Sladkovodny zralok



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod Peter » 08 Sep 2005 20:11 pm

Jasnacka, precitam, ked sa naucim anglicky....;-)))))... uz som mierne pokrocily, ale zatial len v obchodnej anglictine...:-) .... nemecky vsak viem celkom slusne
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Reklama

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod KeXo » 04 Júl 2006 09:00 am

Volakedy som si kupil nieco co sa znacne podobalo na zraloka, viac nez sumcek zraloci, ale mal som to doma len jednu noc. Padly za akvarium 4 neonky a 2 "BlackMolly". Po vydatnej strave som ju bol vratit a za vratene peniaze som si kupil nove neonky... Ked som ju doniesol tak sa len usmievali a hned sa jej pytali ako si pochutnala. Zevraj toto nebol jej prvy gastronomicky zajazd mimo predajnu.
Co to bolo zac si uz nepamatam a ani nechcem. Teraz mam len mierumilovne sumceky a mrenky zr.
Obrázok používateľa
KeXo
 
Príspevky: 47
Založený: 20 Jan 2006 10:41 am
Bydlisko: Trnava

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod catfish » 04 Júl 2006 13:21 pm

Obrázok používateľa
catfish
 
Príspevky: 109
Založený: 08 Aug 2005 23:29 pm

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod KeXo » 06 Júl 2006 14:22 pm

Na fotkach to vyzera inak, ale mohlo to byt nieco take... ved ono ani takych ryb co sa na zraloka podobaju nie je. Henten mal este tu blbu vlastnost, ze ho cely cas nebolo vidno... bol zalezeny a za ten peniaz to je trochu krute. Proste nebola to vdacna ryba, mal som co robit aby som sa ovladol a nesplachol ju... este ze ma manzelka ukecala, ze ju mam vratit a vymenit aspon za tie zozrate.
Obrázok používateľa
KeXo
 
Príspevky: 47
Založený: 20 Jan 2006 10:41 am
Bydlisko: Trnava

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod daren » 24 Feb 2008 18:56 pm

Videl som "sladkovodneho zraloka" v posilky WM v Raci...skusim sa tam popytat tiez mam zaujem o chov
daren
 
Príspevky: 1
Založený: 24 Feb 2008 18:50 pm

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod VLADY » 25 Feb 2008 00:55 am

KeXo napísal:Na fotkach to vyzera inak, ale mohlo to byt nieco take... ved ono ani takych ryb co sa na zraloka podobaju nie je. Henten mal este tu blbu vlastnost, ze ho cely cas nebolo vidno... bol zalezeny a za ten peniaz to je trochu krute. Proste nebola to vdacna ryba, mal som co robit aby som sa ovladol a nesplachol ju... este ze ma manzelka ukecala, ze ju mam vratit a vymenit aspon za tie zozrate.

Tak to máš teda 10000% pravdu a vyriešil si to celkom šikovne v podstet by sa dalo povedať aj (vlk sýty a aj koza celá) Inak mne sa tá ryba celkom dizajnovo pozdávala keď som ju videl v obchode dobre že som ju nemkúpil. :o
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod kyslikar » 07 Mar 2009 13:31 pm

joooj suchtaci. - sladkovodny zralok- oficialny nazov- pangasius sanitwongsei, ale uvadza sa aj pod nazvom paroon shark/catfish
tieto zvery mam doma us asi rok, a z povodnych 7 cm narastli za rok asi na 25 cm. - zeru vsetko co nezozere ich,-aj ked nemaju ziadne viditelne zuby. 8) .
naozaj krasne zvierata.
Obrázok používateľa
kyslikar
 
Príspevky: 7
Obrázky: 28
Založený: 07 Mar 2009 13:17 pm

Odoslaťod Dušan Sivák » 07 Mar 2009 13:45 pm

pan akvarista kyslikar a akeze velke mas akvarium pre chov, tebe tak dobre znamych pangasiusov?
Dušan Sivák
 
Príspevky: 236
Obrázky: 29
Založený: 18 Aug 2008 20:29 pm
Bydlisko: dolna suca

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod arowana » 07 Mar 2009 17:51 pm

kyslikar napísal: sladkovodny zralok- oficialny nazov- pangasius sanitwongsei, ale uvadza sa aj pod nazvom paroon shark/catfish
.


Toho, kto ich začal volať žralokmi, by som oženil s orangutanicou, aby jeho rod natrvalo vymrel. :twisted:
Pangasius patrí totiž medzi sumce a so žralokom nemá nič spoločného ani takej miere, ako práve spomínaný ľudský rod s orangutanmi.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod kyslikar » 14 Mar 2009 16:34 pm

- samozrejme ze medzi sumce- sak CATFISH !!! sladkovodny zralok je len trik obchodnikov nalakat ludi, ktory netusia co kupuju, a kupuju len podla exotickeho nazvu. :!: :idea:
Obrázok používateľa
kyslikar
 
Príspevky: 7
Obrázky: 28
Založený: 07 Mar 2009 13:17 pm

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod fft3vt » 04 Apr 2009 01:53 am

Ja som ho mal. Je super. Kupoval som ho v Topolčanoch za cca 400 Sk ale potom som bol blbec a ked som čistil akva ma nepadlo že žralok nevie stat na mieste a ja som ho dal do malej nadoby a bol hore bruchom :shock: tak ale nechcel som ho stratiť to by nikto nečakal masaž srdca v akva som mu pomahal plavať atd. a to važne potom sa prebral bol v pohode a asi za cca 7 dni K.O. proste koniec moc som bol smutný a viem že som to bol ja kto to posral. :oops:
Obrázok používateľa
fft3vt
 
Príspevky: 15
Obrázky: 3
Založený: 06 Dec 2007 09:06 am

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod žralok10 » 07 Jan 2012 09:05 am

kyslikar napísal:- samozrejme ze medzi sumce- sak CATFISH !!! sladkovodny zralok je len trik obchodnikov nalakat ludi, ktory netusia co kupuju, a kupuju len podla exotickeho nazvu. :!: :idea:


Áno s časti máš pravdu ale to je sumec žraločí o čom hovoríš ty! Sladkovodný žralok je sladkovodný žralok má všetky črty som vedec a zoberam sa ním
žralok10
 
Príspevky: 8
Založený: 07 Jan 2012 08:59 am

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod žralok10 » 07 Jan 2012 09:07 am

arowana napísal:
kyslikar napísal: sladkovodny zralok- oficialny nazov- pangasius sanitwongsei, ale uvadza sa aj pod nazvom paroon shark/catfish
.


Toho, kto ich začal volať žralokmi, by som oženil s orangutanicou, aby jeho rod natrvalo vymrel. :twisted:
Pangasius patrí totiž medzi sumce a so žralokom nemá nič spoločného ani takej miere, ako práve spomínaný ľudský rod s orangutanmi.


Ale prosím ta žralok sladkovodný je žralok som vedec a zaoberám sa o nom cca 10 rokov
žralok10
 
Príspevky: 8
Založený: 07 Jan 2012 08:59 am

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod žralok10 » 07 Jan 2012 09:42 am

Croupier napísal:Pisal som, ze ten latinsky nazov nemusi byt presny. Nie som si isty, ale prekvapuje ma, ze zatial nikto o tom nepocul a nevidel.
Dufal som, ze tu by o tom niekto mohol vediet viac a pripadne sa podelit o svoje skusenosti. Skoda, budem hladat dalej.



A aké skusenosti máš???
žralok10
 
Príspevky: 8
Založený: 07 Jan 2012 08:59 am

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod žralok10 » 07 Jan 2012 09:45 am

Gave napísal:takze ten latinsky nazov mas presne a pangasius sutchi je iny druh a ovela mensi pretoze sladkovodny zralok dorasta vo volnej prirode 2,5-3m
v akvariu by nemal byt väcsi ako 70cm ale je to velmi drava ryba ktora ine ryby povazuje za svoju potravu a podla niektorych nazorov(neoverenych) niektore jedince zozrali take velke ryby ako boli oni sami



Sú to overené nazory som vedec a máme 4 žralokov sladkovodných a 1 samica ktorá merala 59cm zožrala 84cm. rybu
žralok10
 
Príspevky: 8
Založený: 07 Jan 2012 08:59 am

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod žralok10 » 07 Jan 2012 09:47 am

fft3vt napísal:Ja som ho mal. Je super. Kupoval som ho v Topolčanoch za cca 400 Sk ale potom som bol blbec a ked som čistil akva ma nepadlo že žralok nevie stat na mieste a ja som ho dal do malej nadoby a bol hore bruchom :shock: tak ale nechcel som ho stratiť to by nikto nečakal masaž srdca v akva som mu pomahal plavať atd. a to važne potom sa prebral bol v pohode a asi za cca 7 dni K.O. proste koniec moc som bol smutný a viem že som to bol ja kto to posral. :oops:


Ale napr. my v laboratoriu čistímme nedrž normalne ale bo polovicu nadrze prepolime este ras
žralok10
 
Príspevky: 8
Založený: 07 Jan 2012 08:59 am

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod žralok10 » 07 Jan 2012 11:17 am

Croupier napísal:Po malom patrani sa opat hlasim. Takze moj hladany "sladkovodny zralok" lat. Pangasius sanitwongsei, Pan. sutchi by mal patrit podla inych autorov do celadi ryb sumcovitych. Pochadza z oblasti juhovychodnej Azii, dorasta v zajati do 40 cm, vo volnej prirode od 1 m. Ako zaujimavost nema supiny, ale kozu.
Kto ma skusenosti s chovom tychto ryb ? Croupier



Ja mám skusenosti cca10 rokov
žralok10
 
Príspevky: 8
Založený: 07 Jan 2012 08:59 am

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod triscene » 07 Jan 2012 11:25 am

zralok...zatial som tu videl len ako pises ze si vedec a venumes sa tomu 10 rokov...bud konkretnejsi ze co robis, zameranie, vzdelanie atd
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod Danoss » 07 Jan 2012 11:42 am

už dlouho si chci koupit sladkovodního žraloka a už si ho aj asi koupím.
Danoss
 
Príspevky: 2
Založený: 07 Jan 2012 11:40 am

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod maxxx01 » 07 Jan 2012 12:13 pm

Danoss, ak si chceš kúpiť pangasiusa, tak predpokladám, že máš minimálne 1 000 litrové akvárium.

Poznám reštauráciu, kde majú obrovské 20 000 litrové akvárium (predtým v tom dokonca cvičili akvabely svoje zostavy - štamgasti popíjali a mohli pri tom pozerať na ženy v mega-akváriu ako cvičia), teraz sú v tejto nádrži pangasiusy, a to sú teda iné klacky. Poviem vám, že pri nich sa mi ani tých 20 000 l nezdá veľmi veľa.
Preto apelujem na všetkých, ktorí by si pangasiov chceli neuvážene kúpiť, aby si najprv načítali, do akých rozmerov môže táto ryba dorásť, a potom až uvážili, či bude táto kúpa vhodná.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod Milan666 » 07 Jan 2012 13:15 pm

žralok10, áááá ty si kde doteraz spal???? Pozeráš na dátumy príspekov? podľa toho s čím si vyrukoval, tak si sa ešte ani nezobudil?!
Tá tvoja gramatika je hodná vedca :shock: to ti poviem :cry:
No a čo??...že to je žralok? :shock: :shock: :shock:
Príď ku mne do roboty
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod arowana » 07 Jan 2012 14:52 pm

žralok10 napísal:Ale prosím ta žralok sladkovodný je žralok som vedec a zaoberám sa o nom cca 10 rokov


Po prečítaní si tvojich " prudko vedeckých " informácií, som došiel k záveru, že by si sa mal spojiť s ďalšou vedeckou kapacitou a utvoriť trvalý pár. :idea: :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=9kCqDaQjpiQ

Určite to bude prospešné k zániku ľudstva. :D :pivo:
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod Milan666 » 07 Jan 2012 15:45 pm

Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Sladkovodny zralok

Odoslaťod arowana » 07 Jan 2012 17:24 pm

Mám obavy, aby v aj v našich vodách neprepukla nejaká žraločia invázia, keď tu máme po dlhej toľko odborníkov na sladkovodných žralokov.
Je však možné, že vedecké štúdie odborníka na žraloky " zralok 10 ", pochádzajú z 10 ročnej konzumácie kontaminovaných pangasiových steakov z Vietnamu.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.