panaque nigrolineatus



Všetko okolo akvarijných rýb

Odoslaťod arowana » 16 Feb 2009 12:02 pm

diskus.jan napísal:
arw si cosi spominal o kvalitnych nemeckych importoch skus presnejsie naznacit od koho co ako?


Je tam množstvo kvalitných, ale taktiež aj slabých fy. Ryby sa vozia od viacerých a ponuka presahuje rámec tejto diskusie. Máš konkrétne záujem o niečo ?
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Reklama

Odoslaťod diskus.jan » 16 Feb 2009 12:06 pm

konretne zaujem mam ale zalezi na cene a moznostiach dopravy resp osobneho odberu skus len jeden kontakt na nejaky firmu moze byt aj ss
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod diskus.jan » 16 Feb 2009 12:13 pm

jedna sa o L190 pre vsetkych
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Re: panaque nigrolineatus

Odoslaťod jojko » 28 Feb 2009 15:59 pm

takze tu su pripravene do akva. a podla mna su vo vybornej kondicii
http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=26691
tu uz v akva
http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?&image_id=26690
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod diskus.jan » 01 Mar 2009 01:15 am

pekna pracicka ja som vzdy veril,ze elkace toho vela znesu :)
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Re: panaque nigrolineatus

Odoslaťod abba » 01 Mar 2009 22:20 pm

hornbach v ba,mavaju ju i v akvaristikach,cena asi 600-700 sk za male mlada

jojko napísal:zhanam neviete kde sa daju zohnat
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm

Odoslaťod abba » 01 Mar 2009 22:25 pm

nemyslim si ze hornbach je nejaka kvalita ale vsetky L kace co som kupil v pohode ziju.asi som mal stastie.niektore uz maju aj 20cm

arowana napísal:
diskus.jan napísal:Zatial ak sa nemylim 1:0 pre mna arowana :D
:o :o

Nie je to tajné, ryby sú od Tomi Písek, cez ich slovenského distribútora.
Pomer ich kvality ku nekvalite, že je žial 1:10, takže osobne , ďakujem nie, ani zadarmo.
Hornbachy zásobuje tá istá fy. a pozri na tie mrciny, ktoré tam vozia. Sú hanbou akvaristiky.
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm

Odoslaťod diskus.jan » 02 Mar 2009 00:52 am

moj nazor je asi taky: aj disky musia mat dobre podmienky aby sa mnozili ale dokazu si zit a rast aj polotvrdej vode s pravidelnou vymenou a kvalitnou potravou ,to podla mna plati aj o L-kacoch aj ked som nemal vsetky druhy zatial u seba ale tie co som mal zatial ,si zili a rastu v pohode...uz nech si kupuje kazdy kde uzna za vhodne ja nerobim nikomu reklamu ani z toho nic nemam...len vravim odkial mam ja a ako si ziju :)
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod dusik » 02 Mar 2009 09:30 am

Do pol roka- roka by som chcel nejaké L-sumce z rodu Hypancistrus.
Hlavne kvôli tomu, že sú malé. Má niekto s nejakým iným skúsenosti než zo zebrou. Tú neskoršie, na začiatok si netrúfam toľko obetovať. Mám len zlomkové údaje z anglických fór. Otrasne sa to prekladá :?
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod diskus.jan » 03 Mar 2009 18:42 pm

ale chces ich len chovat alebo aj odchovavat?
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod dusik » 03 Mar 2009 22:30 pm

diskus.jan napísal:ale chces ich len chovat alebo aj odchovavat?

Samozrejme odchovať. Ide mi o nejaké dôležité postrehy. Píše sa hodne, že Hypancistrusy sú viac mäsožravé ako bylinožravé. Čím kŕmiť, nejakou živou(ak áno akou), alebo stačí mrazená, prípadne iný druh potravy.

Ďalej, váčšina má v popise neutrálnu až kyslú vodu, ale gh 1-16. Či je možné ho odchovať aj v mierne zásaditej (7,5), alebo upraviť vodu rašelinou či iným spôsobom.

Čo sa týka starostlivosť o plôdik, to zatiaľ neriešim kým ho fyzicky nemám.

Doporučený počet na chov. K dispozicii mám 100l akárium, ktoré bude len pre neho, alebo môžne dať dva druhy, ak to dovolia podmienky. Nechám si poradiť.
Vďaka.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: panaque nigrolineatus

Odoslaťod dvolna » 03 Mar 2009 22:56 pm

nema tu niekto L018 alebo nevie zohnat?
dvolna
 
Príspevky: 86
Obrázky: 19
Založený: 09 Feb 2004 23:53 pm
Bydlisko: martin

Re: panaque nigrolineatus

Odoslaťod dusik » 03 Mar 2009 23:13 pm

dvolna napísal:nema tu niekto L018 alebo nevie zohnat?


Skús tu:
http://www.aquasymbioza.sk/
Alebo čo ti písal Giftzahn:
http://www.vivarium.cz/krunyrovci_index.htm

Napíš im mail...
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod diskus.jan » 04 Mar 2009 15:17 pm

dusik napísal:
diskus.jan napísal:ale chces ich len chovat alebo aj odchovavat?

Samozrejme odchovať. Ide mi o nejaké dôležité postrehy. Píše sa hodne, že Hypancistrusy sú viac mäsožravé ako bylinožravé. Čím kŕmiť, nejakou živou(ak áno akou), alebo stačí mrazená, prípadne iný druh potravy.

Ďalej, váčšina má v popise neutrálnu až kyslú vodu, ale gh 1-16. Či je možné ho odchovať aj v mierne zásaditej (7,5), alebo upraviť vodu rašelinou či iným spôsobom.

Čo sa týka starostlivosť o plôdik, to zatiaľ neriešim kým ho fyzicky nemám.

Doporučený počet na chov. K dispozicii mám 100l akárium, ktoré bude len pre neho, alebo môžne dať dva druhy, ak to dovolia podmienky. Nechám si poradiť.
Vďaka.


skus trocha upresnit o aky druh ide
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod dusik » 04 Mar 2009 15:36 pm

Budem obmedzený tým, čo sa mi podarí nakoniec zohnať, ale zhruba moja predstava:
L-270
L-260
L-236
L-066
Najviac by som chcel:
Hypancistrus contradens

Zamerajme sa na Hypancistrus contradens. Väčšina má písane rovnaké podmienky, preto som neuvádzal presne. Ale samozrejme, skúsenosti sa dosť odlišujú od nejakej všeobecnej encyklopédie.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod diskus.jan » 04 Mar 2009 18:43 pm

Takze ja by som to robil asi takto...zvolil by som mensiu nadrz tak okolo 300l najmenej vyska stlpca vody asi 60 cm plochu dna uz necham na teba...do nej by som umiestnil 2 typy filtracie...jeden rychly mechanicky sposob tzn napr nejaku cerapciu hlavicu najlepsie 2-3 cerpacie hlavice aby sa voda doslova krutila nakolko domovina Rio Tapajos,Rio Xingu su riecky s ,,nejakym prietokom´´ a jeden pomaly sposob filtracie externy do ktoreho by som zvolil ina vselijake keramicke valceky alebo plastove biogulicky (do tohto filtra mozes umiestnit nieco na okyslenie vody,ak nemas moznost tam dat nijaky okyselovac tak skus hnedovku kridlatu (microssorium) ta vytvara dobre podmienky celkovo vo vode a zaroven svojimi vyluhmi dokaze miernym sposob znizovat pH) okrem toho by som na dno zvolil jemny piesok pripapadne velmi jemny strk...konkretne s tymto druhom nemam nejaku skusenost ci sa vytiera do jaskyniek alebo mu je dobre navrtat do korena diery...(niektore maju dokonca radi ak je vytok cerpacej hlavice natoceny do jaskynky pripadne je zospodu zavedene jemne vzduchovanie (vzduchovanie je velmi dolezita vec pretoze rieky v ktorych ziju su dost bohate na kyslik...)...velkost jaskynky do ktorej sa budu vytierat musis zvolit podla urciteho vzorca vzhladom na velkost ryb ktore ....pokracovanie neskor nestiham
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod dusik » 04 Mar 2009 19:02 pm

No písal som, že mám 100l nádrž v ktorej by som choval 1-2 druhy. Ak chápem bude asi mala.

Dobre plánujem aj tak 500l 50*50*200
Plány sa asi zmenia, nevadi.
Tá keramika v externom filtry je nutná, a aj celý externý filter?
Chcel som interný filter ktorý prispôsobim na luhovanie rašeliny, alebo niečoho iného čo okyseluje vodu.


Vďaka zatiaľ za rady. :)
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod diskus.jan » 04 Mar 2009 19:36 pm

:) nemusis urobit nic z toho co ti pisem...ja pisem ako by som to ja urobil resp mam to urobene pri L-kovych sumcoch na vyter co mam...este jedna dost dolezita vec ktoru som zabudol hned na zaciatku napisat urobit prepad bud v akvarku alebo mimo neho a pomalym sposobom prikvapkavat vodu z ozmozy priamo tak aby sa ti denne automaticky vymenilo 10% vody tzn ze za 10 dni sa ti vymeni cely objem akvarka...a okrem toho este ja raz za tyzden menim asi 50 objemu vody za vopred odstatu a upravenu vodu...pozor takto to robim iba vo vytieracke nie v chove tam davam normalne vodovodnu!!!ziadna uprava max nejak okyslit...potom uz len pozhanat kvalitnu chovnu skupinku z 10-12 ryb a cakat kym sa ti daco podari alebo nepodari (ak sa nepodari skusat to vylepsit zmenit atd) to je moj sposob chovu L-kacov :)
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod dusik » 04 Mar 2009 19:50 pm

Akých si choval ty, ak sa smiem spýtať a ktorých sa ti podarilo odchovať?

K diskusii sa vrátime keď to bude aktuálne.

Posledna otázka. Do tej 500l by som chcel spoločenskú nádrž pre viac druhov rýb, väčšinou sumce včetne ich. Do tej 100l by som spravil vytieračku. Tu by som prispôsobil na ich prostredie, ako si písal. Môže byť? Alebo od začiatku by mali byť vo svojom. Aj ta 500l by bola pre ich existenciu dostatočná, len nechcem tam to silne prudenie vody. Ostatné som schopný zabezpečiť.

Vďaka za tvoj čas, nech sa darí. :)
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod diskus.jan » 04 Mar 2009 21:50 pm

este stale chovam... :) presne panaque nigrolineatus aj sa mi uz vytreli ale nedokazal som ich odchovat :(
a co sa tyka nadrzi je to dobry napad...ale ja uz ked rybky dam vytierat tak s nimi nehybem hore dole a sam uvidis,ze to kym sa ti vytru a spravis dobre podmienky moze aj velmi dlho trvat kym prides prave tym tvojim rybkam na chut :)
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod dusik » 04 Mar 2009 22:03 pm

diskus.jan napísal:este stale chovam... :) presne panaque nigrolineatus aj sa mi uz vytreli ale nedokazal som ich odchovat :(
a co sa tyka nadrzi je to dobry napad...ale ja uz ked rybky dam vytierat tak s nimi nehybem hore dole a sam uvidis,ze to kym sa ti vytru a spravis dobre podmienky moze aj velmi dlho trvat kym prides prave tym tvojim rybkam na chut :)


Vďaka za ochotu, idem do toho. 8)
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.