Mlady prisavnik



Všetko okolo akvarijných rýb

Mlady prisavnik

Odoslaťod Nikita » 15 Jan 2004 18:03 pm

Mna by skor zaujimalo, kolko mavaju prisavnici mladych naraz. Ja som zhruba pred mesiacom nasla v akvarku asi zo desat malickych prisavnikov a teraz ich tam mam vyse patdesiat. A stale mi tam pribudaju novy. Velmi sa mi pacia...Ak by ste chceli, mozem dat par rad, ako im vytvorit vhodne podmienky na parenie a tak isto ako sa spravaju rodicia k mladym.
Obrázok používateľa
Nikita
 
Príspevky: 11
Obrázky: 3
Založený: 15 Jan 2004 17:45 pm
Bydlisko: NMn/V

Reklama

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod ma3n » 15 Jan 2004 18:21 pm

Pokial ja mam skusenost s odchovom prisavnikov, tak byvalo nalozenych v "ukryte" cca 30-50 ikier a uspesnost odchovu dosahovala cca 80%.
Chovu zdar :)
Ma3n
Obrázok používateľa
ma3n
 
Príspevky: 31
Obrázky: 3
Založený: 10 Mar 2003 15:30 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod Nikita » 15 Jan 2004 19:28 pm

O podmienkach v akvarku pre prisavnikov viem toho dost, lebo niektorych mam uz dost dlho a tym sa dari, ale mlade som mala minuly mesiac po niekolkych rokoch prvykrat...Stale ich pozorujem a nestacim sa divit.....V prvy moment som ich videla v zabe so starou samicou a ja som myslela, ze ona ich zere, ale az neskor som pochopila, ze ta samica ich chrani pred ostatnymi rybami. V tej zabe bola po cele dni aj s mladymi a ani ked som im davala zrat, tak nevisli von. Nemala som ani sajnu ako sa mam o ne postarat, lebo trebars pri zivorodkach musim dat mlade prec, aby ich nepozrali. Nakoniec som ich nechala tak, ze sak aj vo volnej prirode sa musia volako pretlct...a teraz si myslim, ze som lepsie spravit nemohla. Asi po styroch dnoch zacali mlade vychadzat a o nieco neskor aj samica. Ktohovie, mozno robila nocne nalety na zradlo:o) No a teraz po mesiaci samica je stale v zabe, prisavnici pribudaju a rozmyslam ze co s nimi az vyrastu...
Obrázok používateľa
Nikita
 
Príspevky: 11
Obrázky: 3
Založený: 15 Jan 2004 17:45 pm
Bydlisko: NMn/V

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod jlu » 15 Jan 2004 19:52 pm

Taky bych chtela, aby se nam namnozily prisavnici, ale bohuzel u nas nemuzu sehnat tu zabu, ve ktere by se vytreli :lol: Ale jestli to jde i bez ni, tak bych za nejakou tu radu byla vdecna :)
Obrázok používateľa
jlu
 
Príspevky: 27
Obrázky: 5
Založený: 18 Dec 2003 22:07 pm
Bydlisko: Plzeň

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod Nikita » 15 Jan 2004 20:03 pm

Urcite to pojde aj bez nej. Staci na to hocaky maly priestor, z ktoreho bude len jeden maly otvor. Prisavnici potrebuju mat pocit bezpecia a nemaju radi ak ich pri strazeni mladat niekto rusi. Su z toho dost podrazdeni. Podstatne je, aby mali rovnaku kvalitu vody, lebo kazde cistenie ich stresuje. Ja som vyse pat rokov cistila pravidelne akvarium, takze nemali klud a ani chut parit sa. Teraz som uz vyse roka necistila a uz mam 50malych prisavnikov. Vodu mam kupodivu cistucku a vzdy ked sa mi odpari, dolejem akvarko doplna a zas je vsetko ok.
Obrázok používateľa
Nikita
 
Príspevky: 11
Obrázky: 3
Založený: 15 Jan 2004 17:45 pm
Bydlisko: NMn/V

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod Astrid » 15 Jan 2004 20:11 pm

Nikita napísal:O podmienkach v akvarku pre prisavnikov viem toho dost...
No neviem, podla mne znamych informacii su prisavnici velmi odolni a prisposobivi. Mnohi dokazu prezit aj len na zvyskoch zradla po ostatnych rybach, i ked samozrejme ich krmenie krmivami pre ne vhodnymi je lepsie.

V spolocenskom akvariu, kde vodu nijako neupravujem, sa mi vytreli prisavniky tak, ze som to ani nezbadala. V akvarku nemam ziaden ukryt, vytreli sa v rohu v hustom poraste valisnerie. Ani som o tom nevedela, pokym som neobjavila male.

Uz som aj zistila, ktory par sa mi to vytiera, je to parik, ktory som uz taky odrastenejsi kupila spolu. Co sa tyka tych malych prisavnikov, myslela som si, ze vsetci mali prisavnici v spolocenskom akva padli za obet inym rybam, ale nedavno, asi pred 2 tyzdnami som zrazu objavila jedneho maleho prisavnika...

No a dospely samec uz asi mesiac hladal kade-tade po akvarku, kde by sa schoval. Podhraval sa aj pod koren, ale to sa mu zasypavalo, tak to nechal tak. Az ked som z istych dovodov vybrala a potom zase vratrila do akvarka jednu skalu, ktora tvori kaskady v akvarku, samec nasiel to prave miesto. Tym, ze som tam nechtiac dala tu skalu inak ako predtym sa medzi dvomi kamenmi vytvoril priestor z ktoreho samec vyhrabal strk a uz od pondelka 12.1. tam strazi ikry. Samicu dnu nepusti a aj on vyjde von len ked je uz velmi hladny.

U mna je to samec, kto sa stara o ikry. A pokial viem, aj v literature sa to tak pise. Preto ma prekvapilo Nikitine konstatovanie, ze sa o ikry stara samica.

Nikita napísal: Podstatne je, aby mali rovnaku kvalitu vody, lebo kazde cistenie ich stresuje. Ja som vyse pat rokov cistila pravidelne akvarium, takze nemali klud a ani chut parit sa. Teraz som uz vyse roka necistila a uz mam 50malych prisavnikov. Vodu mam kupodivu cistucku a vzdy ked sa mi odpari, dolejem akvarko doplna a zas je vsetko ok.
Nemyslim si, ze by cistenie akvaria prisavnikov vyrusovalo. Teda tych mojich urcite nie, kedze akvarium cistim kazdy tyzden.

A pritom tentoraz sa mi vytreli prave po cisteni akvaria, ktore som cistila v sobotu (vtedy som aj vratila do akva tu skalu) a v pondelok sa vytreli, ako som pisala.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod Nikita » 15 Jan 2004 20:21 pm

Tiez ma to zo zaciatku prekvapilo, ale na 100% je to samica. V akvarku mam 2 dospele samice a troch samcov, a dokonca ten najvacsi samec je otcom. Co sa tyka toho zradla, tak zeru len to, co spadne na dno, ked krmim ostatne rybky. Ale po stenach sa mi stale robia riasy, takze pravdepodobne ziju hlavne z nich. Mladych prisavnikov mi zatial nezeru a myslim, ze su uz dost vely, takze snad to tak aj zostane:-) Ozaj nemate nejaky navod, ako sa zbavit aspon ciastocne tych rias, lebo stale mi tam rastu a ked ich netrham, tak su po vsetkych rastlinach a tahaju sa pozdlz celeho akvaria...

Tazko povedat. U mna je to prave naopak. Ale na tento napad (necistit akvarium) som neprisla sama. Zhruba pred rokom a pol sme boli u znameho na navsteve a ten mal strasne krasne akvarium. Velmi vela ryb a uplne priezracnu vodu. No a ked sme sa ho pytali, tak povedal, ze on ho absolutne necisti a preto sa mu aj tak dari s chovom. Usudili sme, ze na tom nieco bude. Ved aj v prirodzenom prostredi ryb je to tak, ze ziju vo vode, s urcitym Ph a s urcitou stalostou. A v nejednej knihe je publikovane, ze sustavne cistenie vody rybky stresuje. A ja sa rozhodne budem podla tejto rady riadit aj nadalej. V prievbehu tohto roku necistenia sa mi okotilo vyse 400ryb najroznejsich druhov. Od zivorodiek po ikernatce. A mozem povedat, ze este nikdy sa mi takto chov nevydaril. Neviem, ci je to vodou, alebo niecim inym, ale som maximalne spokojna. Sice mi sem tam nejaka rybka zdochne, ale ked z nej mam dalsich 30 ryb...
Obrázok používateľa
Nikita
 
Príspevky: 11
Obrázky: 3
Založený: 15 Jan 2004 17:45 pm
Bydlisko: NMn/V

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod marlo » 15 Jan 2004 21:38 pm

na 99% ti ikry strazi samec......akurat je mozne ze nema vyrastky na prednej casti hlavy.....

neviem ci si pozerala sem download_forum/anci1.avi

kratke video mojho prisavnika ako sa stara o vajicka
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod Nikita » 15 Jan 2004 21:53 pm

Tak ja toho prisavnika v blizkej dobe odfotim. A potom to mozes posudit. Lebo ja si myslim, ze je to samica, a zatial mi to povedal kazdy, kto ju videl. Sak ja nehovorim, mozno ze je to samec, ale ja som uz par rokov za to, ze je to samica, a ako hovorim, skoro kazdy, kto ju v minulosti videl si to mysli, bez ohladu na moj nazor... To uz ani srnka netusi :-)
Obrázok používateľa
Nikita
 
Príspevky: 11
Obrázky: 3
Založený: 15 Jan 2004 17:45 pm
Bydlisko: NMn/V

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod jlu » 15 Jan 2004 22:14 pm

Nikito jak mas velke akvarium? Pokud je dostatecne velke, tak si myslim, ze opravdu neni nutne ho cistit, protoze se tam snaz udrzi biologicka rovnovaha jako v prirode. U maleho akvaria je to samozrejme slozitejsi.
Obrázok používateľa
jlu
 
Príspevky: 27
Obrázky: 5
Založený: 18 Dec 2003 22:07 pm
Bydlisko: Plzeň

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod Nikita » 15 Jan 2004 22:39 pm

Ja mam 150l hlavne akvarium, ale mam aj par mensich (60l), tie su chovne, a takisto mam aj karantenne (40l), pre chore rybycky a pre smrtelne chore mam take malicke 5l...ale suhlasim s tebou, cim mensie akvarium, tym je to horsie, pretoze tym malym rybkam musim castejsie odsavat z dna spinu. Lebo teplota je vysoka 30°C, Svetlo velmi silne a dostavaju casto zrat, takze aj udrzba je narocnejsia.
Obrázok používateľa
Nikita
 
Príspevky: 11
Obrázky: 3
Založený: 15 Jan 2004 17:45 pm
Bydlisko: NMn/V

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod jlu » 15 Jan 2004 22:55 pm

Muzes prosim jeste napsat, jake mas v tom hlavnim akva rybicky? Ja mam asi 180l, pak 75l a 40l karantenu (ted funguje jako odchovna na skalary - jestli se zadari). V tom 180l mame 2 dospele prisavniky (ale nevim, jestli je to parek - spis ne :cry: ), pak 2 pancernicky, 4 perovce, parek cichavcu sedych, parek cichavcu medovych a priblizne 14 teter Bleherovych a prijde mi, ze kvalita vody tam neni nic moc :( Nejspis to ale bude tim, ze se tam moc nedari rostlinkam, jenze netusim proc. Svetla maji myslim dostatek, jen tam nepridavame CO2, jak se vsude pise (jenze, kdyz jsem mela akva jako mala, tak jsme ho tam taky nedavali a museli jsme ho kazdou chvili protrhavat :?: ) Kratce jsme tam meli jeste asi 8 skalar a v te dobe se kvalita vody rapidne zhorsila - myslim, ze to bylo velkou koncentraci ryb.
Obrázok používateľa
jlu
 
Príspevky: 27
Obrázky: 5
Založený: 18 Dec 2003 22:07 pm
Bydlisko: Plzeň

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod Nikita » 15 Jan 2004 23:31 pm

Ja tam mam uz teraz v podstate vacsinou len zivorodky (velke mnozstvo) a prisavnikov...Pat druhov gubiek, platy,molinezie,mecune, ale este pred nedavnom som mala krasne zavojnatky najvacia mala 13cm, ale tie som dala prec, lebo vela spinili a ked som si nejaku oblubila, vzdy mi zdochla :-(
...potom este skalare, mrenky ruzove, danio paskovane a neonky cervene..ale tym som sa rozhodla uz nekupovat par, lebo sa teraz zacinam starat vylucne o zivorodky a prisavniky. Zivorodky obcas predavam do akvaristiky, lebo tych je hrozne vela a ked sa biju, teda hlavne samci mecuna, tak neviem, co s nimi. Najlepsie je ich predat...
Obrázok používateľa
Nikita
 
Príspevky: 11
Obrázky: 3
Založený: 15 Jan 2004 17:45 pm
Bydlisko: NMn/V

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod nino_q » 16 Jan 2004 09:18 am

Nikita a mas naozaj 'klasickych' ancistrusov? Je mozne ze mas nejaky iny druh, u ktoreho sa naozaj o ikry stara samica. Asi bude naozaj najlepsie ked ich odfotis.
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod Nikita » 16 Jan 2004 14:34 pm

Mlade su uz na fotoalbume odfotene, no a ja toho prisavnika odfotim ked bude ne prednom skle, a samozrejme aj ked bude v normalnej polohe aby bolo vidiet spodok aj vrch. Hned ako bude k dispozici, poslem...
Som zvedava na vas nazor.....nakoniec z toho bude volajaky hybrid :).....no to som fakt zvedava... :)
Obrázok používateľa
Nikita
 
Príspevky: 11
Obrázky: 3
Založený: 15 Jan 2004 17:45 pm
Bydlisko: NMn/V

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod gabriela » 16 Jan 2004 14:43 pm

Tak to je ta mamicka co sa sprava ako otecko? A to sa do tej zaby aj zmesti? A ako presvedci samceka aby oplodnil ikry?
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod Lacik » 18 Jan 2004 04:27 am

Podarilo sa niekomu z vas odchovat prisavnikov albinov, ci ako sa to pise, ved viete tie svetle. Predpokladam podla ich ceny ze to asi bude troska narocnejsie ako u klasickych.
Lacik
 
Príspevky: 136
Obrázky: 31
Založený: 19 Mar 2003 12:33 pm

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod ma3n » 18 Jan 2004 19:27 pm

jlu napísal:Taky bych chtela, aby se nam namnozily prisavnici, ale bohuzel u nas nemuzu sehnat tu zabu, ve ktere by se vytreli :lol: Ale jestli to jde i bez ni, tak bych za nejakou tu radu byla vdecna :)

Staci im nechat taky nejaky priestor ako som popisoval vyssie, samozrejme musi sa ti medzi prisavnikmi co mas vytvorit par, bez toho to nejde aj keby si mala neviem co...
Obrázok používateľa
ma3n
 
Príspevky: 31
Obrázky: 3
Založený: 10 Mar 2003 15:30 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod roderic » 14 Jún 2007 20:32 pm

Mne sa tiez vytreli po cisteni, teraz druhy krat a to ich mam len asi od januara. Kupil som samicku so samcom. Asi si velmi rozumeju. :-)
Mna by zaujimalo, ci si mam robit starosti s vyberanim tych malych prisavnickov alebo radsej ich nechat v akva. Mam tam este okrem nich mrienku pakistansku, 4 tetry cervene a 6 gubky (samce).

Ak odporucate ich oddelit, tak ako?

A co im davat papat? Alebo si najdu?

U samceka prisavnika (aj mne on strazi) som si po prvom vytreti vsimol sivo-biele vlakna, ktore mu isli z jedneho ziabru. Teraz to ma znova. Neviete co to je?
roderic
 
Príspevky: 11
Obrázky: 8
Založený: 04 Mar 2007 15:52 pm

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod peppa » 28 Aug 2011 11:42 am

ja mam menši problém.Mam zlatých prísavníkov a keď sa mi podarí že nájdem nejakých malých tak po čistení akvárka sa mi nejako stratia.Je možné že keď vyčistím vodu tak uhynú ?
peppa
 
Príspevky: 1
Založený: 28 Aug 2011 11:31 am

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod ranko » 28 Aug 2011 12:13 pm

popis ako prebieha u teba take cistenie vody?
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod prasan » 28 Aug 2011 13:18 pm

Myslím,že je tu dosť obsiahla téma o ancistrusoch. rozmnozovanie-prisavnikov-t563.html
Smerovať príspevky by chcelo tu do tejto.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Mlady prisavnik

Odoslaťod laci2000 » 28 Dec 2014 12:58 pm

Chcem sa spítať ako viem že moji prísavníci budúmať ikri?
laci2000
 
Príspevky: 1
Založený: 28 Dec 2014 12:52 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.