Problem s Ampulariou



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Problem s Ampulariou

Odoslaťod miro84 » 26 Mar 2009 23:18 pm

Zdravím mam problem s tymto slimakom mam ho cca 1 rok. v 30 litrovom akva. Mam tam este 5x tetra medena prisavnik a VELMI vela silmakou tich malich so špicatou ulitou z troch kusou je ich niekolko stoviek a neviem sa ich zbavit.

Ale teraz k tej ampularii pred par mesiacmi som si všimol že sa mu odvapnuje ulita a je obrasteny takymy malimy hnedymi štetinkam a teraz posledny tyžden sa už vobec nehybe len občas vystrčí fúzy z ulity a stale ho obliezaju tie male slimaky lezu mu aj do ulity. Ked som ho vybral aby som vyplachol z jeho ulity tie slimaky všimol som si že ten dekel s ktorým si zatvara ulitu ked zalezie je cely pokrúteny proste uz nepasuje takze nemoze zavret ulitu.

Tak sa vas chcem spytat že či sa mu da ešte nejako pomoct :(


dakujem
miro84
 
Príspevky: 28
Založený: 12 Aug 2007 17:22 pm

Reklama

Odoslaťod baro666 » 26 Mar 2009 23:26 pm

Na to premnozenie slimakov bud rucny zber, ale ked vravis ze ich tam mas stovky tak ti poradim kup Clea helena par kuskov a mas pokoj. Je to druh slimaka ktory vysava ine slimaky a hlavne ,, pomaly sa rozmnozuje,,. Na tvoj objem stacia 2 kusy.
Obrázok používateľa
baro666
 
Príspevky: 200
Obrázky: 33
Založený: 17 Okt 2008 16:55 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod baro666 » 26 Mar 2009 23:27 pm

Chemiu nedoporucujem
Obrázok používateľa
baro666
 
Príspevky: 200
Obrázky: 33
Založený: 17 Okt 2008 16:55 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod martin_s » 27 Mar 2009 00:00 am

baro666 napísal:Na to premnozenie slimakov bud rucny zber, ale ked vravis ze ich tam mas stovky tak ti poradim kup Clea helena par kuskov a mas pokoj. Je to druh slimaka ktory vysava ine slimaky a hlavne ,, pomaly sa rozmnozuje,,. Na tvoj objem stacia 2 kusy.
No problem je v tom ze aj ampullaria je slimak...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.