parazity?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

parazity?

Odoslaťod AnNIka » 17 Mar 2009 21:28 pm

ahojte, je mi luto ale nenasla som co som hladala... ak to nakonec niekde je sa ospravedlnujem.
mam akva - mrenky 4pruhe a mechovky, /dania, prisav/ - a pozorujem v poslednej dobe divne spravanie. pri nakrmeni sa nalapaju vzduchu - nemozu sa potopit k dnu, pustaju bublinky. to pozorujem pri vlockach ako aj rozmrazenom alebo tabletach k hladine aj k dnu co padaju- proste pustaju bublinky. :x
celkovo zacinaju plavat sikmo - po nakrmeni. hodnoty vody no2 nula, no3 20-30 /po a pred odkalenim a vymenou vody, raz za tyzden/. neviem si to vysvetlit...
podozrenie na parazitov - min. tyzden mi umrela jedna rybka - zrala v poriadku, pochudla v oblasti "hrudnika" nie brucha, jedna ryba do nej dobla a vytrcalo z nej biele dlhe cosi. /foto som nespravila bo mi prislo patricne zle/... podobny stav badam este u jednej 4pruhej... a otazka - co a cim liecit. :?: ja viem ze sa to mozno neoplati ze su to lacne ryby ale prosim s tymto argumentom na mna nechodte ked neviete. dakujem. :roll:
ak by ste vedeli... dakujem velmi pekne a ospravedlnujem sa za chaosny popis.
Obrázok používateľa
AnNIka
 
Príspevky: 4
Obrázky: 24
Založený: 10 Okt 2007 17:49 pm
Bydlisko: Stupava

Reklama

Odoslaťod dusik » 17 Mar 2009 22:44 pm

Fotku akvária by si mohla poskytnúť. Môže sa jednať aj o nedostato kyslíka, ale je to zrietkave.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod AnNIka » 17 Mar 2009 23:22 pm

mno vzduchujem cez cerp. hlavicu - na nej mam kocku biomolitanu. to ide k hladine naplno. ryby nelapaju pri hladine, po vzduchu ba ani zrychlene nedychaju. takze to by som vylucila.
foto akva... aktualne nemam... zajtra cvaknem ked pridem dom.
ale dik za info.
Obrázok používateľa
AnNIka
 
Príspevky: 4
Obrázky: 24
Založený: 10 Okt 2007 17:49 pm
Bydlisko: Stupava

Odoslaťod AnNIka » 29 Mar 2009 13:31 pm

tak som sa rozhodla preliecit akva preventivne, nakolko neviem specifikovat parazita, a to pre vodicku mfc. ostatne boli moc konkretne a to ja v tomto pripade neviem urcit.
zatial zmeny u ostatnych ryb nepozorujem.
ps: keby ze viem ako sem pridam foto akva... tak pridam foto akva. :-)
Obrázok používateľa
AnNIka
 
Príspevky: 4
Obrázky: 24
Založený: 10 Okt 2007 17:49 pm
Bydlisko: Stupava

Odoslaťod dusik » 29 Mar 2009 14:20 pm

Ako pridať foto máš pri pridávani. Choď na ikonu personálna galéria a tam máš pridať obrázok a je tam aj parametre obrázku, ako vložiť.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.