Časopis Aquaristik



literatura, casopisy, VHS/CD/DVD

Moderátor: barky

Časopis Aquaristik

Odoslaťod Vai » 28 Feb 2009 23:24 pm

Tak začal vycházet další tištěný časopis:
Aqauaristik - časopis pro chovatele, nadšence i začínající
http://www.aquaristik.cz
dvouměsíčník, 66 stran, formát A4, cena 89 Kč, SK: 3,5 €
vydavatel: LE & Andre, s.r.o. http://www.le-andre.com/

Časopis je českou verzí německého Aquaristik. Obsah aktuálního čísla (hlavní články) odpovídá příslušné německé verzi - viz http://www.aquaristik-online.de/index_aquaristik.html + některé další texty od českých autorů: R. Slaboch - Živorodka skvrnitá, J. Patoka - Chelax destructor.

První číslo bych osobně hodnotil jako celkově povedené. Výhrady bych měl pouze k nadbytku "volného místa" i díky zbytečně velkému formátu textu. Uvidíme dále, ale v dnešní době je to celkem odvážný počin. Ať už díky nedůvěře mnohých čtenářů pouštět se do předplatného (díky tunelu, jakým bylo Akva Tera Fórum), i díky vysoké úrovni a bezkonkurenční "ceně" zdejšího titulu, byť pouze v pdf, Akvárium. :wink:
Vai
 
Príspevky: 202
Založený: 13 Mar 2003 17:14 pm
Bydlisko: Břeclav

Reklama

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod štefan » 10 Mar 2009 22:16 pm

Tento novy titul som zachytil aj ja, len by ma zaujimalo, kde sa da u nas na Slovensku zakupit /ak vobec/, alebo si ho v akej cene predplatit. Neverim, ze akcia predplatne rocne a k tomu 1 cislo zadarmo bude platit aj pre Slovakov...
Mail som poslal aj vydavatelovi, ale zatial bez odozvy....
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Odoslaťod arowana » 11 Mar 2009 03:30 am

Prikladám objednávkový formulár z wordu

"Vaše předplatné je pro nás závazkem, nikoli prostředkem k obohacení
.

Vaše předplatitelské výhody:
• Dodání až do domu.
• Záruka, že dostanete svůj časopis a žádné vydání vám neunikne



Cena předplatného pro Českou republiku je 449 Kč/ 6 čísel
Jako dárek od nás obdržíte jedno číslo zdarma.

Postup:
1. Vyplnit objednávkový kupon a poslat na adresu s názvem:
"Předplatné - Aquaristik"
P.O.Box 148
Černokostelecká 20
100 00 Praha 10 – Strašnice
nebo na e-mail: aquaristik@le-andre.com
2. Vyplnit poštovní poukázku typu C nebo převod na bankovní účet č.: 103 109 40 83/5500
Variabilní symbol: 18609
3. Chcete-li zaslat daňový doklad, uveďte DIČ a IČO.

Pro bližší informace volejte: +420 274 771 089!

Pro slovenské čtenáře:
Cena předplatného pro Slovenskou republiku je 18 Euro/ 6 čísel
Jako dárek od nás obdržíte jedno číslo zdarma.

Postup stejný jako výše.
Bankovní spojení pro Slovensko: Raiffeisen BANK, Olbrachtova 9, 140 21 Praha 4, pobočka v Praze 10, Moskevská 43, 100 00, IBAN: CZ 64 5500 000000 501 109 1617, kód banky: 5500, SWIFT kod BIC RZBCCZPP,
Variabilní symbol: 18609

Kupon předplatného:
Jméno:
Příjmení:
Trvalé bydliště:
Tel. číslo:
E-mail:
Adresa pro doručování časopisů:
Číslo bankovního účtu:
Datum, podpis

Závazně objednávám roční předplatné (6 vydání) časopisu
Aquaristik časopis pro chovatele, nadšence i začínající od čísla .......

Se zasláním kuponu souhlasím se zasíláním nových nabídek LE & ANDRE s.r.o.
diskrétně telefonicky, SMS nebo e-mailem."

a link

http://www.akvarista.cz/web/shop/predplatne-aquaristik/
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod milop » 12 Mar 2009 12:54 pm

Ono to s tým objednaním nie je až také lacné ( bankový poplatok za prevod do zahraničia + poštovné z CR ? a časopis vyjde na trochu vyššiu sumu!)
Keďže mam záujem o každú akvaristickú literatúru a som rád keď nás podobne postihnutývh je čo najviac, chcem dať do pozornosti možnosť ziskania tohto časopisu, bez zbytočných poplatkov, bude to asi záležitosť pre obmedzený okruh vážnych zaujemcov, tak by som doporučoval informovať sa čo najskôr na :
sedlakpa@centrum.sk

jedná sa o licencovaný cz. preklad časopisu Aquaristik z nemeckého orginálu: http://www.aquaristik-online.de/index_aquaristik.html
1. číslo mám prečítané, podľa mňa stoji za to ( poklonu treba vystruhať predovšetkým SOREXOVI !)

ročné predplatné by mohlo byť cca 21€ = € 18 € + poštovné 3€
cena za 1 čislo potom vychádza = 3€+ 0, 5€ ( poštovné v SR) , čiže po starom kilečko - poteší nie :?: :wink:
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Odoslaťod arowana » 12 Mar 2009 13:42 pm

Vďaka za upozornenie Milo, takmer som zabudol na Paľka Sedláka, ktorý by sa mal vraj postarať o distribúciu tohto časopisu na Slovensku.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod SoRex » 12 Mar 2009 17:18 pm

Každá chvála potěší - díky, Milo!
Asi budu mluvit sám proti sobě, ale já si naopak myslím, že toto první číslo za ty peníze nestálo. Všechno se odehrávalo v obrovském časovém stresu, který se dost podepsal na kvalitě absolutní většiny překladových článků. A to říkám s plným vědomím vlastní odpovědnosti, neboť jsem byl šéfredaktorem požádán o odborné poradenství. Bohužel, právě z důvodu časové nedostatečnosti jsem nemohl projít finální podobu textů, takže je tam opravdu velké množství vážných chyb. Doufám, že další čísla už nebude provázet taková zoufalost. Ovšem je třeba mít na paměti, že se jedná o překladový titul a s úrovní většiny článků se tedy nedá dělat zhola nic. A pustím-li informaci, že hlavním přispěvatelem je Harro Hieronymus, potom si asi uděláte obrázek sami.
Z mého pohledu je to "o půl cihly" vyšší kvalita, než Akvárium Živě. Zlaté Akvárium Terárium 8)
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Odoslaťod milop » 12 Mar 2009 22:13 pm

Uvidíme, trh je malý a verím, že je problém uspieť ,
musiš viac písať ,ale pre koho ? :lol:
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Odoslaťod arowana » 12 Mar 2009 23:11 pm

milop napísal:musiš viac písať ,ale pre koho ? :lol:


Milo je to presne mierená poznámka, žiaľ pravdivá. :(
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod peter-trnava » 13 Mar 2009 08:26 am

SoRex napísal:Každá chvála potěší - díky, Milo!
Asi budu mluvit sám proti sobě, ale já si naopak myslím, že toto první číslo za ty peníze nestálo. Všechno se odehrávalo v obrovském časovém stresu, který se dost podepsal na kvalitě absolutní většiny překladových článků. A to říkám s plným vědomím vlastní odpovědnosti, neboť jsem byl šéfredaktorem požádán o odborné poradenství. Bohužel, právě z důvodu časové nedostatečnosti jsem nemohl projít finální podobu textů, takže je tam opravdu velké množství vážných chyb. Doufám, že další čísla už nebude provázet taková zoufalost. Ovšem je třeba mít na paměti, že se jedná o překladový titul a s úrovní většiny článků se tedy nedá dělat zhola nic. A pustím-li informaci, že hlavním přispěvatelem je Harro Hieronymus, potom si asi uděláte obrázek sami.
Z mého pohledu je to "o půl cihly" vyšší kvalita, než Akvárium Živě. Zlaté Akvárium Terárium 8)


Roman, mal si tam pekny clanok!
Obrázok používateľa
peter-trnava
 
Príspevky: 1264
Obrázky: 92
Založený: 03 Feb 2007 20:07 pm
Bydlisko: Trnava

Odoslaťod SoRex » 13 Mar 2009 14:23 pm

arowana napísal:
milop napísal:musiš viac písať ,ale pre koho ? :lol:


Milo je to presne mierená poznámka, žiaľ pravdivá. :(
No, to je přesně ten problém. Jen se člověk dostane do věku a zkušeností, že by mohl něco napsat a zúročit tak svoje pokusy, omyly a úspěchy, dostaví se změna myšlení mladší generace. Ti než by si něco přečetli, raději sednou k internetu a vznesou dotaz. Následně se rozproudí dynamická diskuse mezi účastníky podobných znalostí a zkušeností (infinujících k nule), ve které krvavě obhajují svůj názor. Přitom by opravdu stačilo číst. Tato schopnost u nich ale není příliš rozvinuta - soudě podle pravopisu v diskusích.
U vás to tady ještě není tak hrozné, ale čeští internetoví akvaristi se 3 měsíci praxe a jedním akváriem jsou schopni vyplodit neuvěřitelné kecy :?
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Odoslaťod arowana » 13 Mar 2009 14:57 pm

Roman, lepšie sa to napísať ani nedalo. :D
Plný súhlas, práve toto sa mi nechcelo hodiť do písomnej podoby.

Poväčšine je to presne tak,že mladší a neskúsenejší si so sebe rovnými vymenia svoje často nulové znalosti po nete, skúsenejší a starší si časopis kúpia často z nostalgie / viď ja / a keď niekto chce odovzdať svoje rokmi nadobudnuté znalosti, tak je to v dnešnej dobe mimo pochopenia.
Na nete ťa " múdrejší " sfúknu a keď chceš znalosti verejne prezentovať v nejakom tlačenom obežníku a nebodaj za tvoje úsilie očakávaš nejaký ten dukátik na kávu, tak je koniec s vynaloženou snahou, lebo nie je obežník komu predať. :( :wink: :D
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod milop » 13 Mar 2009 16:30 pm

No a ja ešte dodám, že ked nevydržiš a reaguješ na niektoré " tiež prispevky" tak si zlý a nemáš porozumenie pre začinajúcich čo nespadli mudrí z neba a ty ich vlastne tym, že vieš urážaš :wink: :?
- ale snažiť sa zistiť, prečítat, naštudovať a potom otvoriť ústa - škoda reči

včera som kráčal po ulici a počúval som za mnou idúcich 2 chalanov :
niečo v zmysle :
- počuvaj, čo si blázon ? budeš tam sedieť ( nepovedal makať robiť ale sedieť:!: ) 8, 10 hodin denne a nakoniec dostaneš almužnu nejakých posraných 1000 euro, to sa radšej vyj ... na to :!:

rozmyšľal som či som hlúpy ja , alebo oni :( :) :wink: , ale pochopil som že už patrím k staršej generácii a o čom nám naši starí rozprávali
aj ked dnes je to vystupňované minimálnegeometrickým radom
:wink: :wink:
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Odoslaťod SoRex » 26 Apr 2009 18:56 pm

Je venku druhé číslo, které osobně považuji za celkem povedené a měnící můj prvotní negativní dojem. Pevně věřím, že se časopis bude stále zlepšovat, protože šéfredaktor je jak rozjetej vlak a tlačí to celé velmi silně kupředu.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Odoslaťod laci » 27 Apr 2009 07:40 am

SoRex napísal:Je venku druhé číslo, které osobně považuji za celkem povedené a měnící můj prvotní negativní dojem. Pevně věřím, že se časopis bude stále zlepšovat, protože šéfredaktor je jak rozjetej vlak a tlačí to celé velmi silně kupředu.


Čakám na neho
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod arowana » 27 Apr 2009 11:57 am

Laci, máš ho už aj v stánkoch, je už v bežnej distribúcii.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod laci » 27 Apr 2009 13:09 pm

arowana napísal:Laci, máš ho už aj v stánkoch, je už v bežnej distribúcii.

Dík. Mám ho predplatený tak čakám :wink: .
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod aquaman » 27 Apr 2009 14:53 pm

Mám 2. číslo doma, akýmsi zázrakom bolo v mojom stánku :o
Obrázok používateľa
aquaman
 
Príspevky: 269
Obrázky: 63
Založený: 30 Dec 2008 22:38 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Odoslaťod Libor Šprysl » 28 Apr 2009 09:11 am

laci napísal:
arowana napísal:Laci, máš ho už aj v stánkoch, je už v bežnej distribúcii.

Dík. Mám ho predplatený tak čakám :wink: .

Paĺo Sedlák je v Africe, rozesílá to jeho žena, pokud je předplatné od něj, tak s ní mějte trpělivost. Už hledáme posily na Slovensku, abyste ten časopis dostávali včas. protože je na Slovensku od úterý minulého týdne.
Libor Šprysl
 
Príspevky: 40
Založený: 27 Apr 2009 20:43 pm

Odoslaťod arowana » 28 Apr 2009 10:23 am

Libor Šprysl napísal:
laci napísal:
arowana napísal:Laci, máš ho už aj v stánkoch, je už v bežnej distribúcii.

Dík. Mám ho predplatený tak čakám :wink: .

Paĺo Sedlák je v Africe, rozesílá to jeho žena, pokud je předplatné od něj, tak s ní mějte trpělivost. Už hledáme posily na Slovensku, abyste ten časopis dostávali včas. protože je na Slovensku od úterý minulého týdne.


Libor, tomu hovorím prístup k veci, keď osobne šéfredaktor ospravedlní distribútora :D
Večer ti posielam odkaz, pracujem na tom. :wink:
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod Libor Šprysl » 29 Apr 2009 16:00 pm

SoRex napísal:Je venku druhé číslo, které osobně považuji za celkem povedené a měnící můj prvotní negativní dojem. Pevně věřím, že se časopis bude stále zlepšovat, protože šéfredaktor je jak rozjetej vlak a tlačí to celé velmi silně kupředu.


Mimochodem přátelé, ke kterým se časopis již dostal, nebo jste ho koupili. Co říkáte "objevu", který mne ( a naštěstí nejen mne:-), ale řadu letitých chovatelů) téměř dostal. V Čechách jsem sondoval, kolik lidí ví, že existuje kardinálka a dánio, které jsou téměř stejně zbarvené, respektive se liší je odlišnou barvou kořenu ploutví. Z hrůzou jsem po třiceti letech zjistil, že nevím, co mi plave v nádržích:-)
Libor Šprysl
 
Príspevky: 40
Založený: 27 Apr 2009 20:43 pm

Odoslaťod micho » 04 Máj 2009 15:19 pm

Zdravím. Kúpil som si 2. číslo tohto časopisu a hodnotím ho veľmi pozitívne. Rozmýšľam o predplatnom, lebo ma fakt zaujal. Chcel by som sa ale ešte spýtať: v časopise je možnosť predplatiť si ho aj pre Slovenskú republiku, cena je 18 E. Dočítal som sa ale v tejto téme že sa platí ešte 3 E za poštovné. V časopise sa o tom nepíše, takže je to určite tak? Ešte by som sa chcel spýtať, či chodí časopis predplatiteľom zabalený v nejakom obale? Vopred ďakujem za odpovede. :)
micho
 
Príspevky: 24
Založený: 10 Apr 2009 18:15 pm

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod štefan » 04 Máj 2009 15:47 pm

Ano, dvojka tohto akva casopisu je sice vonku vo volnom predaji, ale predplatitelia ved nech cakaju...este stale ho nemame :evil: . Spolu s kolegami co sme si casak predplatili krutime hlavou nad tym, aky to vlastne malo vyznam, ked cislo je daaavno vonku, ale ako predplatitelia musime nan cakat.

Predplatne pre SR je 18 euro, ale ako predplatitelia sme platili 21 euro...
Prve cislo nam doslo len v klasickej obalke s poriadnym meskanim. Kedy nam pride dvojka je doslova vo hviezdach...
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Časopis Aquaristik

Odoslaťod Libor Šprysl » 04 Máj 2009 16:39 pm

štefan napísal:Ano, dvojka tohto akva casopisu je sice vonku vo volnom predaji, ale predplatitelia ved nech cakaju...este stale ho nemame :evil: . Spolu s kolegami co sme si casak predplatili krutime hlavou nad tym, aky to vlastne malo vyznam, ked cislo je daaavno vonku, ale ako predplatitelia musime nan cakat.

Predplatne pre SR je 18 euro, ale ako predplatitelia sme platili 21 euro...
Prve cislo nam doslo len v klasickej obalke s poriadnym meskanim. Kedy nam pride dvojka je doslova vo hviezdach...


Nuž jak říkám, Paĺo odjel a nějak to nefunguje, zkoušíme další cestu
Libor Šprysl
 
Príspevky: 40
Založený: 27 Apr 2009 20:43 pm

Odoslaťod laci » 05 Máj 2009 06:39 am

Ja ho tiež stále nemám :(
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Ďalšia

Naspäť na Literatúra

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.