Vietnamsky cerveny krab



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod ExtremeSin » 16 Okt 2005 21:52 pm

Servus akvaristi .. mam doma par kuskov toho nezbenika ... Len mi zacina chybat info na nete o nom nic, ani tu co ma celkom prekvapilo ... Vie niekto o nom nieco ? ako chovat (teplota vody , podmienky) rozmnozovanie choroby ....

Kazde INfo je dobre Info
ExtremeSin
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 17 Júl 2005 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod hypnotic » 16 Okt 2005 22:23 pm

hypnotic
 
Príspevky: 5
Založený: 07 Mar 2005 22:19 pm
Bydlisko: Košice

Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod ExtremeSin » 17 Okt 2005 15:27 pm

nooo ako pekny odkaz ale je po anglicky . Vidim to tak ze si to musim preluskat . ale keby si vedel nieco mozes srknut aj sem :)

Inac dik za snahu
ExtremeSin
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 17 Júl 2005 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod hypnotic » 17 Okt 2005 17:19 pm

tak to vies, na slovensku nebude vela chovatelov.. je to inak navod na rozmnozovanie a celkom zaujimavy..
hypnotic
 
Príspevky: 5
Založený: 07 Mar 2005 22:19 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod ExtremeSin » 17 Okt 2005 21:01 pm

Noo to mas pravdu ... Ale vies potrebujem prve vediet zakladne veci . (Ktore som mal uz vediet )Sice nejake zaklady mam ale nic moc :) ..

Noo rozmnozit by bolo celkom fajn .. mas doma kraba ?
ExtremeSin
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 17 Júl 2005 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod hypnotic » 18 Okt 2005 17:55 pm

mam, dokonca je to krabica :lol: a likviduje rastliny, ked jej stoja v ceste, tak odstrihne tesne pri dne..
a jeden mi usiel, takze nato pozor..
hypnotic
 
Príspevky: 5
Založený: 07 Mar 2005 22:19 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod ExtremeSin » 18 Okt 2005 19:53 pm

Brekeke noo krabicu som mal aj ja ale zdochla a neviem preco ... preto som tu zacal hladat info ... hmm mne nedrtily rastliny i ked raz za cas neco pohryzkali ked som na ne zabudol ... teraz mam iba kraba ...

pred tym som mal 2 kusy parik tiez ale rkabica dala krabovy poriadne po hube tak utiekol a nasiel som ho s1 hnatou na tomto svete tak som ho supol spat do akva ale plaval na hladine tak som ho klepol o kachlicky a zem mu je ted lahka ... potom v tu noc utiela aj krabica,zaba a par ryb buchalo do vrchnaku ... mam viac akva ... (asi sa im nepacil nejaky zvuk odvtedy mi nic nezdrhlo . iba ze som nebol 3 dni doma a zaba podrtila par ryb .

Tak som si kupil zasa par krabov a z nichoho nic umre krabica . neviem kedy umrela ale mam dojem ze nez som isiel vycistit vodu tak spokojne klepkala s klepetami .

Na druhy den som isiel povyzvedat info k predjcovy (Hornbach) a ako som kukal do toho akva nedivim sa ze to umrelo . s tymi krabmi tam prve mali rakov raci vsetko podrtili a mrtve telicka krabv tam museli byt dlho lebo bola na nich normalne plesen . a ted co som bol naposledy dali varku krabou co mam aj ja a ty zasa podrtili tych rakov .

...
Ale teraz sa uz ide s chovanim krabou naostro :wink: pred tym to boli cvicne stray som si natrenoval co a ako . heh nechcel by som aby ma choval niekto ajko ja :cry:
ExtremeSin
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 17 Júl 2005 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod hypnotic » 19 Okt 2005 17:46 pm

nezda sa az taky narocny chov.. moj dobre znasa normalne podmienky v akvariu, rybam da pokoj, len ich vyhana od zradla.. zvykne vyliezt na filter, cize je nad vodou castou tela no a minule vykladala zo seba vajicka, lebo bola plna..
hypnotic
 
Príspevky: 5
Založený: 07 Mar 2005 22:19 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod ExtremeSin » 19 Okt 2005 20:11 pm

noo ja ho mam v samostatnej nadrzi som mu tam svacol kus dreva kroty asi 40 % je na hladine tak sa prechadza ... c tej nadrzi nemam ohrievac vlastne je to 3 litrove akvarko
ExtremeSin
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 17 Júl 2005 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod Dany Five » 29 Aug 2006 13:13 pm

mozem dat kraba ku rakovi a rybam ? netreba bu spravit nejaku plosinu aby mohol vyliezt z vody ? diky
Obrázok používateľa
Dany Five
 
Príspevky: 133
Založený: 10 Jún 2006 13:51 pm
Bydlisko: Kosice, Terasa

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod ExtremeSin » 29 Aug 2006 20:39 pm

hypnotic napísal:nezda sa az taky narocny chov.. moj dobre znasa normalne podmienky v akvariu, rybam da pokoj, len ich vyhana od zradla.. zvykne vyliezt na filter, cize je nad vodou castou tela no a minule vykladala zo seba vajicka, lebo bola plna..


five hypnotic ti odpovedal ... Ale keby som bol krab v tvojom akvarku a nemal sa kde ususit asi by som ti to tam rozbil na sracky . :wink:

Inac este dodam daj si pozor ab yti nezdrhol mne dvihol kryt akva a dal si poslednu prechadzku .
ExtremeSin
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 17 Júl 2005 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod ExtremeSin » 29 Aug 2006 20:39 pm

Este k tomu ze by si ho mal s rakom .

Mas rad wrestling ?
ExtremeSin
 
Príspevky: 73
Obrázky: 7
Založený: 17 Júl 2005 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod Pool » 21 Aug 2007 15:17 pm

No ja som si zohnal štiroch krabikov, mám ich v akvu 40x40x40 a nažívajú si v pohode. Zatial som im dával patentky (tie občas zjedia), mrkva im tiež celkom išla ale v poslednej dobe dáko nechcú žrať :x . a nikde som nenašiel spolahlivý zdroj kde by niečo písali o tom ako ich rozoznať (krabica-krab). Prihodil som im ešte dve gupky aby po nich trochu upratali (zatial ich nenapadli :? .
Pool
 
Príspevky: 3
Založený: 21 Aug 2007 14:32 pm
Bydlisko: Hos?ovce

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod Norman » 21 Aug 2007 16:08 pm

Pool: ak nezeru vsetci, skus vymenit vodu. Kraba od "krabice" spoznas ked sa pozries na brusko a zbadas "chvost". Samica ho ma siroky aby udrzala vajicka a samec tenky.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod Pool » 21 Aug 2007 16:26 pm

Norman:dakujem za inf tú vodu vimienam každý druhý deň pretože som prišiel o filter a noví je akosi v nedohladne :cry: . A to že samček má "chvost" tenký a samička široký som zistil. Ide o to že všedci sú viac menej rovnaký a nemám možnosť porovnania :idea: . A preto ani neviem či mám zhánať samičky alebo samčeka.
P.S. Ak by niekto videl niekde odfotený tento druh zospodu(samček + samička), tak budem velmi potešený ked dá vedieť kde. :D
Pool
 
Príspevky: 3
Založený: 21 Aug 2007 14:32 pm
Bydlisko: Hos?ovce

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod Norman » 21 Aug 2007 20:28 pm

Pool: Ten rozdiel je dost markantny, samec ho ma viac do spica a samica naozaj hadam aj 2x taky siroky, malo by to byt jednoznacne vidno.

Ak to pomoze, samec:
http://www.bluecrab.info/male_anatomy.htm
samica:
http://www.bluecrab.info/female_anatomy.htm
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod Pool » 22 Aug 2007 00:25 am

Norman: Tak takéto niečo som potreboval :shock: , :o . Síce to neni red crab ale stačí to 8) . V tomto prípade mi je jasné že treba zohnať samčeka . :lol:
P.S. Ludkovia ak poznáte niekoho z okolia NR kto by toto mohol chovať (a niečo odchoval) dajte vedieť.... :!: :!: :!: :!: :!:
Pool
 
Príspevky: 3
Založený: 21 Aug 2007 14:32 pm
Bydlisko: Hos?ovce

Odoslaťod Oberon » 27 Mar 2009 00:05 am

môj krab nemá zadnú nohu a nevie sa normálne pohybovať,stále sa prekotí na chrbát...čo mám s ním robiť? poradťe prosím :(
Oberon
 
Príspevky: 5
Založený: 26 Mar 2009 21:20 pm

Odoslaťod martin_s » 27 Mar 2009 00:11 am

Oberon napísal:môj krab nemá zadnú nohu a nevie sa normálne pohybovať,stále sa prekotí na chrbát...čo mám s ním robiť? poradťe prosím :(
Naco pises tu istu otazku do X tem? :twisted: Staci ju polozit v jednej teme zaoberajucej sa tym s cim tvoj problem suvisi. Ak by si si precital temu o kraboch celu (mimochodom aj tam si napisal to iste co sem) tak zistis ze noha mu dorastie pri zvliekani. Odporucam ti precitat si aj desatoro a nove desatoro.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod Oberon » 27 Mar 2009 00:13 am

martin_s napísal:
Oberon napísal:môj krab nemá zadnú nohu a nevie sa normálne pohybovať,stále sa prekotí na chrbát...čo mám s ním robiť? poradťe prosím :(
Naco pises tu istu otazku do X tem? :twisted: Staci ju polozit v jednej teme zaoberajucej sa tym s cim tvoj problem suvisi. Ak by si si precital temu o kraboch celu (mimochodom aj tam si napisal to iste co sem) tak zistis ze noha mu dorastie pri zvliekani. Odporucam ti precitat si aj desatoro a nove desatoro.


som tu nový, prepáč...no ja viem že mu dorastie ked sa zvlečie ale ktovie kedy sa to stane...ja som chcel vedieť že čo s ním dovtedy
Oberon
 
Príspevky: 5
Založený: 26 Mar 2009 21:20 pm

Odoslaťod martin_s » 27 Mar 2009 00:22 am

Oberon napísal:
martin_s napísal:
Oberon napísal:môj krab nemá zadnú nohu a nevie sa normálne pohybovať,stále sa prekotí na chrbát...čo mám s ním robiť? poradťe prosím :(
Naco pises tu istu otazku do X tem? :twisted: Staci ju polozit v jednej teme zaoberajucej sa tym s cim tvoj problem suvisi. Ak by si si precital temu o kraboch celu (mimochodom aj tam si napisal to iste co sem) tak zistis ze noha mu dorastie pri zvliekani. Odporucam ti precitat si aj desatoro a nove desatoro.


som tu nový, prepáč...no ja viem že mu dorastie ked sa zvlečie ale ktovie kedy sa to stane...ja som chcel vedieť že čo s ním dovtedy
Pri cakani na odpoved treba trpezlivost. Bez nej sa ani v akvaristike nezaobides. Co s krabom dovtedy? Nic, len cakat a davat mu krmivo obsahujuce dostatok vyzivnych latok a latok podporujucich tvorbu maziva, ktore je potrebne aby sa dokazal vobec zvliect.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod Oberon » 27 Mar 2009 00:25 am

martin_s napísal:
Oberon napísal:
martin_s napísal:
Oberon napísal:môj krab nemá zadnú nohu a nevie sa normálne pohybovať,stále sa prekotí na chrbát...čo mám s ním robiť? poradťe prosím :(
Naco pises tu istu otazku do X tem? :twisted: Staci ju polozit v jednej teme zaoberajucej sa tym s cim tvoj problem suvisi. Ak by si si precital temu o kraboch celu (mimochodom aj tam si napisal to iste co sem) tak zistis ze noha mu dorastie pri zvliekani. Odporucam ti precitat si aj desatoro a nove desatoro.


som tu nový, prepáč...no ja viem že mu dorastie ked sa zvlečie ale ktovie kedy sa to stane...ja som chcel vedieť že čo s ním dovtedy
Pri cakani na odpoved treba trpezlivost. Bez nej sa ani v akvaristike nezaobides. Co s krabom dovtedy? Nic, len cakat a davat mu krmivo obsahujuce dostatok vyzivnych latok a latok podporujucich tvorbu maziva, ktore je potrebne aby sa dokazal vobec zvliect.


myslíš tie konáriky vrby? na podporu tvorby maziva? a krabovi sa nič nestane z toho že bude v kuse na chrbte? :(
Oberon
 
Príspevky: 5
Založený: 26 Mar 2009 21:20 pm

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod erique » 20 Sep 2011 12:14 pm

čav lidi, ja mám doma dvoch blbcov a jeden stale visi dole hlavou, neviem či to je normálne ale dokáže byť v tej polohe cely deň...neviem či mam samčekov alebo samičky ani ma to nezaujíma hlavne nechcem aby mi skapali jak suchozemsky pred nimi...vodičku poctivo dolievam lebo sa mi vyparuje a občas ju aj vymenim, mám filter, čistim ho pravidelne. vyzera to tak že sa im u mňa páči ale čitala som aj take srandy že jeden zežral druheho a tak...držte mi palce :)
Obrázok používateľa
erique
 
Príspevky: 31
Obrázky: 2
Založený: 20 Sep 2011 12:10 pm

Re: Vietnamsky cerveny krab

Odoslaťod TTjopo » 20 Sep 2011 14:46 pm

Inac dik za snahu[/quote]
hypnotic napísal:tento?
http://www.aquahoito.info/sesarma

ExtremeSin napísal:nooo ako pekny odkaz ale je po anglicky . Vidim to tak ze si to musim preluskat . ale keby si vedel nieco mozes srknut aj sem :)

Neviem aky mas prehliadac ale ja pouzivam Google chrome a ked otvorim nejaku zahranicnu stranku tak sa ma spita ci si ju prajem prelozit.Je to len taky strucny preklad nieco si treba domsliet ale dost to pomoze.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Ďalšia

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.