Optimalne hodnoty prvkov - ako ich dosiahnut



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Optimalne hodnoty prvkov - ako ich dosiahnut

Odoslaťod Y2K » 17 Mar 2009 18:22 pm

Asi sa tato tema tu dlho neohreje...a pride zamok...
Ale nikde som to tu nenasiel takto pokope.
Zaujimalo by ma ake maju byt optimalne hodnoty prvkov v akva (to sa tu najst da ale nie "pod jednou strechou")?
A ak nie su ako ich najlahsie dosiahnut.
THX

Teda veci ako PH, NO2, NO3, K,....(neviem ci som do nedoplietol, pripadne doplnte dalsie)
Y2K
 
Príspevky: 176
Obrázky: 18
Založený: 09 Mar 2008 11:17 am

Reklama

Odoslaťod Miloš » 17 Mar 2009 18:52 pm

idealne hodnoty prvkov pre co?
tak ako kazda ryba potrebuje nieco ine aj jednotlive rastliny maju rozlicne naroky a ak hovoris o idealnych hodnotach tak tie nedosiahnes mozes sa k nim len priblizit a najjednoduchsie tak ze si vyberies osadku akvarka podla zdrojovej vody ale to si asi pocut nechcel :)
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Y2K » 17 Mar 2009 18:57 pm

Hmm...no to je pravda...takto som nad tym nerozmyslal.
Nejde o to co som pocut chcel alebo nechcel.
Ale proste obcas tu citam mas velku hodnotu K alebo PH a taaak...
Tak som chcel vediet ze ake su optimalne hodnoty, az teraz som si uvedomil ze mas vlastne pravdu.
Ale tak dajme tomu, sladkovodna spolocenska nadrz s "klasickymi" rybkami teda...
Urcite je nejake priblizne cislo tychto hodnot ake by voda mala mat?
Alebo aj v tom sa mylim?
Y2K
 
Príspevky: 176
Obrázky: 18
Založený: 09 Mar 2008 11:17 am

Odoslaťod Miloš » 17 Mar 2009 19:28 pm

Pre bezne spolocenske akvarium nema moc vyznam sa zaoberat ake parametre voda ma resp. nema vyznam ich upravovat ale ak ta to naozaj zaujima tak tu mas dobre citanie o chemie vody
http://maniakva.sweb.cz/odkazy.htm
nedocitas sa tam asi idealne parametre lebo aj "klasicke" akvarijne ryby pochadzaju z roznych vod tetricky ziju vo vodoach s takmer nulovou vodivostou naopak zivorodky ziju vo vodach s vysokou vodivostou a to su len dve velke skupiny "klasickych" ryb a este aj v ramci tychto skupin by sa nasli ryby s rozlicnymi poziadakami ale aj napriek tomu je mozne ich casto chovat v spolocnom akvariu kedze to uz niesu ryby z prirody ale odchovy domacich akvaristov zvyknute na "vodovodnu" vodu
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Y2K » 17 Mar 2009 19:35 pm

Dakujem, precitam si to ked sa budem nudit...

No mne ide hlavne o to ze mam nejake testy na vodu, ktorymi zistim ake mam PH, NO2 a K...ale co z toho asi tak ze? :o
Y2K
 
Príspevky: 176
Obrázky: 18
Založený: 09 Mar 2008 11:17 am

Odoslaťod Miloš » 17 Mar 2009 19:52 pm

no povedzme ze test na NO2 a NO3 moze mat vyznam NO2 ma byt na 0 a NO3 sa k nej ma blizit pri ich naraste je nutna vymena vody ale testy vody su v beznom akvarku zbytocne pri hnojeni mozno maju vyznam ale aj tam to je asi skor o sledovani co sa v akva deje ako o merani
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.