Naše rybky žobráčky



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Naše rybky žobráčky

Odoslaťod marek975 » 20 Mar 2009 02:28 am

Cafte. asi pred 5timi dnami sme si zalozili akvarko. Sice sme s priatelkou veeeeeelmi silny amateri, snazime sa teraz vyzistit co najviac. :P . Mame 120l akva a zacinam vymenuvat co sa v nom snazi prezit. :D 50x tretra neonova :lol: , 15x black molly + 3 kinderka zvlast v porodnicke, 5x gold molly, 6x mecune, 6x tretra medena, 2x prisavnik . 8) Vznika nam problem taky, ze akonahle sa priblizim k akvarku tak cele osadenstvo ide z koze vyskocit a mam pocit ze by boli ochotne rozhryzt aj sklo. :D Krmim 3x denne a mam pocit ze im to nestaci ale ked im dam zrat tak je zaplavene cele akva so zradlom a vtedy si myslim ze som to prehnal. A ked pridem o 10 min tak po jedle ani stopy a najradsej by som im dal znova, ale bojim sa aby som to zas neprehnal a vsetko by som musel absolvovat odznova ak by skysla voda... aspon sa mi tak zda. ak mate skusenosti s takym niecim tak nam prosim poradte. zatial DIK :wink:
marek975
 
Príspevky: 13
Obrázky: 3
Založený: 13 Mar 2009 14:10 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Odoslaťod Tomas54 » 20 Mar 2009 07:59 am

Spravil si velke chyby. Akvarko sa malo zabiehat aspon mesiac. Az potom dat ryby. Mas team vela ryb.Dal by som vsetky Molly prec, aj mecunov, z Neoniek ubrat aspon 20 kusov a priadat este par Medenych.
Krm cca 2x za den, a kludne jeden den v tyzdni im nedaj zrat. Kedze si dal skoro ryby, tak vymen minimalne 2x do tyzdna 30% vody. Pomohla by fotka akvaria. Ked sa lakaju, tak asi nemaju ryby kam schovat. Potreboval by si vela rastlin. Zisla by sa aj fotka akvaria a popis techniky, co tam mas.
Vidiet, ze tu musis toho este vela precitat

EDIT: fotku som si teraz vsimol, rastliny by sa este zisli a to vzduchovanie uber. Povedal by som, aby si ho uplne zrusil, ale nakolko tam mas veeeela ryb, tak ho zatial nechaj, ale uber ho. A ako som pisal vyssie, urcite uber z poctu ryb
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod candino » 20 Mar 2009 08:13 am

Ahoj, určite by som ubral z tých rýb / živorodé preč/ a zrušil by som aj ten ohňostroj, rastliny budú mať problém rásť......
Obrázok používateľa
candino
 
Príspevky: 343
Obrázky: 42
Založený: 09 Dec 2008 20:56 pm
Bydlisko: Prešov

Odoslaťod krto » 20 Mar 2009 08:21 am

... recesiu mám rád :) , vieš za čo ťa pochválime, fórum (Začínam s akvaristikou) máš prečítané, aj na naše rady určite dáš ak si prečítaš aspoň zo dve témy v horeuvedenej téme :wink:...

Ale predbežne:
1. Po 5 dňoch máme vžité z dôvodu nárastu NO2 a následne NO3 nedávať ryby, najskôr po 3 týždňoch pokiaľ neprebehne N-cyklus, a filter ti nebude fungovať naplno...
2. Tých rýb sa mi zdá veľa, všeobecne 1l vody v akva=1cm ryby(spoločenské akva a tvoje druhy rýb), ak máš 50 neóniek, a jedna má cca 3cm, tak tam máš 150cm rýb čo je na 120l akva dosť, ak uvážim že akva je nazabehnuté , filter tak isto, a vodu určite nemeníš po častiach (20% denne) + máš tam aj iné osadenstvo 26ks dospelých živorodiek, tak bez úhynu sa to asi nezaobíde...
3. Kŕmenie ak máš čas, tak aj 5 krát denne v množstve, ktoré ryby skonzumujú za 5 min, ak nemáš toľko času stačí aj 2-3 krát denne (dospelé ryby) a potravy toľko aby nezapadala do substrátu a ryby ešte žrali cca 5-10min hodovania, kŕmivo obmieňať, nie že ich budeš kŕmiť jednostranne 4 mesiace tým istým (ak to teda nie sú kaprozúbky a pakomáre)=prípadné zdravotné potiaže do budúcna=úhyny...
4. Všeobecne sú molly a mečúne dosť pažravé, takže je normálne, že by žrali v kuse + je tam akási davová psychóza :lol: = je to v pohode, že neprekrmuješ...
5. Toľko rýb + tie živorodky ti budú značne znečisťovať vodu svojimi výkalmi, takže pokiaľ tam nemáš aj adekvátne veľkú plochu rastlinstva a nebudeš častejšie meniť časť vody, zabehnutý filter nebude bežať nonstop vzniknú problémy už v najbližších dňoch ...

...
...
...

Prečítaj(te) si aj rady v iných témach "Začínam s akvaristikou", veľmi sa podobajú + reakcie niektorých začiatočníkov na ne, a vyberte si ako budete ďalej pokračovať. Držím palce :wink:, aby to bola tá správna cesta, prípadne daj vedieť ako pokračujete.
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Odoslaťod elwiss » 07 Apr 2009 00:32 am

ufff, no som zvedavy ako s tym pokracujes.
ty si tak trosku rekordman.
nic v zlom ale v tom akwa si dokazal urobit peknych par rekordov.
mno ale dostali si super rady, tak skus napisat ako sa dari.
popripade kup test na No2 a No3 a daj sem co si zistil. :wink:
drzim palce,a nezabudni menit poctivo tu vodu. :wink:
Obrázok používateľa
elwiss
 
Príspevky: 151
Obrázky: 25
Založený: 28 Mar 2007 22:54 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Naše rybky žobráčky

Odoslaťod Giftzahn » 07 Apr 2009 07:58 am

Mame 120l akva a zacinam vymenuvat co sa v nom snazi prezit. Very Happy 50x tretra neonova Laughing , 15x black molly + 3 kinderka zvlast v porodnicke, 5x gold molly, 6x mecune, 6x tretra medena, 2x prisavnik


njn, este pridat olej ... a je to ako sardinky v poloprazdnej konzerve :twisted: ... tych rybiek si tam skutocne dal dost... pri takom prerybnenom akva by si mal mat dost vykonnu filtraciu a pravidelne menit aspon 35-50% vody aj 2 -3x tyzdenne a samozrejme filter bezi 24h ... a neprekrmovat ... inak pribudne asi novy prispevok do temy "Zomreli Please HELP" :evil:

co sa tyka krmenia krm pokial ti to cas dovoli 3 - 6x denne v malych davkach ... ak si myslis ze si dal malo ... daj este menej a bude to v pohodke 8) pre rybky zorganizuj pestru stravu ... kvalitne susene krmivo napr. Hikari, Tetra, Sera atd. plus samozrejme ze mrazene a zive krmivo by nemalo chybat ... ono rybky su vo vseobecnosti pazrave...ale s krmenim to netreba prehanat ...rybky si vzdy v akva nieco pod zub najdu ... cize raz/dva krat za tyzden im kludne dopraj aj dietu :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Naše rybky žobráčky

Odoslaťod marek975 » 08 Apr 2009 22:50 pm

ahojte vsetci,
no na pocudovanie niektorym /z casti aj nam/ sa nam dari super, voda je ok, tak casto ale tu vodu nemenime urcite...to nie...filtracia bezi 24h, davame papat 2-3x, aj rastlinky sa vysupli.
Rybky sa maju radi, len tusim samickam leze na nervy jeden casanova od ktoreho mame uz 7 malych prirastkov...

Jedine minus je, ze z 50ks neoniek asi odislo tak cca 5ks, netusim, uz ich neratam...
marek975
 
Príspevky: 13
Obrázky: 3
Založený: 13 Mar 2009 14:10 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.