Ekonomická Kríza - odrazila sa aj na Vašom hobby?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Ekonomická Kríza - odrazila sa aj na Vašom hobby?

Odoslaťod drda1 » 21 Mar 2009 14:02 pm

Zaujímalo by ma, či sa súčasná kríza odrazila už aj na Vašom hobby.
Predovšetkým na akvaristike.

A ak áno, tak ako? Uvažujete o nejakých obmedzeniach, alebo ich už aj máte za sebou?

Napríklad:

a) Znižujete osvetlenie? Poprípade zkracujete čas osvetlenia, alebo ho zefektívňujete zabudovaním el. predradníkov, reflektorov ....

b) Rušíte svoje nádrže?

c) Prechádzate na lacnejšie druhy krmiva, poprípade si ho pripravujete / chováte sami?

d) Nakupujete nové osadenstvo nádrží?

e) Investujete do novej techniky?

f) Plánujete zriadiť nové akvárium?


Sám som zvedavý na vašeodpovede a reakcie.
Bolo by zaujímavé prečítať si aj vyjadrenia chovateľov a obchodníkov - skrátka ľudí, ktorých akvaristika živí, poprípade tvorí časť ich príjmov.
drda1
 
Príspevky: 150
Obrázky: 1
Založený: 11 Feb 2003 08:29 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Reklama

Re: Ekonomická Kríza - odrazila sa aj na Vašom hob

Odoslaťod RadoA » 21 Mar 2009 18:23 pm

Ja myslím, že sa pýtaš ešte skoro. Tak o pár mesiacov to bude zaujímavejšie.
Obrázok používateľa
RadoA
 
Príspevky: 678
Obrázky: 31
Založený: 25 Jún 2004 07:09 am
Bydlisko: Košice

Re: Ekonomická Kríza - odrazila sa aj na Vašom hobby?

Odoslaťod horský vlk » 21 Mar 2009 21:06 pm

ty si ale kua zvedavy.... :) myslim,ze je este skoro na takuto otazku
Obrázok používateľa
horský vlk
 
Príspevky: 167
Obrázky: 16
Založený: 11 Sep 2007 16:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Ekonomická Kríza - odrazila sa aj na Vašom hobby?

Odoslaťod aughostino » 21 Mar 2009 21:51 pm

ekonomika je este v recesii a nedosiahla dno takze si tiez myslim ze na takuto otazku je priskoro zaujimavejsie to bude okolo leta alebo v jesen
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Odoslaťod Tomas54 » 21 Mar 2009 22:50 pm

Krizu nepocitujem, svietim rovnako, akurat kupujem nove vybavenie :-). Cize kriza nekriza, akvarku sa musi darit
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod bobo242 » 21 Mar 2009 23:00 pm

presne tak, hobbystov sa to vo vseobecnosti dotkne len malo, toto je otazka na e-shopy, zoo-shopy a profesionalnych resp poloprofesionalnych odchovavatelov a pestovatelov.urcite nebudem menej svietit, otuzovat ryby, nevymienat vodu alebo krmit odpadkami.radsej budem jest len chleba s maslom. :?
Obrázok používateľa
bobo242
 
Príspevky: 143
Obrázky: 69
Založený: 20 Feb 2009 16:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod DAni0 » 22 Mar 2009 00:36 am

kriza je len vymisel usa a nafukovanie medii a ci vobec kriza je sa dozvieme ako bolo uz povedane koncom roka.tahats my nazor
Obrázok používateľa
DAni0
 
Príspevky: 41
Obrázky: 7
Založený: 09 Feb 2009 17:49 pm
Bydlisko: Rajec

Odoslaťod strbino » 22 Mar 2009 00:39 am

DAni0 napísal:kriza je len vymisel usa a nafukovanie medii a ci vobec kriza je sa dozvieme ako bolo uz povedane koncom roka.tahats my nazor

ty si riadny LOLO, to ze vyhadzuju ludi z prace sa ta evidentne netýka
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod DAni0 » 22 Mar 2009 01:06 am

to: strbino asi ty si lolo.sa uvedom co hovoris.sice sa ma to netyka ale to ze sa zamestnavatelia boja neznamena ze je kriza.
Obrázok používateľa
DAni0
 
Príspevky: 41
Obrázky: 7
Založený: 09 Feb 2009 17:49 pm
Bydlisko: Rajec

Odoslaťod bobo242 » 22 Mar 2009 09:44 am

danio, ked sa "len" boja, ako pises, tak tu asi nejaka ta kriza predsa len bude.. :(
Obrázok používateľa
bobo242
 
Príspevky: 143
Obrázky: 69
Založený: 20 Feb 2009 16:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod arowana » 22 Mar 2009 12:35 pm

Každá kríza, ako aj iné "tragédie ľudstva", majú svoj začiatok, priebeh a aj koniec. :wink:
V minulom storčí ich bolo tiež niekoľko a všetky sa zdárne zdolali. Ľudia jednoducho potrebujú jesť, bývať a ošatiť sa teda životne nevyhnutná motivácia, ktorá časom zrovná všetky krízy.
Pravdou však je, že najviac zla spravila medializácia problému a prepúšťanie z mnohých fy., prišlo vhod ako dobrá zámienka, už aj tak vopred avizovaných obmedzovaní v určitých oblastiach výroby.

Čo sa týka akvaristiky, zatial kríza skôr prospieva odbytu / paradoxne :D / a tak to podľa štatistík bolo v každom krízovom období, keď sa ľudia snažia nejakou hobby činnosťou uniknúť z bežnej reality. Tento fakt dokázali nemecký analitici už v minulom storočí, keď sa konkrétne akvaristika rozvíjala najviac práve v krízových časoch.
Takže hlavu hore a nehádžte "flintu do žita".
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod dusik » 22 Mar 2009 12:57 pm

Dobre vystihnuté. Kríza sa dotkne hlavne tých, ktorí budú lpieť na starých zvykoch a budú odmietať zmeniť spôsob premýšľania a zarábania peňazí. Na kríze sa dá zarobiť viac, ako keď ekonomika rastie.

U nás doma je tiež kríza. Chcem nové akvárium, ale otca prepustili, tak neviem či mám povedať, že chcem nove kvárium. :? Náhodou sa dozvedia, že mám veľa peňazí a už ich mať nebudem. :o
čiže sa to trochu dotýka aj mňa, ale bojujem s tým :twisted:
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod DAni0 » 22 Mar 2009 13:54 pm

to arowana: moja poklona :)
Obrázok používateľa
DAni0
 
Príspevky: 41
Obrázky: 7
Založený: 09 Feb 2009 17:49 pm
Bydlisko: Rajec

Re: Ekonomická Kríza - odrazila sa aj na Vašom hobby?

Odoslaťod Giftzahn » 23 Mar 2009 09:03 am

njn, kriza bola, je a bude .... jedna odide druha pride...ale nakoniec ju aj tak ludia zvladnu :wink: takze kriza je v prvom rade hlavne v ludskych hlavach :wink: mozes sediet plakat, meditovat, nadavat ze ludi prepustaju - sorry uz nie je komunizmus a ak si niekto mysli ze bude v jedne firme, podniku, zavode pracovat 30 rokov je na omyle a teraz zial aj na ulici :oops: ak si niekto mysli ze sa onho "niekto" - ??? nap. velky brat stat ??? postara je taktiez na velkom omyle .... :twisted:

uz by bolo na case aby ludia pochopili ze klucom prezitia "jednotlivca" v hnusnej kapitalistickej spolocnosti kde zamestnanecky vztah funguje tak maximalne na principe "Hire & Fire" je vzdelanie, vzdelanie, vzdelanie, prax, flexibilita .... a ako velmi vystizne napisal dusik - je treba zmenit premyslanie, ked to nejde tu a teraz pojde to inde ... dnes nema nikto nic iste vsetko sa zo dna na den meni...dnes mas robotu a zajtra nie...pokial som si toho vedomy tak s tym viem zaobchadzat a prisposobit sa :twisted:

takze ziadnu paniku bude to urcite este horsie :cry: kym to bude lespie :wink:

@arowana: pekne napisane .... :hobby ako unik z reality" :mrgreen: moze byt, ja som vsak realny a utekat pred nicim nebudem - radsej sa tomu postavim zoci voci a vsetko ostane sa ukaze :twisted:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod jozino » 23 Mar 2009 09:17 am

finančná kríza doľahla už aj na mňa...
...jem plesnivé syry, pijem staré vína a jazdím na aute bez strechy...
Obrázok používateľa
jozino
 
Príspevky: 148
Obrázky: 17
Založený: 14 Jan 2006 10:16 am
Bydlisko: Tlmače

Odoslaťod dusik » 23 Mar 2009 10:15 am

jozino napísal:finančná kríza doľahla už aj na mňa...
...jem plesnivé syry, pijem staré vína a jazdím na aute bez strechy...


:lol: :lol: :lol: Niekto má humor na správnom mieste.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod janko » 23 Mar 2009 11:31 am

hmm, kašlite na kízu, kto chce prácu si nájde, a ak máte koníčka akvaristiku ako koníčka ozajstného, tak sa ho nevzdáte.
liezlo to do peňazí vždy, polezie to aj teraz.
zefektívnil som svietenie na predradník ca pred rokom, odvtedy žiadne šetrenia, skôr naopak, mladé rybky potrebujú väčšia akva, sklo je už doma, lep tiež, len času je málo.

prsna ako píšete, netreba skláňať hlavu do dlaní, problém rovná sa život, bezstarostne žijúcich je iba pár vyvolených...
na otázku a., b. f. som odpovedal
krmivo používam a stále budem to čo mám: sera , tetra, toť odpoveď na c.
d. nie, množia sa mi rybky, takže nepotrebujem
e. ano uvažujem, do novo pripravovanej nádrže..
good luck
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Odoslaťod momo123 » 23 Mar 2009 11:55 am

rybkam sa budem venovat tak ako vzdy a ziadna kriza a ani nic podobne ma nezrusi .. vytierat budem vzdy a krmyt s riadnou potravou vlocky granule , chovam aj koretrami cize ziadny problem a cez zimu ich mam v mraznicke 8) . mam aj ine hobby do ktorych vrazam väcsie peniaze aj ked netvrdim ze akvaristyka nieje najlacnejsia . v bare som nechaval v piatok 25 eu a uvedomyl som sa . Spoznal som vela novych akvaristov ktory mi otvorili oci , prestal som mynat peniaze na drinky a radsej ich myniem do toho co mam fakt rat a pricom som vyrastal a kriza nak uteka .. :roll: :roll:
momo123
 
Príspevky: 11
Založený: 23 Feb 2009 12:29 pm
Bydlisko: LUCENEC

Odoslaťod joko » 25 Mar 2009 01:49 am

Ano, odrazila sa :-)

Ja uz 3/4 roka nesvietim vobec, ak neratam 3 x tyzdenne 5-20 min ked davam zrat ...
Rastlinky nemam narocne, aj ked asi 15 druhov, a rastu super.
Riasy - to neviem co je ... Prikrmujem slimaky ;-)

V akvarku mam asi 50 ryb, cca 2-5 cm (tetry, gubky, mrenky, anci a pod)
Mam o 10 EUR nizsiu spotrebu mesacne.
Este planujem odstavit fascinovany filter :-) a asi zacnem lutovat ze som ho kupoval pred 10 rokmi :-)

No uvidime.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ekonomická Kríza - odrazila sa aj na Vašom hobby?

Odoslaťod hongi » 01 Apr 2009 19:31 pm

u mna kriza vyzera asi tak ze som sa dal na diskusy :o
cize ovela viac ohrievam , drahsia potrava, atd...a bude to chciet aj nejaky riadny filter vonkajsi co je tiez zalezitost par centikov navyse :?
ale o to vacsia radost
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.