Mangrove



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Mangrove

Odoslaťod diskus.jan » 09 Mar 2009 22:50 pm

Mate niekto skusenost ci mangrovniky nejako dokazu pomoct doupravit vodu v akvarku...
kazda rastlinka je samozrejme nejako uzitocna v akvariu a sluzi ako biofilter ale skor ma zaujima nejaka presnejsia specifikacia...dik
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Reklama

Odoslaťod Aaron » 09 Mar 2009 23:38 pm

skus toto.. mozno ti pomoze: viewtopic.php?t=8630&highlight= :wink:
Obrázok používateľa
Aaron
 
Príspevky: 352
Obrázky: 11
Založený: 16 Feb 2006 19:11 pm
Bydlisko: Poprad - Košice

Odoslaťod diskus.jan » 10 Mar 2009 12:09 pm

Aaron napísal:skus toto.. mozno ti pomoze: viewtopic.php?t=8630&highlight= :wink:

dakujem tato tema je uz prestudovana skor ma ale zaujima ake soli dokazu infiltrovat do vody :)
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod Roman » 10 Mar 2009 18:26 pm

diskus.jan napísal:.... skor ma ale zaujima ake soli dokazu infiltrovat do vody :)


IMHO ziadne
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Odoslaťod diskus.jan » 10 Mar 2009 20:10 pm

Roman napísal:
diskus.jan napísal:.... skor ma ale zaujima ake soli dokazu infiltrovat do vody :)


IMHO ziadne


tak preco potom pouzivaju vo filtroch prevazne v chove odchytovych ryb
? :P
co je IMHO? :( :)
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod hofi » 10 Mar 2009 21:28 pm

Skratka z bežnej komunikácie na internete označujúca: podľa môjho názoru
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Odoslaťod hofi » 10 Mar 2009 21:47 pm

Mangrovník je pobrežná rastlina unikátna v tom, že dokáže rásť v slanej vode. Mangrovník využívá svoju extrémnu tvrdosť a pomalé vylúčovánie látok ktoré obsahuje.
Tieto látky sa začnu uvolňovať do vody pri ponorení a rozklad bielkovín na aminokyseliny zpôsobuje kyslosť prostredia. Hnedé sfarbenie je spôsobené uvolňováním trieslovín do vody.Z naších drevín hojne využívam Jelšu,hlavne šištice,ktoré obsahujú najviac humín z celého stromu.Teraz je obdobie,keď ich zbieram.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Odoslaťod diskus.jan » 10 Mar 2009 23:24 pm

hofi napísal:Mangrovník je pobrežná rastlina unikátna v tom, že dokáže rásť v slanej vode. Mangrovník využívá svoju extrémnu tvrdosť a pomalé vylúčovánie látok ktoré obsahuje.
Tieto látky sa začnu uvolňovať do vody pri ponorení a rozklad bielkovín na aminokyseliny zpôsobuje kyslosť prostredia. Hnedé sfarbenie je spôsobené uvolňováním trieslovín do vody.Z naších drevín hojne využívam Jelšu,hlavne šištice,ktoré obsahujú najviac humín z celého stromu.Teraz je obdobie,keď ich zbieram.


oslove sistice napodobne ale chcel by som dobucna skusit filter s kt bude mat na hladive prave tieto mangrove prikladam obrazok
Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod Roman » 11 Mar 2009 15:37 pm

diskus.jan napísal:
tak preco potom pouzivaju vo filtroch prevazne v chove odchytovych ryb
? :P


neviem ako u sladkovodnych ryb , ale u morskych sa mangrovniky pouzivaju hlavne ako dekoracia. Ich filtracna schopnost je hlavne vdaka pomalemu rastu minimalna. O luhovani zo ziveho dreva do vody pocas rastu si myslim svoje, strom nie je zivocich, ktory sa raz denne vy**rie.. hadzanie mrtveho dreva, listia alebo sisiek je samozrejme ina vec, tam sa to luhuje len taky azapad.

Podstatnym prinosom pre chov ryb medzi mangrovnikmi je to, ze ryby su naucene sa medzi korenmi skryvat a napriklad poter ryb Pterapogon kauderni sa po vypluti samcom okamzite schova budto medzi ostne jezovky rodu Diadema alebo medzi korene mangrovnika. V tom moze byt prinos pre ryby odchytene v prirode..ze je to ich prirodzeny habitat..ale inak neviem.
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Odoslaťod diskus.jan » 12 Mar 2009 00:13 am

ok dik
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod atiles » 12 Mar 2009 09:17 am

K tým obrázkom by som chcel niečo, ja som mal v mokrosuchom filtri mangrove ktoré po odstránení svetelného zdroja ktoré tam bolo iba kvôli nim, pošlo. K žiadnym radikálnym merateľným zmenám v chemizme nedošlo. Chcem však písať o popínavej izbovej rastline ktorá je na druhej fotke, Neviem presne ako sa volá /hlúpy Jano/ po zasadení malých odrezkov do filtra začala veľmi rýchlo rásť napriek brakickému prostrediu. Dalšie prekvapko ma čakalo pri meraní NO3, 18! a to mesiac po výmene vody, zvykom bolo cca 40.
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Odoslaťod diskus.jan » 13 Mar 2009 01:49 am

atiles napísal:K tým obrázkom by som chcel niečo, ja som mal v mokrosuchom filtri mangrove ktoré po odstránení svetelného zdroja ktoré tam bolo iba kvôli nim, pošlo. K žiadnym radikálnym merateľným zmenám v chemizme nedošlo. Chcem však písať o popínavej izbovej rastline ktorá je na druhej fotke, Neviem presne ako sa volá /hlúpy Jano/ po zasadení malých odrezkov do filtra začala veľmi rýchlo rásť napriek brakickému prostrediu. Dalšie prekvapko ma čakalo pri meraní NO3, 18! a to mesiac po výmene vody, zvykom bolo cca 40.


aha uz sa tu zacina nieco crtat co ma zaujima a kvoli comu bola tato tema zalozena nevies nahodou atiles ako sa ta rastlinka vola?ak si nahodou aj neskor spomenies daj vediet uvitam :)
ide hlavne oto robit to prirodzenym sposobom ziadna extra chemia
Obrázok používateľa
diskus.jan
 
Príspevky: 127
Založený: 07 Mar 2008 22:04 pm

Odoslaťod hofi » 13 Mar 2009 18:37 pm

Tá rastlinka sa volá Potosovec-Epipremnum pinnatum.Sú rôzne.Čisto zelené ,alebo fľakaté Epipremnum aureum.Používam ich podobným spôsobom,ale priamo v akváriu.Teda v akváriu sú len ich korene. :wink:
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Odoslaťod amazon » 19 Mar 2009 18:22 pm

dajú sa používať aj iné rastliny??? Napr. taký Spatiphyllum wallisii rastie v záplavových oblastiach a je prispôsobená prežiť pod vodou istú dobu, takže trvalé zamokrenie koreňov by mu nemusela vadiť. Okrem toho má celkom rýchly rast takže by mali čepať z vody veľké percento dusíka a fosforu.
Už dlhšiu dobu sa pohrávam s myšlienkou či by sa dali použiť ako tzv. koreňový filter rastliny pestované v hydropónii. Čo vy na to???
Obrázok používateľa
amazon
 
Príspevky: 17
Založený: 16 Jan 2009 19:31 pm


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.