Hustota rastlín



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Hustota rastlín

Odoslaťod geminika » 25 Mar 2009 09:58 am

Je to pravda, že čím viac je rastlín v akváriu, tým lepšie sa im darí? Mám pocit, že keď je veľa rastlín v nádrži, tak sú bujné a pekné, a kde je málo rastlín, tak sa im veľmi nedarí a pomaly dožívajú. Aké sú vaše skúsenosti? Ďakujem.
Obrázok používateľa
geminika
 
Príspevky: 62
Obrázky: 31
Založený: 18 Mar 2009 14:21 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Hustota rastlín

Odoslaťod Giftzahn » 25 Mar 2009 10:32 am

geminika napísal:Je to pravda, že čím viac je rastlín v akváriu, tým lepšie sa im darí? Mám pocit, že keď je veľa rastlín v nádrži, tak sú bujné a pekné, a kde je málo rastlín, tak sa im veľmi nedarí a pomaly dožívajú. Aké sú vaše skúsenosti? Ďakujem.


njn, cim hustejsi porast tym lepsie :mrgreen: samozrejme je vzdy treba porast rastliniek riedit podla potreby aby rychlo rastuce "nedusili" pomaly rastuce...aby svetlomilne rastlinky kobercove typu mali dost svetla...samozrejme pravidelne hnojit, Co2 a dostatok svetla a potom nie je problem
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod kustro » 25 Mar 2009 12:09 pm

presne ako vravi giftzahn ked budu mat dostatok zivin co potrebuju k zivotu bude sa darit aj tym nadrziam kde ich je menej.a ked ich je nahusto mozu zaclanat ostatnym, ktore su nizsieho vzrastu ale zato naroky na svetlo maju vacsie.
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Odoslaťod dusik » 25 Mar 2009 16:07 pm

Na túto tému sa píše v poslednom časopise akváriu. A ak som dobre pochopil, tak to nie je až tak cítitelné. Prečítaj si článok a sprav si vlastný záver.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Hustota rastlín

Odoslaťod vysluzil2 » 25 Mar 2009 16:42 pm

geminika napísal:Je to pravda, že čím viac je rastlín v akváriu, tým lepšie sa im darí? Mám pocit, že keď je veľa rastlín v nádrži, tak sú bujné a pekné, a kde je málo rastlín, tak sa im veľmi nedarí a pomaly dožívajú. Aké sú vaše skúsenosti? Ďakujem.

Tak vseobecne sa pytas, ze realna odpoved j e velmi tazka. Skusim. odpovedat, zo svojich skusenosti v 120 l akvariach. Jedna rastlina- velmi sa jej dari. Vela rastlin .velmi sa im dari. To keby som chcel. Keby som nechcel, potom 1 rastlina -nedari sa jej. Vela rastlin -nedari sa im. To slovicko, chcel, znamena dodavanie dostatocneho mnozstva zivin.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Hustota rastlín

Odoslaťod geminika » 25 Mar 2009 16:58 pm

Ďakujem, pozriem si ten časopis. Snáď v ňom nájdem odpoveď. Kto vie ešte niečo zaujímavé na túto tému, nech pridá správu.
Obrázok používateľa
geminika
 
Príspevky: 62
Obrázky: 31
Založený: 18 Mar 2009 14:21 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Mariok » 25 Mar 2009 18:13 pm

Pridám sa k vyslúžilovi2. Tá otázka je nezodpovedateľná, bez popisu konkrétneho akva. Určite to neplatí všeobecne. Platí to v len v prípade, že majú rastliny vytvorené ideálne podmienky - dostatok svetla+živiny+stabilná filtrácia/či skôr zabezpečenie jemného premiešavania vody a vlastník "chce". Bez chcenia sa rastliny premnožia, vyčerpajú živiny a nastane úpadok rastu/počtu rastlín do stavu, ktorý zodpovedá vytvoreným/jestvujúcim podmienkam.
Platí skôr hypotéza, že čím sa lepšie darí rastlinám/majú vytvorené majiteľom optimálne podmienky, tým sa menej darí riasam, ale to je niečo úplne iné, ako pôvodná otázka!!!
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod Jirka Scobak » 26 Mar 2009 13:16 pm

Rekneme, ze kdyz mas akva plne rostlin, je to znamka toho, ze se jim dari :).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hustota rastlín

Odoslaťod Giftzahn » 26 Mar 2009 13:55 pm

jj, rastliniek v akva nie je nikdy dost :lol: ale nato aby si ich mala skutocne "vela" je treba sa o ne starat ... hnojenie, svetlo, co2, pravidelna vymena vody, pravidelny zastrih ... proste presne taka ista starostlivost o blaho rastliniek ako o blaho rybiek :!: vela ludi si mysli ze rastlinky su ako "Chuck Norris" :P proste slahnem ich do akva a nestaram sa :cry:

a ako tu niekto uz pisal... dostatocny pocet rastliniek v akva je vtedy ked nevidis pozadie v akva :mrgreen: pokial ho vidis ... mas urcite rastliniek malo :mrgreen:

v akva kde sa dari rastlinkam riasu neuvidis ... ona tam mrcha jedna sice bude :twisted: ale rastlinky jej nedaju sancu na rozmach :wink:

napr. pri zakladani noveho akva sa odporuca pokryt az 80% plochy dna rastlinkami ... ako na "easy start" noveho akva :twisted:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hustota rastlín

Odoslaťod Jirka Scobak » 26 Mar 2009 17:59 pm

Giftzahn napísal:a ako tu niekto uz pisal... dostatocny pocet rastliniek v akva je vtedy ked nevidis pozadie v akva :mrgreen: pokial ho vidis ... mas urcite rastliniek malo :mrgreen:


To jsem napsal ja :).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hustota rastlín

Odoslaťod Giftzahn » 27 Mar 2009 09:11 am

Jirka Scobak napísal:
Giftzahn napísal:a ako tu niekto uz pisal... dostatocny pocet rastliniek v akva je vtedy ked nevidis pozadie v akva :mrgreen: pokial ho vidis ... mas urcite rastliniek malo :mrgreen:


To jsem napsal ja :).


:mrgreen: jj, velmi dobre a vystizne si to Jirka napisal ...a ja sa tvojho pravidla doslova drzim :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Jirka Scobak » 27 Mar 2009 12:03 pm

Jinak, neni to zcela muj vyrok. V knize Caropravnost od T. Pratchetta je zminovana postava starenky Oggove, vyhlasene kucharky. Nasledne Pratchett vydal knihu jejich kucharskych receptu. No a jedna z "kuchynskych filozofii starenky Oggove" zni: "A nevykladejte mi nic o zlatejch talirich. Kdyz vidite, z ceho je talir, mate moc malou porci."
Ja to jen modifikoval na akvarium :).
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod geminika » 06 Apr 2009 09:53 am

V mojom prípade by to tak asi nemalo byť, že pokiaľ vidno pozadie, tak je to zle s rastlinkami. Ja mám totiž predelenú nádrž v prostriedku, takže by som nevidela tú zadnú nádrž, v ktorej mám väčšinou malinké, čo si odchovávam. Pozri Foto Album.
Obrázok používateľa
geminika
 
Príspevky: 62
Obrázky: 31
Založený: 18 Mar 2009 14:21 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.