Závojnátky si obhrýzajú chvost



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Závojnátky si obhrýzajú chvost

Odoslaťod Hikaru » 03 Mar 2009 13:16 pm

Ahoj prosím vás potrebujem pomoc. :( V 20 l akváriu už skoro pol roka chovám dve závojnátky striebristé a jednu závojnátku ,,Vejára Kaliko". Do teraz bola všetko OK, voda čistá, kŕmenie akurát ( ráno a niekedy večer ), vzťahy medzi nimi milé. Ale predvčerom som si všimla že Kaliko má hrozne obhryznutý chvost. Potom som zistila že to urobila jedna závojnátka striebristá. Neviem čo robiť, zatiaľ ich akurát viac krát kŕmim aby neboli hladné ale zaberie to iba na pár hodín a potom znova. Rozmýšľam o tom že by som tu chvosta-žravú závojnátku vrátila do obchodu. Prosím pomôžte mi!
Hikaru
 
Príspevky: 2
Založený: 03 Mar 2009 13:02 pm
Bydlisko: Žilina

Reklama

Odoslaťod martin_s » 03 Mar 2009 13:45 pm

No hlavne 3 zavojnatky nepatria do 20l akva... je to proste male...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod Tomas54 » 03 Mar 2009 13:51 pm

ryby su starsie a robia si uzemie, lebo je to male akva, vsetky prec a kum nejake ryby do miniakvaria. bude sa to len zhorsovat
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod Hikaru » 03 Mar 2009 14:42 pm

A nestacilo by dat prec jednu-dve? :( Pretoze ja som si ich velmi oblubila a neviem si predstavit dat vsetky prec. :(
Hikaru
 
Príspevky: 2
Založený: 03 Mar 2009 13:02 pm
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod dusik » 03 Mar 2009 14:49 pm

Hikaru napísal:A nestacilo by dat prec jednu-dve? :( Pretoze ja som si ich velmi oblubila a neviem si predstavit dat vsetky prec. :(


Nie!

Väčšie akvárium 100l+ a môžeš ich tam dať viac. Budeš šťastný aj ty aj ryby. Nezabudni na dobrú filtráciu. Karasi špinia vodu a neudržíš tam ideálne podmienky v tak malom priestore. Len ich budeš trápiť a nezáleží koľko ich tam máš.
Nech sa darí.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Závojnátky si obhrýzajú chvost

Odoslaťod Giftzahn » 03 Mar 2009 15:32 pm

V 20 l akváriu už skoro pol roka chovám dve závojnátky striebristé a jednu závojnátku ,,Vejára Kaliko".


:shock: to si ich tam ako zmestil? :twisted: s vodou alebo bez vody? :twisted:

no rozhodne na zavojnatky podrebujes o jednu 0 viac...cize nie 20L ale 200L akva + poriadnu filtraciu + pravidelnu vymenu vody aspon 1 - 2x za tyzden.

to ze ti tam pol roka zivoria je maly zazrak :cry: zmen akva alebo ich daj prec aspon im usetris trapenie :x
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod maxxx01 » 03 Mar 2009 16:25 pm

Bez ohľadu na to, aký máš vzťah k tým závojnatkám, sa bude treba rozhodnúť len medzi dvoma možnosťami: buďto závojnatky preč a namiesto toho len niečo z drobných druhov, ako napr. gupky, pričom ani ich tam nemôže byť veľa, príp. nejaké krevetky, alebo preč to akvárko a závojnatkám zadovážiť podstatne väčšiu nádrž - asi takú, ako píše giftzahn. Osobne som už mal možnosť vidieť viackrát u známych závojnatky v takýchto podmienkach (alebo aj v guliach), apatické, zakrpatené, ale akosi prežívali, lebo karas toho znesie dosť. Ale aj tak je to len živorenie, s dôrazom práve na to slovo ŽIVORENIE. Daj im podmienky o akých bola reč, a uvidíš tú vitalitu....Závojnatky som choval viac rokov, ale pod 200 l som nešiel, a nikdy sa mi nestalo, žeby sa takto dotrhali a pod. Takže, ak to myslíš s chovom aspoň trochu vážne, bude sa treba rozhodnúť, čo ďalej.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod Tomas54 » 03 Mar 2009 20:23 pm

Vsimli ste si, ze sa tu skoro kazdy druhy den rozoberaju zavojnatky ? Vzdy s nimi nieco je a vzdy su chovane v mini akvarku

Pisala si, ze ich mas rada, tak prave preto ich daj prec, do niecoho väcsieho
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.