Umieranie ryb :(



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Umieranie ryb :(

Odoslaťod Minymiky » 29 Mar 2009 12:20 pm

cavte ..na viacoce som dostal od priatelky gulate akvarko 2.5 litrove s 2 zavojnatkami .. po par prispevkov na fore ste mi poradili ze pre zavojnatky je to moc male.. tak som si zatial pozicial 10 litrove akvarko kupil donho filter a prisavnika a niaku rastilnku ktoru mi odporucili v obchode .. lenze po par dnoch sa mi voda extremne zakalila tak som ju vymenil.. za 4 dni to iste.. ale zomrela mi jedna zavojnatka.. myslel som si ze mi zacala hnit rastlinka lebo voda tak divne smrdela tak rastlinku som vyhodil kupil druhu zavojnatku a vymenil vodu .. ale dnes zialbohu mi zasa umrela dalsia zavojnatka :( vobec neviem preco stale kapu .. kamarata som sa pytal ten vravel ze mozno maju zle PH vody..

nechapem ale preco po uplnej vymene vody sa mi nadruhy den zakali.. susil som prevarit kamene co som mal na dne .. uvidim.. nevie mi niekdo pomoct prosim vas preco mi pokapali a preco sa tak kali ? dakujem filter mam do 30 litrovho akvarka aj s okyslicovanim.filter mam nastaveny na plno a asi robim chybu ze im davam jest evaick kra tako raz do dna
Minymiky
 
Príspevky: 42
Založený: 04 Jan 2009 13:40 pm

Reklama

Odoslaťod Tomas54 » 29 Mar 2009 12:47 pm

Opet je to tu, co ma kazdy s tymi zavojnatkami a mini akvariami. Napisem uplne v skratke, ryba sa otravila, lebo ma malo vody. aj 60 L by bolo malo. Ak mas v tom 10 L ákvarku ryby, tak ich daj HNED prec, vymen vodu, vycisti filter, zasad rastliny, nechaj mesiac zabiuehat akvarko a potom tam kup par krevetiek a to je vsetko.
neviem, ako si skuseny, ale asi moc nie, tak ti este nbapisem, filter nemaj pusteny na plno, ale maj ho pusteny NONSTOP
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod dusik » 29 Mar 2009 14:13 pm

Doplním na ozrejmenie. Závojnatky a všetký karasy, majú silné vylučovanie amoniaku žiabrami a veľa výkalov. Preto sa doporučujú pre ne veľké akvária aby vplyv ich výkalov a exkramentov, nebol tak cítiteľný. Osobne si myslím, že to nie je akvaríjna ryba ,ale bazénova/ jazierková.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.