky: 118
Založený: 21 Mar 2006 00:20 am
Bydlisko: Praha

Odoslaťod dusik » 26 Feb 2009 19:06 pm

Už v tejto téme ti bolo povedané, že do tak malého akvária závojnatka nepatrí.
viewtopic.php?p=117836&highlight=#117836

Dôvod je ten, že má silne vylučovanie amonných látok a tvoj mini filter to nezvláda. Preto sa ti tam hromadia odpadové látky a dusí sa v nich.
Je to len môj predpoklad.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Malátna závojnatka vs. krupička? URGENT

Odoslaťod Eten Cross » 26 Feb 2009 19:24 pm

Ad Khanh:

NanoCube 30L Dennerle
Lampa: 9 W Dennerle
Filter: Elite Mini
Ovzdušovanie: 2 x ovzdušovací kamienok (jeden priškrtený na uplne minimum)
Dno:
Substrát pre vyživovanie rastlín Dennerle
1mm kremičitý pesok
4mm štrk čierny
Rastlinky:
1 x Hygrophila Siamensis
1 x Sagittaria Subulata
1 x Hygrophila Lacustris
1 x machová guľka
Obrázok používateľa
Eten Cross
 
Príspevky: 9
Založený: 02 Feb 2009 14:10 pm

Re: Malátna závojnatka vs. krupička? URGENT

Odoslaťod Eten Cross » 26 Feb 2009 19:36 pm

Ad dusik:

Pripadá mi prinajmenšom zvláštne, že rybka žila 3 týždne v 10L akváriu s jednou umelou kvetinou bez najmenších problémov, a teraz po pár dňoch v 30L akva je zrazu pre nu problem malý priestor...

Z môjho pohľadu, má momentálne podstatne čistejšie podmienky. To 10L akva bolo už na druhý deň mútne a na tretí den už zapáchalo a musel som meniť 1/3 vody...Nehovoriac o zvyškoch potravy na dne, ktorých tam bolo pozehnane. Toto 30L je evidentne čistejšie, voda je číra, rastlinám sa darí, na skle nie su usadeniny (vdaka prísavníkovi) a zvyšky potravy žiadne. Odpadové látky sa nehromadia, nakoľko ráno a večer vyberám všetky hovienka, ktoré rybka nadelí a ktoré by špinili vodu... Preto si neviem vysvetliť zmenu jej chovania, a tie biele bodky na hlave. Tie by predsa nevznikli špinavou vodou...či áno?
Obrázok používateľa
Eten Cross
 
Príspevky: 9
Založený: 02 Feb 2009 14:10 pm

Odoslaťod dusik » 26 Feb 2009 20:56 pm

Závojnatka vylučuje amoniak aj pri dýchani, zo žiaber. To neodsaješ. Filter predpokladám nie je zabehnutý a preto nestíha spracovavať odpadové látky, ktoré všetky karasy vylučujú nadmerne, oproti iným rybám. Preto nemôže byť v takom malom akváriu. Ak máš možnosť naočkovať si filter od nejakého akvaristu tak to sprav, prípadne detrit so zabehnuteho akvária a pod. To že je voda číra neznamená, že je nezávadná. Ten biely zákal v 10l akváriu bol nálevník, ktorý sa ti iba nevytvoril v druhom.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Malátna závojnatka vs. krupička? URGENT

Odoslaťod Eten Cross » 26 Feb 2009 22:16 pm

Tak tu je video rybky a jej správanie. Po tretej minúte uplne vidno ako sa utiahne... :(

Obrázok používateľa
Eten Cross
 
Príspevky: 9
Založený: 02 Feb 2009 14:10 pm

Re: Malátna závojnatka vs. krupička? URGENT

Odoslaťod Aquarista (beginner :D) » 01 Mar 2009 17:36 pm

Eten Cross napísal:Tak tu je video rybky a jej správanie. Po tretej minúte uplne vidno ako sa utiahne... :(
http://www.youtube.com/watch?v=sVjgfXbHpu0
Skus vymenit komplet celu vodu a zabehni si filter a cisti ho len malokedy aby sa ti tie bakterie nepo... a mala by byt v poriadku
Obrázok používateľa
Aquarista (beginner :D)
 
Príspevky: 22
Obrázky: 4
Založený: 14 Jan 2009 20:49 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Malátna závojnatka vs. krupička? URGENT

Odoslaťod gorky » 24 Mar 2009 12:26 pm

podla mna tam mas prilis silne prudenie z tych 2 vzduchovacich kamenov, daj to na slabsie, pripadne jeden celkom odstran. vyzera ze ju to tam toci a je vysilena, preto sa schovava vzadu. Karas predsa zije v jazerach nie v potoku ze musis prekyslicovat tolko ;)
Obrázok používateľa
gorky
 
Príspevky: 79
Obrázky: 22
Založený: 12 Aug 2008 14:02 pm
Bydlisko: Bratislava III

Re: Malátna závojnatka vs. krupička? URGENT

Odoslaťod treska111 » 13 Dec 2009 00:31 am

Ty nemáš varietu karasa "LEVIA HLAVA", ale varietu karasa "ORANDA" ("LEVIA HLAVA" nemá chrbtovú plutvu !)
treska111
 
Príspevky: 7
Založený: 02 Jún 2009 21:34 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.